Jump to content


Photo
- - - - -

Zakljucan BIOS kod ?!


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 FulhamFan

FulhamFan
  • Members
  • 43 posts

Posted 30 October 2016 - 13:47

Posto sam novi ovde,na forumu,odnedavno,neznam da li imamo slicnu temu(ako sam pogresio izbrisite ali moj post ubacite u odgovarajucu temu)...

 

Treba mi pomoc,imam Toshiba Laptop(Tacskrin) vec 3 godine,radio je bez ikakvih problema,nije kupljen nov vec sam ga dobio pre 3 godina na poklon od rodjaka iz Njemacke,a rodjak je taj Laptop dobio od svoje firme,medjutim sta se desava,njegova firma pre 3 godine njemu pokloni novi Laptop za posla a nije bio duzan da taj isti vrati pa ga je poklonio meni,kod mene je perfektno radio 3 godine sve do pre 7 dana...

Baterija mu je malo losija tako da zadnjih mjesec dana nije mogao da radi duze od 15-20 minuta bez punjaca...

 

Pre 7 dana sam bio na kompijuteru,a posto sam trebao da odem do kolege da uzmem nekakve papire ja ostavim upaljen kompijuter kuci ali ga spojim na punjac,rekoh da se puni dok nedodjem...

 

U jednom trenutku(dok ja jos nisam bio u kuci) je u celom naselju(gdje zivim) nestalo struje,bila je kisurina velika i u jednom trenutku( na nekih pola sata) je nestalo struje,u tom trenutku kad je nestalo struje meni se ugasio Laptop...

Ja dolazim kuci ugasen Laptop,ja ga upalim kad ono pise Pasword... i trazi da ukucam pasword(I SVAKI PUT ISTO,ZNACI NEMOZES UCI U SISTEM,ODMAH TRAZI SIFRU),a ja veze nemam sta to znaci,malo procackam ovih dana na internetu kad ono kaze ZAKLJUCAN BIOS KOD...

 

Posto zivim u relativno malom mjestu(gradu) gdje ima ,,puno majstora,, a u stvari veze nemaju o zivotu nemam bas kome da se obratim za pomoc.

 

Nosio sam u 6 servisa(svi u mom mjestu),u 3 su mi rekli da oni neznaju to kako da otkljucaju i nisu nikad culi za taj problem(jer su to oni likovi koji su zavrsili skolu za kuvare i konobare a dosli do lake love i otvorili servisiranje i prodaju racunara ili jer im tata i mama imaju budzetske plate pa dali sinu pare da otvori nesto da nebi blejali po ulici ;) a od servisiranja znaju da objasne kako se pali kompijuter ili gdje se ukljucuju slusalice ili USB kabl B-)  ) dok mi je cetvrti(4) serviser trazio ni manje ni vise cak 100 evra da to otkljuca :rolleyes: a deluje mi da je veliki lopov jer mi je u medjuvremenu dok sam mu ja pricao sta je problem pokusao da me sjebe,kako ?!

ON mene neslusa sta mu ja govorim vec mi nudi svoj kompijuter koji je 30x losiji od mog uvali za masne pare :thumbs: ,em me optuzuje da sam ukrao negdje Laptop pa kao sad ja hocu da ga preprodam :D ,a na Hardu postoje slike moje od pre 3 godine,znaci Laptop moj vec 3 godine,u prevodu on lopov pa sad svi oko njega lopovi...

 

Dok ostala dvojica(2) servisera mi preporucuju da saljem dalje,u neke druge gradove,nekim drugim majstorima i slicno jer kao oni to znaju raditi,a meni se to iskreno neisplati da radim...

 

Ceprkajuci po netu vidjeo sam da postoji dosta mogucnosti da se to otkloni na neke od oviih nacina:

1) Pritiskom na F12 -ALI MENI TO NIJE RESILO PROBLEM

2) Pritiskom na F2 -ALI MENI TO NIJE RESILO PROBLEM

3) Pritiskom na ESC -ALI MENI TO NIJE RESILO PROBLEM

4) Vadeci bateriju -ALI MENI TO NIJE RESILO PROBLEM

 

Sad ja vas pitam ovde za pomoc,je li ko od vas ovde imao nekada kakav slican ili isti problem,ako jeste kako ga je resio i na koji nacin se to moze resiti licno...

 

Hvala unapred i nadam se da velicina posta nije problem jer sam zeleo problem da objasnim do kraja da nebi bilo nekih nedvoumica i slicno...

Hvala unapred i svaka pomoc u vidu nekog savjeta iz licnog iskustva bi vrlo dobro dosla  :+1:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   3.28KB   4 downloads

Edited by FulhamFan, 30 October 2016 - 13:52.

  • 0

#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 October 2016 - 14:40

Poznata boljka kod Toshibinih laptopova - samo ovlasceni servis pomaze.


  • 0

#3 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 October 2016 - 19:23

Moj klinac to uradio na Acer all-in-one, dobar bio, 23", samo van garancije, nema bateriju na motherboardu ..... bacio, kupio drugi.


Edited by Denis Jasharevic, 30 October 2016 - 19:24.

  • 0

#4 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 31 October 2016 - 22:15

drzi 0 pa stisni power i nastavi da drzis 0 dok se ne podigne u recovery -> za modele mladje od l500.

ako je stariji sa dupeta otvori gde ti stoji memorija, izvadi memoriju i ispod imas ili reset ili moras kao ja da spojis.


  • 1

#5 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 31 October 2016 - 22:19

Moj klinac to uradio na Acer all-in-one, dobar bio, 23", samo van garancije, nema bateriju na motherboardu ..... bacio, kupio drugi.

otvoris ledja i imas reset,(ne swith nego jumper) takodje iza memorije, to je standard.


  • 0

#6 FulhamFan

FulhamFan
  • Members
  • 43 posts

Posted 04 November 2016 - 22:14

Nista nije pomoglo,cak ga ni 2 dana u servisu nisu uspjeli odradit,kontaktirao sam i neke jace i vece servise(firme) i nista, kazu ,,nesto,, mu se pri nestanku struje bukvalno sprzilo i zakljucalo ga i nema teoriske sanse da se odkljuca osim da se kontaktira licno Toshiba ali za takvo nesto je potrebno svasta nesto...,utopio sam ga u dijelove liku danas,steta jbg.izvadim Hard a ostalo dam liku u dijelove jer mu treba memorije,tacskrin koji se okrece,tastature od njega i slicno,...pozd.i hvala svima .


Edited by FulhamFan, 04 November 2016 - 22:16.

  • 0