Jump to content

Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije

• Please log in to reply
8864 replies to this topic

#8851 azazelkg

azazelkg
  • Members
  • 1,028 posts

Posted 14 October 2018 - 21:15

Malo igraju u svojim klubovima, tako da je vrlo tesko u ovom trenutku reci koji je to nas najbolji tim/tim koji moze najvise da pruzi.

Tek sad sam razumeo da si mislio na njihove igre u klubovima 👍... Hvala na pojašnjenju...
  • 1

#8852 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,753 posts

Posted 14 October 2018 - 21:48

Kvalitetom približan nama, a samo SMS vredi više nego cela Crna Gora i Rumunija zajedno. Barem na papiru.

Njega je ta cena pojela, očigledno da mu je sve to nabilo opasan pritisak sa kojim teško izlazi na kraj, bar za sada.

Ne vredi on toliko naravno, ali tako sada klubovi zacepe cenu kada hoće da zadrže igrača. Bez sumnje jeste kvalitetan igrač, ali sada u ovom delu sezone igra kao amater sa čime se slaže i italijanska štampa i ako ga je Krstajić ostavljao na klupi. :)  

• 0

#8853 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 4,788 posts

Posted 14 October 2018 - 21:56

Da li neko moze da napise da sta osvaja prvi u grupi?
  • 0

#8854 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 13,646 posts

Posted 14 October 2018 - 21:59

Grupu
  • 2

#8855 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,169 posts

Posted 14 October 2018 - 22:47

Da li neko moze da napise da sta osvaja prvi u grupi?

Ekipa koja završi prva u grupi ide u viši rang, u našem slučaju B. Takođe, obezbeđuje baraž za EP, ako se ne plasira preko kvalifikacija.

• 1

#8856 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 15,347 posts

Posted 14 October 2018 - 22:58

Brazil ne računamo? :)

pricam o ovom takmicenju, kada su forumska i podrska javnosti osnazile :P

• 0

#8857 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,268 posts

Posted 15 October 2018 - 00:25

Sa 10 grupa?

Mislim da nam je treći šešir garantovan.

Šeširi se određuju na osnovu plasmana u Ligi Nacija. Pošto ima po 12 reprezentacija u prvoj i u drugoj grupi, mi u najboljem slučaju možemo da budemo 25 na listi, odnosno u trećem šeširu.

Edited by Jurgen, 15 October 2018 - 00:25.

• 0

#8858 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 4,788 posts

Posted 15 October 2018 - 07:26

Hvala :)
  • 1

#8859 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 3,993 posts

Posted 15 October 2018 - 07:30

Jedina zamerka selektoru je sto nije zamenio Radonjica na poluvremenu jer je decko potpuno neupotrebljiv na postavljenu odbranu. Btw, odlicno je odigrao prvo.

Tvoji kriterijumi su bas bas niski kad mislis da je odigrao dobro prvo poluvreme. Do 20. minuta sam brojao, izgubio je 8 lopte i jedan pas je Mitrovic jedva spasio da lopta ostane u nasem posedu. Tuga je sto je danas brzina dovoljna da se igra fudbal, jer ovaj batica sem nje nista drugo nema.

• 1

#8860 34Barkley

34Barkley
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 15 October 2018 - 08:21

Mislio sam u prvom trenutku da rumunski štoper nije zakačio Mijata. Pokazali su situaciju iz tri ugla ali tek onaj treći dovodi u sumnju da ga je ipak očešao. Ne mogu da se setim gde je sudija stajao u tom trenutku, možda nije ni mogao videti šta se zaista desilo (Mijate, odmah video na Instagram, uvo u gro - planu, i da vidimo da li te je zakačio?) ali bi, u slučaju da nije bio kontakta, trebalo da je pokazao na indirekt i po žuti - Rumunu za opasnu igru a Gaćinoviću za pokušaj iznuđivanja penala.

...

Jasno se na snimku vidi da Rajković nije dirao loptu već rumunski napadač, rukom. Iz TV - ugla je izgledalo kao da je bila ruka golmana van 16erca, ali ostale kamere pokazuju da ipak nije, ili neka me neko ispravi ako grešim?
...

Izmena Rodić - Miletić je bila besmislena. Čak smo gotovo svi po tom pitanju složni... Međutim, imali smo igrača više i inicijativa nije dolazila u piitanje. Bio bih slobodan da tvrdim da je Krstaja gledao da spreči svaku pomisao na kontru tom izmenom, umesto što bi otvorio prostor za Rumune uvođenjem Prijovića. Gol su realno mogli dati i bez njega s obzirom da protivnik nije preterano insistirao na kontrama i da su (imho) prrilično zadovoljni ovim bodom na kraju.

Mitrović igra u dobroj (da ne kažem "životnoj") formi, ali kontrola lopte & mrtve šanse su mu ispod svake kritike. Jbg, kad primiš bar tri+ lopte kao danas i ne napraviš ništa, pa se to protegne na godine takve prakse i podvuče crta, učinak je generalno dikutabilan. Zatim, disciplina mu je i dalje vrlo upitna - i dalje ima prekratak fitilj, što se videlo po reakcijama na odluke sudija. Čak je stigao i žuti da zaradi, magarčina.

...
Radonjić i dalje robuje "potezu više" i rešenjimaTM koja vidi samo on i niko više. Svakog trena, kad bi prestajao da palamudi, lopte koje je primao i davao su itekako imale smisla...

...
Ostale su još dve tekme do kraja ovog ciklusa, obe kod kuće Litvanija i Crna Gora. Sa 4 boda iz obe završavamo kao prvi u grupi. Ne znam sad kakve su propozicije, da li idemo na EP kao prvi u grupi (?) ili treba da se poklopi plasman sa kvalifikacija.
...

Očekujem da budemo prvi, čak nemam ni tremu.

Mijat - videlo se uprenosu par minuta nakon penala da se drži iza uveta i da se briše nekom maramicom/tupferom i proverava da li ima krvi. Zato nemam sumnju da je bio udarac. Možda je malo prestrogo dat crveni.
...
Rajković - i da je zakačio loptu rukom ne bi bio problem, po meni jer se videlo da ni ne gleda ka njoj, izgubio je ravnotežu nakon kontakta. Uvalili su ga lošom procenom štoperi u problem, dobro je ispratio akciju.
...
Mogao je da ubaci drugog napadača umesto npr. Radonjića, nije morao da vadi beka ili nekog drugog. Ta izmena je ok ako je u pitanju povreda/umor ili želja da se pojača skok pri prekidima, ali obavezno uz Prijovića. Besmisleno je da ni ne pokuša a opravdanje je još luđe. Poluamater.
...
Mitar - gde si video te 3+ lopte? :) Dobrim delom se sam izborio za svaku šansu u kojoj je bio. Inače mu je više problem sporost a ne kontrola. Realizacija zicera ostaje mana.
...
Radonjić - baš to, toplo-hladno. Može da nam znači mnogo a može i da iritira. :D
...
Jbg, mi imamo situaciju u svojim rukama ali meni je naš pristup ovoj ligi nedovoljno ozbiljan (a kao očekivao sam drugačije). Mnogo su protivnici slabiji, mogli smo da obezbedimo prvo mesto već sada pa da kombinuje i odmara do kraja lige do mile volje. Ovako ostaje ta mala šansa da se nešto iskomplikuje iako je realno da ćemo biti prvi bez problema.
  • 0

#8861 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,753 posts

Posted 15 October 2018 - 11:04

Tvoji kriterijumi su bas bas niski kad mislis da je odigrao dobro prvo poluvreme. Do 20. minuta sam brojao, izgubio je 8 lopte i jedan pas je Mitrovic jedva spasio da lopta ostane u nasem posedu. Tuga je sto je danas brzina dovoljna da se igra fudbal, jer ovaj batica sem nje nista drugo nema.

Previše loših stvari, elementarnih fudbalskih stvari, kod njega šteka da bi bio ozbiljniji fudbaler. 

Zna da beljesne kao recimo onaj prodor i lopta za Gaćinovića kod čiste šanse, ali mnogo više greši nego što napravi dobrog na terenu, a ozbiljne ekipe ne vole takve igrače. U Marseju već ima upozorenje trenera da se očekuje od igrača da se brže adaptira, videćemo kako će to uticati na njega.

Edited by DZoNidzOneDzOn, 15 October 2018 - 11:06.

• 0

#8862 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,699 posts

Posted 15 October 2018 - 11:11

Koji je uopste nas najbolji tim? Mislim to je sve sbbkbb jer tesko da cemo u skorije vreme izaci sa najboljim timom, pritom je suvislo o svemu pricati dok je SNSkrle selektor.

Paunovic ide iz Cikaga, ali i on ima vrlo bednu sezonu tamo, mada je za razliku od SNSkrleta trener.

Dmitrovic- Gajic, Milenkovic, Nastasic, Kolarov- Matic, SMS, Tadic- Zivkovic, Radonjic, Mitrovic

Rajkovic, Rukavina, Spajic, Veljkovic, Rodic, Milivojevic, Maksimovic, Ljajic, Gacinovic, Kostic, Prijovic, Jovic

Ovo je nas najbolji tim. Al i to je sve u teoriji, s obzirom da mladji narastaji malo igraju i da sustinski nemamo trenera.

Tu se svakako moze pridodati Ljubomir Fejsa .Decko redovno igra u najboljem Portugalskom timu i redovan je ucesnik LŠ. Veliki + je to sto su Matic i on u Benfici igrali dve sezone zajedno,tako da su oni uigrani par koji bi fino funkcionisao u reprezentaciji (to je takodje teorija Vlade Novakovica sa SK) .

Takodje bi dodao zaboravljenog Sulejmanija.
Ne kazem da je kvalitet za prvih 11,ali sig ima mesta da se nadje na širem spisku reprezentacije.
Igra u sampionu Švajcarse,učesnik je LŠ,istice se golovima i asistencijama za YB. Tehnički je doktorirao u odnosu na Kostica.
  • 0

#8863 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,753 posts

Posted 15 October 2018 - 12:13

Meni su Fejsa i Maksimović sličan tip igrača po toj neiscrpnoj energiji na terenu, obijica su taktički pismeni igrači s tim što je Makismović bolji na lopti. Ne libi se da krene napred po potrebi i bude taj ekstra igrač kad se gradi akcija.

Više ne bih imao dilemu koga da stavim pored Matića, ako Milivojević ne bi igrao više. Mada verovatno i kada bi on bio tu Maksimović bi imao prednost. 

Rumunija nije strašna ekipa, ali ako je nešto bilo na visokom nivou sa naše strane na tom meču to je par centranih veznjaka koji je zatvorio protivnika i poosvajao gomilu lopti na sredini terena a pritom učestvovao znatno u građenju akcija. Lukić je nekoliko puta imao odlične lopte kroz sredinu što je za nas čudno u najmanju ruku. Obojica se otvaraju saigračima i često su bili slobodni da prime loptu. Ja ne pamtim poslednji put našu utakmicu gde su baš centralni veznjaci imali toliko uticaja na igru zapravo. Da protok lopte po terenu zavisi upravo od njih.

Imaju grešaka, nisu veznjaci svetske klase, ali su bolji i timski i individualno od mnogih prethodnika koje smo imali prilike da gledamo. 

• 0

#8864 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,753 posts

Posted 15 October 2018 - 12:17

Što se mene tiče Matić, Maksimović, Lukić i nadam se razrešenju tih nesuglasica sa Milivojevićem i puna kapa što se tiče te pozicije. 

Takođe možda ne bi bilo loše da se Gaćinović proba na poziiji desnog beka? Ne znam ali mislim da on jednostavno nema dovoljno kvaliteta da bi igrao ofanzivnijeg igrača. Ali hoće da trči i pokriva igrače a bolji je ofanzivno svakako od Rukavine pa bi možda bio učinkovitiji na toj poziciji. 

Edited by DZoNidzOneDzOn, 15 October 2018 - 12:24.

• 0

#8865 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,293 posts

Posted 16 October 2018 - 07:40

Kvalitetom približan nama, a samo SMS vredi više nego cela Crna Gora i Rumunija zajedno. Barem na papiru.

Po tom (toaletnom) papiru, zvanom srpske dnevne novine, SMS vredi skoro ko Neimar ali ipak mislim da smo blizi kvalitetom Rumuniji nego Brazilu.

Takva brzina je uvek bila dovoljna... pa Radonjic je doktor fudbala za Dragi'su a ovaj igrao za sampiona Evrope i sveta.

• 0