Jump to content

Photo

Reprezentacija Srbije (na putu za SP 2018.)

• Please log in to reply
8342 replies to this topic

#16 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 12 June 2016 - 17:16

Bravo za otvaranje nove teme, taman je mali talas optimizma prisutan oko ove naše napaćene reprezentacije pa da uplovimo u nove pohode u novom ruhu.

Što se grupe tiče, nije uopšte laka i naivna. Iako nema nekih velikih sila, ipak su tu 3 učesnika evropskog prvenstva. Nadajmo se da će ovaj ciklus proći bez glupih incidenata, bez kikseva protiv objektivno slabijih ekipa i uz maksimalno zalaganje i borbu.
  • 0

#17 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 12 June 2016 - 17:54

Fora je što nema više reprezentacija koje su kante za nabijanje. Nije više to kao pre. Ok ima jedno desetak reprezentacija koje su dobre zaista i mogu na osnovu kvaliteta da dobiju utakmice ali to nije više isto kao pre. Eno Francuska po imenima jača od Rumunije bar za 3 gola realno a jedva ih dobiše, Švajcarska i Albanija slično. Dakle nema više onog " sa pola gasa" osim ajde ako nije San Marino ili Gibraltar, verovatno i LIhtenštajn. Čak i Farska Ostrva sad mogu da uzmu po neki bod, teže naravno ali mogu nekad. Fudbal je surov što se konkurencije tiče danas pogotovo kad govorimo o reprezentativnom. Igra se tvrdo, ako neka ekipa nema talenat nadoknadi to zalaganjem i taktikom (čitaj defanzivom), nema više mesta kao pre za virtuoze u fudbalu poput onih 80-ih i 90-ih. Jednostavno igra se promenila i ne daje prostora više fudbalu da se utakmice rešavaju na Zidaneovski ili Ronaldinhovski način. Može nekad, ali češće je to na tvrđu i disciplinovanu igru.  

Naravno mi smo pali u kvalitetu poslednjih godina pogotovo za one starije koji pamte 80-e, a kako i ne bi kad je bilo 6 (7) država u jednoj. Treba prihvatiti činjenicu da si oguljen, slab, pa i malerozan u ovom sportu i tako se ophoditi prema njemu. Polako, raditi sa mlađim generacijama i od njih praviti tim i pripremati ih za veliku scenu, tako svi rade, tako moramo i mi. Samo rad i vera i ništa drugo, talenat ok naravno da je poželjan, ali ništa bez rada.

Što se tiče ovih kvalifikacija ovo je prvi put da možemo da kažemo da ulazimo u njih od starta a da znamo ko su naši zasigurno glavni igrači u ovom predstojećem periodu. Pre je bilo, ok može ovaj a može i onaj, ovaj će da napreduje ovaj ovaj mora još uvek da se kali itd. Sada toga nema jer je jasno da su i Matić i Tadić i Mitar glavni igrači ove ekipe i po meni jedini za koje mora imati mesta u svakoj postavci i taktici + naravno Bane kojem bi mogla da legne ova pozicija vrlo lako. I Kostić je dobar i Milivojević je bio baš dobar protiv Rusa i Ljajić je dobar i Milunović je iznenadio mnoge pozitivno i Žile je strašan potencijal ali bitno je da konačno imamo kostur ekipe oko koga se gradi tim. I ja verujem da je i Muslin to video.

• 0

#18 Krsm@

Krsm@
  • Members
  • 469 posts

Posted 12 June 2016 - 18:03

Jos bi ja razmislio oko Mitra da li je glavni igrac ili medju glavnim, luda glava, strasno losa rezonovanja novonastalih situacija na terenu, sta znam, i dalje me nije uverio, ali tuga i jeste sto nam je jedina ozbiljna opcija za napadaca.

Ivanovic bi u 3-5-2 odlicno obavljao rolu desnog stopera, on je los kada je u tandemu, vise puta vidjeno, ali ovde bi imao prostora i sirine da ispolji bar deo kvaliteta koji je nekada imao.

Ali meni je najbitnije da vidim sta Muslin zeli od te skupine igraca, i da li je to sto zeli u korelaciji sa modernim fudbalom koji zelimo da gledamo i koji moramo igrati. Tek onda na scenu stupa druga bitna stavka, a to je selekcija igraca.

• 1

#19 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 12 June 2016 - 18:24

Pa to, na tom sam mislio, bolji je realno od konkurencije i tu se ne treba lutati i dvoumiti oko napadača. E sad ni ja ne mislim da je on vrh u nekim svetskim fudbalskim okvirima naravno, mada bih voleo da postane  :D

Glavni igrači su Matić i Tadić bez dileme.

Edited by dzone87, 12 June 2016 - 18:26.

• 0

#20 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,236 posts

Posted 12 June 2016 - 20:24

Ae u troskocima ;)

Nemoj tako, fali droggy na forumu pogotovo na nasem topiku, imao je covek sjajnih upisa... 

• 0

#21 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 13 June 2016 - 00:49

Mi smo uvek najjaci u svakoj grupi ili medju jacim, pa na kraju pokazemo svetu gde smo zapravo. Ne znam zasto ljudi misle da je ovo slaba grupa, pored Velsa koji nije onaj koji smo nabili onomad, te tvrde i snazne Irske, do Austrije koja je u ovoj klasifikaciji snaga, najjaci tim, i to sasvim sigurno. A nemamo ni one popularne repke koje nazivamo "kanta za nabijanje" gde su bodovi sigurica.

Hajd', jest' povecan optimizam sa Muslinom, izgleda da ce covek postaviti bar neke stvari na svoje mesto, no opet nisam uveren da je to dovoljno, a i vec sam vidjao vecu dozu optimizma i ranije i sam sam bio njen pobornik, najsveziji slucaj sa Sinisom.

Hrabri sto nemamo previse zvezdica u timu, pa verujem da su momci koji budu dobili sansu ti koji su spremni da zagrizu jako, iz patriotskih, takmicarskih i licnih razloga.

Definitivno jesam za to da pristup i spremnost na borbu mora biti cak i iznad kvaliteta. Drugacije ne vredi, jedan koji pristupom nije pravi sjebe ceo tim. 

Treba nam i malo srece. Mnogo me na duze staze brinu povrede Nastasica, to sto Veljkovic, Jovanovic i Spajic ne igraju dovoljno. Kljuc svega je kako ce nam izgledati zadnja linija, nekako u ostalo ne sumnjam previse.

Rajkovic, Vanja Milinkovic Savic

Ivanovic, Maksimovic, Milunovic, Nastasic, Spajic, Jovanovic, Veljkovic, Babic

Rukavina, Gudelj, Mladenovic, Ristic

Matic, Grujic, SMS, Milivojevic, Maksimovic, Fejsa

Zivkovic, Kostic, Markovic, Ljajic, Tadic, Djuricic, Gacinovic

Mitrovic, Saponjic, Jovic, Pavlovic

Kao sto se vidi, mnogo igraca koji nisu formirani, koji mogu biti klasa, a mogu nestati sa fudbalske mape kao da ih nije ni bilo. Najvise zavisi od toga koliko pazljivo budu birali put kojim im ide karijera, kako oni tako i klubovi.

PS U ovoj formaciji voleo bih videti malo vise hrabrosti na bocnim pozicijama, ne bih bas nista imao protiv da levo vidim ponekad na primer Kostica, a desno recimo Srnica.

Edited by Daldri, 13 June 2016 - 01:06.

• 0

#22 DEJAN.CZV

DEJAN.CZV
  • Members
  • 3,067 posts

Posted 13 June 2016 - 18:20

Da i ja podelim moj optimizam na novoj temi :D
Mislim da cemo biti konkurentni u ovoj grupi samo ako budemo igrali u skladu sa nasim mogucnostima, a to je cvrsto, kompaktno i organizovano. Ne moramo da jurimo neki extra fudbal jer mi prosto ne mozemo tako da igramo. Ta kompaktnost nam je falila sa Mihom na primer. Dok u zadnjim kvalifikacijama nismo imali nista. Znaci samo cvrsto, jako u odbrani a napred da resavaju Kostic, Tadic, Ljajic i Mitrovic.

Meni je dovoljno da igramo kao na zadnje 3 prijateljske... Austrija i Irska jesu cvrste i organizovane reprezentacije ali ne i toliko jake da bi ih se plasili.
  • 0

#23 kosarka

kosarka
  • Members
  • 507 posts

Posted 16 June 2016 - 19:08

Kljuc za odlazak na SP je da se igra van Beograda!

Odigrati sve utakmice u Novom Sadu, 

Moglo je ovdje lako biti i 8-1.

• 0

#24 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 16 June 2016 - 22:44

Vec vidim jednu minu. 24. Mart idemo u Gruziju. Vec vidim nikakav teren, lose vreme, nasi u tradicionalno raspadnuti, ladan tus negde u 70. neki penal ili tako neki tradicionalno retardiran gol.

• 0

#25 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,051 posts

Posted 16 June 2016 - 23:13

Vec vidim jednu minu. 24. Mart idemo u Gruziju. Vec vidim nikakav teren, lose vreme, nasi u tradicionalno raspadnuti, ladan tus negde u 70. neki penal ili tako neki tradicionalno retardiran gol.

samo pozitivno. -_-

• 0

#26 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 16 June 2016 - 23:34

Sreća pa mi samo gubimo bodove na tim malim utakmicama inače Italiju, Hrvatsku, Belgiju, Dansku, Portugal za takve ne brinemo, tu su bodovi naši  :D

• 0

#27 gogo dodo

gogo dodo
  • Members
  • 229 posts

Posted 17 June 2016 - 11:08

Samo da podsjetim da je Gruzija nedavno dobila Spaniju 1:0. Kljucna utakmica je prva, protiv Irske u Beogradu.

• 0

#28 Боги

Боги
  • Members
  • 6,655 posts

Posted 11 July 2016 - 00:03

Nastasic se vraca u reprezentaciju,i igrace u kvalifikacijama

• 0

#29 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 11 July 2016 - 00:18

Ma to nije upitno, upitno je samo koliko može da izdrži da se ne povredi. Valjda će krenuti u sezonu konačno sa mnogo više sreće nego prethodnih sezona.

• 0

#30 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,331 posts

Posted 11 July 2016 - 09:06

Ja mislim da prolazite ovu grupu. I slazem se sto je netko rekao da su najbitnije prve utakmice radi samopouzdanja. Ako to dobijete, moglo bi ic prilicno glatko. Ne zato sto ste superkvalitetni, nego zato sto nema azdaja u grupi.
  • 0