Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#61 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 March 2017 - 11:00

bila je 'sport i drustvo' cini mi se.

Ne znam je li preselila na ahiret :)


  • 0

#62 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 10 March 2017 - 11:06

Ljudi i treba da glasaju iz ubedjenja, za idelogiju koju podrzavaju. Na svesnijem delu stanovnistva je da ulozi napor da se svi zajedno edukujemo i pravimo bolje izbore u buducnosti.
 
Danas su najveci problem naizgled umni ljudi, koji u svoj toj mudrosti ne prepoznaju trenutak kada djavo odnese Pradu i kada se sami temelji drustva moraju cuvati - izlaskom na biralista. Na kraju, nikome ne treba zamerati njegov/njen licni izbor, drustvo i ne moze biti bolje od njegove kolektivne svesti.
 
U to ime... :D

  • 2

#63 D. Clash

D. Clash
  • Banned
  • 2,431 posts

Posted 10 March 2017 - 11:06

bila je 'sport i drustvo' cini mi se.

Ne znam je li preselila na ahiret :)

Tako nešto, možda da se isprate ovi izbori.

Kad nepravda postane zakon otpor je obaveza.


  • 1

#64 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 10 March 2017 - 11:14

Safet troluje ozbiljnu temu nekakvim bivšim igračima...


  • 2

#65 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 10 March 2017 - 11:15

Dobar post, samo sto ja mislim da vecinu takvih uopste ne treba ucjenjivati i uslovljavati, oni glasaju iz ubjedjenja.

Slažem se da je iz ubeđenja. Ono što mislim da su njihova ubeđenja, obzirom na odsustvo kritičkog promišljanja i zdravog rasuđivanja, plod manipulacije i prilagođavanja normama. Radi sitnije ili krupnije koristi.

 

Slažem se sa dosta toga ali nije sve ni u obrazovanju i kulturi. Koliki broj obrazovanih, šatro kulturnih i kao građanski orijentisanih je izneverio očekivanja? Ne može sve ni tako pojednostavljeno da se posmatra.

 

 

Evo mog razmišljanja na tu temu ispod, u odgovoru Beo-u.

 

Jasikevicius, ovo je sjajan post, ali ne odgovara potpuno na moje pitanje. Mislis da ti everidzi otvoreno i bez problema pricaju o podrsci Vucicu? To me najvise zanima. Jer se ja ne smatram nikakvom elitom i u BG se krecem medju jako razlicitim ljudima, ali svi podjednako pljuju vlast (cak i, sto bi rekli Hrvati, uhljebi iz birokracije). Zapravo, valjda jedina osoba koja je otvoreno za Vucica je moja strina, koja nikako nije everidz; zena je primarijus, nacelnik odjeljenja na jednoj od klinika u KCS i najbolji dio svog svjesnog zivota je provela u Sloveniji (mada je ona stvarno cudo od zene, u smislu da su joj politicki izbori uvijek bili nepogresivo retardirani)

Kada kažeš za strinu - apsolutno ti verujem. Prosto, ne živim u iluziji da smo na taj način polarizovano društvo, u smislu, svako ko je završio neki faks ili, pak, ima završene ozbiljne visoke škole i specijalizacije - on je protiv određene opcije, a svako ko nije završio faks - on je za određenu opciju. To sigurno nije tako.

Krećem se i sam kroz različita društva, ali sam najvećim delom vremena okružen sličnim ljudima. Ono što sam uspeo da vidim, jeste da, iako ljudi (naročito oni sa završenim bar osnovnim studijama na visokoškolskoj ustanovi) pretenduju da se zovu intelektualcima, oni to zapravo nisu. Znam zaista sramotno mnogo ljudi koji su prošli kroz faks a da ni malo nisu napredovali kao ličnosti i da se nimalo nisu proširili  u kulturnom, obrazovanom i civilizacijksom smislu od onoga kakvi su bili kada su upisali fakultetske studije. Jednostavno su tu došli, položili određene kurseve i izašli sa diplomom. Kao da su bili na nekakvom tečaju/obuci. A to nije poenta fakulteta. Pored osnovnih/stručnih znanja, potrebno je usvojiti i neke šire ideje i poglede na svet koji bi i moralno opravdali tvoje školovanje i zvanje akademskim građaninom. Zato je čest slučaj da visokoobrazovani ljudi su, zapravo, samo visokoobučeni za neki posao, ali suštinski, vrlo uskoobrazovani, bez širih znanja o svetu koji ih okružuje. Što je prava tuga.

 

Naravno, ovo se ne odnosi nužno na tvoju strinu  :D jer ženu i ne poznajem, više sam se nadovezao na neku tvoju tvrdnju povlačeći paralelu sa ljudima koje ja znam a kod kojih sam primetio izvesne karakteristike.


  • 2

#66 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 10 March 2017 - 11:19

Jebi ga  :(  Ovo je nepostena izjava i prosipanje jeftine seljacke demagogije. Prva povreda koljena, u sezoni 06/07, je dosla nakon ljeta tokom kojeg je propustio nastup za treprezentaciju. Te 2006. na SP su igrali Popovic, Jorovic, Avdalovic, Raicevic, Rakocevic, Ilic, Tripkovic, Milicic, Nikolic, Marinovic, Askrabic i Perovic.

 

pa, vrv je računao od tad :D tj tu 2006. nije uračunao

 

je l on propustio još neko takmičenje?? ja mislim da nije, a da je bio zdrav


  • 0

#67 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 10 March 2017 - 11:19

 

Ljudi i treba da glasaju iz ubedjenja, za idelogiju koju podrzavaju. Na svesnijem delu stanovnistva je da ulozi napor da se svi zajedno edukujemo i pravimo bolje izbore u buducnosti.
 
Danas su najveci problem naizgled umni ljudi, koji u svoj toj mudrosti ne prepoznaju trenutak kada djavo odnese Pradu i kada se sami temelji drustva moraju cuvati - izlaskom na biralista. Na kraju, nikome ne treba zamerati njegov/njen licni izbor, drustvo i ne moze biti bolje od njegove kolektivne svesti.
 
U to ime... :D

 

 

Meni je potpuno nelogično, ma u stvari suludo, da ljudi koji ne izađu na glasanje imaju skoro potpuno isti uticaj na razultate kao i ja koji sam glasao. Ali pošto je slično u većini zemalja, mora da sam veoma glup pa ne vidim koja bi se to ljudska prava i demokratski principi narušili ako bi u rezultate izbora ulazili samo oni koji su iskoristili svoje pravo da glasaju.


  • 0

#68 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 10 March 2017 - 11:25

Meni je potpuno nelogično, ma u stvari suludo, da ljudi koji ne izađu na glasanje imaju skoro potpuno isti uticaj na razultate kao i ja koji sam glasao. Ali pošto je slično u većini zemalja, mora da sam veoma glup pa ne vidim koja bi se to ljudska prava i demokratski principi narušili ako bi u rezultate izbora ulazili samo oni koji su iskoristili svoje pravo da glasaju.

Pa i nije to bas tako zakovano demokraCko pravo da se ne glasuje, znam da u BelEgiji naplacuju ozbiljne kazne za neizlazak, a cini mi se da je ista situacija i u Shvicarskoj. Ja sam za to da se i kod nas hipstercici oglobe ako im je vec stalo da strike the pose shonorekla kraljica narodne mudrosti Mudonja.


  • 0

#69 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 10 March 2017 - 11:30

To je vecna debata.
 
Stav da ne zelis da glasas ni za jednu od ponudjenih opcija je legitiman. Opet, glasanje je najopipljiviji nacin da se iskaze sopstveno misljenje. U tom smislu sam obisao ceo krug :)
 
Beo je vec naveo neke drzave gde postoji obaveza da se glasa, u suprotnom kazna (Australija takodje, npr). Nisam siguran sta je bolje, ali s' vakim narodima od Australije do Amerike rezultati koje daju su najcesce lipov q :D

  • 0

#70 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 10 March 2017 - 11:31

Pa i nije to bas tako zakovano demokraCko pravo da se ne glasuje, znam da u BelEgiji naplacuju ozbiljne kazne za neizlazak, a cini mi se da je ista situacija i u Shvicarskoj. Ja sam za to da se i kod nas hipstercici oglobe ako im je vec stalo da strike the pose shonorekla kraljica narodne mudrosti Mudonja.

 

Znam za te globe, to je jedno od rešenja, ali mi nije jasan princip po kojem i onaj koji ne glasa mora da se broji. Znam da i neizlazak na izbore može da bude politički stav, ali mene matematika nervira u čitavoj situaciji.

 

S tim što bih ja bio još radikalniji po tom pitanju, uvodio prijemni za dobijanje prava na glasovanje (kao i prava da budeš roditelj, živiš u zgradi, živiš u naseljenom mestu, da navijaš za Partizan i još neka prava, ali dobro, nećemo sada o mom političkom programu :D)


  • 16

#71 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 10 March 2017 - 11:35

+milion za ovaj post, i prijemni za odredjena prava, bas sve kako je napisano


  • 1

#72 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 10 March 2017 - 11:37

+milion za ovaj post, i prijemni za odredjena prava, bas sve kako je napisano

Pa klikni onda plus, sta si se stis'o :P


  • 4

#73 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 10 March 2017 - 11:38

S tim što bih ja bio još radikalniji po tom pitanju, uvodio prijemni za dobijanje prava na glasovanje (kao i prava da budeš roditelj, živiš u zgradi, živiš u naseljenom mestu, da navijaš za Partizan i još neka prava, ali dobro, nećemo sada o mom političkom programu :D)

 

Nije da sam sumnjao u tebe, ali ako ikad budes osnivao stranku trenutacno odmah sad izrazavam zelju da budem prvi potpredsednik :D


  • 0

#74 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 10 March 2017 - 11:45

Pa vidi, Ajzea i Arsenije su teoretski mogli da igraju u istom timu, možda je došlo vreme da ispravimo tu istorijsku nepravdu. :D


  • 0

#75 Dubiozni Goblin

Dubiozni Goblin
  • Banned
  • 640 posts

Posted 10 March 2017 - 11:45

Da je srece da na izborima pravo glasa imaju osobe od 21 do 65 godina. 90% penzionera glasa za istu opciju kao na nekoliko prethodnih glasanja, pa dodjemo do toga da SPS ima oko 10% glasova preko 10 godina unazad. Ko svestan (nema clana porodice u stranci kom posao zavisi od iste) moze da glasa za socijaliste?
  • 0