Jump to content


Photo
- - - - -

Osmina finala


  • Please log in to reply
949 replies to this topic

Poll: Sampion Evrope (96 member(s) have cast votes)

Ko će osvojiti titulu "Starog kontinenta"?

  1. Svajcarska (1 votes [1.04%] - View)

    Percentage of vote: 1.04%

  2. Poljska (4 votes [4.17%] - View)

    Percentage of vote: 4.17%

  3. Hrvatska (9 votes [9.38%] - View)

    Percentage of vote: 9.38%

  4. Portugal (4 votes [4.17%] - View)

    Percentage of vote: 4.17%

  5. Vels (1 votes [1.04%] - View)

    Percentage of vote: 1.04%

  6. Severna Irska (1 votes [1.04%] - View)

    Percentage of vote: 1.04%

  7. Mađarska (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Belgija (9 votes [9.38%] - View)

    Percentage of vote: 9.38%

  9. Nemačka (26 votes [27.08%] - View)

    Percentage of vote: 27.08%

  10. Slovačka (1 votes [1.04%] - View)

    Percentage of vote: 1.04%

  11. Italija (11 votes [11.46%] - View)

    Percentage of vote: 11.46%

  12. Spanija (4 votes [4.17%] - View)

    Percentage of vote: 4.17%

  13. Francuska (12 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  14. Republika Irska (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. Engleska (6 votes [6.25%] - View)

    Percentage of vote: 6.25%

  16. Island (7 votes [7.29%] - View)

    Percentage of vote: 7.29%

Vote Guests cannot vote

#916 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 13:30

Eder je igrac ciji je najveci kvalitet igra 1 na 1, kada ima hektar prostora ispred sebe. U prevodu, devet od deset ofanzivnih igraca u nekoj iole dobroj ekipi ima taj kvalitet. Ostalo je kod njega prosecno, na malom prostoru je jako los, u skoku meh, sut meh, osecaj za igru meh.

 

Work rate dobar, dosta trci, vec rekoh, ako treba i desnog beka ce da igra. I kao takav je za Italiju super i nije to nikakav problem, ali takodje ne znaci da je neki epski igrac. Naravno da je bolji od Dragana Mrdje, ali koliko je on bolji od Mrdje, toliko je Kejn bolji od njega. Ako ne i vise.


  • 0

#917 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 28 June 2016 - 13:35

Vidim ne pise se ...

Od simpaticnih reprezentacija tu su svi timovi sa ostrva osim Engleske, Island, Slovacka, Albanija, Rusija, Poljska i Portugal ... jbg, volim te price o ekipama koje su bile znj. sesir ali su napredovale do ucesca na prvenstvu ...

 

Inace, 4 od 8 ekipa su "moji favoriti" ... not bad ...  -_-


  • 0

#918 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 13:47

Jebem ti kad se slazem sa BBom negde, nece to na dobro da izadje.

 

Nemci i Italijani jednostavno imaju drugaciji mentalitet od ostalih Evropljana (svako na svoj nacin) i sa kojom god ekipom da dodju bice medju favoritima. Zapravo, najcesce losu prodju kad imaju neki "zvezdani" sastav gde uguraju sve, vec pomalo istrosene i svakako ostvarene igrace, sto se recimo desilo Italiji na prethodna dva svetska prvenstva. Se secate recimo 2002. i finala Nemaca sa onom odron generacijom? Karsten Ramelov, Jens Jeremis, Bernd Snajder, Didi Haman, fucking Marko Bode (ja ne znam da l' je ikad vise pre i posle toga takav igrac bio njima u 11), i tek su od Brazila izgubili. A u odbrani ostareli Linke i fantasticni Kristof Mecelder. Mertezaker je za njih Bekenbauer na kvadrat jebote.

 

Brazil, opet, ima toliko talenta da takodje gotovo uvek mogu sa nekim anonimusima iz domace lige koji izgledaju kao top evropski igraci na tim prvenstvima (prvi mi na pamet pada Kleberson), da doguraju daleko.

 

Englezi su druga prica, bili su i Spanci do ove sjajne generacije. Jesu oni prehajpovani skoro uvek, ali imaju i odredjen kvalitet. Evo ova reprezentacija i ova generacija ima sigurno kvalitet bar za cetvrtfinale, ako ne i jace - ja bih ih objektivno stavio u top 5 reprezentacija. I od Italije su lagano jaci.

 

Ali sta da radis kad imas ocajnog selektora koji tim prilagodjava svojim fiks idejama, umesto da ubaci ono najbolje sto Engleska ima i skrpi formaciju i igru prema tome.

 

Englezi su ovde morali da igraju all out attack, na gol vise, kako su uostalom igrali na pripremama. Na pripremama su igrali u potpuno drugoj formaciji i drugaciji sistem igre su imali, Kejn i Vardi su najcesce igrali zajedno, a onda je Hodzson sve to napustio i igrao idiotski na prvenstvu.


Edited by McLeod, 28 June 2016 - 13:52.

  • 0

#919 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 14:05

Englezi su ovde morali da igraju all out attack, na gol vise, kako su uostalom igrali na pripremama. Na pripremama su igrali u potpuno drugoj formaciji i drugaciji sistem igre su imali, Kejn i Vardi su najcesce igrali zajedno, a onda je Hodzson sve to napustio i igrao idiotski na prvenstvu.

Upravo to sam napisao ranije, ali sad je gotovo, Hodzson je out, i sto je najgore, Englezi tradicionalno misle da su time resili najveci problem, i sad ce da dodje neki "spasilac". Nece. Nisu iskoristili momentum "Kejna i Vardija" kao dva najbolja strelca lige, i sad ko zna u kakvoj ce oni formi da budu za Rusiju, ne moze da dodje novi selektor i kaze "E, salili smo se, sad cemo da igramo sa Kejnom i Vardijem napred i razvalicemo sve", pogotovu sto im je samopouzdanje trenutno svima u k... Sada mora nova prica da se stvara, pozitivna atmosfera, ne kazem, mozda opet Kejn i Vardi budu blistali u sledecoj sezoni pa neki selektor bude ispravio gresku Hodzsona i stavi njih dvojicu. Poenta je da je Engleska toliko dugo nebitan element na najvecim takmicenjima, da je jedini put onaj radikalni, ako zele neku "seizmolosku" promenu koja ce mozda sa sobom povuci i bolje rezultate. Takva jedina, i logicna promena je uredjenje sopstvene baste, i da se domacim igracima da vece samopouzdanje, sirina, dominacija... sopstvenom ligom, naustrb para i kvaliteta. Sve ostalo je cekanje da se stvari, koje tapkaju u mestu, promene same od sebe.


Edited by dijego, 28 June 2016 - 14:06.

  • 0

#920 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 14:15

ja se slazem sa tobom do tog ubacite vise domacih i rezultat ce doci. Island ima 12 (i slovima dvanaest) klubova koji nisu amaterski. Engleska ima najvise na svetu u tom segmentu. Engleska sigurno ima najbolju infrastrukturu u svetu fudbala. Sve su to stvari koje bi trebalo da im idu u korist, ali to ljudi zaboravljaju.

 

Nije problem u tome sto nema dovoljno domacih igraca koji igraju vrhunski. Problem je u tome sto ce doci selektor i reci - ok, hajde da vidimo ko igra od Engleza u top 4 klubovima i onda ih pozove sve, bez obzira na to kakve sezone su igrali i na kojim pozicijama igraju.

 

pa tako imas situaciju da Hodzson ima fiks ideju da Runi igra desetku, a on Vilser dodje kao kec na tu desetku jer zaboga moze da zove samo njega i Gibsa iz Arsenala (ostali povredjeni), a Gibs realno igrao na kasicicu i vise kao krilo ove sezone. Jer ne ide da ide bez igraca iz Arsenala.

 

Ili recimo malo mi igraca iz Liverpula, zvacu i Henda i Lalanu i Milnera i pritom cu najmanje da koristim Milnera koji je imao najbolju sezonu od svih igraca Liverpula, plus moze da mi igra levo i donese stabilnost u ovakvoj postavci igre.

 

Pa cu da zovem recimo Barklija koji ne moze da igra ni na jednoj poziciji u ovoj postavci, a posto jebi ga necu da odustajem od formacije, Staridz i Vardi ce mi igrati krila (sto ne mora nuzno da bude lose, da se razumemo, ali to je ono robovanje fiks idejama i uklapanje igraca u svoju viziju tima na silu).

 

Kada si trener kluba, ti kupujes igrace koji ti odgovaraju i posteno je da si odgovoran za rezultat. Murinjo prodaje Matu, ne uklapa mu se u koncepciju - mi mozemo da raspravljamo da li je on u pravu ili nije, ali to je njegova odluka. I tako treba i selektor da se ponasa - ako mi se igrac ne uklapa u ono sto hocu da igram necu da ga zovem. Tako rizikuje, ali moze i da profitira. Istovremeno, moze i da kaze, ovaj mi se ne svidja, ali realno je bolji od svih na slicnim pozicijama, hajde da ga ja pozovem i da probam da napravim formaciju da odgovara najboljim igracima, a ostalo cu da krpim.

 

ja sam za soluciju broj dva uvek i svaki put bez izuzetka, ali i prvi put je posten i hrabar, mozda i bolji za neke, kao sto vidimo, Italija je napravila veliki uspeh tim putem ovde.

 

Nesto izmedju toga, sto je radio Hodzson, je recept za katastrofu.


  • 0

#921 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 14:27

Pazi, u sustini i ja se slazem sa tobom, ali to i dalje ne objasnjava fejlovanje i Eriksona, i Kapela itd itd. - znaci svi su oni negde "zajebali"? Moguce i da je surova nesreca iz godine u godinu, ali bice i da je problem mnogo dublji od toga, i to pokusavam da nagovestim, ne mogu Englezi da se tese time sto ce da se porede po nekim statistickim podacima sa svima ostalima, pa i sa Islandom, svaka zemlja ima neku svoju pricu, jednostavno Island je isao navise navise i stigao dovde... Engleska samo tone, zato ponavljam da nesto radikalnije moraju da preduzmu, a ne samo promena selektora i vecito analiziranje taktike pre meca. Opet, moguce je npr. i da oni osvoje svetsko prvenstvo u Rusiji ne menjajuci nista osim selektora, ali to je samo cekanje da se nesto desi samo od sebe. Oni su usli u kanal koji je dijametralno suprotan kanalu Srbije sa problemom siromastva domace lige, a to je da im je liga prejaka i finansijski izuzetno uticajna na stabilnost zemlje da niko i ne pomislja godinama da promeni nesto u toj ligi kako bi reprezentacija imala bolje engleske igrace, jer igranje engleza pored uticajnih stranaca u klubu ocito ne pije vodu kada je evropsko i svetsko prvenstvo u pitanju.


  • 0

#922 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 14:32

Pa fejlovali su jer su robovali istom sistemu - Lampard i Dzerard zajedno, a da to tako nije bilo razapeli bi ih svi (a verovatno ni da su jednog drzali na klupi ne bi nista bolji bili). Od toga jednostavno kod njih ne mozes da pobegnes. Skols im je igrao van pozicije jer je morao da igra isto. Mnogo smesno. Dok su recimo italijanskim selektorima mast vadili za Totija i Del Pjera zajedno, pa su oni ostajali pri svome i imali dosta uspeha. Fun fact je to da su Del Pjero i Toti u prajmu laksi za uklapanje od Lamparda i Dzerarda :D


Edited by McLeod, 28 June 2016 - 14:33.

  • 0

#923 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 14:33

Znaci ti hoces da kazes da je glavni uzrok neuspesima Engleske na evropskim i svetskim prvenstvima bas svaki put u poslednjih 20 godina, selektor?!


Edited by dijego, 28 June 2016 - 14:34.

  • 0

#924 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 14:36

Ne selektor, nego citav koncept reprezentacije kao skupa najvecih engleskih zvezda lige. Koji se pravi ne obaziruci se na karakteristike tih zvezda, pa cak ni na pozicije na kojima igraju.

 

Ako pogledas malo i druge ekipe, ne samo top, vec sve, videces da u Engleskoj redovno igra najvise igraca van pozicije. I to se ponavlja vecito. Imas nekad reprezentacije poput Belgije koje nisu bas bas top, ali imaju neke top igrace, i onda se trude da se pokrpe na nekim mestima zbog ogromne razlike u kvalitetu izmedju top igraca koji igra van pozicije i njegove zamene, igraca koji igra na toj poziciji.

 

Za Englesku je to nedopustivo.


  • 0

#925 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 14:39

Ne selektor, nego citav koncept reprezentacije kao skupa najvecih engleskih zvezda lige. Koji se pravi ne obaziruci se na karakteristike tih zvezda, pa cak ni na pozicije na kojima igraju.

Koje bira - selektor? :D Ili pokusavas da kazes da je najveci problem engleskim neuspesima to sto su selektori, svi do jednog u poslednjih 20 godina, robovi medija i da nijedan nije razmisljao svojom glavom i imao samo svoj uticaj na sklapanje tima? Dakle, Engleska = Srbija?


Edited by dijego, 28 June 2016 - 14:41.

  • 0

#926 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 14:41

Ima tu svakakvih uticaja. Ali ako gledas selektore - stranci, koji su u tom trenutku i dalje bili top treneri, ali oni ce lakse da pokleknu nekim slicnim stvarima, a od Britanaca su im selektori bili potpuni sarlatani, tako da... nije da su imali najbolje trenere na svetu pa da kazemo kad su oni tako izabrali pa su fejlovali, jbg. Da te podsetim da je Kapelo zestoko fejlovao i u Rusiji, a kad je preuzeo Engleze vec mu je karijera krenula silaznom putanjom.


  • 0

#927 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 15:07

Dodacu jos ovo i uzimam mali odmor :D - Moc premijer lige, uticaj, popularnost u evropi i svetu... podsvesno u svakom englezu sigurno budi utisak da ce i reprezentacija da uradi nesto, da su velesila itd. a oni jednostavno nisu dovoljno dobri. Nisu, dovoljno, dobri. Moze i naucno da se dokaze, da kako je broj stranaca u premijer ligi rastao od 1992 do sada, tako su rezultati reprezentacije bili sve gori. To je fenomen, jedinstven u svetu. Iskreno, nije sad bas toliko velika razlika izmedju npr. ovog ili nekog ranijeg tima Engleske u odnosu na Nemacku, Italiju, Spaniju.. ali je uvek dovoljna da neko drugi uzme prvenstvo, a ne oni. Zapravo, ako bih morao grubo da kazem sta je uzrok svim neuspesima 20 godina unazad i zasto nisu osvojili nesto, to bi bilo 60 posto sami igraci, 35 posto nesreca (svi oni penali itd.) i samo 5 posto selektori i odluke na terenu.


  • 0

#928 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 15:26

Tacno je da oni misle da su veca sila nego sto jesu, ali nije tome uzrok priliv stranaca. I pre te 1992, kad su oni nesto uradili na SP? Osim one kradje kod kuce. 2008. na Euru nisu prosli kvalifikacije, imaju dva polufinala, 68. i 96, u ostalim su cesce ispadali u grupi nego u cetvrtfinalu!

 

nema to veze sa strancima.


  • 0

#929 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 June 2016 - 15:31

I pre te 1992, kad su oni nesto uradili na SP? 

Pa polufinale sa Nemcima 1990. i ispadanje na penale. Dobra ekipa. 1992. sam uzeo kao otpocinjanje premijer lige.


  • 0

#930 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2016 - 15:41

To su im dva jedina dobra rezultata i imaju dva na Evropskom. Otprilike su na nivou Hrvatske koja igra od devedesetih.


  • 0