Jump to content


Photo
- - - - -

Ferari 2017


  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#61 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 24 February 2017 - 19:31


  • 1

#62 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 24 February 2017 - 20:12

Nek je sa srecom lepotice!

 

I zelim da se trkamo svi, a ne da gledamo dal se pogresiti Leonardo lane i dal ce eventualnu gresku iskoristiti boske. Strasno. Mogu da zamislim koliko vam je bilo dosadno i smorno kad smo mi dominirali u Sumijevo vreme. Mada, cini mi se da je Merc mnogo bolji od onog Sumijevog dugogodisnjeg cuda . Ovo je dominacija i pisanje po sirotinji. Tada je mogao McL da pridje i da se cak i bori sa Sumijem, a sada... mrka kapa, pogotovu kad su doveli Botasa koji je mnogo bolji vozac, po mom misljenju, i mnogo srcaniji od Nemca. 

Ove godine ceo svet ce podrzavati ili ham ili bot dok se bude gledala trka jer drugi sanse nece imati za pobedu. S vremena na vreme ce mozda pobediti Ferdza ili RB, ali to samo ako se budu medjusobno izbacili iz trke njih dvojica :D

 

Lepo rece Dasubo za Ferrari

 

Srecno svima.


Edited by "Doc" Holliday, 24 February 2017 - 20:14.

  • 0

#63 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 03 March 2017 - 01:14

WT1m3nXl.jpg

 

Original


  • 0

#64 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 04 March 2017 - 21:08

Nakon Libertijevog preuzimanja Formule 1, Ferari je zadržao svoj deo u celoj priči. Ako je verovati ovom odlomku izveštaja iz Maranela ▼

 

C6F5qhdWAAAr0Pn.jpg


  • 0

#65 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 07 March 2017 - 10:12

Lepa vest za sve navijace Ferarija, Markione ostaje predsednik do 2021, predomislio se, inicijalno je trebalo da ode na kraju 2018.

 

:frust:


  • 0

#66 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 07 March 2017 - 10:35

Do k. 


  • 0

#67 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 March 2017 - 12:58

Lepa vest za sve navijace Ferarija, Markione ostaje predsednik do 2021, predomislio se, inicijalno je trebalo da ode na kraju 2018.
 
:frust:



Hoće titulu.

Očigledno zna nešto što mi ne znamo.

:-/
  • 0

#68 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 08 March 2017 - 12:55

Sada vesti iz rubrike, rekli su o nama:

 

 

Ricciardo unsure Red Bull is at Mercedes and Ferrari’s level

 

 

 

Asked about Mercedes' status as favourites, Hamilton said: "No, I think Ferrari must be the favourites. I think we can't take our eyes off them because they have been doing such a great job at the moment.

 

"Red Bull look like they are quite good as well. We'll see over the next days and, most importantly, over the next weeks, but it's going to be close in the first race, that's for sure.

 

"Just on times it looks like Ferrari might be quickest, I think... and maybe we're very close with the Red Bull behind."

 

Ne veruj Luisu ni kad poklone nosi.  -_- 


  • 0

#69 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 21 March 2017 - 15:37

Fetel je imenovao SF17H bolid "Gina". Njegova tradicija imenovanja bolida kako on kaže "s bolidom morate imati neku vezu, kao npr. s brodom, zato ga u dogovoru s članovima tima imenujem ženskim seksi imenom" se nastavlja. Prehodni nazivi: "Margherita" 2016, Eva 2015, "Suzie" 2014, "Hungry Heidi" 2013, "Abbey" 2012, "Kinky Kylie" 2011, "Luscious Liz" i "Randy Mandy" 2010, "Kate" i "Kate's Dirty Sister" 2009 i "Julie" 2008.


  • 0

#70 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 04 April 2017 - 16:27

Sebastijan Fetel odaje počast Mihael Šumaherovoj 91. i poslednjoj pobedi u Formuli 1 na VN Kine s prelepim crtežom na kacigi

 

C8kj7VNXcAAlziY.jpg


  • 3

#71 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 09 April 2017 - 18:38

Ferrari president Sergio Marchionne wants his Formula 1 team to sit down for talks with Kimi Raikkonen on the back of a second difficult race for the Finn.

While Ferrari’s car has proved a match for main rival Mercedes in Australia and China, Raikkonen has not been as strong as teammate Sebastian Vettel and has yet to finish on the podium.

To further compound his problems, Marchionne expressed some frustration after the Shanghai race about the failure of Raikkonen to get past Daniel Ricciardo in the early stages of the race when Vettel behind him needed to make swift progress.

As well as Raikkonen's pace costing both Ferrari drivers valuable time, the fact that Vettel was able to barge his way past Ricciardo shortly after pulling off a move on Raikkonen highlighted there was no deficiency in the Ferrari car.

Speaking as he left the Shanghai paddock on Sunday, Marchionne said he had spoken to team principal Maurizio Arrivabene about Raikkonen’s form – and suggested that the matter get discussed soon.

“I talked about this with Maurizio,” explained Marchionne. “Maybe they should sit around a table and he should talk to him. Today he seemed to be busy with other stuff. Vettel was more aggressive."

When asked if it was fair to say the 2017 Ferrari is more comfortable for Vettel than it is for Raikkonen, Marchionne said: “Absolutely no.”

Safety Car cost

Marchionne reckoned that the early safety car, which was brought out after Antonio Giovinazzi crashed on the start-finish straight, probably cost Vettel victory.

Reflecting on the race, he said: “We are fighting with Mercedes. Without the safety car the story of the race should be different. I can confirm that our choice to change the tyres of Vettel was correct.

“It was a nice race, we arrived second, we are second in the constructors’ championship by one point and Seb has the same points as Hamilton. That’s not bad after two races.”

 

Fali Ferariju vodonoša, dva superstara u timu koji su još i šampioni jakog ega štete timu više nego što bi trebalo. Mogu ovo srediti sa Điovinacijem, samo da se ovaj dokaže a Kimi da ode da se posveti porodici k'o Rozberg. Jako mi je žao što ovo pišem, stari Kimi bi oprao pod s Fetelom i eventualno bi osvojio titulu ove godine. Otišao bi u penziju miran s dve titule u džepu, ovako samo je senka samog sebe. Nemože biti da mu toliko smetaju ovi hibridni bolidi, mučio se 2014 pa 2015, 2016 pokazao da je naučio konačno ovladati hibridnim bolidima i na par trka je stvarno briljirao. Mislio sam da će se ove godine poboljšati zbog vrlo agresivnih bolida, baš onakih s kakvim je i bio viceprvak pa i na koncu prvak. Užasno me nervira njegov "ledeni" stav, ili vozi ili idi. 

Besan sam i na Botasa ali čekam da se privikne na nov tim i aždaju imena V08 EKJU Pouva+.


  • 0

#72 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 09 April 2017 - 18:58

Kimi vise nema zelju da uci i to je osnovni problem. Svakako deluje nezainteresovano, al se vidi da on ne razume ovaj bolid. Ako ovako nastavi bice ga patnja gledati
  • 0

#73 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 09 April 2017 - 19:21

Kimi je sve samo ne egomanijak. Ako ima neko na gridu ko je susta suprotnost naduvanoj zvezdi velikog ega to je on. Ali da je bio los na ove dve trke to stoji.


  • 1

#74 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 09 April 2017 - 19:31

Neki razlog postoji za upropaštenu Fetelovu priliku napada na Hamiltona, da je bio neki vodonoša u kokpitu Ferari bi odmah reagovao s "on je brži od tebe, prepusti mu poziciju". Ovako 10 krugova krstarenja iza Rajkonena mu je odnelo dragoceno vreme. Ali nekako mi je drago što je ovako, više akcije i uzbuđenja, prošla Ferarijeva politika s Barikelom i Masom mi se popela na glavu. Pogotovu u periodu 2010-13. Jbt, Fetel i Alonso su diktirali tempo dok su im se sklanjali Veber odnosno Masa.


  • 0

#75 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 April 2017 - 19:48

Mislim da grešite.

 

Kimi odavno više nije onaj lik koji ispadne na pola trke i dok se trka ne završi našika se kao zver na jahti.

 

Bio je slab na dve trke i to je to. Danas se žalio dva puta preko radia da nema snage u motoru, da ga ybm, ako to izmišlja da bi izgledalo da ga jebe auto, onda missim stvarno, teorija zavere...

 

U prvoj trci je bio iza Bottasa, u drugoj ispred. Samo prema Mercedesu i timskom kolegi treba da se meri njegova vožnja. Videćemo Bahrein, ali mislim da će retko kad tokom sezone RBR toliko da se približi MGP i Ferrariju kao danas.

 

A još samo da vas podsetim na 2008., kao svetski prvak je radio za Massu maestralno.


  • 0