Jump to content


Photo
- - - - -

Star Wars: The Last Jedi


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#106 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 03 January 2018 - 16:59

Sve u svemu, jedva sam izdržao 2 i po sata u stolici. Smorili su poprilično. Izlizane fore, patetike na kilo, daj da ubacimo crnca, azijatkinju i latinosa da pokažemo kako smo moderni (al po 1, da ne preteramo). Realno su trebali ono dvoje da se kresnu tamo u dvorani pošto su posekli sve one njuške. Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

 

Bukvalno... namirili su i drustvo za zastitu zivotinja zafalili su samo vegani i lgbt pa da dizni bude siguran da niko ne moze da im prigovori.

 

Inace, ortak resio da pogleda SW po prvi put pa odgledah ponovo sa njim sve filmove u prethodnih 10-ak dana a onda i E8 po drugi put u bioskopu i jedno je sigurno, E8 je definitivno najvece SW djubre.

Iznenadjuje me da su kritike tako pozitivne bice da dizni lobi radi kao podmazan. Ipak audience score je malo realniji... 50% na rotten tomatoes dok na metascore 46%

 

 

bas povatao za vreme praznika AotC, RofS, TFA i Rogue One na raznim kanalima i netflixu. RofS je najaci za sada. Pokusacu da obnovim OT u sledicih par nedelja - bas me zanima kako ce da mi se dopadne posle mnogo godina ne gledanja nijednog SW filma.

 

 

I meni je E3 oduvek bila pri vrhu... sad su mi svezi svi filmovi i ako bih morao da ih rangiram u ovom trenutku, podelio bih na nekoliko kategorija:

  • E5
  • E3, E4, R1
  • E6, E7
  • E1, E2
  •  
  •  
  •  
  • E8

 

Najveca dilema mi je E7, da li staviti u istu kategoriju sa E6 ili u kategoriju ispod... iskreno, kada bih pogledao samo E7 to bi bio skroz OK film ali jbg, ne moze da se zanemari cinjenica da je napravljen plagijat da je to prosto sramotno


  • 0

#107 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 January 2018 - 19:49

Zar i ti sine Stevo :)

 

Ajde, da razumem da se nekome ne sviđa film, ali ovo sa Diznijem je već postalo tragično. Ne razlikuje se Dizni ama baš ni malo od bilo koje druge kompanije i malo je trulo pričati da imaju neku drugačiju politiku nego što imaju druge kompanije i da "potplaćuju" više nego druge kompanije. Dizni kompaniju zanima samo novac i tu se priča završava. SW je inače radila Buena Vista koja je zadužena za sve Marvelove filove, uključujući i Guardian of Galaxy 2 koji je takođe izašao prošle godine i bio jedan od boljih filomova. Naravno Buena Vista je deo Disney comapnije, ali je takođe Disney vlasnijk i ABC-a i ESPN i Marvel Company, a ukoliko im bude dozvoljeno spojiće se sa FOX kompanijom. 

 

Ta priča kako Disney kompanija pravi koncept filma i utiče na scenario i na izbor glumaca, je opet promašaj. Prebrojavanje glumaca po boji kože? Zaboga. O čemu se ovde priča. Žestoko klizite ka rasizmu. 

 

Ne sviđa vam se film i tačka, i zaustavite se na tome. Nema potrebe da na sto strana objašnjavaate kako vam se ne sviđa, i da dokazujete da je film sranje, a kada kritika kaže nešto drugo, onda je sto posto plaćena od Diznija. 

 

Neverovatno.


Edited by DonJuan, 03 January 2018 - 20:20.

  • 2

#108 straycat

straycat
  • Members
  • 159 posts

Posted 04 January 2018 - 13:36

Kada su krenuli filmovi iz prequel trilogije, ko je pre njih gledao OT, za Anakina Skajvokera je znao da je budući Dart Vejder.

 

Tako isto će klinci, koji su prvo u životu pogledali TheForceAwakens i TheLastJedi, kada (i ako) budu kasnije gledali filmove iz originalne trilogije, za Luka Skajvokera da misle: aha to je onaj što što je hteo da ubije sestrića i koji je cuclao zeleno mleko iz svemirske krave.

 

Han Solo će biti lik koga je ubio sin, a Lea ona matora koja je mnogo koristila botoks a i ume da preživi u otvorenom svemiru.

 

Verovatno će TheEmpireStrikesBack da im bude mnogo dosadan jer ima vrlo malo komičnih scena.


  • 0

#109 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 January 2018 - 14:11

Kada su krenuli filmovi iz prequel trilogije, ko je pre njih gledao OT, za Anakina Skajvokera je znao da je budući Dart Vejder.

Tako isto će klinci, koji su prvo u životu pogledali TheForceAwakens i TheLastJedi, kada (i ako) budu kasnije gledali filmove iz originalne trilogije, za Luka Skajvokera da misle: aha to je onaj što što je hteo da ubije sestrića i koji je cuclao zeleno mleko iz svemirske krave.

Han Solo će biti lik koga je ubio sin, a Lea ona matora koja je mnogo koristila botoks a i ume da preživi u otvorenom svemiru.

Verovatno će TheEmpireStrikesBack da im bude mnogo dosadan jer ima vrlo malo komičnih scena.

U pravu si, ako gledaju recimo Kralja Artura od kraja, pa tek onda poćetak, reći će - e to je taj što ga ubija sin, a on ubija sina (sorry za spoiler).

Za komične scene u Episode V se verovatno šališ.


  • 1

#110 straycat

straycat
  • Members
  • 159 posts

Posted 04 January 2018 - 15:51

Ne sporim da Dizni i nije imao na čija iskustva da se osloni. Jedino slično što mi pada na pamet je Logan, snimljen posle svih ostalih X-menova.

Ali, ni Profesor X ni Vulverin nisu "out of the character", to kako su oni ostarili je uverljivo (za razliku od Luka Skajvokera koji od "I am a Jedi, like my father before me" postaje matorac koji se namerno podmlađuje za svoje poslednje pojavljivanje u javnosti).

Ali, Logan je R film, (za razliku od TheLastJedi koji je i pored PG-13 i 33 godine čekanja da konačno opet vidimo Luk Skajvokera, u odnosu na TheForceAwakens trenutno (tri dana prikazivanja više) zaradio manje oko 180M$).

Ali, scenario...

 

Ovako, ostaje zadnji film u trilogiji koji bi trebalo magično da popuni sve rupe u priči i da bude intersantan (dal će Rej i Kajlo da se poubijaju ili će da se smuvaju).


  • 0

#111 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 04 January 2018 - 22:08

Kako neko može da kaže da je ova epizoda lošija od Epizode I i II meni nije jasno. Pa ovde je bar gluma besprekorna. I Keri Fišer i Mark Hamil realno nikada bolji nisu bili, a ovi mlađi glumci su vrlo pristojni, Adam Driver je odličan. 


Edited by Mister Bin, 04 January 2018 - 22:11.

  • 1

#112 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 January 2018 - 22:31

Inače HBO2 - 20.januara od 6.30 do ponoći svi filmovi iz serijala sem naravno zadnjeg dela. idu prvo E1-E3, zatim Rogue One, pa E4-E7.

 

Ko može da izdrži, neka kupi dovoljno kokica :)

 

Inače

 

https://geektyrant.c...o-the-last-jedi


Edited by DonJuan, 04 January 2018 - 22:41.

  • 0

#113 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 05 January 2018 - 00:19

Na 02 isto ide čitav serijal, ali ne znam da RO i TFA. Imaju kadrova iz TFA u trejlerima, sad da li je stvarno ili samo prevara ne znam.


  • 0

#114 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 05 January 2018 - 00:24

Ako se dobro secam najave sa sajta, bice E7 ali nece biti R1


  • 0

#115 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 January 2018 - 09:12

Ako se dobro secam najave sa sajta, bice E7 ali nece biti R1

Video raspored na sajtu :)


  • 0

#116 straycat

straycat
  • Members
  • 159 posts

Posted 07 January 2018 - 15:55

Kako neko može da kaže da je ova epizoda lošija od Epizode I i II meni nije jasno. Pa ovde je bar gluma besprekorna. I Keri Fišer i Mark Hamil realno nikada bolji nisu bili, a ovi mlađi glumci su vrlo pristojni, Adam Driver je odličan. 

 

Kad god se setim nekog filma iz prequel trilogije, odmah mi je u glavi Mr. Plinket i njegove recenzije...


  • 0

#117 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 09 January 2018 - 23:50

Zar i ti sine Stevo :)

 

Ajde, da razumem da se nekome ne sviđa film, ali ovo sa Diznijem je već postalo tragično. Ne razlikuje se Dizni ama baš ni malo od bilo koje druge kompanije i malo je trulo pričati da imaju neku drugačiju politiku nego što imaju druge kompanije i da "potplaćuju" više nego druge kompanije. Dizni kompaniju zanima samo novac i tu se priča završava. SW je inače radila Buena Vista koja je zadužena za sve Marvelove filove, uključujući i Guardian of Galaxy 2 koji je takođe izašao prošle godine i bio jedan od boljih filomova. Naravno Buena Vista je deo Disney comapnije, ali je takođe Disney vlasnijk i ABC-a i ESPN i Marvel Company, a ukoliko im bude dozvoljeno spojiće se sa FOX kompanijom. 

 

Ta priča kako Disney kompanija pravi koncept filma i utiče na scenario i na izbor glumaca, je opet promašaj. Prebrojavanje glumaca po boji kože? Zaboga. O čemu se ovde priča. Žestoko klizite ka rasizmu. 

 

Ne sviđa vam se film i tačka, i zaustavite se na tome. Nema potrebe da na sto strana objašnjavaate kako vam se ne sviđa, i da dokazujete da je film sranje, a kada kritika kaže nešto drugo, onda je sto posto plaćena od Diznija. 

 

Neverovatno.

Ma daj pusti Stevu, ko njega uzima za ozbiljno kad je SF SW u pitanju. :D

 

Upravo sam odgledao RofS (ko zna koji put u poslednjih par godina)  i moram priznati strahovito mi se dopada razvoj mitologije S vw J. dosta paznje je posveceno tome i dosta bogat dizajn u skladu sa tehnoloskim zahtevima vremena....i zao mi je po ko zna koji put ovde moram da kazem sto ne postoji epizoda posvecena samo toj prici, ratu S i Dzedaja. To ako snime, mogu da pogase sve.


Edited by Janne240, 09 January 2018 - 23:52.

  • 0

#118 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 6,709 posts

Posted 10 January 2018 - 10:23

Snimice I to, I Kenobija, I Jodu, I R2D2 sagu ako treba, samo da se snimi. Jer je bolje da imas 20 prosecnih filmova nego 5,6 dobra.
  • 0

#119 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 10 January 2018 - 15:58

update: pogledao A New Hope i trecinu The Empire Strikes Back. Jos uvek RofS na prvom mestu. Danas nastavljam Empire pa posle Return of the Jedi.


  • 0

#120 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 January 2018 - 17:04

update: pogledao A New Hope i trecinu The Empire Strikes Back. Jos uvek RofS na prvom mestu. Danas nastavljam Empire pa posle Return of the Jedi.

Preskočio si jedan film :)


  • 0