Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#4501 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 March 2018 - 22:20

Свиђа ми се списак.

 

Дмитровић је заслужиo позив, сјајно брани у Шпанији и тренутно је можда и наш најбољи голман. 

 

Најзанимљивије ће бити у борби за штоперске позиције, имамо солидну конкуренцију... још су ту и Савић, Спајић, Вуковић... мада су најближи Максимовић и Настасић. Поред Ивановића и Тошића, наравно. Мада и Вељковић игра све боље.

 

Мијат/Радоња, први није стандардан у клубу, а други није показао ништа осим брзине.  

 

Грујић/Радоја или Фејса, Гудељ, имамо таквих играча много... видећемо на пријатељским у каквом је стању Грујић.

 

Да ли Максимовић игра у Валенсији?

Naravno da je Dmitrović zaslužio poziv, dečko igra standardno, ali se opet gura recimo Svilar koji je daleko od standardnog golmana. Ok biti treći golman i nije neka počasna uloga na SP, ali kakva poruka se šalje. Kako se dobija mesto u reprezentaciji na SP? Par dobrih mečeva? Dobar marketing? Dobar menadžer?

 

Ali dobro, igraće onaj koga selektor pozove ili ko već zove umesto njega.


  • 0

#4502 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 13 March 2018 - 22:23

Meni ce biti najzanimljivije da vidim kako ce selektor da iskoristi sredinu terena koja je po meni veoma jaka. Nadam se da Milivojevic i Matic nece biti zajedno u postavi jer bi to ugusilo igru.

 

Ubeđen sam da će na sredini igrati trojka Milivojević - Matić - Milinković-Savić. Kada imaš onako nesigurnu odbranu, jednostavno tu mora biti jedan izrazito, defanzivno orijentisani zadnji vezni da pomaže pozadi. Ova reprezentacija ne može biti mnogo kreativnija i efikasnija od onog što smo videli ali s druge strane ima još mnogo prostora za popravljanje stanja u odbrambenoj liniji što je mnogo važnije. Nismo ekipa poseda niti smo ekipa koja igra na gol više. To što mnogi priželjkuju da budemo ono što nismo je drugi par rukava.


Edited by drgnk, 13 March 2018 - 22:24.

  • 0

#4503 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 14 March 2018 - 00:18

To je dosta lose jer cemo tesko iznositi loptu sa nase polovine. Luka po meni igra dosta lose u reprezentaciji za moj ukus. Prva 2 kontakta sa loptom su uzas, tek posle treceg podigne glavu, pasevi su mu jaki i neprecizni. Kvari nasu igru.

Po meni je jako vazno da mi znamo sta hocemo i sta je nasa igra. Kakav fudbal hocemo da igramo. A treba da igramo napadacki sa dosta poseda. Tu Milivojevic nema sta da trazi. Alternativa tome je igra na kontre sto je isto ok, ali to ne moze biti primarna opcija.
  • 0

#4504 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 14 March 2018 - 00:37

Sad sam tek video sta si napisao na kraju. Naravno da ne mozemo da igramo napadacki fudbal i fudbal poseda kada nas vode ziherasi i kukavice. Takvi nikada nece napraviti nista.

Bolje da budemo hrabri i napadnemo u agresivan i brz fudbal po cenu da sve izgubimo, nego da igramo neki pičkast fudbal po kojem smo poznati. Zivim za dan kada cemo imati selektora sa znanjem i mudima.
  • 0

#4505 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 14 March 2018 - 01:17

Ne možemo da igramo napadački fudbal i fudbal poseda, ne zbog trenera (iako se slažem sa konstatacijom o kukavičluku i ziherašenju) već zato što nemamo ni timski ni individualni kvalitet za takvu vrstu fudbala. Jedini vrhunski igrač kojeg imamo u ovom trenutku je Matić. Ivanović i Kolarov su to nekada bili, dok će Milinković - Savić i Živković to možda, ali samo možda, jednog dana postati. Sve ostalo je evropski prosek ili ispod toga po kvalitetu. Mahom igrači sa nekonstantnim formama, nikad do kraja ostvareni talenti, grejači klupa, igrači na pozajmicama (zbog prejake konkurencije) i sl.

 

Nama treba dobar trener da postavi taktiku i da napravi ravnotežu između odbrane i napada (kao što je to Paunović napravio sa U20) a ne neko ko će tim da gurne u nekakvu napadačku anarhiju pa da ionako slabu odbranu puni do vrha na kontre, ko stigne i kako stigne.

 

Nagoveštaji ofanzivne i napadačke igre su se povremeno videli kod Antića ali je i tim koji je imao na raspolaganju bio svemirski brod u odnosu na ovaj sadašnji.


Edited by drgnk, 14 March 2018 - 01:21.

  • 0

#4506 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 14 March 2018 - 01:21

Matic, SMS, Ljajic, Tadic, Zivkovic

Sredina sa kojom moze i da se napadne i posed da se drzi. Samo sto ne postoji domaci trener koji bi se odvazio da izvede gore pobrojanu petoricu. Cak ni slicno. Ne trebaju nama imena jer imena ne igraju. Treba dobar trener koji ce znati da upotrebi ove igrace.
  • 0

#4507 azazelkg

azazelkg
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 14 March 2018 - 08:26

Katai?
  • 0

#4508 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 14 March 2018 - 09:25

Katai?

 

Nakon što je propao u svakom klubu (osim Zvezde) u kojem je igrao, isti je završio u MLS-u, (Chicago Fire) i sad treba da ga vraćaju u reprezentaciju sa ovakvom konkurencijom u veznom redu. Mislim da ne.


  • 0

#4509 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 March 2018 - 10:21

Katai?

tesko, otisao je u ameriku gde ce mozda i proigrati ali dugo ga nigde nije bilo. istina ni ljajic ne igra pa ga zovu. videcemo, on ima kvalitet ali ga često nesto koči.
  • 0

#4510 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 17 March 2018 - 21:50

Odlična partija Luke Jovića, gol i još nekoliko šansi za njega. Takođe poništen mu je lep gol posle video tehnologije jer lopta nije prešla gol liniju, šteta. Jak je, nije spor i razmišlja kad igra. 


  • 0

#4511 bonola

bonola
  • Members
  • 129 posts

Posted 17 March 2018 - 22:30

Odlična partija Luke Jovića, gol i još nekoliko šansi za njega. Takođe poništen mu je lep gol posle video tehnologije jer lopta nije prešla gol liniju, šteta. Jak je, nije spor i razmišlja kad igra.

Al sto neko rece, zelen je....
  • 0

#4512 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 18 March 2018 - 00:05

manje vise da je zelen, vise je problem u koncepciji ekipe. Koliko ja vidim bice po dva krila na obe strane (ljajic,kostic,zivkovic,tadic) i dva prava centra(mitar i prijovic) pa ce se tesko naci mesto za Jovica
  • 0

#4513 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 18 March 2018 - 21:21

A sa kojim igracem cemo da menjamo ritam i formaciju? Pitam posto kapiram da svaki trener mora da ima plan B, koji nije samo puko menjanje pozicije za poziciju.

I zar se ne čini da je malo 6 od 23 ofanzivnih igraca?
  • 0

#4514 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 18 March 2018 - 21:22

I ne samo to, i bez menjanja formacije Jovic se uklapa u taktiku igre na kontre jer je jak i brz, sto u nekoj fazi utakmice moze biti korisno.
  • 0

#4515 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 18 March 2018 - 23:32

Zašto je malo 6/23 za dve prijateljske utakmice? Dobiće on šansu kasnije, skoro sam siguran.


  • 0