Jump to content


Photo
- - - - -

Protest # 2017 # Srbija se budi


  • Please log in to reply
2277 replies to this topic

#2266 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 May 2017 - 03:02

...

 

Uzmi 500 Evrica.

 

:thumbs:

 

PS.

Nemam nista protiv necijeg piskaranja - pa ni protiv 'guslarsko-fuzbaljerske' salate. Stvar izbora.

Ali polagati neke nade u 'protest' je poprilicno sumanuto.

 

I onaj 'occupy WS' je propao.

Propao je onog trenutka kad je grupica 'komesara' provalila u predvorje one banke i pocela da zaseda i deli tudje, dok je u parku i dalje ostala masa koja je valjala parolu 'mi smo 99%'.

 

I jesu.

 

No za takve nije predvidjeno 'predvorje banke'.

A taman posla ovde, u nekom ministarstvu.

 

...


Edited by Kinik, 15 May 2017 - 03:32.

  • 1

#2267 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 May 2017 - 03:56

...

 

 

:thumbs:

 

PS.

Nemam nista protiv necijeg piskaranja - pa ni protiv 'guslarsko-fuzbaljerske' salate. Stvar izbora.

Ali polagati neke nade u 'protest' je poprilicno sumanuto.

 

I onaj 'occupy WS' je propao.

Propao je onog trenutka kad je grupica 'komesara' provalila u predvorje one banke i pocela da zaseda i deli tudje, dok je u parku i dalje ostala masa koja je valjala parolu 'mi smo 99%'.

 

I jesu.

 

No za takve nije predvidjeno 'predvorje banke'.

A taman posla ovde, u nekom ministarstvu.

 

...

Srbiju moze sam Rumunski model demonstracija da izvadi, na zalost. Sve ostale price, plisana revolucija, zvizdanje, setnja idr. Nema nikakve sanse da donesu promene, komfor zona korupcije je ususkala sve. Svaki konobar, zna nekoga na polozaju koji mu sredjuje neke sitnice. Znajuci to, mora da bude jasno da niko nije zaista zainteresovan, za bilo kakve promene, pogotovo neznajuci kako drugaciji model nekorumpiranog drustva funkcionise. Svako ima neku shemu, da uradi ovo, ili ono, ima nekoga da mu sredi da uveze auto iz inostranstva, da nabavi karte za pozoriste, ili da sredi neku parking kaznu.

Kada drustvo tako funkcionise, a ljudi koriste benefite tog maligniteta i vracaju uslugu uslugom, nema resenja na vidiku. ;)


  • 5

#2268 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 17 May 2017 - 12:36

2yjva7k.jpg

 

:)


  • 0

#2269 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 17 May 2017 - 12:46

Nemam nista protiv necijeg piskaranja - pa ni protiv 'guslarsko-fuzbaljerske' salate. Stvar izbora.

Ali polagati neke nade u 'protest' je poprilicno sumanuto.

 

I onaj 'occupy WS' je propao.

Propao je onog trenutka kad je grupica 'komesara' provalila u predvorje one banke i pocela da zaseda i deli tudje, dok je u parku i dalje ostala masa koja je valjala parolu 'mi smo 99%'.

 

I jesu.

 

No za takve nije predvidjeno 'predvorje banke'.

A taman posla ovde, u nekom ministarstvu.

 

Ne lupetaj OWS je imao tacno odredjenu ulogu koju je ispunio, a samim tim i potrebu za postojanjem. OWS je skinuo taboo sa ljeve price u Americi, od tog momenta tamosnja tajna policija je prestala da prati, prisluskuje i gusi bilo sta slicno. druga faza je bio Sanders kojem su kampanju dobrim dijelom radili upravo ljudi angazovani u OWS pokretu. Pri tome moje misljenje je i da je Sanders dobro izabran za kandidata, malo je tesko napadat starijeg, smirenog prosjedog dijedicu. Treba se Amerika malo prisjetiti klasne borbe, a to ne ide preko noci, posebno ne nesto sto je decenijama guseno. Sljedeca faza ce verovatno biti neko malo borbeniji od Sandersa, a iskustvo su sticali u prethodnom periodu. Tipujem na senatorku Elizabeth Warren, posebno kad Trump u ovom periodu nista ne uradi, kao sto nece nista ni uraditi. 


  • 0

#2270 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 May 2017 - 12:54

Ne lupetaj OWS je imao tacno odredjenu ulogu koju je ispunio, a samim tim i potrebu za postojanjem. OWS je skinuo taboo sa ljeve price u Americi, od tog momenta tamosnja tajna policija je prestala da prati, prisluskuje i gusi bilo sta slicno. druga faza je bio Sanders kojem su kampanju dobrim dijelom radili upravo ljudi angazovani u OWS pokretu. Pri tome moje misljenje je i da je Sanders dobro izabran za kandidata, malo je tesko napadat starijeg, smirenog prosjedog dijedicu. Treba se Amerika malo prisjetiti klasne borbe, a to ne ide preko noci, posebno ne nesto sto je decenijama guseno. Sljedeca faza ce verovatno biti neko malo borbeniji od Sandersa, a iskustvo su sticali u prethodnom periodu. Tipujem na senatorku Elizabeth Warren, posebno kad Trump u ovom periodu nista ne uradi, kao sto nece nista ni uraditi. 

 

Tebe kao da je neko udario mokrom carapom. 


  • 4

#2271 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 17 May 2017 - 12:55

Tebe kao da je neko udario mokrom carapom. 

 

Ne boj se ti za mene, pazi ti na sebe ;)


  • 0

#2272 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 May 2017 - 13:01

...

 

...  

 

 

Ajde, molim te - zaobidji me sa ispraznim atreidovskim parolasenjem i 'revolucionanom svrsishodnoscu'.

:-1:

A vidim i Sanders je 'bio dobar kandidat'.

Bio.

 

Opet neka atreidovska revolucionarna bljuzga - 'niste drugovi zalud pali u borbi sa tajnom policijom!'.

:lol+:

Ne bih ni o tzv. 'klasnoj borbi' - to je svuda, a tim pre u USofA zestoko ljosnulo.

 

A sto se tice tvojih 'tipovanja' - smejali smo se vise puta.

 

Ti nikako da shvatis, kao i tvoji laprdavi drugari da zivot ide putem, a vi sumom, mada uopste niste gadljivi za novac. Kupi vas covek ocas posla.

 

Novac, novac, novac (eksproprijacija) - to vam je revolucionarna parola. No ima samo jedan mali problem.

Novac se zaradjuje, a oni koji ga otimaju su lopine i idu na robiju. 

 

HB je delimicno u pravu.

Jesi udaren mokrom carapom - no sam si sebe udario.

 

...


Edited by Kinik, 17 May 2017 - 13:03.

  • 3

#2273 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 17 May 2017 - 15:46

A vidim i Sanders je 'bio dobar kandidat'.

Bio.

 

A bio, bio,.. ja to sve po petoljetkama, ;)


Edited by Atreid, 17 May 2017 - 15:47.

  • 0

#2274 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 18 May 2017 - 08:29

Novac se zaradjuje, a oni koji ga otimaju su lopine i idu na robiju. 

 

 

pa ne bas ako je suditi po Deutsche bank i onome sto su godinamaa radili gotovo pa svi u financijskom svijetu.

 

Sinoc, jedan od boljih dokumentaraca u svezi "zarade" posljednjih 40 godina (s posebnim osvrtom na zadnjih 10)

 

https://www.zdf.de/n...clip-5-254.html

 

 

*a opet, sve legalno cak i bonusi glavnih bankers lopina .. dugove ce pokriti naravno, drzave, dionicari banaka i stedise. 

zbilja dojmljiv dokumentarac (lat. documentum).


  • 1

#2275 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 May 2017 - 18:34

...

 

Valjda si bez obzira na tvoj ocigledan problem oko kognitivnosti, svestan da bi ako drzava ne podrzi banke i sl. - ti, i milioni drugih ostali i bez posla i bez firme, pa bi se momentalno vratio u 'ljubljenu domaju'.

 

Doduse, nisi ti nesto 'solidaran' sa njom, cim si izmestio guzu u Njemacku.

:lol+:

 

Geld, bato! - a ovamo usta puna filipika protiv banaka koje ti omogucavaju da radis i zivis.

:ajme:

 

...


Edited by Kinik, 19 May 2017 - 18:38.

  • 2

#2276 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 May 2017 - 18:36

Ako su upali u probleme, nek ih sami rese, nek traze pomoc od MMF-a a ne od drzave i poreskih obeznika. Da li su banke drzavne? nisu, e pa onda ni drzava ne treba da vodi racuna o njima.


Edited by slavisa063, 19 May 2017 - 18:37.

  • 0

#2277 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 May 2017 - 18:47

...
 
>> ... Zemlja i trava sa Pančevca poklon gradskoj upravi Beograda
Beograd -- Beogradski biciklisti zemlju i travu s trotoara Pančevačkog mosta zbog kojih se preko njega teško prelazi poklonili su gradskoj upravi Beograda.
Izvor: Beta, petak, 19.05.2017.
 
 
Biciklisti su zemlju u saksijama s procvetalom travom odneli kao poklon u prostorije gradske uprave Beograda.
 
Iz Udruženja "Ulice za bicikliste" navode da su to odlučili jer "gradska Direkcija za puteve već nekoliko godina odbija da izvrši rešenje Sekretarijata za inspekcijske poslove i očisti trotoare na pristupnim rampama na Pančevačkom mostu".
 
Saksije sa zemljom i travom sa mosta biciklisti su zato namenili direktoru Direkcije za puteve i načelnici Gradske uprave. 
 
Pominjući brojna neizvršena rešenja koje je donela inspekcija još pretprošle i prošle godine, Udruženje navodi da je "skoro polovina površine trotoara na Pančevačkom mostu prekrivena zemljom i travom, što je rezultat decenijske nebrige". 
 
Bicikisti, koji se nadaju da će njihova akcija dovesti do rešenja, saksije su uredno predali na pisarnicama i uzeli delovodne brojeve. ... <<
 
 
Evo primera ociglednog 'protestnog' idiJotluka dokonih budalasa, fasciniranih birokratijom / drzavom / delovodnim brojevima, a nesposobnim da organizuju akciju i da vise stotina njih koji besciljno glancaju 'bijogradski' asfalt ocas posla sredi tu travi i zemlju, koji ih nije mrzelo da presadjuju u sakcije i onako, kako bi se reklo - 'na kvarnjaka' nose u gradsku upravu.
 
Da sam ja bio tamo - dobili bi saksiju u suplju glavu, kao i fuss_in_guss', moroni neopevani!
:wicked:
 
PS.
Steta sto ta bagra ne zivi u voljenoj putljerovoj rusiji, gde bi ih narednih dana sacekivala policija i naplacivala zestoke kazne za 'gazenje travnjaka' na tim pristupnim putevima, sve sa plenidbom biciklova!
:lol+:
 
...

  • 0

#2278 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 19 May 2017 - 19:43

Gradski sekretarijat za saobracaj Beograda je etalon za nesposobnost u putnoj privredi. 


  • 0