Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#8296 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 July 2018 - 10:08

To na stranu, samo sam se osvrnuo na ocenu da nije trebalo ni da budemo ovde jer je Arnautovic promasio nekoliko zicera protiv nas. Tako mozes pola reprezentacija da izbacis, sta cemo sa Argentinom i Panamom, na stranu Evropljani, kako su oni prosli na to prvenstvo kroz iglene usi.

 

Mislim da smo zasluzili da budemo tamo, i da smo u krajnjoj liniji ostavili solidan utisak.

 

Nas problem je sto smo kao Englezi u fudbalu - mislimo da znamo mnogo a kese smo, i zato stalno pricamo kako je trebalo i moralo bolje, a realno gledano, odigrali smo i plasirali smo se u skladu sa objektivnim kvalitetom koji posedujemo.

 

Malo je falilo za vise, mozda bismo otisli i jako daleko, ali treba imati nesto i u glavi, sto mi nemamo.


  • 0

#8297 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 08 July 2018 - 10:09

Mi kao da nismo gledali isto prvenstvo. Ali svako vidi ili ne vidi ono što želi. Ja ne znam gde ste vi videli to nezalaganje i spuštanje gaća naše reprezentacije
  • 0

#8298 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 08 July 2018 - 10:16

Да, јесу бедне репрезентације који једва дочекају крај утакмице са Бразилом да би узели дресове и аплоудовали на Инстаграм. Нису могли пластичније доказати на највећој смотри фудбала да немају жељу и емоцију да пруже највише што могу за своје екипу, за своју државу. Прилично бедно од људи који имају озбиљне зараде али свакако и референца за неки ријалити...

 

Ovo je stvarno jadno ako je istina, a ne mogu tvrditi da jeste, jer na Instagramu uglavnom posećujem profile polugolih žena, kad uopšte posećujem.

 

Elem, ni to im ne treba previše zameriti. Oni su u tom trenutku već bili razbijena vojska. Svima im je bilo jasno da su gaće spuštene onog momenta kad je Veljković uvršten u 11. U takvim okolnostima gledaš da izvučeš najviše što možeš - Neymarov dres i neku fotku za decu i sutra unuke.

 

Jebeš ti državu koja im za predsednika FS postavi Slavišu Kokezu. Kakvu obavezu prema takvoj državi da osećaš? Nemojmo molim te o narodu, to je još tužnija priča. Ti treba da gineš na fudbalskom terenu za nekoga koga mrzi da vozi đubre do otpada, nego pravi divlju deponiju gde stigne, usere svaku reku i potok i sve što je majka priroda podarila ovoj mučenoj zemlji. Za narod koji čita J Vućićevića i glasa za Vučića, Vulina, Vesića isl. Kad sve to sagledamo, hvala im svakome ponaosob što su se uopšte odazvali, mada su realno i oni dobar deo tog problema (npr 1 Ivica Dragutinović koji je drugar sa narkodilerima i osuđivanim nasilnicima) i uglavnom nemaju ni mozga da shvate te stvari.
 

 


  • 0

#8299 coxopo

coxopo
  • Members
  • 707 posts

Posted 08 July 2018 - 14:10

koliko znam Firmino i kutino su grujiceve kolege iz svlacionice, ne usplahireni klinja koji je sreo "zvezde fudbala" na Sp
 
paparaco novinari i rijaliti javnost "maše ceo fudbal" po ko zna koji put

  • 0

#8300 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 08 July 2018 - 14:40

Kakav crni pritisak. Pre svega, mi nismo ni zaslužili da igramo Mundijal, ako ćemo objektivno. Samo da se Arnautović nije onoliko ispromašivao u prvoj utakmici, vrlo brzo bi nam bilo objašnjeno gde spadamo. Drugo : ostvareni rezultat je naš apsolutni plafon u ovom trenutku. Brih nam je učinio veliku uslugu nesviranjem onog penala, jer sad možemo da se igramo šbbkbb i fantaziramo kako bismo dobili Hrvate u imaginarnom polufinalu (jer Engleze inače redovno rutiniramo na velikim takmičenjima) Ne treba biti kivan na Krstajića, možda mu čak treba biti zahvalan, jer lako se moglo desiti da nas na Mundijal vodi Tomin sin npr.

Ne bih baš išao tako daleko da nazovem igrače "bednicima". Oni su tamo otišli bez vođe na klupi ili na terenu a čak i u takvoj situaciji pretrčali su kilometre, dakle ne možemo reći da se nisu trudili. U takvim uslovima dobiti jednu tvrdu ekipu poput Kostarike i biti u igri za prolaz do kraja treće utakmice, to ipak treba donekle ispoštovati.

Uvek se začudim kako smo mi jedna vrlo dobra sportska nacija kad pročitam ili čujem mišljenja ovakvih naših "navijača" kojih nažalost ima mnogo više od onih normalnijih.

Ok, znam da navijači ne igraju te sportove nego se samo proseravaju i prave pametni kad igrači naprave podvige, ali opet količina tog luzerskog mentaliteta i pesimističkkog, ne kritičkog (to je dobra stvar), kod naših ljudi je fascinantna. I takvi navijači ne zaslužuju ni Đokovića, ni košarkaše, ni odbojkaše, ni vaterpoloste, ni Španovićku, ni ostale uspešne sportiste.

Baš zaslužuju zemlju u kojoj žive i fudbal kakav imaju.
  • 4

#8301 Lord of the Flies

Lord of the Flies
  • Members
  • 141 posts

Posted 08 July 2018 - 19:30

Koje su vam prognoze za spisak za septembarske utakmice Lige nacija?

 

Trebali bi da se vrate Nastasic i Gacinovic.

Ne znam da li se jos neko od starijih sem Rukavine penzionise iz reprezentacije.


  • 0

#8302 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 08 July 2018 - 20:39

Koje su vam prognoze za spisak za septembarske utakmice Lige nacija?

 

Trebali bi da se vrate Nastasic i Gacinovic.

Ne znam da li se jos neko od starijih sem Rukavine penzionise iz reprezentacije.

 

Pretpostavljam, Ivanović i Tošić. Za Kolarova nisam siguran. Što se Matića tiče, mislim da je njegova izjava o "oproštaju" data u afektu i da će on nastaviti da igra za reprezentaciju bar još jedan ciklus (do sledećeg EP-a). Realno je da na štoperima budu Milenković, Nastasić, Veljković i Spajić. Desni bek ostaje nepoznanica. Mislim da će Dmitrović stati na gol. Ostalo je manje, više viđeno uz dodatak možda Maksimovića, Gaćinovića i Lukića (ovaj zadnji bi mogao da bude otkrovenje kvalifikacija). Meni će biti interesantno da vidim kako će se Luka Adžić snaći u Anderlehtu. Smatram da je izuzetno talentovan. U ovoj ligi nacija, češće bih davao šansu Luki Joviću. Ako ne može da dobije šansu protiv Crne Gore, Litvanije i Rumunije, onda protiv koga može.


Edited by drgnk, 08 July 2018 - 20:40.

  • 0

#8303 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 08 July 2018 - 22:48

Koje su vam prognoze za spisak za septembarske utakmice Lige nacija?

Trebali bi da se vrate Nastasic i Gacinovic.
Ne znam da li se jos neko od starijih sem Rukavine penzionise iz reprezentacije.

tesko ce Nastasic u ekipu dok je krstaja selektor
  • 0

#8304 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 09 July 2018 - 00:29

tesko ce Nastasic u ekipu dok je krstaja selektor

 

A što, je l' su u nekom sukobu?


  • 0

#8305 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 09 July 2018 - 07:00

A što, je l' su u nekom sukobu?

ne uklapa se u sistem


  • 0

#8306 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 09 July 2018 - 17:25

Koji su to sad interesi koji ne dozvoljavaju da Nastasic ne igra? Mora da igra Veljkovic? Ramadanijev je igrac, a i Mijat je otpao sa spiska? Nije zvao ni Maksimovica pa nece ni Nastasica? Nije dobar sa Radonjicem i Jovicem, a oni su tu preko veze i moraju da budu? Lazirana mu je ova jubilarna 10 povreda u karijeri, kako bi na miru mogao menadzerski igrac Veljkovic da bude poveden? 

 

Sta je od ovog razlog, Perkose? Koja teorija zavere je sad najaktuelnija? 


Edited by Markoss, 09 July 2018 - 17:26.

  • 0

#8307 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 09 July 2018 - 17:57

pokazalo se sve na ovom SP
  • 0

#8308 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 11 July 2018 - 16:03

Ja i dalje malo znam ko se domaćim stručnjacima dobro pokazao na ovom SP, ko nas napušta, na koga može ozbiljno da se računa za sledeći ciklus, kako se pokazao stručni štab, ko ostaje...

Ali sam zato za ove 4 nedelje naučio napamet šta koji igrač Hrvatske sluša i koliko Albanaca ima u preostalim reprezentacijama i po imenu, prezimenu i mestu rođenja mogu sve da ih nabrojim.

Prve nedelje se navijalo za Srbiju, sledeće protiv reprezentacije koja se ni nije kvalifikovala, dok se drugi deo šampionata navija protiv komšija jače i masovnije nego za nas.

Da li su normalni domaći mediji, javne ličnosti, političari...?
I zašto nisu?
  • 2

#8309 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 11 July 2018 - 16:27

Sve je to slobotomirano* i kontaminarano potentnim otrovom nacionalizma. Hard core.
  • 0

#8310 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 11 July 2018 - 17:05

Koliko sam čuo retko ko od domaćih stručnjaka je smeo/hteo da da ocenu učešća naše reprezentacije na SP. To dosta otkriva zašto se slabo priča na tu temu.

Drugo, pisao sam na VP, vidiš da sa vrha ide pljuc ka Hrvatima i inima a to se lako prihvati kod raznih bolida koji bi da se istaknu. Delom se time maskira naš rezultat, delom se odrzava tenzija kod marve a delom je produkt frustracija onog koji pati što nije on u ložama u Rusiji dok hvale njegove vizije.

Zlo i naopako.
  • 0