Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale


  • Please log in to reply
482 replies to this topic

#466 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 03 July 2016 - 21:42

Goleada


  • 1

#467 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 03 July 2016 - 21:43

Dobili Islandjani drugo poluvreme. Francuzi bulja.


  • 0

#468 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 03 July 2016 - 22:18

Svaka cast Islandu na ovom plasmanu ... ovih 5 golova je rezultat otvaranja posle primljenog gola. Jbg, da imaju iole ozbiljnijeg golmana bili bi jos opasniji, ali i ovako su pokazali svim nevernim tomama koji prate samo najvece timove i reprezentacije.

Dobar turnir i za Irsku, Madjarsku, Severnu Irsku i, naravno, Vels ... 


  • 1

#469 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 03 July 2016 - 23:18

Svaka cast Islandu na ovom plasmanu ... ovih 5 golova je rezultat otvaranja posle primljenog gola. Jbg, da imaju iole ozbiljnijeg golmana bili bi jos opasniji, ali i ovako su pokazali svim nevernim tomama koji prate samo najvece timove i reprezentacije.

Dobar turnir i za Irsku, Madjarsku, Severnu Irsku i, naravno, Vels ... 

...sta je tu dobro u rezultatima Irske, Madjarske (ako je 3:3 sa Portugalom uspeh a rastrtila ih Belgija), Severne Irske?...za Vels mozda i bude nesto

 

Ajd da kazemo da su neke utakmice na turniru EP i bile fudbalski kvalitet ali ne znam zaista cime da merimo ovo krajnje neuverljivo EP...time sto su ispale iz raznih razloga neke reprezentacije ili time sto smo gledali Island kako gura do pred polufinale, inace svaka im cast ovo je za njih uspeh i pokazatelj kako je "trzisni profesionalni fudba"l unistavac ozbiljnih timskih reprezentacija i da ipak svakome nesto fali u preraspodeli kvaliteta.


  • 0

#470 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 03 July 2016 - 23:27

...sta je tu dobro u rezultatima Irske, Madjarske (ako je 3:3 sa Portugalom uspeh a rastrtila ih Belgija), Severne Irske?...za Vels mozda i bude nesto

 

Ajd da kazemo da su neke utakmice na turniru EP i bile fudbalski kvalitet ali ne znam zaista cime da merimo ovo krajnje neuverljivo EP...time sto su ispale iz raznih razloga neke reprezentacije ili time sto smo gledali Island kako gura do pred polufinale, inace svaka im cast ovo je za njih uspeh i pokazatelj kako je "trzisni profesionalni fudba"l unistavac ozbiljnih timskih reprezentacija i da ipak svakome nesto fali u preraspodeli kvaliteta.

 

Irska - ponovni plasman na EP, plasman u 1/8 finala i dobra igra protiv domacina.

Madjarska - ekipa koja je tavorila u 3. i 4. sesiru decenijama odradila odlicnu kampanju u grupi i otisla u 16.

S.Irska - ekipa otisla u 16, iako je neretko bila u 5. sesiru u kvalifikacijama.

Za Vels mozda i bude nesto?! - ljudi otisli u polufinale, a nikad u istoriji nisu ni igrali ovo takmicenje?! 

 

Jbg, ne znam gde ste bili na SP, kada je 1 Kostarika koja je ranga Letonije pravila dar mar tamo, pa Alzir koji je igrao produzetke sa Nemackom, pa SAD koji je igrao produzetke sa Belgijom, pa Brazil koji se izblamirao sa 1:7 protiv ekipe koja nije mogla Alziru nista ... da li je i tu mnogo timova, hocemo li i tu da smanjujemo na 24? 

Shvatite da je vec godinama tako ... najveci igraci ne igraju ni blizu onako dobro za reprezentaciju nego za klub, 1 Argentina se blamira u kvalifikacijama za SP, 1 Brazil se vec godinama raspada, Spanija osvojila triput i dosadilo im pa ih izbacuje ko stigne, ukljucujuci tu i Italiju koja je mnogo losija od njih ... 

 

Jedino dobro od ovog EP je zanimljivost i mogucnost da 2020 i 1 Estonija, Litvanija, Jermenija, Norveska ili Belorusija budu u trci za plasman, a ne da gledamo stalno max 20 ekipa na kontinentu sa 54 federacije.


Edited by crveno - beli, 03 July 2016 - 23:28.

  • 0

#471 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 04 July 2016 - 00:20

Ovo sto si nabrojao u domenu statistike je prazan papir, za Vels ok i ja sam rekao da se to moze smatrati uspehom bez obzira sto se Islandjanima mozda cini njihov uspeh i vecim...ali sve je to u stvari preuvelicavanje detalja...Koja Madjarska ono je smesno jedan igrac im igra...kakav povratak?

 

Te kuriozitete sto si naveo na ranijim SP to su vec drugacije moze posmatrati ali niko od navedenih nije napravio nista u kontinuitetu pa se njihovi evenutalni uspesi i dalje mogu smatrati prvorazrednim iznenadjenjima.

 

Nemacka nije mogla Alziru nista? ...znaci i mi koji smo tukli Vels 6>1 sad bi usli u polufinale...ajde?

 

Ove repke izuzev donekle Norveske ako nesto i naprave na tom EURU 2020, opet nece napraviti jer su kvalitetom napravili pomak, sto opet znaci da se ne moze ocekivati da ako Svazilend prodje u drugi krug Mundijala da je Brazil prestao da igra najbolji fudbal..a da se sad fudbal igra podjedanko dobro suvda u svetu. De fakto Brazil na proslom sv.prvenstvu i nije bio zaista na nivou renomea ili (je doživeo jedan od najvećih poraza u svojoj fudbalskoj istoriji koja je i svetska istorija) ali je van pameti ocekivati da ce se podici kvalitet svetskog fudbala napretkom fudbalskih patuljaka, dapače, bice to jos tuznija prica...posebno ako finale EURA igraju Jermenija i Litvanija recimo...ili bilo koja od tih iz ex sovjetskog basena.


  • 0

#472 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 04 July 2016 - 00:39

Ovo sto si nabrojao u domenu statistike je prazan papir, za Vels ok i ja sam rekao da se to moze smatrati uspehom bez obzira sto se Islandjanima mozda cini njihov uspeh i vecim...ali sve je to u stvari preuvelicavanje detalja...Koja Madjarska ono je smesno jedan igrac im igra...kakav povratak?

 

Te kuriozitete sto si naveo na ranijim SP to su vec drugacije moze posmatrati ali niko od navedenih nije napravio nista u kontinuitetu pa se njihovi evenutalni uspesi i dalje mogu smatrati prvorazrednim iznenadjenjima.

 

Nemacka nije mogla Alziru nista? ...znaci i mi koji smo tukli Vels 6>1 sad bi usli u polufinale...ajde?

 

Ove repke izuzev donekle Norveske ako nesto i naprave na tom EURU 2020, opet nece napraviti jer su kvalitetom napravili pomak, sto opet znaci da se ne moze ocekivati da ako Svazilend prodje u drugi krug Mundijala da je Brazil prestao da igra najbolji fudbal..a da se sad fudbal igra podjedanko dobro suvda u svetu. De fakto Brazil na proslom sv.prvenstvu i nije bio zaista na nivou renomea ili (je doživeo jedan od najvećih poraza u svojoj fudbalskoj istoriji koja je i svetska istorija) ali je van pameti ocekivati da ce se podici kvalitet svetskog fudbala napretkom fudbalskih patuljaka, dapače, bice to jos tuznija prica...posebno ako finale EURA igraju Jermenija i Litvanija recimo...ili bilo koja od tih iz ex sovjetskog basena.

 

1: Preuvelicavanje detalja?! Pa prvenstva se i igraju zbog tih detalja, knock - out sistem je i osmisljen tako da bi se ravnopravnije delile sanse ...hoces reci da 1 Grcka kad je osvojila nije ispisala istoriju jer su imali odbranbenu taktiku, bez mnogo kvaliteta? Smesno.

Kako koja Madjarska?! Ista Madjarska koja nikako nije mogla da se plasira sad je usla u 16 i zamalo da ima 9/9 bodova u grupi ...

 

2: Nisam ja naveo to kao kuriozitete nego kao dokaz da se i na SP vrtila ista prica, tako da povecavanje ucesnika na EP nije objasnjenje za los fubal, kad je i na SP vidjeno cetvrtfinale Grcka - Kostarika, i jedni i drugi su losiji od Islanda ...

 

3: sad vec ne znas ni sta pises. 0:0 je egal rezultat, 7:1 je laksi trening ... to sto je Nemacka stvarala sanse ne znaci nista, da je Alzir dao gol, Nemci bi isli kuci ... a Brazilci su prosli kao San Marino ...

I kakve veze ima Vels u polufinalu sa Srbijom i 1:6, otkud ti to da bi Srbija isla u polufinale zbog toga? Drzi se teme, a ne pisanja kojestarija ...

 

4: Pa upravo ti o tome pricam, ti si naucio da je jedna reprezentacija ovakva, jedna onakva i bas te briga da sad pratis reprezentativni fudbal, inace ne bi lupio da je Norveska bolja od Jermenije. Dalje, ne brini se, osim ako svi prestanu da igraju fudbal, u finalu svakako nece igrati Jermenija i Litvanija, ali ovo "ti iz ex - SSSR" je upravo moja prica, da su iz ex - yu, onda bi bilo prirodno da su na prvenstvu jer smo "mi" od Boga dobili talenat za loptanje i sta sve ne i u narednih 50 godina ce Hrvatska i Srbija biti velesile, CG biti moguc ucesnik, a oni tamo sluze za eventualni trening mec ...

 

I upravo u tome se i razilazimo, pa majku mu, sustina je ne samo u nekim promenama, nego i u radu u tim federacijama, boljim uslovima, boljim generacijama, itd. Sustina je da svako moze i vise nego sto vredi jer igra protiv ekipa ciji igraci su zasiceni pa moze da ih dobije ... upravo to je i poenta turnirskih takmicenja. A ne, zna se ko je Engleska, zna se ko je Srbija, zna se ko je Rusija, zna se ko je Vels, zna se ko je Island, itd., ajde mi da igramo da bi se to i potvrdilo ...  

 

Sa takvim nacinom razmisljanja, ja bi 2008. jos mislio da je Saudijska Arabija sila u Aziji, Juzna Afrika i Kamerun u Africi, a Paragvaj u Juznoj Americi ... 


Edited by crveno - beli, 04 July 2016 - 00:41.

  • 0

#473 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 04 July 2016 - 01:17

@WB

0y0st.jpg


  • 4

#474 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 04 July 2016 - 06:56

1: Preuvelicavanje detalja?! Pa prvenstva se i igraju zbog tih detalja, knock - out sistem je i osmisljen tako da bi se ravnopravnije delile sanse ...hoces reci da 1 Grcka kad je osvojila nije ispisala istoriju jer su imali odbranbenu taktiku, bez mnogo kvaliteta? Smesno.

Kako koja Madjarska?! Ista Madjarska koja nikako nije mogla da se plasira sad je usla u 16 i zamalo da ima 9/9 bodova u grupi ...

 

2: Nisam ja naveo to kao kuriozitete nego kao dokaz da se i na SP vrtila ista prica, tako da povecavanje ucesnika na EP nije objasnjenje za los fubal, kad je i na SP vidjeno cetvrtfinale Grcka - Kostarika, i jedni i drugi su losiji od Islanda ...

 

3: sad vec ne znas ni sta pises. 0:0 je egal rezultat, 7:1 je laksi trening ... to sto je Nemacka stvarala sanse ne znaci nista, da je Alzir dao gol, Nemci bi isli kuci ... a Brazilci su prosli kao San Marino ...

I kakve veze ima Vels u polufinalu sa Srbijom i 1:6, otkud ti to da bi Srbija isla u polufinale zbog toga? Drzi se teme, a ne pisanja kojestarija ...

 

4: Pa upravo ti o tome pricam, ti si naucio da je jedna reprezentacija ovakva, jedna onakva i bas te briga da sad pratis reprezentativni fudbal, inace ne bi lupio da je Norveska bolja od Jermenije. Dalje, ne brini se, osim ako svi prestanu da igraju fudbal, u finalu svakako nece igrati Jermenija i Litvanija, ali ovo "ti iz ex - SSSR" je upravo moja prica, da su iz ex - yu, onda bi bilo prirodno da su na prvenstvu jer smo "mi" od Boga dobili talenat za loptanje i sta sve ne i u narednih 50 godina ce Hrvatska i Srbija biti velesile, CG biti moguc ucesnik, a oni tamo sluze za eventualni trening mec ...

 

I upravo u tome se i razilazimo, pa majku mu, sustina je ne samo u nekim promenama, nego i u radu u tim federacijama, boljim uslovima, boljim generacijama, itd. Sustina je da svako moze i vise nego sto vredi jer igra protiv ekipa ciji igraci su zasiceni pa moze da ih dobije ... upravo to je i poenta turnirskih takmicenja. A ne, zna se ko je Engleska, zna se ko je Srbija, zna se ko je Rusija, zna se ko je Vels, zna se ko je Island, itd., ajde mi da igramo da bi se to i potvrdilo ...  

 

Sa takvim nacinom razmisljanja, ja bi 2008. jos mislio da je Saudijska Arabija sila u Aziji, Juzna Afrika i Kamerun u Africi, a Paragvaj u Juznoj Americi ... 

 

 

Kamerun je bi bio sila u Africi mozda ne 2008 ali devedesetih sigurno a Roze Mila, legenda i mozda prvi veliki africki fudbaler.

 

Sta je poenta da neko igra protiv onih koji su zasićeni i da time pokaže da više vredi? Nonsens.

 

Niko ne tvrdi da imena"ko je ko"  igraju fudbal nego da je krajnje diskutabilno porediti "progres" nekih reprezentacija probojem na turniru ili "ispadanjem" nekih drugih sa stanjem u sv. ili evropskom fudbalu...a da se sve može to smo se uverili x puta. To je poenta onog što sam napisao u prethodnom postu i onim ranije kojim sam se oglasio prvi put.

 

Alžir je dobra reprezentacija da ne kažem u jednom periodu i najbolja afrička ali 0:0 sa Nemačkom i nije pobeda niti je Alžir stigao do finala a kako oni gledaju na svoj uspeh stvar je fudbalske tradicije i ocekivanja u toj zemlji. I vrapci znaju da u svetskom fudbalu svaka reprezentacija može da zasluži respekt nekom pobedom nad jačom reprezentacijom a da li je i stvarno to odnos snaga ostaje pitanje jer svaka fudbalska reprezentacija zaslužuje odredjeni respekt već pojavom na turniru,   odavno se zna "danas svi igraju fudbal".

 

To sto je Brazil prosao "kao San Marino" protiv Nemacke a mi smo ih recimo u Africi dobili 1:0 ne znaci da ce San Marino ikad igrati fudbal kao Brazil niti da smo mi reprezentacija koja je u stanju da prodje grupu a ocigledno nije znacajna ni ta pobeda da se pamti kao "istorijska", a bojim se da mi spadamo u onu baš najneutešniju grupu koja će teško zaslužiti ozbiljan fudbalski respekt, tu ce se svako složiti. A sto se Brazila tice oni zaista imaju ozbiljnu fudbalsku reprezentativnu krizu, sto nije ni cudno.

 

Pretpostavljam da će i na tom Euru nosioci biti Jermenija, Estonija itd...a Engleska, Španija, Italija neće ni proći kvalifikacione turnire te se to može smatrati "progresom"na novoj fudbalskoj karti Evrope.

 

U svakom slucaju dobro ce biti da sacekamo finale u kojem Nemacka treba da dobije a Madjarska ce ipak ostati tu gde jeste, i uglavnom daleko od mora..


Edited by Janne240, 04 July 2016 - 07:38.

  • 1

#475 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 04 July 2016 - 14:37

awVxExW_700b_v1.jpg

 

:ajme:


  • 2

#476 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 04 July 2016 - 14:42

Promeniće se ta lista posle ovog prvenstva a verovatno će uračunati i bodove ekipama sa Copa Americe ako još uvek nisu.


  • 0

#477 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 05 July 2016 - 09:32

ovo je lista od novembra 2015.

 

na sljedećoj tabeli prva će biti argentina (kao i prošli mjesec), njemačka će biti 2. ako osvoji euro ili 3. ako ne osvoji.

 

u top 10 sigurno će biti još belgija, kolumbija, čile, španjolska, brazil i italija, a ovisno o rezultatima eura i francuska, portugal ili vels. iz top 10 sigurno ispadaju urugvaj i austrija, možda i portugal.

 

unutar top 50 za više od 10 mjesta će napredovati vels, hrvatska, poljska, island, peru i venecuela, možda i francuska, a najviše će pasti austrija, nizozemska, ukrajina i grčka.

 

južnoameričke reprezentacije su malo u prednosti jer je ovogodišnja copa america išla preko reda, pa su u zadnje 4 godine imale 1 svjetsko i 2 kontinentalna prvenstva, a europske po jedno.

 

sve u svemu, uz sve kritike koji mu se mogu uputiti, fifin poredak ipak prilično realno odražava stanje.


  • 0

#478 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 05 July 2016 - 11:27

Ne znam kako se boduju te prijateljske utakmice i kvalifikacione ali bi još realnije bilo da im još više umanje značaj. Šta više ja bih isključio mogućnost uzimanja i oduzimanja bodova u prijateljskim utakmicama.


  • 0

#479 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 05 July 2016 - 12:03

Ne znam kako se boduju te prijateljske utakmice i kvalifikacione ali bi još realnije bilo da im još više umanje značaj. Šta više ja bih isključio mogućnost uzimanja i oduzimanja bodova u prijateljskim utakmicama.

 

Ma prijateljske ti ne mogu pomoć da napreduješ na toj listi. Ne znam sad točno kako ide, ali bodovi iz prijateljskih vrijede jedno 3 puta manje od natjecateljskih.


  • 0

#480 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 05 July 2016 - 12:45

To je ok, mada opet ne znam što se te prijateljske boduju uopšte? 

 

Ali opet recimo nije mi jasno kako je Belgija mogla da bude prva na svetu a nikada nije ušla ni u polufinale nekog takmičenja? Meni to odmah bode oči na ovoj listi. Iako se slažem za neka mesta kao što su Čile recimo, Španija ili naravno Nemačka i Argentina da budu ovako visoko. 

 

Baš jedva čekam da vidim kakvo će poređenje da bude posle ovog EP-a?


  • 0