Jump to content


Photo

Srbija u Riju


  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#121 nunilo

nunilo
  • Members
  • 68 posts

Posted 05 August 2016 - 21:59

Sto se naseg ekipnog sporta tice, pored sigurne medalje vaterpolista najvise sanse za odlicje dao bih nasoj zenskoj odbojkaskoj reprezentaciji. Mislim da je tim koji ide u Rio najjaci tim koji smo imali do sada, cim nama igracice poput Jovane Brakocevic i Stefane Veljkovic nisu u startnoj postavi. Jedinu bojazan koju imam podelio bih sa vama. To je pozicija drugog primaca, nisam siguran koliko Jelena Nikolic moze da iznese teret te pozicije, posebno ako se uzme u obzir da Brankica Mihajlovic, iako vrhunski napadac, ima dosta nestabilan prijem. Cak mi se cini da igra korektora u svom timu u Turskoj, barem u nekim utakmicama koje sam gledao dok sam tamo bio.

 

Joca je bez sumnje nasa najbolja odbojkasica i zna se zasto nije u startnoj postavi.

 

Videcemo kako ce se razvijati za Djoksana i vaterpoliste ocekujem postolje.

 

Za ostale se nadam da bi neki strelac mogao da upuca neku medalju, bilo bi lepo kad bi mogla da se pridoda neka medalja u veslanju, mozda Ivana (bojim se da joj nije preveliki pritisak nabacen i da ce nekako uspeti da se izbori sa tim), mozda Mica mozda i Tijana ...

 

Od grupnih sportova ne ocekujem bas mnogo sem naravno vaterposlista, ako neko iznenadi utoliko bolje.

 

Slusam na tv-u da ocekuju 17 medalja  :rotflmao:  oduvek smo bili nacija sa realnim ocekivanjem  :lol+:


Edited by nunilo, 05 August 2016 - 21:59.

  • 1

#122 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 05 August 2016 - 22:00

I Denda je u Riu, prenosice kosarku nema sta  :s_d:

 

A Stepic: Pored vaterpola, prenosicu i skokove u vodU  :rolleyes:


  • 0

#123 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 05 August 2016 - 22:03

Joca je bez sumnje nasa najbolja odbojkasica i zna se zasto nije u startnoj postavi.

 

Videcemo kako ce se razvijati za Djoksana i vaterpoliste ocekujem postolje.

 

Za ostale se nadam da bi neki strelac mogao da upuca neku medalju, bilo bi lepo kad bi mogla da se pridoda neka medalja u veslanju, mozda Ivana (bojim se da joj nije preveliki pritisak nabacen i da ce nekako uspeti da se izbori sa tim), mozda Mica mozda i Tijana ...

 

Od grupnih sportova ne ocekujem bas mnogo sem naravno vaterposlista, ako neko iznenadi utoliko bolje.

 

Slusam na tv-u da ocekuju 17 medalja  :rotflmao:  oduvek smo bili nacija sa realnim ocekivanjem  :lol+:

Uvek se uoci Igra lupaju dvocifrene prognoze. Ja bih bio srecan i bez ovoga keca ispred, uz uslov da od tih 7 dve budu zlatne. 


  • 0

#124 zaspanka

zaspanka
  • Members
  • 314 posts

Posted 05 August 2016 - 22:08

Da li sam ja to dobro razumela ministra...mogu da se takmice sa Kosovarima ali se priporucuje da ne ucestvuju na dodeli medalja?! :krsta:


  • 0

#125 Contador54

Contador54
  • Members
  • 822 posts

Posted 05 August 2016 - 22:16

Joca je bez sumnje nasa najbolja odbojkasica i zna se zasto nije u startnoj postavi.

 

Videcemo kako ce se razvijati za Djoksana i vaterpoliste ocekujem postolje.

 

Za ostale se nadam da bi neki strelac mogao da upuca neku medalju, bilo bi lepo kad bi mogla da se pridoda neka medalja u veslanju, mozda Ivana (bojim se da joj nije preveliki pritisak nabacen i da ce nekako uspeti da se izbori sa tim), mozda Mica mozda i Tijana ...

 

Od grupnih sportova ne ocekujem bas mnogo sem naravno vaterposlista, ako neko iznenadi utoliko bolje.

 

Slusam na tv-u da ocekuju 17 medalja  :rotflmao:  oduvek smo bili nacija sa realnim ocekivanjem  :lol+:

B1: Nisam bas upucen u desavanja van terena, pa bih voleo da saznam zasto nije u startnoj postavi.

 

B2: Pokusao sam da nabrojim tih 17 medalja i u najboljem scenariju dojoh do 15 :)


  • 0

#126 nunilo

nunilo
  • Members
  • 68 posts

Posted 05 August 2016 - 22:18

B1: Nisam bas upucen u desavanja van terena, pa bih voleo da saznam zasto nije u startnoj postavi.

 

B2: Pokusao sam da nabrojim tih 17 medalja i u najboljem scenariju dojoh do 15 :)

 

Pa sigurno nije bas u nekoj formi porodila se krajem prosle godine.


  • 0

#127 Rebeka

Rebeka
  • Members
  • 340 posts

Posted 05 August 2016 - 22:21

Da li sam ja to dobro razumela ministra...mogu da se takmice sa Kosovarima ali se priporucuje da ne ucestvuju na dodeli medalja?! :krsta:

 

I ja sam isto tako razumela, ali rekose da su procene takve, da se necemo susresti sa njima tokom takmicenja.


  • 0

#128 Jeff Teague

Jeff Teague
  • Members
  • 767 posts

Posted 05 August 2016 - 22:22

a emir bekric povredjen vec tri godine....bogami palo je neko zesce ciscenje...


Edited by Jeff Teague, 05 August 2016 - 22:22.

  • 0

#129 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 August 2016 - 22:22

Da li sam ja to dobro razumela ministra...mogu da se takmice sa Kosovarima ali se priporucuje da ne ucestvuju na dodeli medalja?! :krsta:

Kosovo moze do medalja samo u dzudou, a tu nemamo zenske predstavnike, tako da ne vidim opasnost.


  • 0

#130 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 August 2016 - 22:35

Zar nema neki čovek (male/female) tamo da mu odgovori vaspitnom?

Pa istog trenutka bih razmenio majcu sa prvim iz Kosova i poslao sliku debilu. Jajare...
  • 0

#131 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 05 August 2016 - 22:43

Nema veze s njim, To je zvanična državna instrukcija. Kakva god da je državna politika, oni reprezentuju zemlju i dužni su da je poštuju. A posebno što nikom od njih ne treba da se diže prašina ko nevažnih stvari dok se spremaju za takmičenja.


  • 0

#132 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 August 2016 - 22:52

Političkim komesarima mesta nema na OI.
Ne, oni nisu dužni da poštuju već da reprezentuju državu ;)

Ako SRB ima bilateralne odnose sa KOS, a ima, kakve su to instrukcije pune ostracizma i aparthejda? Ponavljam, jajare (u najboljem slučaju)... A ako nositi majcu SRB podrazumeva tu vrstu odnosa prema tim ljudima, njihovim kolegama - mislim da nije baš u duhu olimpijskom, huh?

Težak blam i reality check.
  • 2

#133 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 05 August 2016 - 23:05

Da, reprezentuju državu. Ta država je uređena Ustavom i institucijama koje su propisale instrukciju, šta god ti, ja ili neko treći mislili o svemu tome. A stav države je da se ne priznaje učešće Kosova u pojedinim organizacijama, simboli i tako to, ali se poštuje pravo na takmičenje - sa pomenutim kolegama. Neću da ulazim u politiku, ne pada mi na pamet, objašnjavam instrukciju i da ona nije hir nekog ministra, šta god ja mislio i o njoj i o njemu.

 

Video sam je u nekim novinama pre desetak dana. Po sećanju, mogu da se takmiče ali su dužni da organizatoru dostave izjavu da to ne znači da se priznaje nezavisnost Kosova. U slučaju da se svira himna Kosova, nema prisustva ceremoniji. Možda sam nešto omašio, ali to je to, uglavnom.


  • 0

#134 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 August 2016 - 23:25

Jbga i SS su samo sledili instrukciju. I to dosledno.

Postoji nešto što se zove civilni bunt, kao i unjust law. Dakle, oni mogu ispoštovati nebuloze ALI i obesmisliti iste. Nije dostupno svakome, ali je dostižno. Ovako, možemo se kao i gore pomenuti skrivati iza propisa i legalnosti. No, vidi, neki sud će i o tome naknadno doneti epilog.
To, što sam mogao na ovim stranicama pročitati je prvenstveno neljudskost. Dolazi mi u sećanje ono napuštanje ceremonije CRO koje to beše godine '96? Blamaža, kao i ovde sada.
Pa OI su stvorene sa upravo suprotnom idejom. Zar smo i to zaboravili? Tužno...
  • 0

#135 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 05 August 2016 - 23:29

Da li sam ja to dobro razumela ministra...mogu da se takmice sa Kosovarima ali se priporucuje da ne ucestvuju na dodeli medalja?! :krsta:

a dok se takmiče sa Kosovarima da nameste obrve na opasno.


  • 2