Jump to content


Photo

Generalna diskusija, ostali sportovi - Rio 2016


  • Please log in to reply
1262 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 August 2016 - 20:48

Ovde mozemo da pisemo o ostalim sportovima, kao i svemu ostalom sto je vezano za Igre, a nema svoju posebnu temu.


Edited by DelPiero, 08 August 2016 - 13:12.

  • 0

#2 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 03 August 2016 - 19:35

Da ozivimo malo temu  :)

 

Aleksandar-Karakasevic-Rio-2016-750x350.

 

 

Srpski stonoteniser Aleksandar Karakašević igraće protiv Xin Jan iz Australije u kvalifikacionoj rundi Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru.

Danas je održan žrijeb za takmičenje u stonom tenisu, a Karakašević će igrati proti naturalizovanog Australijanca Xin Jana. U slučaju da prođe dalje protivnik u narednoj fazi biće mu Britanac Paul Drinkhal, a zatim u drugoj rundi Ning Gao iz Singapura, a ukoliko pređe sve te prepreke, u trećem kolu ga čeka Hrvat Andrej Gaćina.

Turnir u stonom tenisu počinje 6. avgusta.

 


  • 1

#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 August 2016 - 20:54

Xin Yan je zvanicni sampion Okeanije, i nece biti lak zadatak za Karakasevica, mada mogao bi da pobedi jedan/dva meca.


  • 0

#4 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 05 August 2016 - 13:36

ima li neke šanse da dogura Karakašević do 3. kola?

pokušavam da se setim, davno je bilo, čini mi se da je njegov otac (Aleksandar) igrao pen holder stilom. u tadašnjoj reprezentaciji SFRJ je bio jedini.


Edited by barracuda, 05 August 2016 - 13:36.

  • 0

#5 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 August 2016 - 13:40

ima li neke šanse da dogura Karakašević do 3. kola?

pokušavam da se setim, davno je bilo, čini mi se da je njegov otac (Aleksandar) igrao pen holder stilom. u tadašnjoj reprezentaciji SFRJ je bio jedini.

Karakašević je jako mator :). Nije bez šansi, pošto igra protiv Australijanca, prvaka Okeanije, i mislim da ga u drugom kolu čeka Singapurac. Ali....


  • 0

#6 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 05 August 2016 - 13:53

Laik sam ali...koliko u sportu poput stonog tenisa godine igraju ulogu?


  • 0

#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 August 2016 - 14:28

Laik sam ali...koliko u sportu poput stonog tenisa godine igraju ulogu?

Za vrhunski stoni tenis, znači.

 

Ali, šta si mislio pod "sportom kao stoni tenis", pošto je stoni tenis jako zahtevan sport, što se tiče brzine i refleksa.


  • 0

#8 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 05 August 2016 - 14:40

Hm, ne deluje mi da je fizički zahtevan (što se tiče refleksa, svakako) posebno u poređenju sa nekim drugim sportovima ali, kao što rekoh, laik sam (to što ponekad opikam amaterski svakako ne menja tu činjenicu). Sudeći makar prema Karakaševiću, koji zaista ne izgleda kao profesionalni sportista u telesnom smislu, očigledno imam pogrešnu predstavu.


  • 0

#9 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 05 August 2016 - 15:06

Hm, ne deluje mi da je fizički zahtevan (što se tiče refleksa, svakako) posebno u poređenju sa nekim drugim sportovima ali, kao što rekoh, laik sam (to što ponekad opikam amaterski svakako ne menja tu činjenicu). Sudeći makar prema Karakaševiću, koji zaista ne izgleda kao profesionalni sportista u telesnom smislu, očigledno imam pogrešnu predstavu.

 

koliko je zahtevan osetiš posle sat vremena igranja. :D

najbolje je praktikovati u kombinaciji sa bazenom - prvo stoni tenis za razgibavanje od glave do pete a onda bazen i lagano plivanje, zbog saniranja upale mišića. ;)

 

izvinjavam se za offtopic, ali ovo je fazon koji praktikujem duži niz godina.


  • 2

#10 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 05 August 2016 - 15:06

Odigraj jedan, intezivniji (minimum 5-6 razmena u proseku po poenu), s.tenis, recimo na dva dobijena seta do 21 (ja ga igram po starinski) i onda oceni da l i koliko je fizicki zahtevan i ponesi tri maje za preobuku ;)

Inace, leci mamurluk i izbacuje toksine iz organizma - nema da pogresi :)

@Haos
  • 3

#11 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 05 August 2016 - 15:30

Odigraj jedan, intezivniji (minimum 5-6 razmena u proseku po poenu), s.tenis, recimo na dva dobijena seta do 21 (ja ga igram po starinski) i onda oceni da l i koliko je fizicki zahtevan i ponesi tri maje za preobuku ;)

Inace, leci mamurluk i izbacuje toksine iz organizma - nema da pogresi :)

@Haos

 

Igrao, i ne može da se poredi sa ozbiljnijim basketom ili fudbalom, o biciklizmu ili plivanju da ne pričam. :)


  • 1

#12 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 05 August 2016 - 16:33

mislim da vrhunski stoni tenis moze da se igra i iza npr 35e

ali nije nikakvo pravilo

 

+ ne znam da li je promena pravila uticala na igru i itd

ja gledao kada su igrali jan ove valdner, zan misel sejv, person itd  : I


  • 0

#13 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 05 August 2016 - 18:16

Igrao, i ne može da se poredi sa ozbiljnijim basketom ili fudbalom, o biciklizmu ili plivanju da ne pričam. :)

Evo, recimo, ja fucu i 'sket igram peshaka - na skil i pregled igre, bajsom do sljake, na bazen samo sa mangom, znaci lagani sportovi, pa mi stondza dodje fizicki zahtevniji  ;)

Salu na stranu - naravno da su nabrojani  fizicki zahtevniji sportovi - nema dileme, ali ne umanjuj time zahtevnost fizicke pripremljenosti za mali tenis.  :)


  • 0

#14 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 August 2016 - 20:59

mislim da vrhunski stoni tenis moze da se igra i iza npr 35e

ali nije nikakvo pravilo

 

+ ne znam da li je promena pravila uticala na igru i itd

ja gledao kada su igrali jan ove valdner, zan misel sejv, person itd  : I

Pa vremena su se promenila i sada se ta granica pomera. Recimo Bijatlon je jedna od najtezih sportskih disciplina, skijasko trcanje + pucanje i tu recimo Bjorndalen osvaja medalje i ako je zasao u cetrdesete. Na ovim Igrama imas Djinobilija koji je tu oko cetrdesete, pa Gigs je igrao Premijer ligu sa cetrdeset i nesto.

 

Dakle, granica se pomera, ali za neki vrhunski rezultat, medalju na Igrama, i slicno, generalno je potrebna mladost. Tako je u vecini sportova, pa i u stonom tenisu, gde je jako bitan refleks, koji sa godinama slabi. Dubl je, medjutim, druga prica.


  • 0

#15 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 06 August 2016 - 09:19

Neprekidna 2-3h stonog tenisa mogu izuzetno da iscrpe i izmore, ne zaostaje mnogo za fudbalom i basketom, ali nije na njihovom nivou. Profesionalna karijera stonotenisera moze da potraje nesto duze nego nekih drugih sportista, do neke 40-45 godine. Svakako da ce im opadati kvalitet sto su blizi cetvtoj deceniji, ali to je mizerno u odnosu na spomenute sportove.


  • 0