Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#4261 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 24 December 2017 - 13:16

Sta drugo mozes da ocekujes??!!

 

Sto se tice Krstajica i igraca ,u startu imaju moju bezrezervnu podrsku ,potom cu redukovati misljenje/stav u zavisnosti od desavanja.

 

Ali sam nacin na koji je Krstajic doveden u reprezentaciju i nacin na koji je i ko ga je promovisao u selektora,ne ulivaju preveliko poverenje .

 

Samo ,nadam se da su Savo/Keza/Bunja (na)mirn(eni)i i zadovoljni.


  • 0

#4262 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 24 December 2017 - 13:42

 

Ove stvari su se uvek radile samo sto se sada rade na nacin na koji naprdnjaci sve drugo rade, potpuno otvoreno i bahato jer im se moze i jer se ne plase nicije kritike, posto za te koji bi kritikovali imaju vec rezervisane batinase pa niko ne sme da pisne. Sve drugo je mlacenje prazne slame i trosenje vremena na besmislene rasprave o tome ko je mogao da dodje, ko bi bio pomocnik kome i da li su Krstaja i Stanoje vodili rat protiv Djure Mutavog.

 

Svi treba da se setimo toga kad krenu da nas guze u Rusiji da se ne bismo bespotrebno nervirali oko ovog mafijaskog isprdka koji sebe naziva reprezentacijom Srbije. Zali Boze igraca ali to im je sto im je.

 

čisto da se ponovi


  • 0

#4263 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 28 December 2017 - 16:44

Kokeza o smeni Muslina za Nedeljnik

 

 

 

"Muslin je gledao Sergeja i rekao mi da je bio najgori na terenu. Mislio sam da nisam dobro čuo...": Slaviša Kokeza o razlazu sa selektorom
"Naša ideja je bila da ti momci debituju za Srbiju jer kada bilo ko od njih uđe u igru na jedan minut, on je zabeležio nastup za Srbiju i niko nikad više ne bi mogao da ga uzme da igra za drugu reprezentaciju"
 
Datum: 28/12/2017

Foto Nedeljnik

 
 

"Nikakvi razgovori između bilo koga iz Saveza sa Stojkovićem tada nisu vođeni, niti smo pre utakmice sa Austrijom razmišljali da će doći do promene selektora", rekao je u razgovoru za Nedeljnik predsednik FSS Slaviša Kokeza.

On je rekao da je odluka o prestanku saradnje sa Slavoljubom Muslinom donesena zajednički, sedam do deset dana posle utakmice sa Gruzijom.

"Sedeli smo u mojoj kancelariji Muslin, Bunjevčević i ja. Sporazumni raskid ugovora bio je jedna vrsta kompromisa. Pre i posle utakmice u Beču stotine ljudi me je pitalo zašto Marko Arnautović ne igra za Srbiju. Niko nije rekao da je kriv neki bivši selektor, svi su rekli da je krivo rukovodstvo Saveza. Istine radi, FSS je tada želeo da Marko igra za Srbiju, a koliko ja znam, želeo je i Marko. Nije bio pozvan i izabrao je drugu reprezentaciju. Jednostavno, Srbija ga nije htela. A ko bi bio kriv da su Sergej Milinković Savić, Veljković, Radonjić za šest meseci otišli da igraju za neku drugu reprezentaciju? Jedini krivac bio bi na adresi Terazije 35, odnosno Bunjevčević i Kokeza. I zato je došlo do razlaza. Ti momci su budućnost evropskog fudbala, bar mi u Savezu tako mislimo. Nismo hteli da dopustimo da ne igraju za Srbiju", rekao je Kokeza.

On je ispričao da kada je traženo ti mladi igrači zaigraju za Srbiju, nije bilo reči o timu za Svetsko prvenstvo, već o dve prijateljske utakmice sa Kinom i Korejom, koje nemaju nikakav takmičarski značaj.

"Naša ideja je bila da ti momci debituju za Srbiju jer kada bilo ko od njih uđe u igru na jedan minut, on je zabeležio nastup za Srbiju i niko nikad više ne bi mogao da ga uzme da igra za drugu reprezentaciju. Muslin to nije tako video. Za nas je to bilo nerazumljivo i nismo to hteli da prihvatimo. Imam odgovornost za budućnost srpskog fudbala i ti momci treba da donesu mnogo radosti naciji i kada Kokeza više ne bude predsednik FSS, i kada Muslin ne bude selektor. Pomenuli smo i utakmicu Nica-Lacio, koju je selektor Muslin gledao uživo, i gde je Sergej dao dva gola, a treći namestio", kaže Kokeza.

Na pitanje šta mu je Muslin rekao o Sergeju, Kokeza odgovara:

"Rekao je da je Sergej bio jedan od najgorih na terenu. Mislio sam da nisam dobro čuo. Pitao sam: 'Selektore, pričamo o utakmici Nica-Lacio, gde ste vi bili?' On kaže: 'Da, bio je jedan od najgorih na terenu'."

 


  • 0

#4264 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 December 2017 - 16:53

Dok je Savo Milošević neki kurac u savezu i u našem fudbalu, ovakve stvari će se dešavati, a ja neću biti daleko od toga da mi ne bude krivo kad nas budu kantali na prvenstvu.

 


  • 0

#4265 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 December 2017 - 16:55

btw. treba po jednu crvenu uplati na Neymara, Coutinha i Gabriel Jesusa kao najbolje strelce na SP-u.
Po grupama će napraviti solidnu prednost u odnosu na ostale...


  • 0

#4266 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 December 2017 - 17:32

Ovo što priča Kokeza nije istina, ili priča nešto što ne zna, što me ne bi začudilo, ili namerno ne govori istinu.

 

Igrač koji igra zvaničan takmičarski meč ne može da menja reprezentaciju. igrač koji igra minut na prijateljskoj utakmici, tj. onaj koji igra i ceo prijateljski meč može vrlo lako da dobije dozvolu da igra za drugu reprezentaciju, ukoliko ispunjava ostale uslove. Da se ne lažemo.


  • 1

#4267 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 28 December 2017 - 17:45

Zar nije išla neka priča da zvanične prijateljske, tj. u terminima FIFA/UEFA imaju isti status kao i takmičarske?


  • 1

#4268 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 December 2017 - 17:59

potrebno je samo da ima 2 utakmice, sa jednom utakmicom ga nisi osigurao... i minuti nisu bitni, niti da l je prijateljska

jedino ako nisu menjali nesto u skorije vreme, tako je bilo vazda


Edited by Nigel Hayes, 28 December 2017 - 17:59.

  • 0

#4269 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 28 December 2017 - 19:09

Zar nije potrebno upisati nastup u natjecateljskoj utakmici? Prijateljske se ne računaju, tj. možeš igrati prijateljsku za npr. Hrvatsku a kasnije nastupati za Srbiju ( ako ispunjavaš ostale uvjete naravno). Jedino ako nešto nedavno nisu mjenjali.


  • 0

#4270 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 28 December 2017 - 19:31

Izgleda da ste u pravu. Na wikiju je lista igrača koji su igrali prijateljske utakmice za jednu državu pa je posle promenili, između ostalih tu su i Dijego Kosta, Tijago Mota, Džermejn Džons...


  • 0

#4271 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 28 December 2017 - 19:57

Koliko znam, postoji mogucnost da se nakon jedne zvanicne utakmice za reprezentaciju (takmicarska ili prijateljska, nebitno) promeni reprezentacija za koju se igra. Tako su i Krkica opet dovodili kod nas, ako se secam kako valja.


  • 1

#4272 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 28 December 2017 - 19:59

biće krstaja novi pep


  • 0

#4273 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 28 December 2017 - 20:14

biće krstaja novi pep

Mozda Pepa prase, ali Pep tesko.
  • 0

#4274 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 December 2017 - 14:57

Zvanično Krstajić.

 

E, tugo jesenja...... :lol+:  :lol+:  :lol+:


  • 1

#4275 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 29 December 2017 - 14:59

Puno sreće i uspeha novom selektoru i reprezentaciji.
  • 1