Jump to content


Photo
- - - - -

Naizgled besmisleno pitanje: Da li političke stranke uopšte postoje


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Kant

Kant
  • Members
  • 34 posts

Posted 09 December 2016 - 18:15

Da li političke stranke u Srbiji uopšte postoje? Ili, da li političke stranke, koje postoje kod nas, zaista možemo smatrati političkim strankama?


Edited by Kant, 09 December 2016 - 18:19.

  • 0

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 December 2016 - 19:19

Da li političke stranke u Srbiji uopšte postoje? Ili, da li političke stranke, koje postoje kod nas, zaista možemo smatrati političkim strankama?

Da bi se odgovorilo na tvoje pitanje, treba utvrditi prvo da li Srbija uopste postoji i ako da - sta je to. 


  • 6

#3 Deja vu

Deja vu
  • Members
  • 159 posts

Posted 10 December 2016 - 10:26

Možemo ih smatrati političkim strankama. Šta te buni? 


  • 0

#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 December 2016 - 12:17

Ja bih ipak pre koristio termin sekte. U civilizovanom svetu, sektasko ponasanje obicno ostaje ograniceno na ekstreme politickog spektra, odnosno fashiste i komuniste. U Srbiji su sve stranke, ukjucujuci narocito one sa nazovi demokratskim, nazovi socijalistickim i nazovi liberalnim predznakom, izrazito sektaske organizacije i unutrasnjih odnosa. 


  • 2

#5 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 December 2016 - 14:09

Jedino demokratska stranka ima princip izbora predsednika i zvanicno nije privatno vlasnistvo jednog coveka.
  • 0

#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 December 2016 - 14:33

Jedino demokratska stranka ima princip izbora predsednika i zvanicno nije privatno vlasnistvo jednog coveka.

Osim u periodu deda Micuna (kad je bila vlasnistvo DB-a) i ex-diktatora Borisa Tadica (kad je bila zdruzeno vlasnistvo KOS/VBA i anusa, pardon sanu-a).

Mada, i najnoviji prezident DS-a obecava mnogo po pitanju diktature, makar u sekt..., ovaj, stranci.


  • 0

#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 December 2016 - 14:33

...

 

... jedino demokratska stranka ima princip izbora predsednika i zvanicno nije privatno vlasnistvo jednog coveka ...

:ajme:

 

Sad mi je laknulo!

Ipak, ima nade za sVrBiju!

 

Ovaj tred i ovo pitanje su za deponiju!

 

Tipicno mrsomudjenje i neinteligentna relativizacija.

Niko autoru ne brani da misli kako god hoce, samo cemu potreba da bilo koga opterecuje glupostima?

:wicked:

 

...


  • 0

#8 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 10 December 2016 - 17:17

Ja bih ipak pre koristio termin sekte. U civilizovanom svetu, sektasko ponasanje obicno ostaje ograniceno na ekstreme politickog spektra, odnosno fashiste i komuniste. U Srbiji su sve stranke, ukjucujuci narocito one sa nazovi demokratskim, nazovi socijalistickim i nazovi liberalnim predznakom, izrazito sektaske organizacije i unutrasnjih odnosa. 

 

 

   " sekte "  je zaista najbolji primer.  samo nisu samo oni koje si naveo najgori.  Najgori sektasi su oni koji su na vlasti.  Pri tom mislim na sve "sekte" koje su u poslednjih 25-28 godina bile na vlasti... pocev od SM, pa preko Bote pa do ovih danasnjih " Vucicevih svedoka".   Mada su ovi danasnji " Vucicevi svedoci " mozda i najgori..   pogotovo pred izbore...  ne moze se od njih ni izaci na ulicu a da te ne spopadnu.  O obradjivanju "vernika" preko popularnih medija ( Pink, informer... ) da i ne govorimo...


  • 0

#9 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 10 December 2016 - 18:20

Ja bih ipak pre koristio termin sekte. U civilizovanom svetu, sektasko ponasanje obicno ostaje ograniceno na ekstreme politickog spektra, odnosno fashiste i komuniste. U Srbiji su sve stranke, ukjucujuci narocito one sa nazovi demokratskim, nazovi socijalistickim i nazovi liberalnim predznakom, izrazito sektaske organizacije i unutrasnjih odnosa. 

 

Slažem se, većina veoma liči na sekte, LDP, SRS, LSV, pa i DJB ako hoćeš... ali klasičan primer stranke koja totalno funkcioniše kao sekta je SNS... strahopoštovanje prema vođi, slepa poslušnost, debilno aplaudiranje na sve gluposti koje izrekne, pa čak i na sam ulazak u Skupštinu... još kad vidiš sa kakvim žarom ga ovi pritupasti botovi brane i hvale gde god stignu (nije to samo zbog honorara i sendviča, ima tu i podaništva, a i ljubavi) sve je jasno... klasičan primer stranke-sekte...


  • 3

#10 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 December 2016 - 19:07

Ja bih ipak pre koristio termin sekte. U civilizovanom svetu, sektasko ponasanje obicno ostaje ograniceno na ekstreme politickog spektra, odnosno fashiste i komuniste. U Srbiji su sve stranke, ukjucujuci narocito one sa nazovi demokratskim, nazovi socijalistickim i nazovi liberalnim predznakom, izrazito sektaske organizacije i unutrasnjih odnosa. 

 

ne. naprednjaci i radikali.


  • 0

#11 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 December 2016 - 12:40

ne. naprednjaci i radikali.

Naprednjaci i radikali su samo preuzeli uspesan model SPS-a (odnosno ex-Saveza zliko..., pardon, Saveza komunjista) i JUL-a. 


  • 1