Jump to content


Photo
- - - - -

Protest # 2017 # Srbija se budi


  • Please log in to reply
2277 replies to this topic

#1 hiBster

hiBster
  • Members
  • 22 posts

Posted 06 April 2017 - 10:06

Protesti protiv diktature postaju sve masovniji i bilo bi dobro da imaju poseban topik :)

 

Na ulicama je vidljivo odsustvo stranaka opozicije, što je delimično dobro budući da bi samo diskreditovali pobunu, s druge strane Parlamentarni izbori će nas sačekati sa razbijenom opozicijom. Ovim postom želim da pozovem forumaše na razmenu mišljenja, i da podele objave o tome šta se dešava na lokalu, u različitim delovima Srbije. jer niti Bujoševićev RTS, a ni drugi veliki mediji to neće objavljivati.

....

Studentske organizacije su formirale neke od zahteva.

 

Dođite da se izborimo za sledeće zahteve:

- Kompletna smena vlasti 
- Oslobađanje medija od partijske kontrole 
- Obustavu sprovođenja mera štednji kroz plate i penzije te svako dalje ugrožavanje socio-ekonomskih uslova. Ovo zahtevamo jer problem ne vidimo samo u trenutnoj vlasti nego u celokupnom ekonomskom sistemu koji ova vlast podržava. 
 - Smena članova RIK, zbog nepoštovanja odluka Ustavnog Suda 
- Smena članova REM zbog nereagovanja na više stotina prijava ;
- Smena Maje Gojković, predsednice Narodne skupštine, zbog blokade rada Narodne skupštine 
- Smena glavnog i odgovornog urednika RTS-a i urednika informativnog programa RTS-a, zbog režimskog izveštavanja i neravnomerne zastupljenosti kandidata 
- Smena v.d. glavnog i odgovornog urednika prvog programaRTV, i v.d. direktora programa.

 

...


Edited by hiBster, 06 April 2017 - 10:12.

  • 1

#2 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 06 April 2017 - 10:50

Budimo realni, zahtevajmo nemoguće.
 

Ovo je bila jedna od parola studenata 68. Danas, realno, valjalo bi da se svi podrže, koliko je moguće da se ostvare ostaje da se vidi. 
Smena kompletne vlasti, znači smena Vučića. Rešeno, delimično, neće još dugo biti premijer. 

 

Malo ozbiljnije. Mislim da je bolje istaći manje  konkretnijih zahteva, oročiti proteste, zakazati nove ukoliko se ne usvoji zahtev, zahtevi. Ovako, protesti koji traju unedogled, postupno, sami od sebe gube na intenzitetu, polako počinju da ometaju normalan život u gradovima, a to može da okrene i one koji zahteve podržavaju, protiv protesta. 


  • 0

#3 hiBster

hiBster
  • Members
  • 22 posts

Posted 06 April 2017 - 11:17

Malo ozbiljnije. Mislim da je bolje istaći manje  konkretnijih zahteva, oročiti proteste, zakazati nove ukoliko se ne usvoji zahtev, zahtevi. Ovako, protesti koji traju unedogled, postupno, sami od sebe gube na intenzitetu, polako počinju da ometaju normalan život u gradovima, a to može da okrene i one koji zahteve podržavaju, protiv protesta. 

 

Razumem skepsu nakon svega što smo "bili i videli", ali besmisleno je oročiti proteste. Prvo, protesti su direktan odgovor na izbornu prevaru, iako su uzgred pokrenuli još par važnih tema, kao što je Cenzura i Kontrola medija, koja je evidentna svakome ko iole prati šta se dešava! Drugo, jednom kada brojnost ! masovnost ! protesta pređe određeni broj onda nema nazad, nema odlaganja. Važno je samo postići taj broj u što kraćem roku. Treće, mislim da se potcenjuje kapacitet građana Srbije koji su samo čekali dobar razlog i dovoljan broj ljudi na ulicama da se pokrenu protiv ovoga što je očigledna Diktatura. Verujem, u stvari nadam se, da ljudi ovo osećaju kao poziv na 6. Oktobar i da veliki broj lokalnih inicijativa, koje prethodnih godina jedine pokušavaju da se suoče sa režimom imaju kapacitet i poverenje :)   


Edited by hiBster, 06 April 2017 - 11:19.

  • 0

#4 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 06 April 2017 - 11:20

Smena kompletne vlasti, znači smena Vučića. Rešeno, delimično, neće još dugo biti premijer.  

 

Nakon svega sto smo imali prilike da vidimo I dozivimo... nisam bas siguran u boldovano... nije nemoguce ni da se kandiduje za gradonacelnika Beograda I tako spoji sve 3 funkcije...

 

:lol+:


  • 2

#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 April 2017 - 11:28

3 funkcije?

 

4 ba, 4! I svaki put da mu se ruka ljubi 

 

17796261_1300161343371553_13029018178590


  • 9

#6 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 06 April 2017 - 12:09

Ima indicija da neke strane sile, pre svih Rusija i Turska, rade na destabilizaciji regiona.
To sto je Vucic izjavio " ... da bi Z. Balkan bez Angele Merkel bio izgubljen u svemiru" - odlikava drzavnika koji cvrsto stoji na zemlji i zna " what's going on" !
  • 2

#7 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 April 2017 - 12:16

Ima indicija da neke strane sile, pre svih Rusija i Turska, rade na destabilizaciji regiona.
To sto je Vucic izjavio " ... da bi Z. Balkan bez Angele Merkel bio izgubljen u svemiru" - odlikava drzavnika koji cvrsto stoji na zemlji i zna " what's going on" !

Rusija i Turska najvise podrzavaju Vucica.


  • 1

#8 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 06 April 2017 - 12:17

Ima indicija da neke strane sile, pre svih Rusija i Turska, rade na destabilizaciji regiona.
 

 

 CIA bato..  :wicked:   i iluminati i Soros , i Rokfeler- ups on je umro :blush: ,  Vatikan, vanzemaljci sa Andromede  itd...

 

:lol+: :lol+: 


  • 1

#9 hiBster

hiBster
  • Members
  • 22 posts

Posted 06 April 2017 - 12:20

 :bot-talk: 

Ima, ima mnogo ozbiljnijih indicija da je Vučić debelo pokrao izbore  i da drži Srbiju u totalnom medijskom mraku od ovih neutemeljenih, nepotkrepljenih  zavereničkih teorija.

 

To, koliko ovaj čvrsto stoji sa nogama na zemlji... hm, pa to bi neki profesionalci mogli lako da utvrde na osnovu konfliktnih izjava i teorija proganjanja koje stalno manifestuje. 


  • 0

#10 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 06 April 2017 - 12:23

Nije tacno, poznato je da postoje oni kojima je u interesu da srbija i gradjani srbije oslabe, a zna se i iz kojih interesa oni to cine. to su isti oni koji su godinama pa i decenijama unizad pljackali i ponizavali srbiju i njene gradjane, a sad nastavljaju na isti nacin sa vec poznatim metodama. medjutim srbija je jaka a ne slaba, srbija se ne plasi i srbija nece dozvoliti da bude unizavana. srbija ce ici putem mira i stabilnosti ma sta o tome mislili kojekakvi ambasadori i tajkuni. spoljne sile nisu naklonjene srbiji jer im ne odgovara jaka srbija ali ona ce od svih izazova moci da postane samo jos jaca.

...

Nije lose ovo nesvesno pisanje...efektno je kad treba pisati genericka a 'ostra' saopstenja.


  • 0

#11 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 April 2017 - 12:26

Nije tacno, poznato je da postoje oni kojima je u interesu da srbija i gradjani srbije oslabe, a zna se i iz kojih interesa oni to cine. to su isti oni koji su godinama pa i decenijama unizad pljackali i ponizavali srbiju i njene gradjane, a sad nastavljaju na isti nacin sa vec poznatim metodama.....

Sloba, Voja, Aca, Ivica, Andrej, Rasim, .... 


  • 1

#12 Borderline

Borderline
  • Members
  • 176 posts

Posted 06 April 2017 - 12:26

Ja sam bio na protestu. Valjda ce sve ovo uroditi plodom, pomeriti bar nesto nabolje.. a ne ostati samo izduvni ventil emocija. 

 

Inace

 

Obzirom da sam gej, nije mi bilo bas prijatno da slusam 1000x "Vucicu pederu". To je uvreda za pedere. 


Edited by Borderline, 06 April 2017 - 12:28.

  • 0

#13 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 06 April 2017 - 12:27

Sve je ovo viseslojno. Onaj Djuka jutros pozvao nekog Zavetnika koji govori da Britanska Obavestajna Sluzba stoji iza svega. Recimo onaj Petrusinovic prica da su svi problemi na Balkanu posledica jakih konekcija bivse americke administracije sa estabblismentima na zapadnom Balkanu pa otuda problemi u Makedoniji, Bosni i evo sada u Srbiji, da je to zapravo obracun interesni klana Klinton sa Trampom. Sto se tice protesta, jasno je da su rezultati takvi kakvi jestu. Sa druge strane jasno je da SNS ne postoji, postoji samo Vucic. SNS bi se raspao u roku od odmah kada bi se Vucic povuko. Meni licno najvise smeta burazerski odnos koji je pred ove izbore Vucic konstituisao kao manir njegovog politickog delovanja. Duboko sam uveren da su najslbije karike u njegovoj vlasti Dacek/Palma - izvor ogromne korupcije, kriminala. Sa druge strane Vulin, Dacic,palma, bidza, bulidza ima ih koliko hocete u ovim danima protesta daju direktno podsecanje na proteste pre 20 godina. Sto se tice price o tome da je protest spontan o tome nema govora. Ali u svakom slucaju ovaj protest je uvod u beogradske izbore. Prstace ovde na sve strane. Ja u opoziciju nemam poverenja. Jankovic je dobar za zastitnika gradjana, ali je mekan za politicara, uz to je najverovatnije saradnik sluzbe. Sto se tice DS-a oni za  mene licno ne postoje. Sta ga znam boriavio sam skoro par nedelja u Beogradu i osetio totalnu drugaciju politicku atmosferu po gradu u odnosu na unutrasnjost. To se i potvrdilo na izborima. vucic u beogradu nema apsolutnu vecinu.


  • 0

#14 hiBster

hiBster
  • Members
  • 22 posts

Posted 06 April 2017 - 12:34

Zanimljivo kako prepoznaš botove. Odma bacaju na geopolitiku (koja vodi ka  suludim zaključcima, neproverljivim izvorima i sl) i relativizaciju, bacanje tzv. gay-koske and so on... Ajmo malo kreativnije dečaci. 

 

Nego, on-topic, Ljudi, javljate kako je po lokalu. Vidim po mrežama da se ozbiljno protestuje i po manjim gradovima. :)


  • 0

#15 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 06 April 2017 - 12:34

Pazi, od II sv. rata naovamo, posle Djindjica jedini zaista prozapadni lider u Srbiji. Tek sada kao predsednik moci ce da uradi vise na stabilnosti u regionu i brzem ukljucivanju i Srbije i regiona u evroatlantske integracije.
Puna podrska ideji izgradnje auto- puteva Beograd - Sarajevo i Beograd - Pristina!
  • 0