Jump to content


Photo
- - - - -

Protest # 2017 # Srbija se budi


  • Please log in to reply
2277 replies to this topic

#2236 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 10 May 2017 - 20:39

Znači to je to.
 
Mečka - selo sindrom. Ako.


Vrlo si brz na okidacu. I vrlo neotesan. 


  • 1

#2237 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 10 May 2017 - 20:41

Ne znam gde vidiš patkometriju, ali dobro... nismo ovde svi da bi se složili, jel da?

 

Sigurno se neću složiti ni sa kim ko želi propast protesta mladih ljudi, naročito ako je makar delom usmeren protiv autokrate na vlasti. To je valjda ljudski.

 

Ama, niko ne zeli propast protesta mladih ljudi ... ja sam samo pokusavao da pokazem da je on propao pre nego sto je i poceo i da ima boljih nacina da se ta energija usmeri i iskoristi ...


Edited by Hromi Daba, 10 May 2017 - 20:42.

  • 3

#2238 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 10 May 2017 - 20:57

Vrlo si brz na okidacu. I vrlo neotesan.


Naviklo to tako.
Vodja sa tribine rek'o da to tako treba.
  • 1

#2239 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 10 May 2017 - 20:59

Ama, niko ne zeli propast protesta mladih ljudi ... ja sam samo pokusavao da pokazem da je on propao pre nego sto je i poceo i da ima boljih nacina da se ta energija usmeri i iskoristi ...

 

 

Ama dobro, ali zašto ih kritikovati, zašto saplitati na prvom koraku. Pustimo ih da sami lupe glavom u zid.

Neka im to budu mentalne vežbe koje će ih izgraditi.

Te generacije će same naći način da kanališu i iskoriste energiju.

Starije koji su ih i doveli do ovoga, nadam se, neće slušati.


  • 1

#2240 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 May 2017 - 21:02

Ama dobro, ali zašto ih kritikovati, zašto saplitati na prvom koraku. Pustimo ih da sami lupe glavom u zid.

Neka im to budu mentalne vežbe koje će ih izgraditi.

Te generacije će same naći način da kanališu i iskoriste energiju.

Starije koji su ih i doveli do ovoga, nadam se, neće slušati.

 

Niko ih ne saplice. Koliko je forumasa na ovom topiku diskutovalo proteste, mozda 10? Pa ako je 10 forumasa sa obskurnog foruma saplelo srBsku omladinu, onda je najbolje da se zavuku u kuce i slave slave uz prasetinu i rakiju dok jos imaju roditelja i babaca na selu da im doture. Za 10-20 godina nece biti nista.


  • 3

#2241 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 10 May 2017 - 21:05

I onda dođe neki kralj ko ovaj iznad, inače opisan u literaturi ihahaj, i objasni :lol:

 

Eto. To je FB92.


  • 0

#2242 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 May 2017 - 21:06

............

Sigurno se neću složiti ni sa kim ko želi propast protesta mladih ljudi, naročito ako je makar delom usmeren protiv autokrate na vlasti. To je valjda ljudski.

 

Kritika nije zluradost.

Evo, ja sam medju onima koji bi voleli da su protesti  uspeli, ali sam i pisao da nece uspeti neorganizovani i nedefinisani.

Ujedinili su se u protestima oni koji nece nista od ponudjenog.

Nisam zapazio ni jednog predstavnika koji bi znao definisati sta ljudi hoce i kako to ostvariti.

Sem onih koju su hteli besplatno ovo i ono.

 

Nije to samo specijalitet ovih protesta.

Meni je bilo idiotski da neko nazove politicki pokret "dosta je bilo" - iz cega se ne vidi ni cega to, a ni sta nudi umesto onoga cega je dosta.

"Ne znamo sta hocemo, ali hocemo to odmah!" je propalo jos '68.

 

Na pogresan nacin prozivas ove koji se javljaju iz emigracije. Ti ljudi nisu otisli da bi se zlurado smejali iz daleka, nego zato sto kod kuce nisu mogli nista promeniti. Evo, npr. Denis je napisao da je otisao zato da se ne bi vise nikad morao sakrivati od onih koji bi ga strpali u uniformu i slali na front - da se bori za nesto u sta ne veruje i nece.

A zasto nisu mogli nista promeniti? Zato jer ocigledno vecina stanovnistva promene nece. Vec skoro 30 godina glasaju za iste ljude ili isti tip ljudi.

I nije to samo politika.

Npr. i ja sam gastarbajter, a voleo bih da se Srbija promeni. Zasto? Sta ces, voleo bih da sledeci put kad dodjem u Beograd, na ulicama ne bude cikova i djubreta a da svi taksisti budu uctivi i vaspitani umesto da ne znam hocu li naici na takvog ili onog drugog.

Samo, ne znam gde i kako da protestvujem da bi to postigao... ;)


Edited by zoran59, 10 May 2017 - 21:08.

  • 0

#2243 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 May 2017 - 21:27

Ama dobro, ali zašto ih kritikovati, zašto saplitati na prvom koraku. Pustimo ih da sami lupe glavom u zid.

Neka im to budu mentalne vežbe koje će ih izgraditi.

Te generacije će same naći način da kanališu i iskoriste energiju.

Starije koji su ih i doveli do ovoga, nadam se, neće slušati.

Kao prvo, da se razumemo kritika ako je, a bila je konstruktivna, mora da postoji da bi se napredovalo. Problem nastaje kad pojedinac zakljuci, a mnogi su zakljucili da su najpametniji i da niko ne moze da im kaze nesto suprotno njihovim idejama. Cini mi se da su sve prethodne "kritike" i bile u suprotnosti misljenja tih pojedinaca, sto je doticnu Gospodu uvredilo. NIko ne sme da ima drugacije misljenje do njihovog.

Daklem, momak, posto si samozvano pametan, mlad, lep i jedino ti nedostaju pare, shvati da para nece biti dok ne izgradis sposobnost da slusas, citas i ne umisljas sta ti mislis da je neko rekao. Citaj, slusaj sta ljudi kazu, a ne umisljaj i podmeci sta ti mislis da oni misle. 

 

@Zoran

Da se razumemo, ja nisam gastarbajter, posto mi ne pada na pamet da se vracam na teritoriju exYU. Plus drzava iz koje sam otisao vise ne postoji, tako da i da hocu da se vratim, ne bih imao gde.

Ne zelim da se vratim, iz prostog razloga sto je ta teritorija ostala naseljena uglavnom raznim BH-ovima, koji jednostavno ne razumeju da ljudi komuniciraju, a ne reaguju fizicki. 


  • 1

#2244 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 10 May 2017 - 21:29

Kritika nije zluradost.

 

 

 

Dobro Zorane, da se ne zajebavamo, nismo deca, znaš kakve su budalaštine pojedinci pisali ovuda... Putin, Tramp, homofobija, iksa iksa, Soroš dobar - Soroš đubre, ove generacije gluplje od onih gazimestanskih i ratnih, četnici, naci... ma lodilo.

 

Najotužnije bilo kad se otvore pa pričaju priče iz njihove mladosti o protestima od kojih nijedan nije uspeo, gde su vođe bile buduće vladike i ostali iz službe :lol:

 

Dakle, kritika je jedno, a zluradost je drugo.

Svi smo mi ovde kritikovali na ovaj ilio onaj način, s tim što je neko to podržavao, a neko ne.

 

 

Edit:

 

 

Evo ti primer iznad jednog koji ništa ne razume i opet on priču o sebi kao da nekog ovde boli ona stvar za njegov život.

To je taj sindrom o kome sve vreme govorim.


Edited by bounty hunter, 10 May 2017 - 21:31.

  • 1

#2245 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 May 2017 - 21:31

@Melankolic.....

 

Attached File  Screenshot_3.png   41.08KB   4 downloads

 

Nema izvini za ovo podmetanje, ne ? Ne mora moderacija da te opominje, ali bar ti budi "džek" pa kaži...preterao sam, nisam video....nego ćutiš kao...

 


Edited by Constantin, 10 May 2017 - 21:35.

  • 1

#2246 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 10 May 2017 - 22:05

Tako je to normalno što se mlad čovek buni i protestuje protiv svega što mu smeta, protiv nekih ustaljenih normi koje možda i nisu loše, koga briga. To je trademark mladih ljudi - neće da poštuju autoritete (naročito lažne), nezadovoljni su mnogim stvarima i to žele da iskažu, svojim položajem u društvu, izbori, korupcija, perspektiva, vladavina prava...

 

Isto kao što je normalno da metiljavci i prdonje po rubrikama među nama u novinama koje niko više ne čita, opskurnim forumima koje čita pedesetak ljudi, komentarima na vesti po tabloidima i sličnim mestima od značaja, jel da...  mrsomude i lupetaju da im se ne sviđa sve što radi neko mlad, zdrav, prav, pametan... jer je upravo mlad, zdrav, prav, pametan sve ono što metiljavac nije.

 

Sve je to tako normalno.

 

I sto je najtuznije, ti isti ( cast izuzecima) su I doveli danasnju omladinu u situaciju u kojoj su.

 

Kritika nije zluradost.

 

Tacno, samo ih treba znati I razlikovati.

 

Sto se samih protesta tice, rezultate cemo videti na narednim beogradskim izborima.


  • 0

#2247 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 May 2017 - 22:27

 

To je taj sindrom o kome sve vreme govorim.

Sindrom Balkana u kome zapusis usi i vices "La, la, la, la" kad neko proba da ti objasni zasto su neki postupci gluposti, je ono o cemu treba da razmislis, dok ga ovako lepo demonstriras. 

 

Protesti su imali ogroman efekat, probudila se SR, trepnula krmljivo i nastavila da spava. 

 

Ali vazno je da ti "gastarbajterima" objasnis da puste Sr da lupa glavom o zid. To je izuzetno konstruktivno, posto je to cinjenica vec zadnjih 30 godina.

 

Naucice se vec jednog dana, da od toga puca glava.


  • 2

#2248 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 May 2017 - 22:32

I onda dođe neki kralj ko ovaj iznad, inače opisan u literaturi ihahaj, i objasni :lol:

 

Eto. To je FB92.

 

Nisam valjda ja kriv sto su protesti propali?  :lol:


  • 0

#2249 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 May 2017 - 22:34

Nisam valjda ja kriv sto su protesti propali?  :lol:

troll on.

Nisi lepo pricao o demonstracijama i one su se pokvarilie. :P :o

 

edt:

troll off


Edited by mrd, 10 May 2017 - 22:34.

  • 0

#2250 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 10 May 2017 - 22:56

Nisam valjda ja kriv sto su protesti propali?  :lol:

 

 

:lol:

 

 

E jesi ga uklavirio, sad bih te pitao oklen si, ali neću... Ne boj se, nisi ti kriv ni što si ispao takav kakav si.


  • 0