Jump to content


Photo
- - - - -

Samo Jako....


  • Please log in to reply
1346 replies to this topic

#946 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 March 2017 - 00:56

Nakon dosta godina opet malo da vas pogledam, isti ste, isti problemi!

Ovo, o Actekima ne drži vode: nisu bili baš ljudožderi, ali su imali svoj

 stav o imigraciji, populaciji, veri i politiki! Bio je krvav, a kad malo pogledaš od blizu, ne razlikuje se mnogo od sodobnosti! :)

wtf?!?!?  :krsta:


  • 0

#947 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 21 March 2017 - 01:12

Hahahahahaaha... dooooobar!
  • 0

#948 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 21 March 2017 - 02:25

Meni iskreno Beli simpatican.

Sa jedne strane imamo radikalski 'jedan za sto' sljam, i 'necemo da trosimo toplu vodu' vulina, sa druge zute lopove i nesposobnjakovice koji su, nakon Djindjiceve smrti izvrgli ruglu sve ono za sta se on zalagao.

Beli mi tu dodje kao Monti Pajton osvezenje, nije nikakva nuklearna fizika, ali mi je gotivan lik
  • 2

#949 Officer Barbrady

Officer Barbrady
  • Banned
  • 166 posts

Posted 21 March 2017 - 11:07

Šešelj: Beli liči na Bokija 13.  Beli: Beži Šeki, ide Beli

1. runda

Zašto Šešelj/Preletačević ne treba da bude predsednik Srbije?

Šešelj: To zna cela Srbija. Njega niko ne doživljava kao ozbiljnog kandidata. Uz to mu je i protivzakonito prihvaćena kandidatura, ali su strane službe i ambasade odlučile da treba da se obezvredi izborni proces. Njegova uloga je da to sprovede i napravi sprdnju sa institucijama sistema. Njegovi glasači treba dobro da se zamisle da li je vreme za ovakvo šegačenje ili Srbiji treba ozbiljan predsednik.

Beli: Zato što je 30 godina u politici, a ništa nije uradio, osim što se šlepa na narodnoj grbači i truje raju očajnim pričama. Trenutno je on Vučićev „prilepak“, dok je do pre pešestina godina bilo obrnuto - više sreće drugi put. Čika će raditi kao singerica za razliku od ostalih.

2. runda

Kako biste opisali način na koji se Šešelj/Preletačević bori za svoje političke ciljeve?

seselj-foto-zorana-jevtic-1489964768-113 Foto: Zorana Jevtić

Šešelj: Taj Preletačević nema ni način političke borbe niti političke ciljeve. On je proizvod dosmanlijskih marketinških magova. To kako se on ponaša je sve po njihovim utvrđenim pravilima. On je samo instrument, a ne politička ličnost. Za njega je Nikola Šećeroski akademik.

Beli: Lična korist i igre. Šešelj nije nikakva opozicija ovoj vlasti, to je svakome jasno. Ista ekipa koja nas zavlači svojim igricama toliko godina. Ali nama Srbima računica nikada nije išla od ruke.

3. runda

Koga biste prvo odlikovali kad postanete predsednik?

Šešelj: Sigurno bih odlikovao Vasilija Krestića, jednog od najistaknutijih srpskih istoričara. Postoje ljudi koje je Toma već odlikovao, a ja bih im dao viša odlikovanja, kao na primer profesorima Smilji Avramov i Veselinu Đuretiću.

ljubisa-beli-preletacevic-luka-maksimovi Foto: Zorana Jevtić

Beli: Odlikovao bih nekog beskućnika jer živi na ulici, a i dalje je živ. Odlikovao bih i sve građane koji su preživeli sve ove nedaće koje nam se dešavaju 30 godina. Poslednja odlikovanja bila bi rezervisana za sve nesrećne vođe koje su nas gurale u ambis od uvođenja višestranačja.

4. runda

Pratite li šta radi Šešelj/Preletačević na društvenim mrežama?

Šešelj: Ma ne pratim. Uhvatio sam nekoliko puta njegove tvitove, jer su mi se učinili dopadljivi i smešni, ali to više nije čak ni duhovito. Nemam vremena da se bakćem Preletačevićem na društvenim mrežama.

tabela-press-kliping-1489756156-1132447.

Beli: Ne pratim, zaista. Ali verujem da nije previše inovativan, to su standardne radikalske forice koje više nisu samo na TV nego i na društvenim mrežama. Verujem i da mu veoma smeta što mu se drma fotelja najvećeg cirkusanta naše političke scene. Beži Šeki, ide Beli!

5. runda

Koliko procenata glasova će osvojiti Šešelj/Preletačević u prvom krugu, a koliko vi?

Šešelj: On ne može ni da se poredi sa mnom, jer ću ja uzeti najmanje 20 odsto, a njega procenjujem na jedan do dva odsto. Taj Beli može da se poredi samo sa Čankom i onim sirotim Boškom Obradovićem.

glasanje-izbori-foto-dragan-kadic-148724 Foto: Dragan Kadić

Beli: Mogu samo sebe da procenim: pobeda u prvom krugu, ja verujem. Ipak, prema eminentnom istraživanju mog sugrađanina Milana Tarota, u prvom krugu ću da osvojim samo 23,17 odsto, al‘ ću zato da sašijem Vučića u drugom sa 53,46 odsto i eto Belog za precednika.

6. runda

Gde vidite Šešelja/Preletačevića za godinu, dve?

Šešelj: Nadam se da će naći neku društveno korisnu ulogu i ozbiljan posao. U politici ga sigurno ne vidim, jer nikakav politički talenat nema. Bio bi dobar zabavljač ili glumac.

Beli: Zamišljam ga kao i ostale političare - u penziji. Aman, čoveče, pa dokle više? Nema više ratova i tema za Šešelja, ali ga možda premijer Aca primi pod svoje skute. Biće veselo u svakom slučaju, ali ovu zemlju moraju da povedu mladi. Političare stare škole šaljemo ili u penziju, ili u apsanu.

7. runda

Šta mislite o stajlingu Šešelja/Preletačevića?

Šešelj: Podseća me na onog Makedonca Bokija 13. Ništa mi se tu ne sviđa. Pa kako može da mi se dopada nešto što je nakaradno, neukusno i ekstravagantno? Klovn je smešan kada se pojavi u cirkusu, ali kad izađe na ulicu, izaziva sasvim drugačije reakcije.

Beli: Sviđa mi se njegov stajling. Obožavam njegove košulje s kratkim rukavima i kravate, s tim što su mu boje demode. Ali Šešelj ne bi ni mogao da iznese neko belo odelo na pravi način - isuviše je prljav igrač. A svi znaju koliko će belo ovog proleća biti u modi.

 

 

 

Vojvodi od zardjale kašike poispadali zubi...  omatorilo se...


  • 1

#950 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 21 March 2017 - 14:06


  • 3

#951 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 21 March 2017 - 14:49

Ovako pametan svet vidi koncept Ljubiša Preletačević Beli. U nadi da će i šupljoglavci najzad shvatiti.

 

 

http://www.reuters.c...t-idUSKBN16S139

 

 

 

 

In Serbian election, the comedy candidate is no joke

 

 
By Matt Robinson | MLADENOVAC, Serbia
 

It started as a joke, a way to poke fun at a discredited political class in elections last year for the local assembly in this rundown town in central Serbia.

 

Communications student Luka Maksimovic, 25, donned a white suit and loafers, an over-sized gold watch and gaudy ring, and rode a horse-drawn carriage through the streets of Mladenovac, promising jobs and cash to anyone who would give him their vote.

 

He assumed the guise of the worst kind of politician - a sleazy fraudster he duly christened Ljubisa 'Beli' Preletacevic. Beli means white in Serbian, while Preletacevic denotes somebody who switches political party for personal gain.

 

Spreading the word on Youtube and Facebook, his party won 20 percent of the vote.

 

"We were just fooling around," Maksimovic said. But Serbia's political establishment isn't laughing anymore.

 

With a presidential election due on April 2, an opinion poll published on Monday has Maksimovic's alter ego coming second, albeit far behind the overwhelming favorite, Prime Minister Aleksandar Vucic.

 

Such a result - barely a week after Maksimovic entered the race - represents a damning indictment of Serbia's beleaguered mainstream opposition and sends a worrying message to the ruling Progressive Party about the depth of popular disenchantment in this impoverished corner of Europe.

 

A pony-tailed pretender with little in the way of a political program besides bucking the status quo, Maksimovic is the Balkan incarnation of an anti-establishment movement sweeping the West.

 

"In every election the world over there are people who believe there is no point voting," said political analyst Vojislav Zanetic. "For those kinds of people, someone who is making a joke out of the options open to the average voter is himself the ideal option for those kinds of people."

 

"Every country that feels the bitter taste of economic crisis, globalization, transition from communism to pseudo-capitalism ... is ripe for such a person," he said.

 

 

GANDALF'S MAGIC STAFF

 

 

Although Maksimovic has clearly captured the imagination of Serbs angry about endemic graft and low living standards, Prime Minister Vucic seems assured of winning the election by a big margin, possibly avoiding a run-off.

 

His Progressive Party faces little real challenge for power, thanks in large part to Vucic's personal popularity as a firm hand in a troubled region.

 

Monday's poll, produced by Ipsos Strategic Marketing and published by the Serbian daily Blic, saw Vucic taking 53 percent of the vote, with Maksimovic second on just 11 percent.

 

At the cafe of Maksimovic's father, which doubles as his campaign headquarters, locals pose for pictures with the beaming candidate.

 

Maksimovic’s campaign videos are a hit on social media; Preletacevic riding a horse, doing push-ups like Rocky, clutching a curtain rail as if it were Gandalf’s magic staff in The Lord of the Rings.

 

But Maksimovic insists it's not only about the laughs. Ten of his party’s 12 councillors in the Mladenovac assembly are serious people, he said, excluding himself and his sidekick.

 

"We're the biggest opposition in Mladenovac," he said, citing his party's success in having the town's poor quality water supply declared unfit for consumption and efforts to improve transparency in how public money is spent.

 

Politicians in Serbia, he said, are "dirty, corrupt", and it is time "at least to try to do something to change that".

 

Sasa Papic, a 42-year-old railway worker in Mladenovac, said the movement could lift turnout among younger voters who might otherwise stay at home.

 

"He doesn’t have to win – it's enough if he kills that perception that it is shameful to be involved in politics. All the smart people have avoided politics."

 

Zanetic, the political analyst, said it remained to be seen whether Maksimovic could maintain the momentum.

 

"Who knows how desperate and angry people are, how revolted they are by what's currently on offer," he said.

 

Maksimovic, who has ambitions to become a television presenter, said he just hoped to pass his exams in time.

 

"I'm going to be president and won't have finished university," he fretted.

 

 

(Writing by Matt Robinson; Editing by Gareth Jones)

 


  • 3

#952 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 March 2017 - 15:14

...

 

 

... u nadi da će i šupljoglavci najzad shvatiti ...

 

 

Supljoglavci na slikici to nikada nece shvatiti, a za Rojters ne brinem - pa oni su trgovci vestima.

;)

 

...


  • 1

#953 ćudabačimkaboškobua

ćudabačimkaboškobua
  • Banned
  • 85 posts

Posted 22 March 2017 - 00:56

Dajte bre ljudi, koji Beli? Razumem tu vrstu bunta i protesta, ali za njega je kabare intelektualno nedostizna razina. Nista licno protiv tog decka. Spontani humor ne poseduje. Deluje izvestaceno.

Ako taj dotera do 5% treba nas sve u ludnicu. Mada blam me hvata kad vidim i ostale kandidate.

Polupismeni glupson koji Domanovicevom 'vodji' nije ni do kolena... A kamo li da ga sa MP poredite...iite...


Edited by ćudabačimkoboškobua, 22 March 2017 - 01:19.

  • 1

#954 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 22 March 2017 - 01:26

Cekaj imas 1 za 100 nacisticki sljam koji divlja po Srbiji, sa druge strane imas lopove tranzicije koji isto tako divljaju po Srbiji. Imas fasistickog kretena Jeremica koji direktno povezan sa Putinom, klerofasticke Dveri, Seselja koji se i dalje pita za nesto, autisticnog Radulovica i posranu i nebitnu opoziciju. I ti smatras da smo za ludnicu ako ovaj zajebant uzme 5% ? Ne bih rekao. Ja mislim da smo mi svi u ludnici vec dugo dugo vremena

Edited by bresson, 22 March 2017 - 01:26.

  • 3

#955 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 22 March 2017 - 01:33

 blam me hvata

 

 

 

Koga to briga... nego, jesi li ti iscepao neki plakat danas?


  • 0

#956 ćudabačimkaboškobua

ćudabačimkaboškobua
  • Banned
  • 85 posts

Posted 22 March 2017 - 01:44

bresson

Cekacu dok ponovo i pazljivije procitas moj post. Uzgred nama preCed'ik ni ne treba. Badava se baca novac u srpski cirkus maksimus...

 

hunter

'nego, jesi li ti iscepao neki plakat danas?'

 

Voles masne bureke?

Belom odajem postovanje u jednom: jedini Srbin kome je za kandidaturu bio dovoljan samo jedan konj. Dobismo i svog Kaligulu... Ave!


Edited by ćudabačimkoboškobua, 22 March 2017 - 01:48.

  • 0

#957 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 22 March 2017 - 01:46

Kaligula je vec na mestu premijera
  • 0

#958 ćudabačimkaboškobua

ćudabačimkaboškobua
  • Banned
  • 85 posts

Posted 22 March 2017 - 02:49

Daleko je Kaligula. Ovaj pacenik jos ni akvadukte sagradio nije.


  • 1

#959 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 23 March 2017 - 18:54

Centar za istraživanje korupcije dostavilo pitanja kandidatima za predsednika i njihovim štabovima. Samo 3 kandidata odgovorila.

No, da pogledamo šta je odgovorio Beli...

 

 

bUR9RJM.png?1


  • 0

#960 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 24 March 2017 - 16:24

4vfhuu.jpg

 

:lol+:


  • 1