Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori - 2017


  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#466 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 07 April 2017 - 11:50

Nije jasno kako bi " autoritarni predsednicki sistem" bio osporen da je doslo do drugog kruga!? Nema nikakve veze da li je Vucic pobedio u prvom ili drugom krigu. Racuna se krajnji rezultat.
  • 0

#467 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 07 April 2017 - 15:41

Ova trezvena analiza, je svetlosnim godinama udaljena od tvog silovanja ove i ostalih tema ovog PDFa.

Poenta, koja ti je (za razliku, BTW, od većeg broja učesnika konstruktivnog dijaloga na donjim spratovima) promakla, ističe šta je zapravo pravi značaj ovih izbora i daje legitimitet protestima protiv ustoličavanja jednog autoritarno/autokratskog sistema, pazi sad, inspirisanog i pilotiranog iz one tvoje 'pomijare'.

Kad već citiraš, da ti ne promakne...

Sve i da si u pravu, Ali gde si video konstruktivni dijalog na donjim spratovima, to je rebus.

Infanntilno, agresivno, ali pomalo i smeshno jednoumlje koje niti vidi uzrok, ne shvata ni shta se deshava, a tek vidjenje reshenja spada u teshku retardiranost.

Zamisli kad bi mi napaljeni navijachici objasnili neshto .... a sebi ne mogu da objasne shto su kupili kartu za utakmicu kad im je ruska zastava nonstop iznad glave pa josh moraju da je diraju rukicama izigravajuci vetar.

Koji je to stepen debilizma? Kamo dostojanstvo?

Ajde ono kad samo drze transparente podrshke nekoj zrtvi unutrashnjeg kgb ubistva, a koji je za Srbijicu bio do poslednjeg dolara.... Onda bar vide i teren i ono za shto su kupili kartu - kosharku.

Edited by Denis Jasharevic, 07 April 2017 - 15:42.

  • 0

#468 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 08 April 2017 - 19:30

...

 

Ajde budi ljubazan pa me preskoci sa tvojim 'analizama'.

Niti sam ih trazio, niti me interesuju.

:wicked:

 

Kao sto me ne zanima drljavima tipa: značaj ovih izbora ... legitimitet protestima protiv ustoličavanja jednog autoritarno / autokratskog sistema, pazi sad, inspirisanog i pilotiranog iz one tvoje 'pomijare' ...

 

A ovo - 'tvoje pomijare' - to je vise nego infantilno.

 

...

Ako može Kiniče, ja bih reč, dve. Smisao učestvovanja na diskusionom forumu je prevashodno da uvažavaš stav učesnika diskusije ako je u okvirima dozvoljenog načina ponašanja. Ali, ne, ti jebeno dezavuišeš tuđa mišljenja, obesmišljavaš viđenja suprotno ot svoga, i pokušavaš izvesti ruglu ista. Po kom osnovu su tvoji vrednosni stavovi, apriori, značajniji od stavova drugih učesnika diskusije? Da izvlačimo zaključke da si ispijao iz svetog grala sveCkih mudrosti. OK, onda bi trebalo zaključati forum i prenositi tvoje visprenosti i mišljenja kao jedino validna i meritorna, zar ne? Ako ipak imaš malo strpljenja i za druga mišljenja i stavove, dozvoli da i mi kažemo koju reč. Je l' si?


  • 3

#469 Borderline

Borderline
  • Members
  • 176 posts

Posted 08 April 2017 - 19:37


  • 0

#470 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 April 2017 - 20:05

...

 

Jos jedan idiJot!?

:rotflmao:

 

Zaista je RL nemilosrdan prema nekim budalasima.

 

...


  • 0

#471 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 08 April 2017 - 20:29

...

 

Jos jedan idiJot!?

:rotflmao:

 

Zaista je RL nemilosrdan prema nekim budalasima.

 

...

Kome se obraćaš Kiniče? Koga vređaš ovaj put? Ko je budalaš i idiot? Da li je to jedino preostalo iz tvog arsenala visprenosti i dokle će odgovorni ljudi sa ovog foruma trpeti tvoje flejmovanje.


  • 6

#472 Borderline

Borderline
  • Members
  • 176 posts

Posted 08 April 2017 - 22:01

...

 

Jos jedan idiJot!?

:rotflmao:

 

Zaista je RL nemilosrdan prema nekim budalasima.

 

...

 

Jesi se prepoznao u ovom sto prodaje, ili konzumira sendvic. Sa slaninom.


  • 0

#473 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 April 2017 - 23:42

...

 

 

 

...


  • 1

#474 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 April 2017 - 01:07

Ova trezvena analiza, je svetlosnim godinama udaljena od tvog silovanja ove i ostalih tema ovog PDFa.

Poenta, koja ti je (za razliku, BTW, od većeg broja učesnika konstruktivnog dijaloga na donjim spratovima) promakla, ističe šta je zapravo pravi značaj ovih izbora i daje legitimitet protestima protiv ustoličavanja jednog autoritarno/autokratskog sistema, pazi sad, inspirisanog i pilotiranog iz one tvoje 'pomijare'.

Kad već citiraš, da ti ne promakne...

Dakle, bez obzira sto mozemo da se slozimo oko nekih stvari, pomijara nije Kinikova, nego je vecinske Srbije, pozicione + opozicione. To si sad malo u zaru debate zaboravio, kad bismo napravili ozbiljnu statisticku analizu - sto se u Srbiji nece desiti - videce se da suicidalnih obozavalaca pomijare (i gle, vidi kako je pisem bez navodnika) ima vecinski u prakticno svakom segmentu drustva, podjednako kod oba pola, svih starosnih grupa, zaposlenih, nezaposlenih, studenata, djaka, pandura, lekara, itd. 

 

Sto je sustinski problem, jer pomijara i voli narodne rezime, bas kao sto su oni u Belorusiji, Kazahstanu, Jermeniji, Kirgiziji, Siriji ili Srbiji. Bice jedan i u Francuskoj, nemoj da brines, ako stvari podju po zlu za dve nedelje.

 

Dakle, sustinski problem je i dalje dole. Ako neko misli da autokrata ne bi pobedio samo da nije slucajno isao po naloge u pomijaru tri dana pre izbora, misli gluposti. Sa druge strane, bez toga se verovatno ne bi ni kandidovao.


  • 2

#475 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 09 April 2017 - 09:51

Lepo učitavaš, no vidim sam si i odgovaraš....

Kinik se gadi na svaki pomen Rusije, OSIM kada mu analitičar, kojeg je sâm citirao, lepo opali jedan virtuelni šamar - crtajući, ko je i zašto je AV suvereni gospodar Srbije. Dakle nije pisalo " 'tvoje pomijare' " već " tvoje 'pomijare' ". To vidi s'njim...

Što se ovih dole tiče, ponovo pročitaj tu odista vrednu analizu. Malo je to suptilnije od pukog predizbornog odlaska po nalog...

I sad dolazimo do FRA, koju stavljaš u isti koš sa 'narodnim režimima'. Šta da ti kažem, nauči jezik, obnovi lektiru, konsultuj se sa izvrsnim naučnicima/istraživačima koji doprinose razvoju savremene znanosti. Dalje, da ti te i takve FRA u EU nema, ta 'pomijara' bi se lako po običaju sa GER dogovorila...

I na koncu, mani se glupiranja oko izvesnog izbora MLP. Ono što jeste izvesno, je njen ulazak u drugi krug (kao i 2002.). Ovog puta na čelnoj poziciji. No, to je ovde limitirano na 25-30%. A pobednika sam ti već obznanio pre izvesnog vremena.

Jeste, nigde na Zapadu nije izvesno i mirno kao ranije. Nema to veze sa FRA. To je opšti, globalni problem. Čak smem da tvrdim da će LaPatrieDesDroitsDeLHomme odigrati, kao i običn, ulogu svetionika.
Biće vremena da nastavimo...
  • 2

#476 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 April 2017 - 11:09

...

 

... Kinik se gadi na svaki pomen Rusije, OSIM kada mu analitičar, kojeg je sâm citirao, lepo opali jedan virtuelni šamar - crtajući, ko je i zašto je AV suvereni gospodar Srbije. Dakle nije pisalo " 'tvoje pomijare' " već " tvoje 'pomijare' "...

 

 

Trenutak, molim!

;)

 

Samo sam ja odgovoran za ono sto napisem / kazem - a ne za misljenje bilo koga, pa i nekog analiticara.

 

To sto se ovde oponentu stalno ucitava da zastupa necije stavove, ako makar i pomene tog lika, ili odbije da se pridruzi 'kolektivnim madjijskim kletvama', na nivou 'treceg oka' - to je elementarna gluparija.

 

Beskrajno ponavljanje mantre o 'suverenom gospodaru' & ostalih sirupastih andramolja_plasilica - to je problem likova koji 'nisu obnovili gradivo'.

:lol:

 

I sto je najtuznije, to ih ni za jedan gram ne cini vecim 'demokratama'. Upravo suprotno - to svedoci da nisu bas nacisto ni sa sobom, ni sa okolinom. Tj. imaju prevelika ocekivanja od okoline, a premala od samih sebe.

Ne interesuje me to zvalavljenje.

 

U vezi MLP - nesto sam gledao 'ponude' kandidata na izborima - pa najsuroviji 'marksista' bo pozeleneo od jeda kako mu krade diskurs i ponasa se kao da je pobegla iz leftistickog kruzoka. Samo je pitanje - ima li para u budzetu FR da se poprilicnim lenstinama i licima izdrzavanim od drzave to zaista i pruzi? Nema tu nikakve razlike izmedju krajnje desnice, 'levice' i populista koji su ocigledno pogubili sve kompase.

:ajme:

 

Btw, da nema te Germanije i ostrog duha - FR bi virila iz dupeta kremaljskog degenerika, sto je, nazalost, njeno prirodno opredeljenje.

:yucky:

Kada mi neko kaze Hollande - samo se nasmejem.

Kakav pajac!

 

 

...


  • 0

#477 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 09 April 2017 - 16:04

Sedi, jedan.

O politici unutar EU zaista nemaš pojma :)
(a i što bi imao)
  • 1

#478 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 April 2017 - 16:23

...

 

Ah, evo ga jos jedan vlasnik 'europske stecevine'!

:lol+:

Zar ja tebi branim pravo na tvoj stav (koji me ne interesuje preterano)? Pa u cemu je problem?

:whistle:

Jel tamo kod tebe svi misle kao jedan?

 

...


  • 0

#479 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 14 April 2017 - 20:25

Zanimljivo, prošli izbori, da li je Vučić ukrao milion ili milion ipo glasova, no niko da spomene da je u mađarskim i bošnjačkim sredinama Vučić nadmoćno pobedio "građanske" kandidate. Ok, dogovorile se vođe još pre izbora, Pastor učešćem u pokrajinskoj vlasti i nezavisnim radom manjinskih nacionalnih saveta, Ljajić takođe vlašću, Zukorlić pozicioniranjem na političkoj mapi posle skidanja mantije (ne mislim na pazarsku pitu), ali da ih baš u tolikoj meri poslušaju, malo je za nevericu.

Imali smo mi, pre ove Vučićeve diktature (stop diktaturi!) demokratiju, gde demokratske vlasti nisu ni spominjale Pazar, osim kada su udbaški podržavali svoje pulene u unutar-bošnjačkom sukobu. Tada je bilo sjajno!

I onda dođe neki stozajednog Vučić, dogovori detalje s Orbanom, Zukorlića primiri i opasulji, Ljajić je oduvek bio pragmatičan, Suljo.... Suljo je posebna priča...

 

I na kraju, svi ti Bošnjaci i Mađari glasaju za Vučića, mora da su poludeli!

Bravo predsedniče!

Ali, odoh ja u opoziciju, čisto da nadgledam da ih ne zajebeš.


  • 2

#480 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 28 May 2017 - 19:06

Objavljeni izveštaji o troškovima svih kandidata osim Vučića

Rok da učesnici na predsedničkim izborima podnesu izveštaj o troškovima kampanje je istekao, a na sajtu Agencije je 10 od 11 izveštaja. Još nema podataka koliko je potrošila vladajuća SNS, zbog, kako su u Agenciji naveli, tehničkih problema, jer je izveštaj obiman. Zato zasad javnost zna samo ko je od opozicionih potrošio najviše, a ko najmanje.

 

Vuk Jeremić, za sada, imao je najskuplju izbornu kampanju. Ukupni troškovi dosežu do 262 miliona dinara.=4.48% glasova

vs

Najštedljiviji predsednički kandidat bio je Luka Maksimović - Ljubiša Preletačević Beli. Ukupno je potrošio dva miliona 500 hiljada dinara. = 9.43% glasova

 

100 puta manje para = 2 puta vise glasova... izgleda da nije bila losa ona ideja, bar ne za VJ-a, da se ide u isti blok sa ostalima...


  • 0