Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#12286 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 12 January 2018 - 16:27

a sad kao nije đilas vs čićvu  : /


  • 0

#12287 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 12 January 2018 - 16:31

a sad kao nije đilas vs čićvu  : /

Pa jeste, ali ima ovih KLS ekipica koje se nešto tu kao muvaju.


  • 4

#12288 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 January 2018 - 16:36

Djitler, definicija manjeg zla.


  • 1

#12289 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 12 January 2018 - 16:37

Djilas posteno.
  • 0

#12290 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 12 January 2018 - 16:40

Uvek Djilas, gospodin covek.

 

Mozda sam za pajaca Jankovica omasio ali mi je izuzetno drago sto sam Raduleta provalio na keca.


  • 1

#12291 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 12 January 2018 - 16:46

Aha, ovo sto je dosada objavljeno je prilicno jadno, ja sam ocekivao da cemo se razocarati u neke kul likove. Sad sta je u pitanju, da li su procenili da im ne treba niko specijalan, ili su se ljudima toliko smucili da niko nije hteo da se proda, to vec nisam siguran.

 

 

gde ima da se vidi lista tih nesretnika?


  • 0

#12292 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 12 January 2018 - 18:06

gde ima da se vidi lista tih nesretnika?

 

 

Za sada je ovo sve sto je poznato

 

 

 

Prema navodima tog lista, na listi SNS su dekan Pravnog fakulteta Sima Avramović, glumci Svetislav Bule Goncić i Branko Milićević Kockica, direktorka Beogradskog festivala igre Aja Jung, kao i bivši košarkaši Grbović, Ilić i Gurović.

  • 0

#12293 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 12 January 2018 - 20:27

jedna sitnica koja ukazuje u kakvom društvu živimo, koliko je svaki zakon obično slovo na papiru, i u kojoj meri je "običan građanin" nemoćan

 

 

Devojka kupila kožne čizme, još ih dosta i platila. Nakon dva nošenja (po maltene prolećnom vremenu u BG-u), odvoji se deo đona. Odemo da reklamiramo -- kad tamo, trgovci koji rade za minimalac, bolje upućeni u Zakon o zaštiti potrošača od onog ko ga je pisao. Već tad mi je bilo sumnjivo da, ipak, obični prodavci tako dobro poznaju Zakon -- jedini razlog je da ili njih neko često pokušava da prevari, ili da oni varaju nekog. Nisu želeli da odmah refundiraju novac ili pristanu na zamenu, već su se izjasnili da imaju zakonsko pravo od 8 dana da odgovore. Ponavljam, da odgovore na to što se skupim cipelama odvojio deo štikle nakon drugog nošenja. Kakav je to uopšte odnos prema kupcima, koji treba da imaju poverenje i u kvalitet njihovih proizvoda, ali ajd', njihovo pravo. Taćno pred istek osmog dana, stiže obaveštenje da ne mogu da prihvate reklamaciju -- jer su poslali na veštačenje (!?) čizme, gd eje utvrđeno da je došlo do oštećenja mehaničkim putem? Šta to uopšte znači -- kao udarao si stopalom o asfalt dok si hodao? Sledeći korak koji kupac ima je da se obrati Udruženju za zaštitu potrošača, a ako ne poslušaju ni njihov apel, kupac ima mogućnost da ih tuži na sudu. Teret dokazivanja saobraznosti nije na kupcu -- pretpostavlja se da je proizvod od starta bio oštećen ili neadekvatan -- prodavac treba da dokaže da je sa proizvodom sve bilo ok. Ali, vidimo da su oni u nekom dilu sa nekim tekstilnim forenzičarima (texstilinspekt). Na sajtu te CSI ekipe stoji da je Textilinspekt nezavisna akreditovana organizacija čija je osnovna delatnost ispitivanje i kontrola tekstila, tekstilnih proizvoda, obuće i proizvoda od prirodne i veštačke kože i ocenjivanje usaglašenosti Lične zaštitne opreme (LZO) i da su u službi potrošača ( :lol: ) . Takođe, stoji i da zapošljavaju stručno, visoko obrazovano, kvalitetno osoblje koje raspolaže relevantnim iskustvom, objektivnim i kvalitetnim radom.  Uvidom u finansijske izveštaje, vidi se da godinama imaju 6 zaposlenih, koji ih na godišnjem nivou koštaju oko 2.500.000 RSD, iliti na mesečnom nivou u neto iznosu primaju minimalac. Zaista, pravi stručnjaci i garantovani kvalitet.

 

Opet, nije to na kraju ni neka skupa intervencija, koliko pokazatelj da svaki bandit može da siluje zakon i da normalan čovek ni od čega nije zaštićen, da se svaka suša utalila gde god je mogla.

 

 

Kod mene je supruga majstor za te stvari. Ima procenat 100% u dosadašnjim mečevima. I to protiv velikih igrača, tipa Telenor, SBB, Delta Banka... Ovu buraniju za obuću, tekstil redovno otresa.

Taktika je da si dosadan, detaljan, i drugar sa prodavačima a pljuješ po rukovodstvu firme.

Elem. isti slučaj za obuću, klinac kupio patike, poprilično skupe, pukle posle mesec dana. Ista priča, osam dana, veštačenje, bla bla. Supruga traži izveštaje, certifikate te kuće, hiljadu čuda, pribaviće za tri dana.

Za tri dana ona se naoštirila, otišla ponovo, prodavačica zove centralu, nešto se domundjavaju i na kraju kažu da može šta hoće, novac nazad, zamena za iste ili neke druga patike.

Uzeli druge patike i prodavačica joj posle toga u poverenju kaže da su stare patike još uvek kod njih u magacinu, da ih nisu ni slali na veštačenje i da je to standardna procedura odjebavanja kupaca, pa ako prodje prodje.

Uzmem pre par godina (5,6) u delti u Dieselu torbu.. Rashije se komplet postava unutra za 2,3 nedelje..
Prvo su me drkali da sam je ja rashio, bla bla..
Dodji posle kad bude tu mnger itd itd..
 

Nagazim ja vec nekako tu seficu, posle 30min ubedjivanja i mog ostavljanja torbe njoj na poklon ona kaze ok, vraticemo pare. jedina stvar je da nemamo u kasi 4200din.
Reko' ok, doci cu sutra, MESEC dana su me zajebavali za te pare, pizdeo sam i savetovao radnike da zapale sto pre iz firme jer ako nemaju u kasi te pare, dobice platu u Limburgu mesecu..

Jedva mi vratishe, i nisu od mene dinara videli vise nikad..

Shure je imao problema sa nekim za patike, pa je na kraju isao u _____________ (ne mogu da se setim gde, seticu se) i jedva zavrsio to..


  • 0

#12294 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 12 January 2018 - 20:31

Ja sam bas pre mesec dana u Sportvisionu zamenio patike. Mene su me terali da ih slikam pa da im saljem sliku na neki mail, ali za oko 10tak dana sam dobio nove i to preko kurirske sluzbe na kucu

Edited by threepwood, 12 January 2018 - 20:33.

  • 0

#12295 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 12 January 2018 - 21:59

2e12d5e5973d89637b0be819d0afcafa.jpg
  • 0

#12296 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 12 January 2018 - 22:02

Nemam takvih iskustava. :o

 

Ozbiljno, kupis patike/cizme i one se raspadnu, a trgovac ti kaze "tuzite nas!"? Gde ti pazaris? :P

 

Meni ih menjaju i kada sam se zajebao sa brojem i to kupim u USA a promenim u Parizu posle desetak dana... u roku od odmah.

Darty je najgori, ali mi se dešavalo i da mi osiguranje za neku totalno očiglednu stvar traži stvari koje mi baš liče na opstrukciju.


  • 0

#12297 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 13 January 2018 - 01:21

Darty?
Jednom sam im vratio čitavi home cinema i dobio pare nazad jer nisam imao odgovarajuću antenu u stanu...

I danas (nakon više od decenije) se sećam imena direktora te radnje u Bld St. Germain.

Tašti sam poništio neku glupavu kreditnu karticu koju su joj uvalili kad je kupovala neki poklon prošle godine. Poklon promenio. :D
  • 0

#12298 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 13 January 2018 - 01:54

Kakav facial humiliation Dojebila, sad mi ih žao :( :( :(

 

 

 

Tačno su zvali i Belog i NDMBGD da bi se opravdali za koaliciju sa Dverima...dverima jebote...dverima...

 

Gde je sada Mc da se smejemo :lol:

 

 

Pljuvase me jos pre dve godine dok je bio kul...

 

I pored toga sam mu na tim prvim izborima dao glas, i ko zna koliko je bilo ljudi poput mene.

 

Ako, to je prirodna koalicija, taman za nestanak.

 

Odbio je njih i Jankovic.

 

Nije ovo najveci problem DJB. Koalicija sa Dverima je potpuno dosledna onome sto pricaju, kada kazu da treba prvo obezbediti normalne izbore, pa onda kada SNS ostane bez medija za godinu dana raspisu nove. Dveri su samo malo gore od nekih stranaka iz DOS koja je oborila Milosevica.

 

Problem sa DJB je politicarenje i demagogija preko svake mere. Ne svadjaju se sa Dverima jer nemaju toliko zajednickih biraca, ali zato sa Jankovicem i Sutanovcem polemisu na twitteru svaki dan, pa stalna insistiranja da su oni najmudriji i da su predvideli svaki potez. Dosli su na kraju do toga da Radulovic izjavi da se na predsednickim izborima glasa za bilo koga osim za Vucica, a on se kandidovao.

 

Pretvorili su se u Nikolicev i Vucicev SRS samo su na drugacijem delu politickog spektra. Znaju da nema nista od vlasti, pa pricaju ono sto misle da ce 5-10 % njihove ciljne grupe voleti da cuju. Besplatno zdravstvo i besplatno skolstvo od liberala i ekonomskih desnicara? Rly? SNS je krao izbore, opali su i sada imaju 30% od ukupnog broja glasaca, pa kad su to oni imali 50% od svih izaslih?

 

Koalicija sa Dverima bi im bila jos i dobar potez, da ne bace i jedni i drugi po 3% ispod censuza. Vlast u Srbiji i Beogradu opozicija ce moci da drzi samo ako bas sve stranke osim SNS, SPS i SRS, kao i LSV i LDP prodju cenzus i zajedno skupe bar 55% poslanika.

 

Ovo je najbolji deo DJB saopstenja:

 

 

Свесни смо тога и да ће многи покушати ово да нападну и изврну у причу о цензусу. ДЈБ зна да нема проблем са цензусом у Београду. Наш кол центар нам то јасно говори.


Edited by Helenius, 13 January 2018 - 02:03.

  • 1

#12299 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 13 January 2018 - 11:22

Da, zaboravih da su i Bane Ivanović i Matić na listi koja podržava Vučića

Em reprezentacija dve veze nema, em su joj lideri ovako odvratni.
  • 0

#12300 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 13 January 2018 - 11:28

ima li Bobija ?


  • 0