Jump to content


Photo
- - - - -

le Tour de France 2016


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#1 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 30 June 2016 - 19:03

le Tour de France 2016

 

d3ahUgW.jpg

 

Favoriti za generalni plasman: 

 

BjqjtIN.jpg

 

Kristofer Frum ponovo dolazi na Tour kao prvi favorit, četvrtu godinu za redom. 2013 i 2015 mu je uspelo za rukom da to breme iznese sve do Jelisejskih Polja u Parizu, dok je 2014 morao da odustane nakon višestrukih padova na kišnoj etapi po 'kocki' severne Francuske. Pobedio je na glavnoj proveri pred trku kroz Francusku- Kriterijum Dofinea, međutim, čini se da je izazov pred Frumom najveći do sada, a razlog za to su:

 

3miTcwq.jpg

 

Nario Kvintana, Kolumbijac koji je konačno potpuno sazreo, nakon dva druga mesta iza Fruma 2013 i 2015, jedini cilj momka sa Anda je prvo mesto i Grande Boucle pehar ispred Trijumfalne Kapije. On je neko ko je potpuno dominirao u trećoj nedelje na poslednja dva Tura na kojima je učestvovao, kao i na Điru 2014, jedinom grand turu koji je osvojio. Saveznika ili najvećeg protivnika imaće u 

BGnMXxy.jpg

 

Albertu Kontadoru, Španac koji se vodi izrekom prvi ili gubitnik, u svojoj možda i poslednjoj sezoni kao profesionalni biciklista, sigurno želi da se ponovo vrati na najviše postolje. Imao je odlučnu pripremu za najveću trku ove godine, svuda je bio jako dobar, ne i odličan, ali to mu je dovoljno da kao vodeći u UCI World Tour-u zauzme treće mesto na listi favorita, tik iza Fruma i Kvintane. 

ebtEJSX.jpg

 

Tibo Pinot, najveća francuska nada još od Bernarda Inoa, čak trideset i jedna godina je prošla od kada je poslednji Francuz osvojio domaći Tur. Pino je u onom 'masakriranom' Turu 2014 bio treći, ali ova godina mu je bez sumnje najbolja u karijeri. Ako bi uspeo da ponovi svoj najveći uspeh do sada, niko od njegovih navijača neće biti nezadovoljan.

 

5fcMmsF.jpg

 

Fabio Aru, verovatno i poslednji pravi kandidat za podijum, Italijan je uspeo da prošle godine, u izuzetno jakoj konkurenciji osvoji Vuletu, nakon poraza od Kontadora na Điru, i upiše svoje ime u velikane ovog sporta. Sve uči Italijana biće uprte u ovog momka sa Sardinije, neka etapna pobeda uz jak TOP 5 plasman ne bi predstavljao loš rezultat za njega. 

 

gzlKO89.jpg

 

y26JCoJ.jpg


Edited by Болконский, 01 July 2016 - 11:10.

  • 7

#2 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 30 June 2016 - 19:04

Borba za zelenu majicu:

 

YhS3Bsd.jpg

 

VL3GoBE.jpg

 

PgH2qj5.jpg

 

6fRYtFr.jpg

 

YV8edK8.jpg

 

9U0N0xD.jpg

 

5PTTXlv.jpg

 

Spisak učesnika: 

 

iD23Dln.png


  • 6

#3 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 01 July 2016 - 08:28

U kakvoj je formi Nibali? Vidim da si uvrstio Arua iz Astane kao favorita pre njega.


  • 0

#4 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 01 July 2016 - 08:59

Aru je Astanin vozac za GC. Nibali posle Gira tesko da moze da se nosi sa azdajama, ali ce dobro doci na nekim brdskim etapama kao lokomotiva. Inace, Astana je poslala vrhunski sastav, zavisi ce od toga koliko je Aru napredovao u chrono voznji...
  • 0

#5 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 July 2016 - 11:32

Nibaliu svaka cast sto nema problem sa tim da kao aktuelni sampion sa Gira bude pomagac Aruu. Sto se tice sastava Astane, nije to narocito impresivno, Kangert je bio dosta los na Giru, pa ni Fuglsang se nije proslavio, nema Scarponia... Ako Kangert i Fuglsang pronadju neku decentnu formu, onda ce Aru zaista imati respektabilnu pomoc. Mada, mene zivo zanima zbog cega je Astanin plan uopste bio da se za TdF kao hronometarski najzahtevniju i najdominantniju GT trku bira Aru. Mislim da su mu sanse mizerne, jer bi morao da bude mnogo bolji na brdima od ostalih contendera, a to je s obzirom na sastav istih i ne narocito teske profile brda koja se voze prakticno nezamislivo. Slicno se pitanje moze postaviti i za Naira - moze li njegov hrono da bude dovoljno dobar da ne dozvoli vece zaostatke koje ne bi bilo moguce nadoknaditi na brdima. Movistar dolazi za nijansu slabiji nego prethodnih godina, a Sky i Tinkoff ce ponovo na papiru biti najjaci sastavi. Sta moze Contador? Podijum rekao bih, ali tesko nesto vise od toga. 


  • 0

#6 kruva_I_nutele

kruva_I_nutele
  • Members
  • 73 posts

Posted 01 July 2016 - 12:01

 

gettyimages_543941460_670.jpg


  • 0

#7 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 July 2016 - 12:41

Nibaliu svaka cast sto nema problem sa tim da kao aktuelni sampion sa Gira bude pomagac Aruu. Sto se tice sastava Astane, nije to narocito impresivno, Kangert je bio dosta los na Giru, pa ni Fuglsang se nije proslavio, nema Scarponia... Ako Kangert i Fuglsang pronadju neku decentnu formu, onda ce Aru zaista imati respektabilnu pomoc. Mada, mene zivo zanima zbog cega je Astanin plan uopste bio da se za TdF kao hronometarski najzahtevniju i najdominantniju GT trku bira Aru. Mislim da su mu sanse mizerne, jer bi morao da bude mnogo bolji na brdima od ostalih contendera, a to je s obzirom na sastav istih i ne narocito teske profile brda koja se voze prakticno nezamislivo. Slicno se pitanje moze postaviti i za Naira - moze li njegov hrono da bude dovoljno dobar da ne dozvoli vece zaostatke koje ne bi bilo moguce nadoknaditi na brdima. Movistar dolazi za nijansu slabiji nego prethodnih godina, a Sky i Tinkoff ce ponovo na papiru biti najjaci sastavi. Sta moze Contador? Podijum rekao bih, ali tesko nesto vise od toga.  

 

Prvi hronometar je normalne dužine i malo brdovit, dok je na drugom, brdskom, Nairo favorit.


  • 0

#8 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 July 2016 - 13:40

Prvi hronometar je normalne dužine i malo brdovit, dok je na drugom, brdskom, Nairo favorit.

 

Prvenstveno sam mislio na ovaj prvi, 37km, a sto se drugog tice, tacno, Nairo jeste medj krem favoritima, verovatno veci i od Froomea.


  • 0

#9 ritte

ritte
  • Members
  • 15 posts

Posted 01 July 2016 - 15:41

a pegava maja?!


  • 0

#10 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 July 2016 - 16:23

a pegava maja?!

 

Generalno je to majica koju je teško predvideti, zavisi mnogo od spleta okolnosti tokom trke, a i sreće da se bude u pravom begu. Recimo meni je prvi favorit za tu majicu Joaquim Rodriguez, ali ako bude dobro išao i bude u TOP 10 GC-a, onda sigurno neće juriti majicu. 


  • 0

#11 ritte

ritte
  • Members
  • 15 posts

Posted 01 July 2016 - 16:27

a bela?


  • 0

#12 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 July 2016 - 16:58

Mislim da je tu domaći takmičar Warren Barguil veliki favorit, a da će se još boriti Louis Meintjes, odlični Južnoafrikanac, Britanac Adam Yates, kao i još jedan Francuz Julian Alaphilippe. 


  • 0

#13 ritte

ritte
  • Members
  • 15 posts

Posted 01 July 2016 - 21:00

Mislim da je tu domaći takmičar Warren Barguil veliki favorit, a da će se još boriti Louis Meintjes, odlični Južnoafrikanac, Britanac Adam Yates, kao i još jedan Francuz Julian Alaphilippe. 

Kelderman?


  • 0

#14 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 July 2016 - 21:04

Kelderman?


Nije me impresionirao ove sezone, a ni generalno na Grand Turovima. Naravno nije isključeno da je sazreo i da može da se bori sa momcima koje sam naveo. Ali eto nek bude peti favorit za belu majicu :)

Edited by Болконский, 01 July 2016 - 21:05.

  • 0

#15 ritte

ritte
  • Members
  • 15 posts

Posted 01 July 2016 - 21:14

Nije me impresionirao ove sezone, a ni generalno na Grand Turovima. Naravno nije isključeno da je sazreo i da može da se bori sa momcima koje sam naveo. Ali eto nek bude peti favorit za belu majicu :)

Bio dobar u Švajcarskoj.

Nije Meintjes ništa bolji od njega. A ni Yates nije bio mnogo ispred prošle godine.

Alaphilippe tek treba da se dokaže na GT. 


  • 0