Jump to content


Photo
- - - - -

Zivot i rad u inostranstvu. Gde? Sta? Kako? Iskustva drugih.


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 GacanovicS

GacanovicS
  • Members
  • 1 posts

Posted 21 June 2016 - 00:28

Zeleo bih ovde da ljudi koji su ziveli i radili u inostranstvu (ili su jos uvek tamo) napisu svoja iskustva. Nesto slicno kao sto ima na infostudu i nekim drugim forumima.

Mesto boravista (grad/drzava)
Radno mesto

Obrazovanje
Kako ste otisli i na koliko
Drustveni zivot
Plate
Cene izlazaka
Cene odece
Uopste cena zivota
Cena smestaja
Mogucnost neke ustedjevine novca
Utisak o svemu.

Sve to sa ciljom da pomogne onima koji bi otisli negde, kako bi znali gde je kako.


Edited by GacanovicS, 21 June 2016 - 00:29.

  • 0

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 02:27

Zeleo bih ovde da ljudi koji su ziveli i radili u inostranstvu (ili su jos uvek tamo) napisu svoja iskustva. Nesto slicno kao sto ima na infostudu i nekim drugim forumima.

Mesto boravista (grad/drzava)=>USA
Radno mesto=>Drzavni Sluzbenik

Obrazovanje=>visko
Kako ste otisli i na koliko=>ceo zivot
Drustveni zivot=>Veoma drustven, svi me znaju
Plate=>visko, vise, najvise. $50,000<=x<=$120,000
Cene izlazaka=> dorucak $15,rucak $25, vecera $35. whiskey $11, vino $9 (chasha)
Cene odece=> cipele $400, pantale $150, kosulja $250, gace $15, charape $25
Uopste cena zivota=> jeftino
Cena smestaja=>Stan $3,500 mesecno
Mogucnost neke ustedjevine novca=> Sve sto ne potrosim sacuvam
Utisak o svemu.=> Nikoga nije briga!

Sve to sa ciljom da pomogne onima koji bi otisli negde, kako bi znali gde je kako.

Svakome ko pomisli da li otici, ili ostati, savetujem da ode i da se ne vraca!

Just 5c

 

edit:

Zaboravio da kazem za auto:

Cena je od $500 za polovna do $150,000 za pristojan porodican sportski roadster.


Edited by mrd, 21 June 2016 - 02:29.

  • 0

#3 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 June 2016 - 03:12

Svakome ko pomisli da li otici, ili ostati, savetujem da ode i da se ne vraca!

Just 5c

 

edit:

Zaboravio da kazem za auto:

Cena je od $500 za polovna do $150,000 za pristojan porodican sportski roadster.

Bre mrd sto vam skupa zapadna obala  :) Mislim gace 15$, ja za te pare kupim dvoje iako verovatno moje imaju manje materijala  :D

 

Da li stvarno ljudi pisu takve eseje?


  • 1

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 06:57


Svakome ko pomisli da li otici, ili ostati, savetujem da ode i da se ne vraca!
Just 5c
 
edit:
Zaboravio da kazem za auto:
Cena je od $500 za polovna do $150,000 za pristojan porodican sportski roadster.


Bre mrd sto vam skupa zapadna obala  :) Mislim gace 15$, ja za te pare kupim dvoje iako verovatno moje imaju manje materijala  :D
 
Da li stvarno ljudi pisu takve eseje?

Victoria secret. :wacko:

Sent from my VS985 4G using Tapatalk


  • 0

#5 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 June 2016 - 17:22

Rekao bih da je tema u korenu pogresno postavljena.

 

Pojedinacnih prica, anegdota i iskustava ima raznih i ne garantuju nista.

Pogotovu ovako uopsteno - nije isto kad odes mlad ili star, sa decom ili bez, sa ili bez obrazovanja i dobrog znanja jezika itd. itd.

 

Postavljac teme ocito ima pristup internetu. Tamo se sve moze naci - i prosecni dohodak i cene nekretnina... Svi lanci restorana (pa i pojedinacni restorani) imaju sajtove sa jelovnicima i cenama, a i nekretnine je lako naci.

 

Moje iskustvo je iz USA, a za pretragu - topla preporuka za sajt http://www.city-data.com/ - sve se moze naci, po gradovima i regijama. Evo kako oni sami sebe opisuju na naslovnoj stranici: " By collecting and analyzing data from numerous sources, we're able to create detailed, informative profiles of all cities in the United States. From crime rates to weather patterns, you can find the data you're looking for on City-Data.com. "

Mrd, Andja i ja - sve troje smo u USA, a iskustva su nam razlicita. Da ne pominjem cene - kod mene se moze kupiti dvorac za cenu dvosobnog kucerka u San Franciscu ili jednosobnog stancica na Manhattanu.


  • 0

#6 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 June 2016 - 18:15

Skupe ti cipele Mrde, sreca sto je toplo pa hodate u japankama. Posto kilo vinjaka?
  • 0

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 18:18

Rekao bih da je tema u korenu pogresno postavljena.

 

Pojedinacnih prica, anegdota i iskustava ima raznih i ne garantuju nista.

Pogotovu ovako uopsteno - nije isto kad odes mlad ili star, sa decom ili bez, sa ili bez obrazovanja i dobrog znanja jezika itd. itd.

 

Postavljac teme ocito ima pristup internetu. Tamo se sve moze naci - i prosecni dohodak i cene nekretnina... Svi lanci restorana (pa i pojedinacni restorani) imaju sajtove sa jelovnicima i cenama, a i nekretnine je lako naci.

 

Moje iskustvo je iz USA, a za pretragu - topla preporuka za sajt http://www.city-data.com/ - sve se moze naci, po gradovima i regijama. Evo kako oni sami sebe opisuju na naslovnoj stranici: " By collecting and analyzing data from numerous sources, we're able to create detailed, informative profiles of all cities in the United States. From crime rates to weather patterns, you can find the data you're looking for on City-Data.com. "

Mrd, Andja i ja - sve troje smo u USA, a iskustva su nam razlicita. Da ne pominjem cene - kod mene se moze kupiti dvorac za cenu dvosobnog kucerka u San Franciscu ili jednosobnog stancica na Manhattanu.

Da ne govorimo o prihodima, koji variraju od drzave do drzave.

Poruka OP:"Bolje gledaj koliko ti ostaje nego kolika t je plata."

Recimo u Virginia City,NV, mozes da ustedis $15 od $30, jos mozes da imas svoj paradajz. A u SF od $150 dobijws samo $5-$10 kad sve saberes i oduzmes, a od paradajza ni traga ni glasa.


  • 0

#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 18:20

Skupe ti cipele Mrde, sreca sto je toplo pa hodate u japankama. Posto kilo vinjaka?

Nisu ima i skuplje, pa neces valjda da nosis CK cipele? Vinjak ne gledam ali crni shetac poGalona $30. Dzabe, jedino ne smes da pijes na ulici da svi vide sta se sljoka. :(

 

EDIT:

Ma mrd nikad nije bio cicija.


Edited by mrd, 21 June 2016 - 18:21.

  • 0

#9 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 June 2016 - 18:22

Jebes Cemeriku kad nema Rubina....
  • 0

#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 June 2016 - 18:30

Nisu ima i skuplje, pa neces valjda da nosis CK cipele? Vinjak ne gledam ali crni shetac poGalona $30. Dzabe, jedino ne smes da pijes na ulici da svi vide sta se sljoka. :(

 

EDIT:

Ma mrd nikad nije bio cicija.

A kod nas ti jos i daju bocu u papirnoj kesi - kad cugas da budes bas hobo  :D

 

U svakom slucaju - nema nista od shoppinga u LA ...


  • 1

#11 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 18:31

Jebes Cemeriku kad nema Rubina....

Znam juce me komsija tesio Casamigos-Anejo-750ml.jpgzbog zavrsetka skolske godine. Odok ja danas na odmor.11751845_10200821730182326_5950219123305


Edited by mrd, 21 June 2016 - 18:34.

  • 0

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 18:32

A kod nas ti jos i daju bocu u papirnoj kesi - kad cugas da budes bas hobo  :D

 

U svakom slucaju - nema nista od shoppinga u LA ...

To i ja kazem, sto bih pio ako niko ne zna sta pijem. :lol+:


  • 0

#13 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 June 2016 - 18:35

Mrde, mi sa tom patokom peremo podrumske prozore. Rubin bRe pisali doktori na recepAt!
  • 0

#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 June 2016 - 20:09

Dobro sad, ja sam hteo da pomognem. 

angelia vidi gace.

 


  • 0

#15 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 21 June 2016 - 20:49

Bre...covek pitao ozbiljno, a ovde se razmenjuju linkovi za gace :) 

 

 

Cisto da ne bude da je totalno ignorisan, evo ja da se vratim na originalni post: 

 

Vako:

1) ovo od drustvenog zivota da mogucnosti ustede novca, odmah zaboravi, jer ti cak ni prosek nece znaciti nista: ovo su sve indvidualne stvari, koje da uzmes i u Srbiji da pitas, neces naci dva ista odgovora, ili barem odgovora koji koreliraju sa prvim delom (iznad drustvenog zivota). 

2) Ovaj prednji deo kao sto rekoh, ne korelira sa ovim sto mu sledi, pa mozes i njega da bacis, osim ako neces da pravis profil na forumu, a ako hoces, pitanja nisu dovoljno precizna. Npr. kad ste otisli i kako: gde? Prvi put iz Srbije? Ili u ovo mesto gde sada zivim? I zasto ne u mesta izmedju? 

3) ovo poslednje: utisak o svemu  je previse uopsteno za smisleno pisanje, ali mozes recimo da procunjas po ovom forumu pa da vidis - generalno ima jedan deo diskutanata kojima nista ne valja, grozna zemlja gde su i nikom ne bi preporucili da ode/dodje; druga grupa kojoj je sve potaman i treca grupa koja nijansirano razmislja/dozivljava sve. Ima i cetvrta, koja vice na sve koji su otisli i preti i njima i onima koji su ostali Rusijom najcesce. Bogtepita sta rade ovde ali tu su.  Zavisi od doba dana, teme, i kolicine alkohola, smenjuju se redom. 


  • 1