Jump to content


Photo
- - - - -

Prostata, PSA i karcinom


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 22 October 2016 - 20:36

Začudio sam se kada sam u tražilicu upisao 'prostata' i nisam našao ništa o tome na forumu! Pa valjda ovdje ima muškaraca koji su stariji do 50 godina i koji bi trebali da o tome razmišljaju.

 

Well, ni ja nisam razmišlja sve do skora. I skoro mi je došlo glave. Urolog mi je prijateljski savjetovao da odmah idem na biopsiju obzirom da je prostata uvećana a PSA jako visok (10,2), te da se tu vjerovatno ne radi o benignom uvećanju (BPA). Pošto nikako nisam bio za to da me iglama bodu tamo gdje ne treba, potražio sam druga rješenja. I našao sam jedno koje bih želio da podijelim sa vama.

 

AKO STE MUŠKO I IMATE PREKO 50 GODINA, NE ŠALITE SE!

 

Ako ste već u sličnoj situaciji ili goroj, ima nade da nikada nećete pod nož. Zato ću vam dole dati kompletan proces kako da se ovog problema rješite i više ne brinete. Ovaj prirodan način liječenja pogoduje i nekim drugim vrstama raka uključujući i rak dojke.

 

Rješenje je da počnete sa dozama paste od bibera i kurkume (turmeric). Ja sam na taj način spustio PSA sa gornjih 10,2 na 4,8 što u mojoj 77 godini je bolje nego 'normalno'. Nema razloga da to ne učinite i vi.

 

Donji materijal inače dijelim elektronski, ali i forum je elektronski zid. Znači, šaljem vam isto što bih poslao drugima na njihovu email adresu.

 

Sa srećom!

------------

 

PASTA OD KURKUME ZA PROSTATU ALI I ZA NEKE DRUGE OBLIKE KARCINOMA

 

Šta je potrebno da se napravi pasta (Internet recept)

• 1/2 šolje kurkume (1,25 dcl)

• Odprilike jedna šolja vruće vode (2.5 dcl).

• 1/2 kesice od 10 grama sitno mljevenog bibera (dakle, 5 grama)

• 0.7 dcl ulja. Ja nekada upotrebljavam hladno cijeđeno ulje od buče/tikve, ali možete

miješati sa ulje, od masline. Nešto više ulja neće štetiti.

 

Kako napraviti pastu

Na laganoj vatri (još bolje na pari) zakuhajte kurkumu sa vrelom vodom i biberom u prahu

kako bi se dobila koncentrisana pasta. Ako je ista pretvrda, dodati malo vrele vode. Kuhati

stalno mješajući ne više od 5 do 6 minuta.

Tek nakon skidanja sa vatre, dodati ulje i smjesu dobro izmješati. Kada je gotova izgledaće

nešto slično kao Nutela namaz. Nakon što se ohladi, staviti smjesu u staklenu teglu i čuvati u

frižideru. Istu treba upotrijebiti unutar 7 do 10 dana, ne duže.

 

Čemu služe ulje i biber u pasti?

a) Biberov sastojak piperin, pojačava učinkovitost kurkume za nekih 200 puta!

b) Pošto se kurkuma brzo razlaže u stomaku, pitanje je koliko vrijednosti dolazi do

oboljelih ćelija. Da bi se to poboljšalo, dodaje se ulje koje služi kao sredstvo za bolji

prenos i apsorpciju.

ZATO JE VEOMA JE VAŽNO DRŽATI SE GORNJEG OMJERA BIBERA I KURKUME.

 

• • •

 

Ja sam u početku uzimao pastu kao prvu stvar ujutro natašte. Međutim, iskustvo mi je

pokazalo da je bolje uzimati pastu uz ili nakon jela radi smanjene mogućnosti iritacije

stomaka. Kurkuma djeluje efikasnije ako u jelu ima masnoće.

 

Napravite pastu tačno po receptu. Ukoliko imate napredan oblik raka, pasta se treba uzimati

svaka dva sata. Ja sam u početku uzimao do šest puta na dan, i to u količini od po 3/4 čajne

kašike. Pošto je pasta poprilično neukusna, prethodno stavim u usta kašiku meda kako bi

zavarao osjećaj ukusa, a zatim dodam kurkumu i kratko 'sažvačem' prije nego što to progutam

kako mi ne bi teško pala na stomak. Slobodno možete to da zalijete čašom vode. Ako imate

povećan šećer, možete je uzeti sa pavlakom umjesto meda ili na drugi način.

 

Koliko dugo se može konzumirati pasta?

Iskreno, ne znam. Preturajući po Internetu vidio sam da neki Indijski doktori preporučuju

tretman od 8 nedjelja za oboljele od raka, s tim da se počne sa manjim dozama a završi sa mega

dozom od 8 grama dnevno. Međutim, ovo se odnosi samo na komercijalne preparate gdje se

ne koristi prirodna kurkuma, nego samo jedan njen dio, kurkumin koji je pakovan u

kapsulama. Nigdje ne nađoh kada treba prestati niti bih to lično učinio, ali je logično da u

jednom momentu dozu treba umanjiti.

Zabrinut visokim PSA lako je bilo odlučiti da se počne sa megadozama. Ovo sam korigovao

nakon odprilike 100 dana. U svakom slučaju, valja 'slušati' tijelo šta nam govori! Istina je da

ponekada imam osjećaj da mi je stomak nešto osjetljiviji što može da bude rezultat blažih

oštećenja ili iritacije, ali pasta ne mora biti razlog ili uzrok.

Da održim postignuto, nakon megatretmana uzimam pastu tri puta dnevno po manje od pola

čajne kašike, ali pažljivo pratim prethodne znake razvojnog procesa raka koji se u mom slučaju

ispoljavao kao lakši osjećaj nelagodnosti ili blagog bola na pojedinim mjestima od pupka na

dole. Naravno, kontrola PSA je ovdje veoma važna.

 

UPOZORENJE

Ako dobijete žgaravicu, nikako ne uzimati farmaceutske preparate za regulaciju kiseline kao

što su Zantrac, Pepsid, Magalox i slični, jer stvaraju neželjenu reakciju sa kurkumom. Najbolje

uzeti malo soda bikarbone ili gazirane vode.

Također, našao sam postoji mogućnost negativne interakcije kurkume sa kalcijem u

bubrezima i stvaranja oksalata (oxalate). Za ovo se konsultujte sa doktorom.

 

 

EKSTRA ZA OSOBE SA BENIGNIM PROBLEMIMA OKO PROSTATE (BPA)

 

* Saw Palmetto je ekstrakt male palme i služi samo za nelagode kod benignog povećanja prostate

(BPH). Može se dobiti u lokalnim apotekama pod imenom 'Prostamol Uno'.

 

* Vrbovica ili mlečika je domaća trava od koje se pravi čaj za prostatu. Ja bih preporučio da napravite

tinkturu: na 200 grama suhe trave dodati 1 litru jake rakije ili vodke, i držati na toplom u staklenom

kontejneru 3-4 sedmice. Zatim dobro iscijediti biljke i procjediti preko krpe, te čistu tinkturu staviti u

bocu. Ovako pripremljena može da stoji mjesecima. Uzimati jednu čajnu kašiku u vodi ili još bolje u

čaju, dva puta dnevno.


Edited by likota39, 23 October 2016 - 12:23.

  • 0

#2 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 06 January 2018 - 15:05

ADENDUM:

 

a) U novembru 2017, napravio sam PSA test. Rezultat je bio tačno 3,0. Imajući u vidu da je sve od 0-4 normalno, razultat govori sam za sebe.

 

b) U dijelu oko procesa pripremanja paste, stoji:
 

Na laganoj vatri (još bolje na pari) zakuhajte kurkumu sa vrelom vodom i biberom u prahu

kako bi se dobila koncentrisana pasta... itd.

 

Skrenuta mi je pažnja da se peperin u biberu razlaže na temperaturi od 130 C. I ako se ta temperature ne postiže kuhanjem, preporučujem da se biber doda tek nakon skidanja paste sa vatre smiješan zajedno sa uljem. 


Edited by likota39, 06 January 2018 - 15:05.

  • 0

#3 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 January 2018 - 12:24

Ako ste već u sličnoj situaciji ili goroj, ima nade da nikada nećete pod nož. Zato ću vam dole dati kompletan proces kako da se ovog problema rješite i više ne brinete. Ovaj prirodan način liječenja pogoduje i nekim drugim vrstama raka uključujući i rak dojke.
 
Rješenje je da počnete sa dozama paste od bibera i kurkume (turmeric). Ja sam na taj način spustio PSA sa gornjih 10,2 na 4,8 što u mojoj 77 godini je bolje nego 'normalno'. Nema razloga da to ne učinite i vi.


Vrlo je neozbiljno ovako servirati "resenja" i na sebe preuzimati odgovornost za zdravstveno stanje drugih ljudi.

Karcinom nije kijavica pa da nekome olako obecavas resenje i da vise ne brine. 

Odakle tebi ideja da je svaki karcinom isti? Cemu sluzi medicina, sta mislis?

Da li si ti svestan koliko znanja i godina ljudi ulazu u naucni rad? A ti, diletantski baja, delis recepte za ozdravljenje od karcinoma! 

Da je to tako lako, bolesti raka ne bi bile toliki problem. 

 

Apelujem da se niko olako ne leci sam na svoju ruku! 


  • 3

#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 January 2018 - 12:58

Apsolutno svaka "alternativna metoda" lecenja ozbiljnih bolesti vodi u sigurnu smrt.

 

Licno bih za javno propagiranje i naplacivanje takvih "tretmana" odrezao kaznu kao za tesko ubistvo. 


  • 0

#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 January 2018 - 16:02

...

 

...  

 

 

Znas, jedna je stvar polaziti od swejskog standarda, a sasvim druga - ziveti ovde i suocavati se sa tuznim cinjenicama.
One ni u swejskoj nisu bas apsolutno vesele / roze.
 
No neminovno, svaka tema o bolesti neminovno navodi na neku vrstu filozofiranja.
 
Ljudi imaju razlicit pristup. U zavisnosti od obrazovanja (nije toliko bitno), od mogucnosti, nekog nivoa drustvene uredjenosti - sto moze biti vrlo bitno. Pa, cak i tu imas  raznorazne pojave. Od sektaskih verovanja u sasvim uredjenim drustvima, pa do 'alternativnog pristupa' ... bla, bla.
 
Neko ko se odluci da koristi preporuke (reklamu) lika sa Neta, to je sam izabrao i ne moze ocekivati nikakvu odgovornost 'ponudjaca', kao sto ni ti ne mozes preuzeti nikakvu odgovornost za tvoje, sasvim korektne (uobicajene) savete. Cak i onaj ko se odluci da te poslusa - nema nikakvo osiguranje da ce mu biti bolje.
 
Mozda je cudno ovo sto cu reci - no preostaje mu samo da 'veruje'.
Eto, i ovi sa alternativom 'veruju'.
I sta sad?
 
Moram da se nasalim.
Nisam znao da koristim 'likotin recept'! Ja bas upotrebljavam puno kurkume i bibera, ali u jelima. A i votku.
;)
Doduse, nisam siguran za one travke, no sad - niko nije savrsen.
Pogledao sam nesto tu 'alternativu' - zaista nisam znao koliko je koristim! I med, i laneno / bundevino seme, i persun, i lesnik! I 'cummin' koji je savetovao Ibn Sina, i tri luka (crni, beli i 'sremus')...
Mnogo smesno.
 

 

...  

:twak:

 

Apsolutno svaki oblik zivota ima samo jedan siguran kraj. 
Tu ne pomaze 'napredna' ideologija & 'vera'.
B-)
Kakav zivot ce biti - to je ipak stvar licnog izbora.
 
A to sto bi ti "odrezivo' ", to nekako vidi sa onima koji su te uciti takvim batinaskim metodama.
U ostalom - otkad si ti strucan i za medicinu i za pravo, i za KZ? I koliko njih si 'izlecio'?
Zamisli samo ovakvo saopstenje - 'za svako koriscenje alternativnih nacina lecenje - sledi smrt streljanjem. I za korisnika i za ponudjaca!'
:lol:
Sigurno bi se redovi kod lekara proredili!
 
Btw, ta oblast oko 'laznog predstavljanja', to je manje-vise uredjeno, pa se ne reklamira kao lek, vec kao 'sredstvo / preparat' i to valjaju ne samo privatne firme, vec i svetski farmaceutski giganti.
Eto, kao i kroz istoriju, prodaja 'nade' moze biti poveci lukrativan 'bizMis'.
Sta ces, samo ljudi.
 
Ja koliko znam - po gradu / pijacama svuda postoje kiosci za travama i ljudi kupuju. Te 'kamilica' dobra za ovo, a 'nana' za ono ...
 
Attached File  caj za prostatu.jpg   66.41KB   2 downloads

 

...


  • 1

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 January 2018 - 18:18

Znas, jedna je stvar polaziti od swejskog standarda, a sasvim druga - ziveti ovde i suocavati se sa tuznim cinjenicama.
One ni u swejskoj nisu bas apsolutno vesele / roze.


Ja ne pricam napamet. Suocavanje sa tuznim cinjenicama je meni bilo tuzno i tamo i ovde. Tamo su, doduse, uslovi neuporedivo losiji. Imala sam priliku da u vrlo kratkom roku iskusim i srpski i svedski scenario u borbi protiv raka. Nisam ni stigla da, nakon visemesecnog bdenja i agonije in vivo, barem polu-prezalim tuznu cinjenicu da je srpski pacijent umro kad sam vec morala da se u ”swejskoj”suocim sa tuznom cinjenicom da cu verovatno i ja od iste stvari. No to suocavanje me ne autorizuje da drugima savetujem terapiju iako obnevideh citajuci i kvalitetne studije i gomile alternativnih radical remission cudesa. Mogu da preporucim kvalitetnu literaturu pa neka svako cita i izvlaci svoje zakljucke. Btw, sto vise citas i saznajes sve vise shvatas koliko je faktora i permutacija u igri i koliko je to sa rakom slozeno i neuhvatljivo.
 

Mozda je cudno ovo sto cu reci - no preostaje mu samo da 'veruje'.
Eto, i ovi sa alternativom 'veruju'.
I sta sad?

 
Pa nista. Raka je tricky i zato je najbolje ne deliti savete napamet. I ako preporucis nesto onda uvek uz to treba da ide i jedno veliko "ali". Svaki slucaj je poseban. I ja verujem, pozitivizam ne steti. Studije kazuju da pacijenti koji ne veruju ili su deprimirani pre umiru. Ne steti ni kurkuma, to je zdrav dodatak ishrani. I ja je godinama stavljam u sve kuvano. No to me nije spaslo od noza bas onih dana kada je ovaj nas nadri lekar dao recept kako da se izbegne noz. Meni je noz bukvalno spasao zivot jer moja situacija i sanse za prezivljavanje su bile takve. Ja zaista verujem da se u prirodi kriju mnogi odgovori, ne odbacujem drevna znanja o biljkama. Vrlo sam svesna da je ishrana jedan od vaznih faktora zdravlja (od pocetka industrijske proizvodnje hrane broj obolelih od raka ide stalno na gore), citam puno o tome, cak sam mislila da ako raku stabilizujem barem neko vreme upisem nutricionizam (makar umrEla kao nesvrsen student). 
 

Apsolutno svaki oblik zivota ima samo jedan siguran kraj. 
Tu ne pomaze 'napredna' ideologija & 'vera'.
B-)
...


Istina. To sa Smrtom treba demistifikovati upravo zato. Neki ce da nas nadzive ali niko nece preziveti.

Nista u zivotu nije tako izvesno kao smrt.
Svasta naucimo od malih nogu ali smo skroz nespremni na bolest i smrt, skoro svi se tu spetljamo.
Vecina zacuti, ne zna sta da kaze. Tu se narocito pokaze koliko ne znamo da komuniciramo jedni s drugima.

Ides i mislis da je zivot ispred tebe, a onda za tren budes stavljen pred svrsen cin da je zivot (mozda) iza tebe. To je zivot. A alternativna medicina je … alternativna. Ne bi se trebalo pouzdati samo u nju, osim ako zvanicna medicina nije digla ruke. Ocuvati razum! 


  • 5

#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 January 2018 - 19:02

...

 

 


 

 

:twak:

 

Apsolutno svaki oblik zivota ima samo jedan siguran kraj. 
Tu ne pomaze 'napredna' ideologija & 'vera'.
B-)
Kakav zivot ce biti - to je ipak stvar licnog izbora.
 
A to sto bi ti "odrezivo' ", to nekako vidi sa onima koji su te uciti takvim batinaskim metodama.
U ostalom - otkad si ti strucan i za medicinu i za pravo, i za KZ? I koliko njih si 'izlecio'?
Zamisli samo ovakvo saopstenje - 'za svako koriscenje alternativnih nacina lecenje - sledi smrt streljanjem. I za korisnika i za ponudjaca!'
:lol:
Sigurno bi se redovi kod lekara proredili!
 
Btw, ta oblast oko 'laznog predstavljanja', to je manje-vise uredjeno, pa se ne reklamira kao lek, vec kao 'sredstvo / preparat' i to valjaju ne samo privatne firme, vec i svetski farmaceutski giganti.
Eto, kao i kroz istoriju, prodaja 'nade' moze biti poveci lukrativan 'bizMis'.
Sta ces, samo ljudi.
 
Ja koliko znam - po gradu / pijacama svuda postoje kiosci za travama i ljudi kupuju. Te 'kamilica' dobra za ovo, a 'nana' za ono ...
 

 

...

 

Strucniji od tebe svakako, a kao i cyber, imao sam sopstveni susret sa raznim bolestima koje se zajednicki nazivaju rak.

 

Kao i sa onima koji bi da profitiraju na tudjoj nesreci i koriste specificno mentalno stanje i ranjivost obolelih.

 

Za takve nemam ni trunke razumevanja, to jesu ubice, vrlo proracunate, hladnokrvne, besramne i ne prezaju ni od cega.

 

Najnizi ljudski talog i sljam.

 

Bilo ko neka se leci kako god hoce, ako je punoletan. Sam (ne)ce snositi posledice.

 

Promocija takvih nadrilekarskih sredstava je nesto sasvim drugo.


Edited by McLeod, 07 January 2018 - 19:04.

  • 0

#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 January 2018 - 00:48

...

 

... strucniji od tebe svakako ...

???

 

Nema potrebe da reklamiras 'svoju strucnost' iz poznatog witza_izbosne - 'cuj, upoznao - ma h... je', ili onog predsednika CG opstine posle zemljotresa, u kome je u njegovoj opstini od 3-4 hiljade poginulo jedno 40-ak, a lik u kameru kaze: 'ja sam jedan od rijetkih prezivelih u opstini ...'
:-1:
 
Takvi velekovrtljaji me nimalo ne zanimaju, a nemoj se ni pozivati na Cyber - vi ste za mene dva sveta.
Ono sto ona kaze, sa mnogim stvarima se slazem, a ovo tvoje - ni pas s maslom ne bi mogao potrositi.
:frust:
'Poljoprivredno-vatrogasno' mahnitanje i jadna patetika, beskrajno povrsno ucitavanje i jadno izvrtanje me takodje nimalo ne impresioniraju, niti me tvoje misljenje mnogo interesuje.
 
Lik Likota je samo rekao ono sto mnogi kazu, u sta ne ulazim preterano, niti sam spreman da proveravam - Cyber je rekla svoje, pa mi je OK, ti si rekao svoje - pa me ne interesuje, jer sam te odavno bacio u 'zonsku ligu'.
 
Tako da nema potrebe za vatriranjem i laznim pravednickim gnevom, to je samo tvoja pojekcija - bes, iznenadjenje i oni cuveni faktori odbijanja! Zamisli samo, zaista postoji The End!
:huh:  
I to bih mogao da razumem, jer sam se sudarao sa takvim slucajevima, no uvek postoji izbor. U jednom porodicnom slucaju sam morao da povisim ton i budem maksimalno surov: nemoj racionalizovati i kriviti sve oko sebe. Prihvati zivotne cinjenice.
The End.
 
Ovde se nije govorilo o 'nadrilekarstvu, nudjenju isceljenja, niti naplacivanju ozdravljenja'.
Btw, mozes da pretrazis sVrBski Net oko 'ajurvede' i vidis koliko se takvih usluga nudi (kombinovano sa masazom cokoladom' :D) i koliko ima korisnika. Ja ne ulazim u to. Cak sam i poznavao neke likove koji se bave time, gledao neke njihove snimljene uradke oko posete Indiji i njihovim centrima i potpuno sam cool. Ko hoce, moze, voli - neka samo izvoli. Ima 'firmi' i u Bgd, sa ponudama raznih usluga. Niko ne kaze da je to medicina, a ko ih koristi - na volju mu.
Ali se se, zato, secam se jednog drugog slucaja, radilo se o kanceru koji je 'cudesno isceljen uljem od kajsijine kostice'. I to je imalo svoje finale. Grobljansko.
Zao mi je.
 
Evo, za kraj jos jedna pomalo humorna informacija
 
 
 
gde covek bas moze da se nasmeje / razveseli. Nema vriske, nema dranja, nema pretnje streljanjem / robijom.
Na volju ti.
 
Attached File  turmeric 1.jpg   58.67KB   2 downloads
 
Attached File  china turmeric powder 2.jpg   293.59KB   2 downloads
 
Eto, mene recimo u Bgd, taj turmeric / kurkuma u pakovanju od 250g kostaju 150 dindzi.
Normalno to kupujem / trosim samo radi 'prevencije'!
:unsure:
A i da podrzim kinesku privredu.
Ponekad iskaligrafisem onaj simbol 'chi'.
B-)
 
Nego, bas me interesuje - ima li reci utehe za pacijente koji su skroz postovali stav lekara, svemu se podvrgli, uz veru u medicinu, i ... rodbina im primila tuznu vest.
 
Po cemu se, posle takvog ishoda, njihova 'vera u medicinu' razlikuje od 'vere u alternativu' ovih drugih?
Ja prihvatam i jedno i drugo - samo da mi niko ne drobi bilo sta o meni / mom stavu.
 
Btw, moj odnos prema 'bolesti', ovom zivotu gde sam samo prolaznik, pa i jadnom telu - to je moja stvar i moj izbor.
Ja sam to odavno kinichki prevazisao i sada sam stoicki miran.
Prstom ne mrdam.
:whistle:
 
...

Edited by Kinik, 09 January 2018 - 01:01.

  • 0

#9 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 09 January 2018 - 07:58

Odakle tebi ideja da je svaki karcinom isti? Cemu sluzi medicina, sta mislis?

 

Budi strpljiva. Navešću izvore i podatke, a onda svako može da se uvjeri ili ne da li to vrijedi pokušati.

 

U međuvremenu, pročitaj i ovo oko mogućnosti alternativnog liječenja kurkumom. Nije pravilo da će svakome uspijeti, ali je i dokaz da je moguće:

 

http://www.dailymail...eat-cancer.html

 

I na kraju za tebe: nigdje nisam tvrdio da je ovo ‘rješenje‘ za one koji pate od raka, nego kao ‘moguće‘. Ovo je samo jedan od prilaza koji se može primjeniti uz medicinski propisan tretman i neće nikome škoditi. Naprotiv. Meni je pomogao, drugom možda neće, kao što ni moderna medicina neće zaustavti razvoj bolesti kod svakog pojedinca.


  • 0

#10 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 09 January 2018 - 08:04

Apsolutno svaka "alternativna metoda" lecenja ozbiljnih bolesti vodi u sigurnu smrt.

 

Licno bih za javno propagiranje i naplacivanje takvih "tretmana" odrezao kaznu kao za tesko ubistvo. 

 

Vidim da si ratoboran ali mi ne izgleda da si elastičan.

Nisam prodavao ideju alternative oko tretmana prostate kurkumom nego sam iznio svoja iskustva. Besplatno, naravno. Na zdravoj pameti je da sam odluči šta dalje.


  • 0

#11 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 09 January 2018 - 09:30

Vidim da ima nevjerovanja, neki valjda misle da izvlačim neku korist, neki opet smatraju da sam šaman, ali tako je to u životu. Što no mi u Bosni kažemo: Ima svašta u božijoj bašči.

 

Meni je 78 godina. Po svim pokazateljima (da ne zaboravim ozbiljno klimanje glavom dvojice doktora specijalista), moj PSA—indikator mogućeg raka prostate—popeo se u 76. godini na 10,2. Normalan je u granicama od 0-4. Zadnji test pokazuje da je u nivou normale: 3,0. I divno se osjećam... hvala na pitanju.

 

Pogledajte tabelu koju ćete naći na donjem linku. Pokušao sam da je ovdje ubacim prevedenu na naš jezik, ali nisam uspio. Tu ćete naći kompletnu studiju na Engleskom oko načina ishrane u Indiji sa kurkumom i drugim začinima. U tabeli su poređenja procenata obolenja od raka pojedinih organa stanovnika u Indiji i Americi. Ovo mi je bila polazna tačka oko mogućeg pozitivnog djelovanja kurkume, a da ne duljim koliko je bilo daljeg kopanja po Internetu da bih dobio više odgovora i pokupio više tuđih iskustava.

 

https://www.scgcorp...._written_11.pdf

 

Ne treba biti genije pa ustanoviti da su neke razlike od procenata obolenja ogromne. Moj je interes bio samo za prostatu. Međutim, očito da su slučajevi raka dojke u Indiji u ogromnoj mjeri niži nego u Americi. Zato sam ga i naveo u uvodnom postu oko kurkume i raka.

 

Za one koji su vični Engleskom, kurkuma (Eng.: turmeric ) se nalazi na stotinama sajtova gdje je dat opis njenog uticaja na pojedine bolesti. Naravno da tu ima svakakvih savjeta. Rercimo, neki se kunu da je idealna da liječi visok krvni pritisak kojeg i ja imam, ali se meni tu nije pokazala efikasnom.

 

Ujedno, napominjem da sam našao dosta komercijalnih linkova koji nude curcumin—glavni sastojak kurkume—izdvojen u kapsulama. Nisam baš siguran da li je ovo bolje od prirodnog praha kurkume koji ja i dalje upotrebljavam, ali kome to odgovara, neka pokuša i sa kapsulama.

 

Za sve vas koji mogu biti zainteresovani oko alternativnih rješenja u liječenju raka prostate i dojke, ponovno pogledajte ovu tabelu da guglajte koliko kurkuma može da pomogne. Naravno, posjećujte doktore i ako imate problem sa prostatom nastavite sa datim vam lijekovima Avodart i Omnic kao i ja. Ali vas ništa neće koštati da se prihvatite gornjeg recepta kako da pripremite pastu od kurkume i početi da je primjenjujute... bez rizika. 


Edited by likota39, 09 January 2018 - 11:43.

  • 0

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 January 2018 - 12:30

Podaci o raku dojke u Indiji ti nisu tacni. Rak dojke je ubedljivo najcesci rak kod zena u Indiji, pogotovo u gradovima.

 

To sto ti je jedan indikator za rak bio nenormalno visok ne mora da znaci da si imao rak i izlecio ga, to moze biti povecano zbog raznoraznih razloga i potrebni su dalji testovi kako bi se utvrdilo o cemu se radi.

 

Isto kao sto zbog poremecaja markera muskarac moze da ispadne trudan na testu za trudnocu.

 

Losa ishrana naravno da utice ne samo na rizik oboljevanja od odredjenih vrsta raka, nego i na druge bolesti i to niko nece da spori.

 

Sporno je "lecenje raka" odredjenom ishranom, i tu ima mali milion verzija, pocev od izgladnjivanja, zatim sirova biljna ishrana, odredjene namirnice kao kurkuma ili aronija ili himalajska so, soda bikarbona.

 

Ni za jednu od tih namirnica ne postoji dokaz da je lek, a sve je odavno istrazeno.

 

Pod pretpostavkom da je istinit, licni primer nije nikakav dokaz. Naslusao sam ih se u zivotu, ljudi koji su izlecili rak a nisu ni bili bolesni, ljudi koji su operisani, prosli sve terapije, i izlecili se, ali smatraju da ih je vegetarijanska ishrana izlecila, a ne hemoterapija i operacija, da ne pricam o onima koji koriste carobnu marihuanu koja leci sve bolesti.

 

Svaka takva promocija, imao ti koristi od nje ili ne - steti. Iz prostog razloga sto ljudi citaju negativne stvari o konvencionalnom lecenju raka sirom interneta, odbijaju terapiju i potpisuju sebi smrtnu presudu samo zato sto je marko945 na forumu Krstarice rekao da je izlecio rak veganskom ishranom.

 

Vidim kacis dailymail (Informer level) da potkrepis svoje tvrdnje. Iako imas 78 godina, trebalo bi da naucis da vrsis selekciju izvora za svoje tvrdnje.


Edited by McLeod, 09 January 2018 - 12:37.

  • 0

#13 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 09 January 2018 - 13:55

Podaci o raku dojke u Indiji ti nisu tacni. Rak dojke je ubedljivo najcesci rak kod zena u Indiji, pogotovo u gradovima....

 

 

Podaci nisu moji nego su sa zaključaka poimeničnih stručnjaka postavljenih na linku. Dobro bi bilo da im pošalješ svoje mišljenje.

 

Ja sam svoje iskusio i napisao. Pričao o ovome sa svojim doktorima. Saslušao bih bilo čije mišljenje i filtrirao ono što mislim da valja. Pregledao sam stotine stranica uključujući i The Mail (Btw, thank you for a suggestion), tuđih tvrdnji, ‘dokaza‘ i koječega. I na kraju, srećan sam rezultatima. 

 

Nego da te pitam nešto.

 

Ne znam ti godine ali vrag će ga znati... prostata je čudan organ. Recimo, ti počneš da osjećaš određene nelagode negdje dole, pojavljuje se nekakav neobičan osjećaj neugodnosti tu i tamo, seks trpi... Odeš doktoru sa PSA nalazom pa na ultrazvuk, prst tu bulju... već kako to ide. On sugeriše biopsiju jer smatra da po njegovom iskustvu i PSA nalazu situacija tako zahtijeva. Kao mudar pacijent, uzmeš par dana da razmisliš, a usput posjetiš i ovaj link:

 

http://www.consumerr...drugs/index.htm

 

I ustanoviš da ti doktor nije rekao ni 5 procenata od onoga što bi htio i trebao da znaš.

 

Pitanje je: da li bi ti po doktorskom savjetu odmah na biopsiju, ili bi pokušao da u slijedeća 1-2 mjerseca na neki drugi način—medicinski i alternativni—pokušaš da nešto učiniš?

 

Jasno je da ne očekujem odgovor. Tvoj problem, tvoja briga, tvoj rezon.


Edited by likota39, 09 January 2018 - 14:41.

  • 0

#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 January 2018 - 14:17

Ne moram to ja da radim, vec je prokomentarisano i zakljuceno je da nema dovoljno dokaza.

 

http://www.cancerres...rapies/turmeric

 

Uostalom, to sto si linkovao je studija objavljena pre 14 godina. Za tih 14 godina, procenti u Indiji su probili plafon, tako da ti podaci navedeni tamo vise ne vaze. Sa sve kurkumom i specificnom ishranom. Da ne pricamo koliko se ta oblast brzo razvija i koliko novih stvari svakodnevno prodje kroz laboratorije, pa nekoliko studija bez prakticne upotrebe i primene, jasnim ciframa, test grupama i double blinded studijama koje bi usledile, koje samo stoje tako da ih neko nadje na netu ne znace apsolutno nista.

 

Pre 30 godina seminom u drugom stadijumu je bio smrtna presuda, danas je to tumor koji se najlakse leci i ne vraca se skoro nikad.

 

Samo jedna od nebrojeno nepotkrepljenih (ili nedovoljno potkrepljenih) teza koje se mogu naci diljem interneta.


Edited by McLeod, 09 January 2018 - 14:21.

  • 0

#15 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 09 January 2018 - 19:20

Samo jedna od nebrojeno nepotkrepljenih (ili nedovoljno potkrepljenih) teza koje se mogu naci diljem interneta.

 

 

Mnogi se slažu sa Trampom da je globalno zatopljavanje nedovoljno potkrepljeno dokazima. 


  • 0