Jump to content


Photo
- - - - -

News from Croatia


  • Please log in to reply
12224 replies to this topic

#12076 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 31 January 2018 - 07:59

Samo​ da na kraju ne završe kao Orah ili lokalna ispostava SDP-a: https://www.vecernji...alicija-1221296


  • 0

#12077 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 01 February 2018 - 01:03

https://www.jutarnji...-vidio/6990231/

Sta sejes, tako i zanjes. Jos se cudim kako nema gorih reakcija od Izraela i njegovih zvanicnika pa se setim da je jos uvek u igri deal od miljarde eura za eskadrilju polovnih aviona!
  • 0

#12078 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 February 2018 - 12:14

Za vas koji zivite tamo - postoji li realna opasnost da Zivi Zid i Pernar upadnu u sledecu vladu?


  • 0

#12079 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 01 February 2018 - 14:14

...prvo,moli bih moderaciju da ukloni ovo ranije što je došlo pod mojim imenom,ako može.

 

 

...dhx,ja sam bio jesenas u Jasenovcu s mojom malom,kćerkom,a bio sam i prije devedesetih

nekoliko puta.Konačni utisak i za mene i za moju malu je bio isti,Jasenovac je mjesto stravičnog

zločina koji su počinili ustaše.Moja mala ti je dhx inače povjesničarka umjetnosti ,ima nekakovog

iskustva sa postavljanjem izložbi i ona je rekla da je postav izrazito loš,ali i ona i ja smo vidjeli ili osjetili

tko je žrtva a tko je zločinac.Zločinci su ustaše a žrtve su Srbi,Židovi,Romi.


  • 0

#12080 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 01 February 2018 - 14:35

...prvo,moli bih moderaciju da ukloni ovo ranije što je došlo pod mojim imenom,ako može.

 

 

...dhx,ja sam bio jesenas u Jasenovcu s mojom malom,kćerkom,a bio sam i prije devedesetih

nekoliko puta.Konačni utisak i za mene i za moju malu je bio isti,Jasenovac je mjesto stravičnog

zločina koji su počinili ustaše.Moja mala ti je dhx inače povjesničarka umjetnosti ,ima nekakovog

iskustva sa postavljanjem izložbi i ona je rekla da je postav izrazito loš,ali i ona i ja smo vidjeli ili osjetili

tko je žrtva a tko je zločinac.Zločinci su ustaše a žrtve su Srbi,Židovi,Romi.

Verujem da nisi išao u Jasenovac da bi stekau utisak o krivici i žrtvama, da si znao i pre odlaska šta se tu događalo. Mogu spomenici i izložbe da dopune neka znanja, opet ukoliko čovek želi da zna, ukoliko nema unapred formiran stav koji neće  da dovede u pitanje.

Današnja prepucavanja političara imaju za cilj da njima pribave pokoji glas podrške, nikakva njih istina ne zanima, a ne bi voleli da se bilo koja tema zatvori, da se postigne saglasnost i da nema veše dilema i nepoznanica, onda za njih ne bi bilo posla.

Nisam pratio detalje oko izložbe i Jasenovcu u UN, ne znam zašto Srbija priređuje izložbu, a ni šta to Hrvatskoj smeta, ne verujem u dobre namere ni jedne strane.

I ti i ja smo rođeni više godina posle Jasenovca, a izgleda da će i generacije naše dece, a i dece naše dece, prebrojavati žrtve, licitirati, prebacivati krivice za Jasenovce, Krajine , Oluje, umesto da budu dobri susedi, da se druže, sarađuju, i da se smeju na račun nas i naše gluposti, mislim na našu generaciju.


  • 1

#12081 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 01 February 2018 - 16:50

...Div,slažem se sa svime što si napisao.Jasno da sam svoj stav o Jasenovcu imao i prije posjete.

No nije se radilo o meni nego o mojoj maloj.Godinu ranije sam je vozio ovdje po sjeveru kad smo obilazili 

spomenike iz 2,svj. rata.Tada je pomagala kolegici koja je radila,ne sječam se više,magistarski ili 

doktorski rad o tome.Tada smo se dogovorili da ćemo svake godine obilaziti neke stvari zajedno.

Razumjeti ćeš da ja više nisam centar njenog svemira i da se to svodi na koji dan.Isto tako je dogovor

da se pripremimo za te naše zajedničke izlete.Krenuli smo od Jasenovca.Ove godine je u planu Vukovar i Istočna Slavonija.

Kad se nađemo,puno pričamo,o nekim stvarima se ne slažemo.


  • 0

#12082 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 01 February 2018 - 18:50

https://www.jutarnji...-vidio/6990231/

Sta sejes, tako i zanjes. Jos se cudim kako nema gorih reakcija od Izraela i njegovih zvanicnika pa se setim da je jos uvek u igri deal od miljarde eura za eskadrilju polovnih aviona!

 

Milijarda eura za polovne avione?! Stoji šta si napisao, al si se preračunao u eurima.


  • 0

#12083 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 01 February 2018 - 22:44

...ma jebe mi se za avione i koliko koštaju.Želim da oni na vrhu razgovaraju,da rješavaju probleme,

da im nije bitno da li je netko nekome stavio i koliko duboko.Onako patetitično,ja nemam 

neprijatelja,ne vidim ih u Srbiji a nadam se da ih niti kinik,Vaso itd ne vide u Hrvatskoj.

Što želim,želim da nam djeca sretno žive i da im mi glupaci pomognemo stvoriti uvjete i da žive i da 

uživaju u životu


  • 3

#12084 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 02 February 2018 - 02:08

Pa mogu samo potpisati, živi i pusti druge da žive.


  • 0

#12085 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 February 2018 - 06:52

.

Kad se nađemo,puno pričamo,o nekim stvarima se ne slažemo.

To je suština, razgovarati a ne slagati se. Kako u kući, sa decom, tako na nivou društva, među državama. 

Kad u društvu postoji dijalog, dobro je, kad se svi slažu, neki belaj je na vidiku.


  • 0

#12086 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 02 February 2018 - 12:59

Pa mogu samo potpisati, živi i pusti druge da žive.

 

pa to bi bilo lijepo da ne zivimo u drzavi cijim reformama upravljaju freneticni talibani iz braniteljskih podruznica HDZ-a i HSP-a, a novac skupljen odmazdom nad malim i srednjim poduzetnicima umjesto na skolstvo i znanost trosi se / rasipa na financiranje spomenutih "udruga civilnog sektora", na spasavanje SOUR-a Agrorok, i na jebene boVbene aviJone. takva drzava, kojom dakle upravljaju SUBNOR-ovci i SUBNOR-ovska pamet, nije mjesto za mlade i obrazovane ljude, a ni za one koji zele zivjeti i pustiti druge da zive.


  • 0

#12087 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 02 February 2018 - 15:11

pa to bi bilo lijepo da ne zivimo u drzavi cijim reformama upravljaju freneticni talibani iz braniteljskih podruznica HDZ-a i HSP-a, a novac skupljen odmazdom nad malim i srednjim poduzetnicima umjesto na skolstvo i znanost trosi se / rasipa na financiranje spomenutih "udruga civilnog sektora", na spasavanje SOUR-a Agrorok, i na jebene boVbene aviJone. takva drzava, kojom dakle upravljaju SUBNOR-ovci i SUBNOR-ovska pamet, nije mjesto za mlade i obrazovane ljude, a ni za one koji zele zivjeti i pustiti druge da zive.

 

Joj ja navijam za gripene ne znam zašto al meni to bitno da ima šta poletiti...

A sami smo krivi uvijek iste biramo pa nam je tako kako je..

Upucao bi i ja u školstvo...umjesto u avione al kod nas je bolje pokazati nove makine nego neku zgradu koja samo figura.


  • 0

#12088 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 02 February 2018 - 20:02

https://www.b92.net/...&nav_id=1354197

 

svaka rec ovog coveka je na mestu...  svako treba da temu holokausta pocisti u svom dvoristu...

 

dok su Josipovic i Tadic bili predsednici, postojala je nada da ce se ovaj nas prostor koliko toliko normalizovati... secam se da su u planu bili mnogi zajednicki projekti ,  za obnavljanje proizvodnje M84 tenka kao i drugih proizvoda namenskih industrija,  za potrebe dve drzave  kao i za izvoz, osnivanje zajednicke ( i  sa Slovencima) avio kompanije sto bi bio spas za JAT i njihove aviokompanije , kao i mnoge drugi projekti...

 

  Medjutim to se nacionalistickim snagama ( a mozda i nekima mnogo mocnijima van ovih prostora ) koje su posle njih dospele na vlasti u obe drzave se to nije dopalo...


  • 0

#12089 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2018 - 20:08

...

 

Tipicno politikantsko mrsomudjenje jos jednog 'bivseg'.

Moze da pozove Botu pa da se nabacuju beznacajnim recima uz 'kosarac'.

;)

 

...


  • 0

#12090 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 February 2018 - 18:43

Za vas koji zivite tamo - postoji li realna opasnost da Zivi Zid i Pernar upadnu u sledecu vladu?

 Postoji. Ali to i jeste realna opasnost mada mnogi ne misle tako. 


  • 0