Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#19981 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 10 July 2018 - 15:48

Bio mi jedan od dražih igrača u EL...  :(


  • 0

#19982 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 11 July 2018 - 02:53

cP48OKY.jpg


  • 2

#19983 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 11 July 2018 - 03:01

Morao sam da proverim da nije fejk vest, i onda vidim ovo...

http://informer.rs/v...-jos-sedam-dana

:lol: :lol: :lol:


Putin je za 9.maj izdvajao i do 10 miliona evra da 'ocisti' nebo. Nije to vise neka tajna. Mozda nisu uticali na ovo trenutno vrijeme, al' i te kako imaju mogucnosti da uticu na vremenske prilike do neke odredjene mjere.

Sjecam se da je Lazanski prije nekoliko godina govorio da su Amerikanci jos za vrijeme Vijetnamskog rata imali nesto(neka tehnologija, rakete ili sta vec) cime su povecavali kolicine padavina i do 40%.
  • 0

#19984 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 11 July 2018 - 06:23

Putin je za 9.maj izdvajao i do 10 miliona evra da 'ocisti' nebo. Nije to vise neka tajna. Mozda nisu uticali na ovo trenutno vrijeme, al' i te kako imaju mogucnosti da uticu na vremenske prilike do neke odredjene mjere.

Sjecam se da je Lazanski prije nekoliko godina govorio da su Amerikanci jos za vrijeme Vijetnamskog rata imali nesto(neka tehnologija, rakete ili sta vec) cime su povecavali kolicine padavina i do 40%.

Dogjaola.

 

Za 9. maj se još iz vremena SSSR koristi srebro-jodid tako što se iz aviona rasprši po oblacima koji se kreću prema centralnom dijelu Moskve. Srebro-jodid se veže sa vodenom parom tj. oblacima i praktično ubrzava proces kondenzacije, zbog čega se kapi formiraju ranije i kiša padne ispred Moskve ili u predgrađu Moskve, umjesto u centru Moskve.

To što oni rade je ekstremno lokalno i kratkoročno i nikako ne objašnjava nevrijeme u Srbiji (ili vrućine u Rusiji) u poslednjih nekoliko sedmica.


  • 2

#19985 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 11 July 2018 - 07:16

72ce45758a04a55e93d3b259bbe789a8.jpg
  • 3

#19986 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 11 July 2018 - 07:55

Dogjaola.

 

Za 9. maj se još iz vremena SSSR koristi srebro-jodid tako što se iz aviona rasprši po oblacima koji se kreću prema centralnom dijelu Moskve. Srebro-jodid se veže sa vodenom parom tj. oblacima i praktično ubrzava proces kondenzacije, zbog čega se kapi formiraju ranije i kiša padne ispred Moskve ili u predgrađu Moskve, umjesto u centru Moskve.

To što oni rade je ekstremno lokalno i kratkoročno i nikako ne objašnjava nevrijeme u Srbiji (ili vrućine u Rusiji) u poslednjih nekoliko sedmica.

Juče sam video vest na B92, preneli su je sa Sputnjika (ok, znam :D). Razgovarali su na nekim likom koji je u penziji a bavio se time. Kaže otprilike isto to, da je moguće na ograničenom prostoru uticati da nema kiše u nekom kratkom periodu ali ni to nije sigurica. Praktično je nemoguće pokriti sve gradove a posebno oterati kišu do Britanije ili tako negde. Kaže da njima kiša često dolazi upravo sa Balkana a da su u ovom trenutku Kinezi najnapredniji jer pokušavaju da koncentrišu padavine na prostoru Tibeta.

 

Meni je ludo da se uopšte ozbiljno priča o tome. Prostor na kome se igra SP je ogroman da bi mogao efikasno da se pokrije a posebno tako da kiša ode na drugi deo kontinenta koji je otprilike manji od tog prostora koji se kao štiti. Uostalom, bilo je kiše na nekim utakmicama, ne znam čemu ove teorije.

 

...

Inače, trudim se da ne pratim aktivnosti i izjave dragog nam predsednika, ali su mi juče rekli da je ona opaljotka po Bujketu i RTS-u zbog njegove izjave da je ugasio ton jer je komentator navijao za Hrvate protiv Rusa.  :ajme: Ajd' što delom on to govori kako bi održao tenziju kod jednog dela Informer marve, ali mislim da mu često igra u stomaku kad vidi razne predsednike stalno u kadru na utakmicama a njega nema da se širi tamo na ponos nacije dok mu se Krstaja neprestano zahvaljuje na viziji i ukazanom poverenju.


  • 0

#19987 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 11 July 2018 - 09:13

Ja sam potpuno siguran da bi Rusi igrali polufinale da sajko nije navijao za njih, kacmo kod toga.

Stonokazu u CG, kamen bi pokvario.


  • 2

#19988 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 11 July 2018 - 10:16

Bole me brige za Hrvate, ali kad vidim kako ona spodoba iz Informera peni ovih dana...Pitam vas prekaljene forumase, jel sme da mi bude drago zbog toga?
  • 0

#19989 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 11 July 2018 - 10:34

20c3e03a996b29a264262c6f4d6603ce.jpg
  • 5

#19990 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 11 July 2018 - 10:59

Bole me brige za Hrvate, ali kad vidim kako ona spodoba iz Informera peni ovih dana...Pitam vas prekaljene forumase, jel sme da mi bude drago zbog toga?

Kao i svaki profesionalni patriota, spodoba se busa u srbske grudi i pljuje sve ostale isključivo iz sopstvene koristi, nema tu emocija.

On bi prvi sutra Tompsona stavio na naslovnu stranu i objašnjavao kako je to divan momak i glazbenik, samo kada bi imao koristi od toga.


  • 0

#19991 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 11 July 2018 - 11:33

A pritom laze kao pas. Majstor je u tome, veci i od politicara, da jednu neistinu lagano provuce kroz pricu kao nesto potpuno tacno.

"Oni su možda bolji u fudbalu, ali, činjenica je, u svim ostalim disciplinama gube: Srbija ima bolji BDP, više stranih investicija, više izgrađenih puteva, imamo devet MiG, uskoro 14, imaćemo 18 borbenih helikoptera. Srbija ozbiljno grabi napred i, kada vide sve to, moraju da sakriju činjenicu da dramatično zaostaju za Srbijom".

Zalim citaoce ovog taroguza. Nije meni problem sto tako nesto postoji, vec sto to cita vise od milion mojih sunarodnika dnevno.
  • 0

#19992 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 11 July 2018 - 12:33

Juče sam video vest na B92, preneli su je sa Sputnjika (ok, znam :D). Razgovarali su na nekim likom koji je u penziji a bavio se time. Kaže otprilike isto to, da je moguće na ograničenom prostoru uticati da nema kiše u nekom kratkom periodu ali ni to nije sigurica. Praktično je nemoguće pokriti sve gradove a posebno oterati kišu do Britanije ili tako negde. Kaže da njima kiša često dolazi upravo sa Balkana a da su u ovom trenutku Kinezi najnapredniji jer pokušavaju da koncentrišu padavine na prostoru Tibeta.
 
Meni je ludo da se uopšte ozbiljno priča o tome. Prostor na kome se igra SP je ogroman da bi mogao efikasno da se pokrije a posebno tako da kiša ode na drugi deo kontinenta koji je otprilike manji od tog prostora koji se kao štiti. Uostalom, bilo je kiše na nekim utakmicama, ne znam čemu ove teorije.
 
.


Nije sve to nista novo...1986 prilikom nesrece kod Cernobila, zonu od 30km su drzali u meteoprotekciji bez kise da bi sprecili slivanje radioaktivnih ostataka u dve velike reke.

Uostalom postoji agencija za atmosferne tehnologije..niceg misticnog , nikakvog HAARP..

Meni se licno penju na paju oko 9.maja, ali radi)..

http://en.attech.ru/www/?page_id=43
  • 0

#19993 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 11 July 2018 - 12:56

Bole me brige za Hrvate, ali kad vidim kako ona spodoba iz Informera peni ovih dana...Pitam vas prekaljene forumase, jel sme da mi bude drago zbog toga?

 

DJV je govno.

To svi znamo.
Zasto svaki put kad zasmrdi mora da se razmaze po ovim stranama i da se komentarise sto je govno na sred ulice?


  • 2

#19994 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 11 July 2018 - 13:16

A sto da ne? Jel taj princip koji si izneo onda primenjiv i, na primer, na AV? Ne vidim da se na ovim stranicama pise o bilo cemu drugom sem o svinjarijama ovog sistema. Sto je svakako bolje nego da se to ignorise i da se pravimo da nam govno nije na sred puta. Mislim, slazemo se mi oko puno toga, ali sto kaze prodavac spreja protiv muva u onom vicu :"Moze tako, a moze i ovako".
  • 0

#19995 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 11 July 2018 - 13:27

Nije isto.

Ovaj rezim je zlocinacki i treba zabeleziti sve sto ce ih jednom dovesti do optuzenicke klupe.

DJV je samo govno koje ce kise pre ili kasnije sprati.


Edited by Friend of Peachy Carnahan, 11 July 2018 - 13:28.

  • 0