Jump to content


Photo

Srbija u Riju


  • Please log in to reply
781 replies to this topic

#751 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 23 August 2016 - 20:27

Meni je ovo najmanji transfer neprijatnosti do sada, jedino mi je zao sto ovi nasi veslaci nisu poneli vesla i njima presudili ovom voditelju na vreme da ne smara previse. Ne znam sta se tacno ocekuje od ovakvih doceka pa se sad svi zgrazavaju, ko hoce da slusa Misu u H molu neka kupi CD. Vidjeno je dosta dece u publici, a puna tribina trofejnih sportista tek sada daje kompletnu sliku onoga sto su ti momci i devojke uradili u Riu. Na kraju krajeva, taj "balkon" je usao u srpsku sportsku mitologiju, svi sportisti sanjaju da se nadju na njemu i sve dok je tako samo neka je doceka i slavlja, zasluzili su ga. Kriticari neka upisu Akademiju, Odsek za dramaturgiju, pa neka jednog dana smisle scenario koji ce svima biti prihvatljiv & dopadljiv.


  • 2

#752 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 23 August 2016 - 20:28

Bolje Đoša da je bio master of ceremonies


  • 0

#753 mile-r

mile-r
  • Members
  • 4,758 posts

Posted 23 August 2016 - 20:30

docek-olimpijaca-skupstina-26.jpg


  • 4

#754 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 23 August 2016 - 20:32

Program je vodio bivsi novinar studia b. Uzasan je, a vodio je vec par doceka za redom. I ne moze on bolje, prosto nije harizmatican.

 

Kontam da sad radi u gradskoj upravi, ili je pr ili slicno.


  • 1

#755 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 23 August 2016 - 20:35

Blaza je trebao da vodi, ali se ovaj lik ocigledno gura.


  • 0

#756 nunilo

nunilo
  • Members
  • 68 posts

Posted 23 August 2016 - 20:35

Takodje mislim da ova okupljanja vise nemaju nekog smisla ali verujem da Stefaneku, Tijani i ostalima u pojedinacnim sportovima ili manje  pracenim to dosta znaci, jer nebi imali priliku za ovako nesto.

 

Atmnosfera nesto pitoma a dosta ljudi :blush:

 

Ona spontana okupljanja kao posle Barija, Atine to su prava, mada nisam bio na skorijim deluje mi da je Djokavono osvajenje Wimbledona i docek bio ok.

 

Simic ili kako se zove totalli krs.


  • 0

#757 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 23 August 2016 - 20:47

^

Balkon jeste usao u srpsku sportsku mitologiju ili kako vec ... Ali kada su se desavala spontana okupljana i u veoma specificnom periodu za nasu drzavu i generalno nas kao narod. Tad je sport pomogao ljudima da ne dodju do totalnog moralnog posrnuca i desio se spontano balkon. Ovo sada sto se odigrava je previse vestacki i na silu, i tako ce biti svaki sledeci put. Ne pomazu tu nikakvi dramaturski postavljeni scenariji, jer kad nesto izbledi i picepa se, ti ga moras baciti bez obzira na vrednost koju poseduje,jer mu je prosao rok trajanja.
  • 0

#758 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 23 August 2016 - 20:53

Gluposti, u svim zemljama na svetu se docekuju sportisti posle velikog uspeha. 


  • 0

#759 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 23 August 2016 - 20:57

Gluposti, u svim zemljama na svetu se docekuju sportisti posle velikog uspeha. 


Nemam ja nista protiv doceka, vec protiv ovakvog doceka : ))
  • 0

#760 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 23 August 2016 - 21:07

^

Balkon jeste usao u srpsku sportsku mitologiju ili kako vec ... Ali kada su se desavala spontana okupljana i u veoma specificnom periodu za nasu drzavu i generalno nas kao narod. Tad je sport pomogao ljudima da ne dodju do totalnog moralnog posrnuca i desio se spontano balkon. Ovo sada sto se odigrava je previse vestacki i na silu, i tako ce biti svaki sledeci put. Ne pomazu tu nikakvi dramaturski postavljeni scenariji, jer kad nesto izbledi i picepa se, ti ga moras baciti bez obzira na vrednost koju poseduje,jer mu je prosao rok trajanja.

 

Odlicna je vest to sto se taj balkon koji je devedesetih predstavljao to sto je predstavljao pretvorio u slavljenje sporta i sportista bez preterane nacionalisticke koreografije. Po meni to ne samo da nije izlizanost dogadjaja vec vidan i ocigledan napredak u zrelosti. Ako se ja dobro secam, a secam se odlicno jer sam bio tamo, na tom cuvenom prvom spontanom balkonu je bilo poprilicnih nacionalistickih izliva, vredjanja citavih naroda i gradova i slicnog budalesanja koja su bila direktan izraz tadasnjeg moralnog posrnuca a ne izmicanja iz istog. Nisam to tada zamerao nikome, ne zameram ni sada ovu festivalsku bizuteriju na kojoj se samo ceka kad ce da se pojave "Pepel in kri" pa da ugodjaj bude potpun, jer je to sve uobicajeni prateci kolorit masovnih okupljanja i praznjenje na koja ponekad moraju da se zatvore oba oka, ali mislim da, sve dok sportisti smatraju da im je to potrebno i da im nesto znaci, ne vidim zasto im se ne bi pruzio taj ugodjaj.

 

Kao i svemu drugom u zivotu cemu mozes da okrenes ledja bez posledica, mogu se okrenuti ledja i ovom doceku i umesto toga pogledati horor-triler sa Kevinom Kostnerom na Cinestar A&T. Malo je bajato pledirati za ukidanje necega sto nekim drugim ljudima mnogo znaci a ti ne moras da ucestvujes. Ne kazem da ti to radis, nego onako uopsteno. Kao sto rece neko od trenera "bila nam je zelja da uzmemo medalju a san da je podelimo s vama". Pa, pustimo neka ljudi ispunjavaju svoje snove, ne vidim kakvu stetu bilo ko moze da ima od toga.


Edited by Abraham, 23 August 2016 - 21:09.

  • 3

#761 Rasmusen

Rasmusen
  • Members
  • 109 posts

Posted 23 August 2016 - 21:07

^

Balkon jeste usao u srpsku sportsku mitologiju ili kako vec ... Ali kada su se desavala spontana okupljana i u veoma specificnom periodu za nasu drzavu i generalno nas kao narod. Tad je sport pomogao ljudima da ne dodju do totalnog moralnog posrnuca i desio se spontano balkon. Ovo sada sto se odigrava je previse vestacki i na silu, i tako ce biti svaki sledeci put. Ne pomazu tu nikakvi dramaturski postavljeni scenariji, jer kad nesto izbledi i picepa se, ti ga moras baciti bez obzira na vrednost koju poseduje,jer mu je prosao rok trajanja.

Ima istine, ali treba biti iskren i reći da košarka a i fudbal izazivaju veću emociju kod naroda nego neki drugi popularni sportovi.Nema osobe koja se nije više nervirala u četvrtfinalu protiv Hrvatske u basketu nego u finalu u vaterpolu, a ako kojim slučajem osvojimo EP 2017.  ludnica bi bila u rangu one iz 1998.Kakvi god bili doceci vidi se da je sportistima drago i da im je stalo a i zasluzuju, bez obzira koliko to malo "veštački" postalo 


  • 0

#762 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 23 August 2016 - 21:09

Najveca ludnica je bila '95 i '02,


  • 2

#763 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 23 August 2016 - 21:27

Bolje Đoša da je bio master of ceremonies

Ziko Sarenica bi bio pun pogodak za ovaj spektakl.


  • 0

#764 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 23 August 2016 - 21:30

Danas se ovi dočeci organizuju za osvajače medalja & decu - Blaža bi bio pun pogodak


  • 1

#765 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 23 August 2016 - 23:18

 

14068321_1210314129020805_36660547723283

Zatvaraj topik


  • 6