Jump to content


Photo
- - - - -

Prostata, PSA i karcinom


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#16 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 January 2018 - 23:16

LOL

 

Pa vidis, oni grese.

 

A zasto grese? Zato sto ne znaju da prepoznaju dokaze, ne znaju metodologiju kojom se dolazi do njih, ne znaju da prepoznaju i razumeju izvore koji im nude istinite informacije.


  • 0

#17 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 10 January 2018 - 07:59

LOL

 

Pa vidis, oni grese.

 

A zasto grese? Zato sto ne znaju da prepoznaju dokaze, ne znaju metodologiju kojom se dolazi do njih, ne znaju da prepoznaju i razumeju izvore koji im nude istinite informacije.

 

Shvatam. Ali, moraš pokazati više fleksibilnosti i prihvatiti ne samo medicinske dokaze. Poštujem medicinu i smatram da ona rješava vjerovatno 80% svih tegoba (Pareto rule, da mi ne počneš sada od kuda mi 80  :) ), što znači da uvijek treba da uzmemo u obzir da alternativni načini—uključujući čak i suggestije, placebo...—imaju svoje vrijednosti kod određene individue. Kurkuma po mom iskustvu nije u ovoj kategoriji, jer se bar u mom slučaju pokazala što Hrvati kažu, učinkovita. Interesantno da su i neki doktori ubijeđeni u mogućnosti liječenja kurkumom. Vidi ovo sa bloga Dr C.Anderson, MD, dakle doktora medicine:

 

http://carolynanders...-save-your-life

 

Ukratko, nije u životu sve crno i bijelo. I dok god je neko dobro informisan, sarađuje sa doktorima, i zahvaljujući Internetu ima uvid u alternativna mišljenja i iskustva, zašto ne probati ono što mu neće štetiti? 

 

Da ne duljim, ponavljam sugestiju svim odraslim muškarcima da naprave PSA test, pa ako ima indikacija da je test van normalnog, da počnu sa kurkumom. Ako im lijekovi ili zahvati budu potrebni, za to uvijek ima dovoljno vremena. I da ne zaborave da ovdje iznesu svoje mišljenje i rezultat.


  • 0

#18 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 11 January 2018 - 17:01

Ta pasta od kurkume je tipican placebo efekat, ali eto, i to je neko utociste u bolesti. Jedina dobra stvar je sto je to na prirodnoj bazi, nije neki sumnjivi suplement alternativne terapije. A posto inace nema i nece imati nikakvog efekta na pomenutu bolest, barem nece pogorsati situaciju tj. nece imati skroz negativne efekte.


  • 0

#19 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 11 January 2018 - 20:43

Ta pasta od kurkume je tipican placebo efekat, ali eto, i to je neko utociste u bolesti. Jedina dobra stvar je sto je to na prirodnoj bazi, nije neki sumnjivi suplement alternativne terapije. A posto inace nema i nece imati nikakvog efekta na pomenutu bolest, barem nece pogorsati situaciju tj. nece imati skroz negativne efekte.

 

Ne bih se složio a evo zašto:

 

Nakon što su mi izmjerili 10,2 PSA, dat mi je naprije Ciprobay 500, jer je trebalo vidjeti da li je u pitanju neka infekcija koja utiče na PSA. Nakon 20 dana, ponovni test je bio 10,2. Kratko nakon toga, samoinicijativno kupujem Avodart i istovremeno pripremam pastu od kurkume.

 

Nakon 33 dana, veliki pad PSA na 5,75. Priznajem doktoru upotrebu Avodarta. Po indikacijama, Avodart je taj koji treba da umanji PSA i do 50%, ali ne u periodu od tridesetak dana. Doktor prepisuje tromjesečni tretman sa Avodart i Omnic.

 

VAŽNO ISTAĆI!
Da bih bio siguran da će samo lijekovi da utiču, odlučujem se da ne uzimam kurkumu, saw palmetto, ili bilo šta drugo izuzev propisanih lijekova.

 

Nakon nekih 96 dana (od 12.II - 20.V. 2016) uzimajući ekskluzivno Avodart i Omnic, moj PSA se penje sa 5,75 na 8,1.

 

Nakon toga odlučujem da se vratim SAMO na kurkumu. 37 dana kasnije, moj PSA je pao na 4,93.

Za mene, dokaza više nije trebalo.

 

Od tada, i dalje uzimam Avodart i Omnic ali svaki drugi dan (ne znam zašto svaki drugi dan... valjda nisam ljubitelj suvišne kemije), ali redovno uzimam pastu od kurkume, i to dva puta dnevno po punu čajnu kašiku. Zadnji PSA je bio 3,0. 


  • 0

#20 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 07 May 2018 - 13:36

ADDENDUM 7. V.  2018

 

ANOTHER U.K. MEDICAL RESEARCH PROOF

 

BBC Life series ”Trust me, I‘m a doctor”  in episode 3, opted to test

turmeric as a cancer fighting natural remedy. In 2016, the volunteers were

tested in Newcastle University medical institution in England. They were

divided into three groups:

 

▪ The first group took 1 teaspoon of turmeric powder daily,

▪ The second group took the same amount of turmeric as a supplement

▪ The third group took a placebo pill.

 

After six weeks, the results for the two first groups shown no change

comparing to their initial testing.

 

The third group using turmeric powder did surprise even the researchers.

By using gene SLC6A15 which in our bodies serves as a facilitator for

transfer od ingredients through the cells (if I had understood its function

correctly), indicated the positive effect of turmeric powder.

 

According to the research results, the benefit of turmeric powder should have positive effect on the

following medical conditions: a) depression and anxiety; b) asthma and eczema; and c), cancer.

 

For more details about this medical reserach, please visit:

 

http://www.bbc.co.uk...R08tmK69w7J1b/d

oes-turmeric-really-help-protect-us-from-cancer


  • 0

#21 man_id

man_id
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 July 2018 - 19:55

Pošto iz Vašeg posta vidim da niste radili biopsiju prostate, jako me zanima kako ste zaključili da imate kancer prostate?! Povišen nivo PSA ne mora značiti da sigurno imate kancer već to može biti i posledica prostatisa pa čak i samog uvećanja prostate.
  • 0

#22 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 28 February 2019 - 14:47

Pošto iz Vašeg posta vidim da niste radili biopsiju prostate, jako me zanima kako ste zaključili da imate kancer prostate?! Povišen nivo PSA ne mora značiti da sigurno imate kancer već to može biti i posledica prostatisa pa čak i samog uvećanja prostate.

 

 

Nigdje nisam rekao da sam imao rak prostate. Ali naknadan pun rezultat PSA je inicirao da su pokazatelji pozitivni.


  • 0