Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa E - ITA, BEL, IRE, SWE


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#286 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 23 June 2016 - 09:14

Uvek i svuda protiv Talijana i njihovog shvatanja fudbala.


  • 1

#287 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 23 June 2016 - 09:28

Italijane ili voliš ili mrziš, nema trećeg :kece:


  • 0

#288 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 June 2016 - 16:55

Italijane ili voliš ili mrziš, nema trećeg :kece:

Niti ih mrzim niti ih volim, ali fakat nikad ne bih navijao za njih. Možda samo protiv Brazilaca...

Iako je igračina, čak ni Pirla ne obožavam jer pored toga što je majstor i on je Italijan što se tiče tempa u fudbalu, jebeno sporo. Burazer gotivi Milan od malih nogu zbog Deje, pa sam bio upućen u neke stvari van terena, i nije čak Pirlo ni tolki car kao što se misli po nekim pričama.

Maldini i Nesta su liga za sebe, pogotovo prvi, ali sad da navijam za Kijelinija... no way. I nekako ovo je sad Juventus era italijanskog fudbala. A nemam lepo mišljenje o tom klubu.

 


  • 0

#289 Magija

Magija
  • Members
  • 2,033 posts

Posted 23 June 2016 - 17:29

Zivecu u inostranstvu skontao sam da bukvalno svi Italijani vole nacin na koji njihovi timovi igraju. Bukvalno svi znaju vise od prosecnog gledaoca fudbala o taktici, kad sam igrao fudbal sa njima svi igraju na taj nacin, ne vole englesku ligu jer smatraju da se igra previse otvoreno i previse sansi da se dopusta iako su svesni da je tamo najveci kvalitet. Svesni su oni da je njihova liga slaba po kvalitetu i da im je reprezentacija individualno krs, ali  i dalje vole vise takav fudbal nego otvoren i sa puno golova..


  • 0

#290 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 23 June 2016 - 19:39

Neshvatljivo mi je kako su tako nisko pali sa igračima svetske klase. Ok sad su odigrali dobro ovu fazu takmičenja ali ovaj njihov tim osim odbrane nema ubice u ofanzivi kao pre. I liga im je posle onog kalčiopolija otišla stranputicom. Neki veliki kapital pomogao bi sigurno da stvari krenu na bolje jer novac sada može da bude bitan faktor, ali ja sam na njih gledao uvek kao i na Špance da im recimo manje para treba za bolje igrače zbog talenta, za razliku od naravno Engleza koji da nemaju takav kapital liga bi im bila gora od ruske.


  • 0

#291 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 June 2016 - 19:50

Pa oni imaku kapital jer im je liga zanimljiva, igra se dinamičan i atomičan fudbal već 20 godina. Jeste pao sad malo kvalitet ali je stvorena ta navika kod ljudi da gledaju. Englezi imaju para jer im je liga popularna i mnogo para generišu kroz TV prava (svaki tim minimum 150 miliona što je mnogo više neg što Italijani uzmu od svih prihoda) i sponzorstva. Italijani mnogo teško da će da urade na tom polju nešto u narednih 20 godina.
Meni je prva asocijacija na italijanski fudbal bekovi koji na prvu vraćaju u sredinu ili čim se povede napad staju na loptu i guraju u sredinu. I to njihovo šetkanje, da se ne izleti visoko.
Inter i Milan su igrali bez krila 15 godina.


Nije to stvar samo neke taktičnosti. I Nemci i Španci su veoma taktički pismeni, a ja Nemce obožavam u fudbalu, mislim njihovu reprezentaciju i navijam neretko za njih iako Nemačku kao državu baš ne volim ( i jezik, i taj neki mentalitet, i nadmenost itd itd).
Italijani gledjau da umrtve totalno meč pa onda da se snadju bolje od protivnika u takvom mrtvom meču. Zato je njima u poslednjih 10 godina bilo svejedno sa kim igraju, gubili su i od slabijih od sebe, dok su pobedjivali bolje od sebe.
Nekako utupe utakmicu i po cenu svog tempa.


  • 0

#292 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 23 June 2016 - 20:56

Normalno da im je liga zanimljiva kad su doveli do toga da im svaki klub za transfere ima preko 100 miliona eura. Ni u Španiji ni u Nemačkoj to ne ide tako iako su oni za Engleze Bog i batina što se tiče fudbala kad se gledaju ovi najveći, ali očigledno da su Englezi mnogo uspešniji kad je marketing u pitanju. Mada to će biti i mač sa dve oštrice za Engleze sad jer će kako godine prolaze ovim najpopularnijim i najtrofejnijim klubovima biti sve teže i teže da osvoje ligu ii da dođu do mesta koje vodi u LŠ. 

 

Italijani nemaju ni približno para od tih TV prava kako bi novcem kupovali i pojačavali svoje klubove, ali ni to im nije neko opravdanje zašto nemaju ni na vidiku nekog novog Tottija, Vieirija, Del Piera. Ne prave više igrače takve klase kao pre, e sad može da bude i razlog oslabljena liga, a možda i do slabijeg rada sa klincima.


  • 0

#293 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 23 June 2016 - 21:54

Treba reći i da mantra o talijanskom shvatanju fudbala danas i nije baš sasvim tačna. Zapravo, počev negde od Prandelija, Italijani igraju kudikamo drugačiji, otvoreniji i ofanzivniji fudbal. I dalje su oni taktički majstori, ali pogledajte recimo ovaj meč protiv Belgije - Belgijanci su najbolje prilike na meču stvorili iz kontri, i to pri rezultatu 1-0 za Italiju, što će reći da su oni i pri povoljnom rezultatu ostavljali prostor pozadi. Dakle, miljama daleko od bunkerisanja.

 

Pa i ako se vratimo malo u prošlost - onaj Milan sa početka 90-ih važi za ekipu koja je igrala apsolutno spektakularan fudbal. Moram da priznam da i ovaj aktuelni Juve igra poprilično zanimljiv fudbal, iako je reč o klubu na koji sam onako subjektivno hronično alergičan.

 

Kapiram da ima ljudi koju hejtaju Italijane, i ja sam kao klinac spadao u tu grupu. Ali kada neka zemlja ima takvu fudbalsku kulturu i tradiciju, i fudbalski identitet kakav verovatno niko drugi nema, čovek mora da ih poštuje. Možda je malo nesrećno poređenje, ali me na neki način podsećaju na Litvaniju ili nas u basketu. Ne navijam za njih, ali im se divim do imbecilnosti.


  • 3

#294 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 June 2016 - 00:47

Jbg sad, to je nacija od 60 miliona, decenijama jaka ekonomija, imali su jake timove, jaku ligu. Nije to baš taj achievement.

Ako nas i Litvance u basketu mogu da poredim sa nekom nacijom za fudbal, to su Holandjani sigurno. Maltene su sve naučili da igraju fudbal, naravno ne mislim na nešarlatanski fudbal, najiventivniji su. Imali su svoje posebne škole, spoj tehnike i taktike. Holandski fudbaleri su najčešće taktički najpismeniji igrači, ako pričamo u oba pravca.
Nisu imali sreće da osvoje svetsku titulu, i to je jedna od najvećih trageija (na sve sportove mislim) što nisu svetski šampioni bili nikad.

Prošlo svetsko kad su došli do polufinala, svadjam se sa ćaletom pre i tokom prvenstva kako su mnogo bedni, nema šanse nikog da pobede, nemaju igrače, a ćale mi kaže "Možda al' to su Holandjani, jednostavno najbolje razumeju fudbal".
Generalno za moderan evropski fudbal su definitivno najuticajniji. Ne samo Krojf, nego sam od više matoraca slušao da su Holandjani imali prvi te napadače, krila i slične igrače koji su igrali timski, gledali više da asistiraju nego da daju gol. Gulit je po pričama mnogih mnogo poseban igrač bio, jer bio mnogo kompletan igrač. Izašo je iz okvira tipičnih desetki.
Ljudi su sad počeli da doživljavaju Holandjane preko Robbena, i to me žešće nervira. Mada je on paklen igrač, ma koliko igrao jednodimenzijalno, tolko je to doveo maltene do savršenstva. I koncentracija dok radi to, i tehnički, taj njegov usitnjen korak gde uvek ima punu kontrolu nad loptom a unosi snagu u šut iz kolena tim sitnim korakom. I ta priča da njega  lako da čuvaš jer mu čuvaš samo njegovu levu stranu i tu stojiš je malo naivna. Pokušavali su neki, pa sam vidjao kako ih izbaci ko iz voza kad projuri pravo, ili čak desno, pa natera nekog da odmah pojuri njega, a on to iskoristi odmah da te izbaci i namesti se na svoju levu nogu.
Pa je bio Bergkamp, koji je iako teška vaška od lika, bio jebeni genije. Pre toga Van Basten. Kluivert kojeg su povrede i ta moronska Barselona sa početka 00ih sprečili da ima veću karijeru. Ali predivna fudbalska tehnika, nikakvi cirkusi itd.
Pa Nistelrooy, takodje vašketina, al' najbolja glava i razmišljanje za sve napadače možda u poslednjih 20 godina... Majstorčina, koji je imao apsolutnu efikasnost kod korišćenja svojih sposobnosti.

To je ono što mi se svidja kod Holandjana, mnogo znaju da koriste svoje sposobnosti, totalno eksploatiš svoje tehničke kvalitete.
Dok su meni Brazilci odvratni, jer su u 99 posto slučaja tupadžije i cirkuzanti.

Brazilci igraju fudbal da bi pimpali i da bi im to donelo para da se drogiraju, napijaju, jebavaju i sl. Upoznao sam 15ak Brazilaca i naravno smarao ih o fudbalu. Totalno ih boli uvo za fudbal, tj. onim je bitan da bi preko njega došli do kinte i sprdanja.
Dok Holandjani razmišljaju totalno drugačije o fudbalu.


 


  • 0

#295 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 24 June 2016 - 09:36

Treba reći i da mantra o talijanskom shvatanju fudbala danas i nije baš sasvim tačna. Zapravo, počev negde od Prandelija, Italijani igraju kudikamo drugačiji, otvoreniji i ofanzivniji fudbal. I dalje su oni taktički majstori, ali pogledajte recimo ovaj meč protiv Belgije - Belgijanci su najbolje prilike na meču stvorili iz kontri, i to pri rezultatu 1-0 za Italiju, što će reći da su oni i pri povoljnom rezultatu ostavljali prostor pozadi. Dakle, miljama daleko od bunkerisanja.

 

Ovo. Jedini koji su me do sada zalepili za tv su Italijani protiv Belgije i Hrvati protiv Češke. Dobro, i Gabor.  :D

 

Italijani su tako lepo razmontirali Belgiju da je to bila ljubav na prvi pogled. Inače, nemam stalne favorite ili ekipe koje hejtam, sve je stvar trenutne inspiracije.


  • 0

#296 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 24 June 2016 - 09:51

Apsolutno je pogresno, ali i popularno pricati o Katanacu, bunkerici i slicno. Italija (neka bude samo na ovom EP) igra odlican fudbal, a izgleda da je 'problem' kod navijaca i ljubitelja istog sto su toliko dobro takticki potkovani, sto su u defanzivi fenomenalni pa protivniku prepuste jedva nekoliko sansi za 90 minuta. To nekim fanovima ne odgovara, hoce da gledaju golove, sanse i driblinge i to je sasvim legitimno, ali onda su promasili takmicenje.

Ne radi se samo o Italiji, veliki broj ekipa na ovom prvenstvu (verovatno iz razloga sto su sanse za prolaz uvecane, broj potrebnih bodova manji) je takticki i defanzivno na visokom nivou, neke tradicionalno a neke prinudno. Evidentno je da je fokus priprema pred takmicenje stavljen na sopstveni gol i timskom radu.

 

 

Pomenuo bih jednu reprezentaciju koja je pobrala simpatije prethodne dve - tri godine, Island. Ekipa koju sam pored Srbije najvise ispratio u prethodnom kval. ciklusu, neki period pre istih a naravno i na ovom EP.

Pored fizicke nadmoci, igraju takticki i defanzivno maestralno. Pored ove tri stvari, prekid im je mozda i najzajebaniji na ovom EP, a i kontre umeju da budu ubitacne. Klasican su primer kako dobar timski rad, dobra fizicka i takticka priprema mogu da donesu rezultat, u relativnom kratkom vremenskom periodu.

Mislim da je ona mantra o 'sevi, pas - igri koja je oduvek krasila Jugoslaviju i Srbiju, Evropski brazilci' i slicno klasicno lupetaranje, jer je u fudbalu poslednjih godina fizicka i takticka priprema jedan osnov koji se prosto mora ispuniti. I to vidimo iz utakmice u utakmicu, sve ostalo je vec neki drugi level, ali bez ova dva faktora ne moze se postici nista ozbiljnije. Nazalost, Srbija u oba segmenta debelo zaostaje za, rekao bih, svakom ekipom na ovom EP osim Rusije (postavka odbrane kod drugog gola Velsa  :rotflmao:).


Edited by Kendrick, 24 June 2016 - 09:53.

  • 1

#297 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 24 June 2016 - 10:57

Mislim da je ona mantra o 'sevi, pas - igri koja je oduvek krasila Jugoslaviju i Srbiju, Evropski brazilci' i slicno klasicno lupetaranje, jer je u fudbalu poslednjih godina fizicka i takticka priprema jedan osnov koji se prosto mora ispuniti. I to vidimo iz utakmice u utakmicu, sve ostalo je vec neki drugi level, ali bez ova dva faktora ne moze se postici nista ozbiljnije. Nazalost, Srbija u oba segmenta debelo zaostaje za, rekao bih, svakom ekipom na ovom EP osim Rusije (postavka odbrane kod drugog gola Velsa  :rotflmao:).

 

Tako nešto se ne viđa na trećeligaškim livadama


  • 0

#298 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 24 June 2016 - 11:15

Zivecu u inostranstvu skontao sam da bukvalno svi Italijani vole nacin na koji njihovi timovi igraju. Bukvalno svi znaju vise od prosecnog gledaoca fudbala o taktici, kad sam igrao fudbal sa njima svi igraju na taj nacin, ne vole englesku ligu jer smatraju da se igra previse otvoreno i previse sansi da se dopusta iako su svesni da je tamo najveci kvalitet. Svesni su oni da je njihova liga slaba po kvalitetu i da im je reprezentacija individualno krs, ali  i dalje vole vise takav fudbal nego otvoren i sa puno golova..

Upravo ovo.

Neke reprezentacije dobijaju zvizduke od svojih navijaca kad igraju bunker, kad igraju na 0:0/1:0. Kod Italijana toga nema ni u naznakama, svi znaju kako je najsvrsishodnije igrati i podrzavaju tu filozofiju. Zato su i tako dobri.


  • 0

#299 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 June 2016 - 13:29

Ja samo ne znam na osnovu čega ste toliko oduševljeni njihovom igrom na ovom EP, pogotovo protiv Belgije.

Nisu mogli da povežu 3 pasa, Belgija ih nije nakantala samo zato što je Hazard imao svoj dan anojing razmaženog kretenizma, a KDB  te svihe neke nesigurnosti, plus sa Edenom je očajno saradjivao taj meč, i imaju neke nerašćišćena posla. Naravno Lukaku je promašivao otvorene šanse.

Italijani dali prvo gol, totalni user, ma koliko lopta Bonućija bila dobra, to je greška Alderweireld-a. Odličan igrač, kiksao baš onako pošteno, promašio čitav fudbal. Nikakav gol na taktičnost, nešto isplanirano ili tako nešto. Još samo da mi neko kaže da je to deo taktike, da je to planirano, da izadješ na meč i da ti plan igre bude da štoper pošalje vertikalni pas 60 metra i da početnički pogreši jedan od boljih štopera u Evropi prošle godine.
Drugi gol je samo posledica toga što su Belgijanci morali da se otvore i da krenu svi napred.
Bravo, profi fudbaleri rešili kontru 4 na 2, tako što jedan drugom centrirao iz šesnesterca sa 15 metra daljine na volej a ovaj dao gol volejom sa 6,7 metra. Wow, bravo. Kakvi su majstori, igraju lepršav fudbal, odigrali super akciju u napadu gde protivnik nije imao 2 igrača na svojoj polovini...
Slično kao i ovaj gol Islandjana. To nije nikakvo posebno umeće ekipe, manje više svaki profi tim to zna da izrutinira, već jednostavno je protivnik je morao totalno da se otvori i da napuni protivničku polovinu svojim igračima.


  • 0

#300 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 24 June 2016 - 14:57

A jbt. Pas Bonuccija vrhunski, primanje i gol Giaccherinija vrhunski. To je fantastičan gol, a ne user. Stoper je pogriješio, ali koliko bi igrača tako smirilo tu loptu i dalo gol.


  • 5