Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna liga ex-YU 2017.? Da ili ne?


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#31 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 October 2016 - 14:03

Jake utakmice,veca TV prava.
 

 

Aha. Nase televizije su inace pune para pa to koliko puta ce Zvezda da igra sa Vojvodinom a ne Surdulicom ce ih naterati da plate TV prava 10 ili 20 puta vise nego sto ih sad placaju. Pazi da nece.


  • 0

#32 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 15 October 2016 - 14:24

Aha. Nase televizije su inace pune para pa to koliko puta ce Zvezda da igra sa Vojvodinom a ne Surdulicom ce ih naterati da plate TV prava 10 ili 20 puta vise nego sto ih sad placaju. Pazi da nece.


Prvo doneti zakon (koje vecina drzava u Evropi ima) ,zabranu emitovanja stranih utakmica u terminu domaceg prvenstva.

Onda ces da prinudis Euro Sport,SK,pa i Arenu iza kog stoji Telekom(sa godisnjim prihodom od 150miliona€), da otkupe Tv prava od tebe.

Eto resenja.
  • 0

#33 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 October 2016 - 15:13

Prvo doneti zakon (koje vecina drzava u Evropi ima) ,zabranu emitovanja stranih utakmica u terminu domaceg prvenstva.

Onda ces da prinudis Euro Sport,SK,pa i Arenu iza kog stoji Telekom(sa godisnjim prihodom od 150miliona€), da otkupe Tv prava od tebe.

Eto resenja.

 

To je vec pokusano ali si isuvise mlad da se toga secas. Nije uspelo cak ni kad se kod nas igrao mnogo bolji fudbal, a sada bi proizvelo revoluciju. Kad bi svi dokoni i pasionirani likovi izmileli iz kladionica istovremeno besni zbog toga sto ne mogu da gledaju Primeru ili Premijer ligu to bi bile najmasovnije demonstracije u istoriji Srbije. :lol+:

 

A za tvoje resenje ima kontra resenje. Nijedna televizija ne otkupi prenose domacih utakmica jer to sranje ionako niko i ne gleda i do vidjenja. 95% ljudi bi radije gledalo kako se pare nilski konji od utakmice srpskog fudbalskog prvenstva jer je to parenje zanimljiviji program od srpskog fudbala. I ovo sto sad daju za otkup TV prava verovatno daju zato sto im je drzava naredila a ne zato sto imaju neki poseban interes da prenose. U Srbiji niko ne moze da napuni stadion a ti pricas o milionima koje ce televizije da daju nasim posranim klubovima za posranu imitaciju fudbala koji ti klubovi igraju, da bi neko gledao te utakmice kod kuce na televiziji.


  • 1

#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 October 2016 - 15:14


Onda ces da prinudis Euro Sport
 

Srecno sa ovim.

 

Eurosport ima obicaj da nekada prenosi ne bas toliko komercijalna takmicenja i lige, ali nisu toliko jadni da prenose JSL  :lol+:


  • 0

#35 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 October 2016 - 15:20

Srecno sa ovim.

 

Eurosport ima obicaj da nekada prenosi ne bas toliko komercijalna takmicenja i lige, ali nisu toliko jadni da prenose JSL  :lol+:

 

Eurosport i prenosi te manje komercijalne stvari zato sto manje kostaju, a program im drzi par spektakularnih sportskih dogadjaja koje razvuku izmedju te gomile nicega. Sad, uvek postoji sansa da ce da daju pare Kokezi za prenose JSL fudbala umesto za Tour de France ali mi se nesto javlja da te sanse i nisu toliko velike. :lol+:


  • 0

#36 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 15 October 2016 - 16:29

Abraham@ Ja sam dao resenje koje se vec primenjuje u dosta drzava.

Sto se tice kladionicarske revolucije,e sada da ga je**s haha Ako su zgubidani,koji popunjavaju jedan tiket od 50kinti jaci od drzave Srbije ,onda trebamo da se preselimo na Madagaskar.

Kazes niko nece da otkupi tv prenos nase lige (potpisujem)_ali ti ih ovim zakonom primoras.

E sad tu dolazi kompromis TV kuca (SK,Euro Sport) sa ligom. Da se dogovore kada ce se utakmice igrati da ne bi ugrozavali tv semu za jace lige.
Tipa SL da se igra u 18h,jer dosta tekmi Premiijer lige pocinje u 13i45h i 16h,a utakmice Spanskog sampionata od 20h pa nadalje.

Eto kompromisa,a ako ne dodje do njega,zajednica super lige moze da kanali tv kuce tako sto ce 3 para dati u terminu 13h, 2 para u 15h, 2 para u 17h,2 para u 18h itd... I onemogucis im totalno emitovanje ostalih liga.

2 uspesna primera u regionu Madjarska i Rumunija.
Zato prvi po klubu uzmu milion,a ovi drugi 2 miliona evra po klubu. A da nista spec nisu jace lige od nasih.

A verujem da bi ovi nasi pevali kada bi uzeli pola milke.
  • 0

#37 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 October 2016 - 17:49

Kazes niko nece da otkupi tv prenos nase lige (potpisujem)_ali ti ih ovim zakonom primoras.

 

 

Kako da ih primoras? U tom terminu kad se igra domaci fudbal prenosice nesto drugo i cao. Ne mozes komercijalnu televiziju da primoras da prenosi sadrzaj koji nece i ne isplati joj se da ga plati. A ove ideje da se primoravaju TV kuce na otkup sranja tako sto ce se razvuci termini odigravanja na ceo dan su besmislene. Mislim, sve moze, moze i da im posaljes navijacke grupe da im zapale televiziju ali onda nemoj da se zacudis kad ti sutra dodje policija i izbaci te iz kuce a u nju useli nekog drugog samo zato sto joj se moze.

 

Ima drugi nacin. Da se uloze pare i doteraju tereni, da se radikalno poostre kriterijumi za dobijanje trenerske licence i da postojeci treneri moraju na test po novim kriterijumima, da se procisti sudijska organizacija i da se strogo sprovode pravila koja vaze u modernom fudbalu, da se surovo kaznjava opstrukcija igre, da se pohapse svi fudbalski rukovodioci za koje se osnovano sumnja da su ucestvovali ili ucestvuju u namestanju rezultata, da se proteraju navijacke grupe sa stadiona i da se klubovi kaznjavaju izbacivanjem iz lige zbog incidenata na tribinama, koriscenja pirotehnike, rasistickih, sovinistickih uvreda i slicno. Pa za par godina ako to uspe da vidis kako bi televizije trcale da daju vece pare za otkup prenosa. Ovako cemo da ih teramo da daju pare raznoraznim lopurdama po klubovima koji ionako sve zivo opljackase, kako bi prenosili sadrzaj koji niko nece da gleda ni na stadionu a kamoli na televiziji jer na sve lici samo ne lici na fudbal i na sport. Uostalom, sta i da klubovi dobiju te vece pare od televizija, samo bi ljudi koji ih sada vode i pljackaju dosli u priliku da opljackaju vise a klubovi bi dobili kurac od ovce.


  • 0

#38 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 15 October 2016 - 20:07

Normalno da je to teska budalastina sto ti pricas ... Niko nece da me natera pa sve i da mi plati da gledam Javor - Radnik Surdulica pre Stoke - Swansea ... 

 

Kad se poboljsa kvalitet fudbala tad moze da se prica o takvom tupavom zakonu, a to nece biti ni za 15ak godina tako da sam miran. -_-


  • 0

#39 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 October 2016 - 20:43

E sad tu dolazi kompromis TV kuca (SK,Euro Sport) sa ligom. Da se dogovore kada ce se utakmice igrati da ne bi ugrozavali tv semu za jace lige.
Tipa SL da se igra u 18h,jer dosta tekmi Premiijer lige pocinje u 13i45h i 16h,a utakmice Spanskog sampionata od 20h pa nadalje.
 

Ajde jos jednom.Eurosport je pan evropski kanal koji je lokalizovan samo za podrucje UK. Za druge lokalne varijante ne znam, ali sigurno da nece da lokalizuju kanal za Srbiju, posto smo im kao trziste totalno nezanimljivi, ili nedovoljno atraktivni da iz nekog razloga prilagodjavaju nama programsku semu.

 

Sa druge sanse, verovatnoca da ce Eurosport da prenosi nasu tuznu ligu je suvise ambiciozna cak i za naucnu fantastiku. Eurosport je ozbiljna kompanija iza koje stoji Discovery company i ja ne znam kako mislis da ih ucenis da ne prikazuju Bundes ligu u terminima nase lige? To je vise od nerealnog.


Edited by DonJuan, 15 October 2016 - 21:40.

  • 0

#40 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 15 October 2016 - 21:07

Ajde jos jednom.Eurosport je pan evropski kanal koji je lokalizovan samo za podrucje UK. Za druge lokalne varijante ne znam, ali sigurno da nece da lokalizuju kanal za Srbiju, posto smo im kao trziste totalno ne zanimljivi, ili nedovoljno atraktivni da iz nekog razloga prilagodjavaju nama programsku semu.

Sa druge sanse, verovatnoca da ce Eurosport da prenosi nasu tuznu ligu je suvise ambiciozna cak i za naucnu fantastiku. Eurosport je ozbiljna kompanija iza koje stoji Discovery company i ja ne znam kako mislis da ih ucenis da ne prikazuju Bundes ligu u terminima nase lige? To je vise od nerealnog.


Zakonom o medijima,koja usvaja Skupstina Srbije.
Ja stvarno ne znam sta vam nije jasno.

Jos kazem da ima takvih primera u Evropi.
  • 0

#41 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 15 October 2016 - 21:56

merosina brate sad ga pretera stvarno  :kece:

 

Da zakon zabrani prenose stranih liga kad se igra naša liga?! Pazi nas ima ovde ajde da kažem nekoliko stotina koji aktivno diskutujemo o fudbalu i pratimo ga, od tih nekoliko stotina nekih 70-ak % iskreno zabole za našu ligu. A zamisli sad ti onda generalno u Srbiji koliko ljudi zabole za našu ligu.  :lol:  Ogromna je ta cifra. 

 

Nek se klubovi privatizuju, nek se izgrade funkcionalni stadioni koji će lepo izgledati na tv-u i još bolje uživo da to liči na nešto. Nek se procenat igrača koji znaju da igraju fudbal u ligi poveća sa 5% na makar 50%. Nek se političke njuške sklone iz fudbala. Nek u klubove uđu legende i poznati bivši igrači koji se razumeju u isti. Nek policija počne da hapsi stoku na tribinama a ne da se neko ko ima 150 krivičnih prijava oseća na stadionu kao kod svoje kuće. Pa sve to kad se uradi mogao bi da računaš na porast gledanosti, ali ni u tom slučaju ne bi pošlo za rukom to zbranjivanje stranih liga u vreme igranja domaćeg prvenstva. 


Edited by dzone87, 15 October 2016 - 21:57.

  • 1

#42 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 17 October 2016 - 14:36

ideja da se ide na regionalne lige nije loša, jer su nacionalna prvenstva zaista očajna, ali da se stvara neka nova post-ex-yu liga nije dobra, jer ta društva (prije svih hrvatsko i srpsko) za tako nešto nisu spremni. nikome ne trebaju incidenti, mrtve glave, blokirani gradovi i slično.

 

ako bi se već išlo na nešto ovakvo, onda bi hrvatski klubovi trebali u ligu s npr. mađarima, slovencima, česima, slovacima, austrijancima, srpski s grcima, crnogorcima, makedoncima, bugarima, rumunjima, turcima (mada turci vjerojatno ne bi prihvatili nastupanje u takvom natjecanju) ... bosanski, hm, ne znam, možda po svom izboru s hrvatima ili sa srbima.


  • 0

#43 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 October 2016 - 15:00

ideja da se ide na regionalne lige nije loša, jer su nacionalna prvenstva zaista očajna, ali da se stvara neka nova post-ex-yu liga nije dobra, jer ta društva (prije svih hrvatsko i srpsko) za tako nešto nisu spremni. nikome ne trebaju incidenti, mrtve glave, blokirani gradovi i slično.

 

ako bi se već išlo na nešto ovakvo, onda bi hrvatski klubovi trebali u ligu s npr. mađarima, slovencima, česima, slovacima, austrijancima, srpski s grcima, crnogorcima, makedoncima, bugarima, rumunjima, turcima (mada turci vjerojatno ne bi prihvatili nastupanje u takvom natjecanju) ... bosanski, hm, ne znam, možda po svom izboru s hrvatima ili sa srbima.

Pravo je pitanje da li će Mađari, Česi, Austrijanci, Grci, Rumuni, Bugari, pa i Turci, hteti igrati sa nama. Realno, koji će im to u životu da se lomataju po Ivanjici ili Varaždinu, ili u Golubovcima ili Širokom (uz svoj poštovanje prema ovim mestima).

 

Nama je regionalna liga neophodna, ali slažem se da država pre toga mora da reši problem huligana, a to se neće desiti, sve dok im ti huligani završavaju poslove.


  • 0

#44 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 November 2016 - 17:55

Partizan ZA regionalnu ligu - Postoji samo JEDAN uslov!

 

trava1121640504543020161110125736.jpg

 

http://www.sportske....lov-281243.html

 

 

 

Kako stoje stvari regionalna liga je izvesna. Pozdravljam. Samo ne znam odakle  prestoničkim medijima da će Srbija imati 4 predstavnika kao i HRV ? I odakle svi već uguravaju Čukarički kao 4. klub i Vojvodinu kao treći ? Naravno, zna se ko je 1. i  2. u našoj ligi...ili je to sve samo npr. a mi "pojedinci" se primamo na to...


  • 0

#45 vlado75

vlado75
  • Members
  • 633 posts

Posted 10 November 2016 - 19:41

Regionalna liga naravno DA.

Ako nesto moze da popravi fudbal na ovim nasim prostorima onda je to ta liga.

Znam da Srbi nikad nece povest pricu oko nje.

Verovatno ce je organizovat Slovenci ili Hrvati i krenuti da je igraju par sezona....

Tek onda cemo posle malo mudrovanja poceti da je igramo i mi.....

Uostalom tako je bilo i u kosarkaskoj ABA ligi.


  • 0