Jump to content


Photo
- - - - -

Stranger Things


  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#1 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 25 August 2016 - 15:49

MV5BMjEzMDAxOTUyMV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzAx

 

http://www.imdb.com/title/tt4574334/

 

Serija koja je oduševila kako publiku a tako i kriitku te u veoma kratkom roku stekla veliki broj obožavalaca.

 

Na neki način radi se o fenomenu,seriji koja je ne samo uspjela da prenese atmosferu i sve ono što je krasilo SF klasike iz 80-ih tipa E.T. već i sam način na koji su se ljudi osjećali pri gledanju tog i sličnih ostvarenja(Goonies,Stand by Me....).

 

Traileri:

 

 

Jedan od glavnih uticaja same serije jesu i djela Stephena Kinga,koji je također oduševljen serijom.

 

 


  • 2

#2 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 27 August 2016 - 05:34

Sra reci o ovoj seriji a da ne bude suvisno? U svetu gde smo svi otudjeni jedni od drugih lepo je videti pricu o pravom prijateljstvu. Vratila me u detinjstvo, istini za volju ja sam klinac bio devedesetih ali sam odrastao na ET, Bliskim susretima, Gunisima, Poslednjem zvezdanom ratniku... Ja sam odusevljen glumom, kamerom, scenografijom i muzickom podlogom. Iskreno se nadam da planiraji nastavak.
  • 2

#3 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 27 August 2016 - 07:19

da se i ja upisem :)

Slazem se sa Salkom sto se tice pohvala i vracanja u detinjstvo.Izdvojio bih Vinonu koja je sjajno iznela ulogu.I klinci su super.Kao sto sam vec pisao,sve je nekako lepo upakovano.

edit:serija definitivno zasluzuje topic.Bravo za otvaranje ;)

Edited by sasha arsenal, 27 August 2016 - 07:23.

  • 1

#4 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 27 August 2016 - 08:47

Da ponovim post na 'zvanicnom' topiku

 

Q3juOZl.jpg

 

 

vKt0hU2.jpg

 

 

892rVPU.jpg

 

 

s3tXjQs.jpg


Edited by Ne sam Safete, 27 August 2016 - 08:49.

  • 3

#5 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 27 August 2016 - 19:32

da se i ja upisem :)

Slazem se sa Salkom sto se tice pohvala i vracanja u detinjstvo.Izdvojio bih Vinonu koja je sjajno iznela ulogu.I klinci su super.Kao sto sam vec pisao,sve je nekako lepo upakovano.

edit:serija definitivno zasluzuje topic.Bravo za otvaranje ;)


Ma Vinona je pokidala, skoro da je ukrala sou decici :) Samo nisam hteo da je izdvajam u prvom postu jer je apsolutno sve u seriji zasluzilo pohvale. Nadam se da je Jedanaestica jos uvek tu negde...
  • 0

#6 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 27 August 2016 - 19:40

Znate li nesto o nastavku? Da li je doneta definitivna odluka? Netflix pametno dadi, u to nema sumnje...

Edited by Salko dinamitaš, 27 August 2016 - 20:10.

  • 0

#7 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 27 August 2016 - 20:08

Za one koji su odgledali seriju do kraja

Spoiler
?

Nekoliko još sjajno odrađenih postera:



Superb-Fan-Art-Posters-of-Stranger-Thing

tumblr_ob2om8S1tE1qzad76o1_500_zpsmsplej

EZ2rrv4KETH6WWYcX4BAmf_zpsm8nkplta.jpg


Hvala na posterima! Elem, ne znam kako da turim u spojler na telefonu, ali sto se teorija tice, puno toga nam je jos nejasno i oko puno toga moze da se teoretise i debatuje :) Meni je to cudoviste kao njen alter-ego, npr. nesto slicno onome sto je Mr Robot Eliotu, ali bez ludila :) Kao Dzin Grej "pre i posle" i da obituju u paralelnim univerzumima.Moz da bude ali ne merr da znaci :)
  • 1

#8 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 28 August 2016 - 09:40

Hvala na posterima! Elem, ne znam kako da turim u spojler na telefonu, ali sto se teorija tice, puno toga nam je jos nejasno i oko puno toga moze da se teoretise i debatuje :) Meni je to cudoviste kao njen alter-ego, npr. nesto slicno onome sto je Mr Robot Eliotu, ali bez ludila :) Kao Dzin Grej "pre i posle" i da obituju u paralelnim univerzumima.Moz da bude ali ne merr da znaci :)

Tako i ja otprilike mislim da je,a što se tiče 2. sezone nije još ništa zvanično potvrđeno ali mislim da je 99 % sigurno da će biti.


  • 0

#9 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 28 August 2016 - 10:00

Prilično velika lista od 222 serije sa informacijama da li su okončane ili
je planirana nova sezona.... http://www.imdb.com/...s_cancel_rhs_hd

Prema ovom izboru zvanično je potvrđena druga sezona za Stranger Things, e sad ostaje da vidimo za koliko epizoda.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Edited by Martin Mystere, 28 August 2016 - 10:01.

  • 0

#10 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 28 August 2016 - 11:05

Prilično velika lista od 222 serije sa informacijama da li su okončane ili
je planirana nova sezona.... http://www.imdb.com/...s_cancel_rhs_hd

Prema ovom izboru zvanično je potvrđena druga sezona za Stranger Things, e sad ostaje da vidimo za koliko epizoda.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Zanimljivo...nigdje drugdje ne mogu da nađem i iskreno sumnjam u tačnost informacije pogotovo što su naveli da je Netflix potvrdio 2.sezonu i prije nego što je 1. puštena.


  • 0

#11 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 August 2016 - 11:54

Zanimljivo...nigdje drugdje ne mogu da nađem i iskreno sumnjam u tačnost informacije pogotovo što su naveli da je Netflix potvrdio 2.sezonu i prije nego što je 1. puštena.

Naravno da ce biti 2. sezone, braca Duffer vec izjavila, nije nikakva tajna

 

http://www.parenther...ew-season-2.htm

http://www.independe...f-a7210786.html


  • 1

#12 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 28 August 2016 - 16:38

Zanimljivo...nigdje drugdje ne mogu da nađem i iskreno sumnjam u tačnost informacije pogotovo što su naveli da je Netflix potvrdio 2.sezonu i prije nego što je 1. puštena.
Do sada nisu grešili tako da nemam razloga ni sada da sumnjam u njih mada za sve postoji prvi put...
  • 1

#13 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 29 August 2016 - 14:14

sta nas, izmedju ostalog, podsjeca na Kinga


Edited by Ne sam Safete, 29 August 2016 - 15:07.

  • 3

#14 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 29 August 2016 - 14:52

Svidja mi se atmosfera u seriji, 80's, klinci ... ali osim toga. nisam nesto preterano odusevljen. Svakako pozdravljam nesto neubicajeno a kvalitetno, ne mogu reci da mi se serija ne svidja, ali zaista sam ocekivao vise sto se tice razvoja price i na kraju, samog kraja.


  • 1

#15 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 29 August 2016 - 16:21

Verovatno si suviše mlad da se sećaš 80-ih :D.
  • 0