Jump to content

Photo
- - - - -

Alpsko skijanje

• Please log in to reply
113 replies to this topic

#46 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 17 February 2017 - 20:59

I naravno Hirser, nema mu ravnog u slalomu i veleslalomu. 
Kakva je cokercina Panturo

Hirser ima sasvim dobru konkurenciju u obe kategorije.

Ni u jednoj trci vise nije izvesni pobednik. Pogotovo u slalomu gde je Kristofersen sve bolji.

Inace, mnogo mi je drago sto je uzeo zlato. Jedan od mojih omiljenih sportista.

• 0

#47 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 February 2017 - 12:23

Shiffrin vodi posle prve trke ubedljivo. Ili zlato, ili DNF, nema treće.

Za medalju imaju šansu sve devojke iz TOP 10 u prvoj trci, imho. Za srebro i bronzu, naravno. :)

• 0

#48 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 18 February 2017 - 13:52

Kako je sprzila drugu voznju :o :hail:
  • 0

#49 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 18 February 2017 - 15:14

Hirser ima sasvim dobru konkurenciju u obe kategorije.

Ni u jednoj trci vise nije izvesni pobednik. Pogotovo u slalomu gde je Kristofersen sve bolji.

Stoji, pogotovo za slalom i Kristofersena, koga bas gotivim i za koga navijam da osvoji globus u slalomu, ali nekako kad je najbinije Hirser ih pokida. 

• 0

#50 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 February 2017 - 19:41

Šteta za Šárku, bila je 4 desetinke od svoje pete medalje sa svetskog prvenstva.

• 0

#51 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 February 2017 - 13:53

Klasa, kakav covek. Najvise impresionira kako ne ume da taktizira vec uvek najagresivnije moguće. Bravo i za Felixa
  • 0

#52 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 February 2017 - 14:01

Fantastična trka! Jako mi je žao zbog Hargina, vozio je za medalju. Inače, ovde se videlo, koliko su daleko mentalno i Henrik a pogotovo Pantelija od Marcela. Dobro, Henrik ima vremena, ali Pantelija je već dovoljno star i iskusan, da izdrži psihički napor, trebalo bi bar...

Naravno, ogroman uspeh za Felixa, posle svih povreda koje ga prate kroz celu karijeru.

BTW, Austrija ne treba da se boji za budućnost svog skijanja...

• 1

#53 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 February 2017 - 16:58

Odlična i zanimljiva slalom trka, žao mi Hargina, sigurno  je imao medalju u džepu, ali eto, to je otvorilo vrata Felixu, tako da je makar tu pravda zadovoljena. Kažu da je Felix konstantno na injekcijama, tako da je uspeh još veći.

Iskoristo bih samo priliku da napišem par rećenica o svetskom prvenstvu u bijatlonu koje je takođe danas završeno. Dominacija Dalmajerove u ženskoj konkurenciji, pošto joj je od 6 zlata, pripalo 5 i jedno srebro. Posle nje čehinja Koukalova je takođe ostvarila lep rezultat sa tri medalje, a mogla je još dve pošto je osvojila dva četvrta mesta, u štafeti i danas u mas startu. Na moju žalost, moja favoritkinja Wierer, ništa :(, Još je vredno pomena srebro Domračeve u poteri, i to je za nju prva medalja na velikim takmičenjima od Sočija.

Kod muškaraca Furkad je malo podbacio, i ako je osvojio pet medalja, samo jedno zlato, za razlku od prošlog SP kada je osvojio 4 zlata. Vidno je bio nervozan na ovom SP, možda zbog opravdanih kritika posle napuštanja podijuma u mixu kada su Rusima dodeljivane medalje. Sve u svemu prvo zlato za Amerikance na SP je osvojio Bejli, dva pojedinačna zlata za Nemce, zlato za Rusku mušku štafetu, i mini krah za Norvežane koji su ostali bez zlatne medalje što im se u ovom veku nije desilo. Sa druge strane Bjorndalen je osvojio bronzanu medalju, a Johanes Boe čak tri srebra.

Edited by DonJuan, 19 February 2017 - 17:14.

• 2

#54 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 20 February 2017 - 09:57

Slalom je bio zadnji nastup Ivice Kostelića na SP-ima. On tako odlazi u mirovinu sa po jednim zlatom (slalom 2003.), srebrom (kombinacija 2013.) i broncom (super-g 2011.). Pretpostavlja se da bi još mogao nastupiti na OI sljedeće godine.

Po umirovljenju Kostelića u hrvatskom skijanju ne ostaje baš potpuna pustoš, ali Hrvatska se pridružuje zemljama poput Finske, Rusije, Češke ili Slovačke s povremenim pojedinačnim bljeskovima i duljim periodima bez rezultata.

U muškoj konkurenciji Filip Zubčić tu i tamo osvoji poneki bod, Natko Zrnčić Dim više ni to. Pitanje je što će postići Istok Rodeš, koji je sa zlatom i broncom na juniorskom SP 2016. pokazao da je talent, ali u seniorskoj konkurenciji se tek treba dokazati.

U ženskoj konkurenciji je već došlo do potopa, od sezone 2010/11 nije osvojen ni jedan bod u SK i nekakvo poboljšanje se i ne nazire.

• 0

#55 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 February 2017 - 11:49

Slalom je bio zadnji nastup Ivice Kostelića na SP-ima. On tako odlazi u mirovinu sa po jednim zlatom (slalom 2003.), srebrom (kombinacija 2013.) i broncom (super-g 2011.). Pretpostavlja se da bi još mogao nastupiti na OI sljedeće godine.

Po umirovljenju Kostelića u hrvatskom skijanju ne ostaje baš potpuna pustoš, ali Hrvatska se pridružuje zemljama poput Finske, Rusije, Češke ili Slovačke s povremenim pojedinačnim bljeskovima i duljim periodima bez rezultata.

U muškoj konkurenciji Filip Zubčić tu i tamo osvoji poneki bod, Natko Zrnčić Dim više ni to. Pitanje je što će postići Istok Rodeš, koji je sa zlatom i broncom na juniorskom SP 2016. pokazao da je talent, ali u seniorskoj konkurenciji se tek treba dokazati.

U ženskoj konkurenciji je već došlo do potopa, od sezone 2010/11 nije osvojen ni jedan bod u SK i nekakvo poboljšanje se i ne nazire.

Ovo je poražavajuće.

Iskreno sam se nadao, da će se Ivica oprostiti šampionski, ne mogu a da ne napišem, prvo što mi padne na pamet je odlazaak Didier Cuchea u Schladmingu, ono je bilo za istoriju. Pa mogao je i Ivica na wild card, nešto slično kao Tina u Mariboru. Ovako je nekako...nedostojanstveno, štajaznam...

• 1

#56 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 20 February 2017 - 12:00

Ovo je poražavajuće.

Iskreno sam se nadao, da će se Ivica oprostiti šampionski, ne mogu a da ne napišem, prvo što mi padne na pamet je odlazaak Didier Cuchea u Schladmingu, ono je bilo za istoriju. Pa mogao je i Ivica na wild card, nešto slično kao Tina u Mariboru. Ovako je nekako...nedostojanstveno, štajaznam...

Slažem se. Kostelić je trebao u Wengenu, gdje je ostvario svoje najbolje rezultate, okončati karijeru. Ovo razvlačenje i dobivanje utješnih aplauza je potpuno nepotrebno i pomalo jadno. U Pyeongchangu neće dobiti ni to.

• 0

#57 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 February 2017 - 23:03

Morao sam....

• 3

#58 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 21 February 2017 - 23:06

Jos od Janice?

• 0

#59 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 21 February 2017 - 23:35

Imali su posle Janice dve solidne slalomasice, jedna je cini mi se imala i podijum, tako da je neka od njih dve poslednja uzela bodove, al sad ne mogu da se setim imena (slabija se prezivala na F).

• 0

#60 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 21 February 2017 - 23:53

Ana Jelušić i Nika Fleiss.
  • 1