Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#27256 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 18 February 2019 - 16:03

https://www.b92.net/...&nav_id=1507121

"čekam nešto pa ću da komentarišem"

Nemojte puno da žalite penzionera koji je izgubio spor, zaista nema potrebe.
  • 0

#27257 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 18 February 2019 - 16:13

Svi ti neuspesni socijalisticki frankenstajni, neki nisu bili neuspesni, a kasnije su prosli i kroz restrukturiranje.

Svaka fabrika cije je otvaranje imalo za cilj "razvoj nase lepe domovine" je propala, bilo gde da se nalazila u Ex Yu.

Propale su ali su omogucili citavoj jednoj generaciji dobar zivot, stanove, sigurnost i postovanje.
  • 0

#27258 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 18 February 2019 - 16:29

Svi ti neuspesni socijalisticki frankenstajni, neki nisu bili neuspesni, a kasnije su prosli i kroz restrukturiranje.

 

Svaka fabrika cije je otvaranje imalo za cilj "razvoj nase lepe domovine" je propala, bilo gde da se nalazila u Ex Yu.

 

Ma ovo ti je užasno promašena generalizacija. Naravno da ima takvih, naravno da ima suprotnih primera. Fabrike su često propadale zbog lošeg vođenja, ja imam teoriju da je samo bolje vođenje računa o amortizaciji moglo da spasi bar 30% propalih fabrika.

 

Jedan deo jeste propao jer su u startu bile loše ideje, zastareli tipovi proizvodnje, ili jednostavno nerentabilni u odnosu na neke koji se forsiraju na zapadu, tj oni koji su prođu mogli da imaju samo u tom tipu "dogovorne" ekonomije...

 

I tu naravno država ima najpogrešniji mogući stav i to se ne menja već decenijama. Jednostana nemogućnost da se prepozna zdrav biznis i isti zadrži, ili vrlo skupo proda. Pa čak i neki koji nije toliko zdrav, ali ima potencijal. 


Edited by realno *W, 18 February 2019 - 16:31.

  • 0

#27259 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 18 February 2019 - 16:52

Naravno da je besmislena generalizacija. Znatan broj naših firmi je izvozio ili obavljao zahtevne radove u inostranstvu. Loše upravljanje, političke tenzije, lapanje i opšte popuštanje discipline su upropaštavale ekonomiju a sankcije, rat i ispadanje iz tokova su sve razjebali.
  • 0

#27260 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 18 February 2019 - 19:47

Naši tužili Brnabič za klevetu
  • 0

#27261 DezurniKrivac

DezurniKrivac
  • Members
  • 155 posts

Posted 18 February 2019 - 20:03

Nije uspela kuc-kuc metoda, odnosno zabole ih da promene danas "gresku" koju su na ocenjivanju tendera napravili.
Niko nije hteo ni da me primi, od predsednika komisije, pomocnika direktora, finansijskog direktora, svi su redom bili na "sastancima" ceo dan.
Podneo sam rano ujutru dopis i proveo ceo dan kod njih, kada sam zvao predsednika komisije oko 14h rekao je da dopis jos nije stigao do njega, iako ga je zena predamnom odnela u njegovu kancelariju.
Nisu promenili odluku na sajtu a sutra je zadnji dan za zalbu.
Nista, sutra advokat i pravac komisija za zalbe, 60 soma uplata pa cemo videti.


Da li si dobio neki vid potvrde da su primili dopis? Kao i za tendersku prijavu kad predajes, dobijes neku potvrdu. Tipa dupli primerak dopisa na kom su stavili svoj pecat i datum i vreme prijema, trebalo bi i da ga numerisu nekom svojom internom logikom...

To ti je dokaz da si se na vreme zalio.
  • 0

#27262 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 18 February 2019 - 20:06

Zar nije dovoljno i da se preda pošti u naznačenom roku?


  • 0

#27263 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 18 February 2019 - 22:59

Nije me bilo nekoliko dana. Samo za Meka :D

 


  • 1

#27264 DezurniKrivac

DezurniKrivac
  • Members
  • 155 posts

Posted 18 February 2019 - 23:40

Zar nije dovoljno i da se preda pošti u naznačenom roku?


Ali nije predavao u posti nego licno njima... Ako mu nisu dali nikakav dokaz mogu da se prave ludi.
  • 0

#27265 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 February 2019 - 01:01

Nije me bilo nekoliko dana. Samo za Meka :D

 

 

Ovo sam gledao Zeterberze zapravo usrao joj se u zivot :D


  • 0

#27266 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 19 February 2019 - 09:08

ali komentari ispod Haninih emisija :lol: :ajme:

 

Bukvalno je sada faza da je svaki (100%) komentara na njen izgled plus seksualne fantazije likova koji komentarisu i nula na emisiju. I ona nece da ugasi komentare.

 

btw...ona je buduci potpredsednik Dojebila?!? :lol:


  • 0

#27267 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 19 February 2019 - 09:37

Dobra  :lol+:

 

 

DztQAjBXgAAmpBW.jpg


  • 5

#27268 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 19 February 2019 - 09:39

Veliki je car taj što vodi profil BudućnoS Srbije.  :lol+:

 

Jedino što se ljudi tripuju i veruju da su to prave fotke (kao ona gde lik piša pored kamiona dok Psiho prolazi).


  • 0

#27269 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 19 February 2019 - 09:46

Meni je i dalje utisak kako su oni organizovali skup u Pančevu tako da je samo bina na platou a publika u parku, skrivena granama. Verovatno zato što ne bi mogli da popune plato i prostor iza da je sve postavljeno kako se inače organizuje.

 

Ali nije predavao u posti nego licno njima... Ako mu nisu dali nikakav dokaz mogu da se prave ludi.

Znam, u pravu si, nego govorim o tome da je dovoljno poslati poštom i sačuvati dokaz o datumu predaje. 


  • 0

#27270 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 19 February 2019 - 09:48

ali komentari ispod Haninih emisija :lol: :ajme:

 

Bukvalno je sada faza da je svaki (100%) komentara na njen izgled plus seksualne fantazije likova koji komentarisu i nula na emisiju. I ona nece da ugasi komentare.

 

btw...ona je buduci potpredsednik Dojebila?!? :lol:

Sto da gasi komentare kada oni direktno uticu na algoritam? Njoj odgovara da ima sto vise kakvi kod da su .


  • 0