Jump to content


Photo

Košarka – Rio 2016


  • Please log in to reply
2652 replies to this topic

#16 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 04 August 2016 - 12:36

Normalno da nije,glupost. Nego lik gotivi ove iz NBA.

 

ja mislim da ce tekma sa njima biti izuzetno teska.

nisu oni autsajderi ni protiv nas ni protiv francuza


  • 0

#17 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 04 August 2016 - 12:37

Ja sam ubeđen da ovaj lik misli da je Devaledova > Teo


  • 0

#18 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 04 August 2016 - 12:40

ovi na sb nation-u su veoma upuceni u teove moci

 

evo npr ovo (iz tog txta o imaginarnom oi timu evropa)

 

Milos Teodosic (Serbia, CSKA Moscow)

Serbian Pete Maravich also edges out Tony Parker for a spot, again because of his skill set. His clutch shooting and ability to go off in a moment's notice are more needed than Parker's steady hand. If Rubio and Manu struggle, Team Rest of the World can unleash Teodosic in the hopes that he fuels a run by himself.

 


Edited by uini, 04 August 2016 - 12:40.

  • 2

#19 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 04 August 2016 - 13:03

Kako mene nervira ovo hajpovanje mediocre Litvanije.


  • 2

#20 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 August 2016 - 13:40

ovi na sb nation-u su veoma upuceni u teove moci

 

evo npr ovo (iz tog txta o imaginarnom oi timu evropa)

 

Milos Teodosic (Serbia, CSKA Moscow)

Serbian Pete Maravich also edges out Tony Parker for a spot, again because of his skill set. His clutch shooting and ability to go off in a moment's notice are more needed than Parker's steady hand. If Rubio and Manu struggle, Team Rest of the World can unleash Teodosic in the hopes that he fuels a run by himself.

 

Auh, pogledah ovaj klip i tako me obuzeše žmarci pred ove utakmice na Olimpijadi. Kakvo prvenstvo, kakav uspeh...

 

A što se tiče procene, njima su svi naši igrači osim tea, radulje i Jokića ispod radara i onda je logično da im je ekipa poput Australije ispred nas. Rekoh već, od 4. do 9. mesta je baš gužva. 


  • 1

#21 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 04 August 2016 - 14:28

ok, to stoji (da su im nasi igraci nepoznati)

ali imam utisak da ovde na forumu (sto je zabrinjavajuce, posto racunam da smo next20% po basketaskoj obavestenosti u srba (top10% su ljudi koji zive od kosarke)) vlada misljenje kako cemo australiju lagano da ukantamo a oni zapravo imaju cime da se biju s'nama

 

dva odlicna pleja, versatile 3/4 krilo, par centara.  itd

 

edit

plus se kuka kako nam ne odgovaraju te tabadzijske i cvrste ekipe a australija je upravo to.


Edited by uini, 04 August 2016 - 14:30.

  • 2

#22 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 August 2016 - 15:12

ok, to stoji (da su im nasi igraci nepoznati)

ali imam utisak da ovde na forumu (sto je zabrinjavajuce, posto racunam da smo next20% po basketaskoj obavestenosti u srba (top10% su ljudi koji zive od kosarke)) vlada misljenje kako cemo australiju lagano da ukantamo a oni zapravo imaju cime da se biju s'nama

 

dva odlicna pleja, versatile 3/4 krilo, par centara.  itd

 

edit

plus se kuka kako nam ne odgovaraju te tabadzijske i cvrste ekipe a australija je upravo to.

pa i nama su oni ispod radara. :) većina prati EL i NBA u plejofu eventualno pa im momci iz AUS nisu baš poznati. 

Ja i njih i nas računam u onu grupu od 4. do 9. mesta i mislim da će biti prilično nezgodni, ali i dalje mislim da smo malo bolji. 


  • 0

#23 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 04 August 2016 - 15:27

Ja sam cuo/gledao svakog njihovog igraca osim Martina.

 

Nekoliko NBA igraca, od kojih su neki igrali i u Evropi (Baynes, Bogut, Ingles, Mills, Delly), Goulding koji je igrao u Spaniji, odlican suter, Lisch takodje jako dobar skorer, Bairstow igra godinama za repku... Dok smo Broekhofa, Motuma i Andersena gledali u EL.

 

Na pripremama su izgledali kao i uvijek - prilicno lose. Mogu biti nezgodni ako na timskom planu odigraju mnogo bolje nego na prethodnim takmicenjima.


  • 1

#24 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 04 August 2016 - 15:42

pa i nama su oni ispod radara. :) većina prati EL i NBA u plejofu eventualno pa im momci iz AUS nisu baš poznati. 

Ja i njih i nas računam u onu grupu od 4. do 9. mesta i mislim da će biti prilično nezgodni, ali i dalje mislim da smo malo bolji. 

 

sta znam. patty mills, bogut i dellavedova su nba sampioni u ove poslednje 3 sezone

ingles, baynes, broekhoff svakako nisu nepoznati u evropi

 

rekao bih da ih jednostavno potcenjujemo (mrtvi belci down under : ))


  • 0

#25 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 August 2016 - 15:49

sta znam. patty mills, bogut i dellavedova su nba sampioni u ove poslednje 3 sezone

ingles, baynes, broekhoff svakako nisu nepoznati u evropi

 

rekao bih da ih jednostavno potcenjujemo (mrtvi belci down under : ))

da ne teram sad mak na konac, ali Delavedovina uloga u ovogodišnjem osvajanju šamiponata i nije baš centralna da tako kažem. Mislim, jeste on champion of the world, ali sumnjam da bi ga iko ovde menjao za šampiona Evrope. A i Bogut teško da je imao neku mnogo važnu ulogu u šampionskom timu, pa sumnjam da bi ga iko menjao za Jokića. Za patty millsa neka bude Bogdan i eto ti.

Kako će Štime da plodi Bejnsa, o tome neću ni da počinjem!  :P


  • 0

#26 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 04 August 2016 - 15:57

zato je prosle godine igrao 30ak mins delly u finalu
  • 0

#27 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 04 August 2016 - 15:58

Pa dobro, Dellavedova je svakako igrao u finalu pre dve sezone, vec tad sumnjam da je bilo ikog ko za njega nije znao.


  • 0

#28 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 04 August 2016 - 16:00

Kako mene nervira ovo hajpovanje mediocre Litvanije.

kad ti neko ne odgovara po stilu igre, moraš malo da ga uzdižeš jbg


  • 0

#29 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 August 2016 - 16:09

zato je prosle godine igrao 30ak mins delly u finalu

zbog povrede prvog pleja

 

Pa dobro, Dellavedova je svakako igrao u finalu pre dve sezone, vec tad sumnjam da je bilo ikog ko za njega nije znao.

Ma ljudi, nije da se nešto ne slažemo, samo sam probao da pojasnim da se kod nas često ti sporedni igrači u NBA klubovima nešto i ne cene, ali ne mislim uopšte da AUS nema svoje kvalitete. U svakom slučaju nas na toj olimpijskoj sceni nema dugo, imamo valjda najmanje NBA igrača od svih reprezentacija, ne igra nam jedan od 2 najbolja igrača... Ne možemo mi nikome da pretimo. 


  • 0

#30 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 04 August 2016 - 16:20

Ja ih ne potcenjujem, ali na primer, apstrahuj nas iz te priče i gledaj njih i Litvaniju. Pa bubreg bi uložio da su overall Litvanci jači. Jednostavno Australija i košarka mi ide u istu rečenicu ko Srbija i fudbal. 


  • 0