Jump to content

Photo
- - - - -

Samo Jako....

• Please log in to reply
1346 replies to this topic

#901 Wook

Wook
  • Members
  • 20,881 posts

Posted 19 March 2017 - 22:39

Вечерас сте имали прилику да видите како се банализује политика. Оставио сам вам 5 минута тишине да размислите мало о свему, преводиоци нису могли да преведу па су се мењали, РТС се оградио од ''неистине'', а водитељки ништа јасно није било. 
И сад Вучић треба нешто да прича љуби га чика. САМО ЈАКО!

АВЕ БЕЛИ ! 5 !

:hail:

https://www.facebook...hc_location=ufi

• 0

#902 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,362 posts

Posted 19 March 2017 - 22:44

• 1

#903 Wook

Wook
  • Members
  • 20,881 posts

Posted 19 March 2017 - 23:06

17264144_129375287593410_100122152109614

• 0

#904 Wook

Wook
  • Members
  • 20,881 posts

Posted 19 March 2017 - 23:31

3 %

:lol+:

• 0

#905 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 20 March 2017 - 00:23

Samo mi nešto nije jasno? Na koju foru Vučić ima ovih "navodnih" 53%??

Nikog koga znam neće glasati za njega, ama jednog jedinog čoveka ne znam koji će njemu dati glas. Kod mene u Kragujevcu samo možeš da čuješ psovke i kritike na njegov račun. U Novom Sadu iznaljmujem stan, pošto zbog posla često idem tamo i ajde iako sam čuo nekolicinu ljudi koji će glasati za njega takođe ima baš baš dosta i koji su protiv. Pošto mi je devojka iz Kraljeva i često idem kod nje i tamo ista situacija kao u KG-u. Ok ne znam ljudi tamo koliko u KG-u, ali svakog koga znam ili gde sam slučajno čuo da se o tome priča niko ne daje podršku Vučiću. Rođena sestra mi živi u Beogradu sa suprugom i tamo kad odem niko ne pominje Vučića u pozitivnom kontekstu. Rodbinu imam u Paraćinu i tamo isto jednog jedinog čoveka nisam čuo da je za trenutnog premijera, a dve najbolje drugarice i drug iz srednje škole mi studiraju i stanuju u Nišu već dugi niz godina i tamo kad sam otišao i kad se potegne ta tema svi pričaju protiv Vučka.

Pa me zanima otkud onda ovako visoki procenti? Kako se onda određuje to? Ok, nisam naivan i siguran sam da će on pobediti, šta više verovatno će razbiti sa procentima kao što ovaj Blic i piše, ali na koju foru ako ja od, lupam, 1000 ljudi koje znam po celoj Srbiji ili sam čuo da pričaju o tome slučajno, 10 njih su rekli pozitivno nešto za Vučića? Možda ja slučajno znam samo one koji su protiv trenutne vlasti ili narod koji će njemu dati glas krije svoj izbor? Jedino mi to pada na pamet, naravno ima i treća opcija koju nikako ne isključujem kad je u pitanju nešto ovako veliko a to je da će jednostavno namestiti izbore.

• 0

#906 Wook

Wook
  • Members
  • 20,881 posts

Posted 20 March 2017 - 00:35

Naravno da nema. 

• 0

#907 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,507 posts

Posted 20 March 2017 - 00:37

Pa meni nije to bas toliko nerealno. SNS, SPS i Madjari su imali 60% na izborima prosle godine. Da kazemo da nece svi bas glasati za Vucica i da ce izlaznost biti malo veca, to moze da bude recimo 7-10% glasova manje i da on dobije u prvom krugu.
Naravno, ja se ipak nadam da nece i mislim da su ova istrazivanja namestena, alibse se ne bih mnogo iznenadio da on zavrsi sa ovim procentom.
Mislim da se samo mi krecemo u krugu ljudi koji nisu relevantni za ocenu stvarne sitacije.
A evo dacu ti i primer mog ujaka sa sela koji pljuje Vucica, ali je opet kaze glasao za njega na izborima jer nema za koga drugog :D
  • 0

#908 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,568 posts

Posted 20 March 2017 - 00:49

Nikog koga znam neće glasati za njega, ama jednog jedinog čoveka ne znam koji će njemu dati glas. Kod mene u Kragujevcu samo možeš da čuješ psovke i kritike na njegov račun. U Novom Sadu iznaljmujem stan, pošto zbog posla često idem tamo i ajde iako sam čuo nekolicinu ljudi koji će glasati za njega takođe ima baš baš dosta i koji su protiv. Pošto mi je devojka iz Kraljeva i često idem kod nje i tamo ista situacija kao u KG-u. Ok ne znam ljudi tamo koliko u KG-u, ali svakog koga znam ili gde sam slučajno čuo da se o tome priča niko ne daje podršku Vučiću. Rođena sestra mi živi u Beogradu sa suprugom i tamo kad odem niko ne pominje Vučića u pozitivnom kontekstu. Rodbinu imam u Paraćinu i tamo isto jednog jedinog čoveka nisam čuo da je za trenutnog premijera, a dve najbolje drugarice i drug iz srednje škole mi studiraju i stanuju u Nišu već dugi niz godina i tamo kad sam otišao i kad se potegne ta tema svi pričaju protiv Vučka.

Pa me zanima otkud onda ovako visoki procenti? Kako se onda određuje to? Ok, nisam naivan i siguran sam da će on pobediti, šta više verovatno će razbiti sa procentima kao što ovaj Blic i piše, ali na koju foru ako ja od, lupam, 1000 ljudi koje znam po celoj Srbiji ili sam čuo da pričaju o tome slučajno, 10 njih su rekli pozitivno nešto za Vučića? Možda ja slučajno znam samo one koji su protiv trenutne vlasti ili narod koji će njemu dati glas krije svoj izbor? Jedino mi to pada na pamet, naravno ima i treća opcija koju nikako ne isključujem kad je u pitanju nešto ovako veliko a to je da će jednostavno namestiti izbore.

Jednostavno - uzorak ti nije reprezentativan. Spominješ one koji studiraju, tako da ili planiraju da odu iz zemlje, ili moraju da nađu posao na osnovu sopstvenih sposobnosti, a ne na osnovu stranačke pripadnosti. Ako još i radiš u privatnoj firmi i/ili pošteno zarađuješ svoju platu i krećeš se u sličnim krugovima, opet nije reprezentativan uzorak. Ako su sagovornici iz Kraljeva sličnog profila ili ako su izgubili posao u poslednjih nekoliko godina, ili ako im je smanjena plata, opet imaju razloga da budu protiv SNS.

S druge strane, veliki deo populacije je funckionalno nepismen, pri glasanju ide kuda ide većina, što takođe nosi poneki glas. Mislim da ni lokalni izbori nisu loš reper, jer SNS ima vlast u velikom broju opština, a za njih je neko morao da glasa, čak i ako uzmemo u obzir preletače.

Ne bih izostavio ni to da na izbore izlazi oko 50% birača sa spiska. Ma koliko da je ljudi u poslednje vreme otišlo u inostranstvo, ima i dosta onih koji jednostavno ne izlaze na izbore jer ih to ili ne zanima, ili naprosto smatraju da nemaju za koga da glasaju, a ima i belih listića.

Dok se ne pojavi neko ozbiljan, sa ozbiljnim programom i sa ozbiljnim ljudima, SNS ostaje na vlasti.

• 1

#909 Officer Barbrady

Officer Barbrady
  • Banned
  • 166 posts

Posted 20 March 2017 - 00:54

Jel Milan Tarot u spodu ubo ove IPSOS-ove procente :D
  • 0

#910 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,828 posts

Posted 20 March 2017 - 02:17

...

Ovaj lutan, 'beli dzukser' je toliko glup, da ne cudi cinjenica da ga cimaju koncicima.

Pristojan covek jednostavno dozivljava blam gledajuci tog nesretnika kako se 'dekonstruise'.

Totalna 'mladenovacka kreativnost', narodsko dno dna, gde likovi vrludaju od tuznog do polu-normalnog i gde se moze videti totalno 'narodno izvitoperenje'. Dovoljan bi bio jedan odlazak u neku provincijsku kafancugu, pa da covek vidi / cuje mnogo kvalitetnije drljatore. Ona Gucha je za ove mladenovacke 'polutane' istinski svrBski Woodstock.

:s_w:   

Smeo bih se opkladiti da ce se 'beli dzukser' posle 'izbora' pojaviti na nekom rijalitiju tipa 'farme', gde je, uostalom, oduvek pripadao. Ovim ne mislim na istinske seljake koji zive od zemlje i svog rada, govorim o laznjacima, 'polutanima' koji u oba slucaja samo 'smire' / lose igraju neku ulogu, koja, cak i takva klimava i dziberska, ocigledno prevazilazi njihove sposobnosti.

Toliko idiJotskog drljavljenja, takve navrat-nanos sklepane nebuloze koje odaju primitivan nacin razmisljanja / plitak um - to se retko moze videti na jednom mestu. Kao da su oni likovi, pobegli od 'pomracenja sunca', izmileli iz podruma & sklonista.

:frust:

Najvise mi lici na 'Rokere s Moravu' koji su hteli da parodiraju narodnjake, pa se onda pretvorili u narodnjacku samoparodiju, gde je do punog izrazaja dosao istinski seljakluk.

A mnogo je smesno, ako su ona istrazivanja odaju barem pribliznu sliku tendencija na politickoj sceni, koliko je izvrgao ruglu 'opoziciJu' sa onim njihovim usiljenim dobosarenjem i ispraznom govorancijom - 'usta puna zubnog porcelana'.

Pa, na njihovu zalost ispalo da su 'dzaba krecili', tj. njihov doprinos privatnom dentisti niko ne ceni!

;)

Sa druge strane, zalosno je u sta se pretvorio ovaj tzv. narod' koji ne zeli da radi nad sobom i da se prosvecuje, a najgori medju njima, tzv. 'opoziciJonari', pretenduju da ga 'vode'!?

To je bagra koja je umislila da neko treba dozivotno da se divi njihovim 'demokraturskim implantima', koji se srafe da ne ispadnu!

:lol+:

Opet sa druge strane, ocigledno je da u ustima imaju strano telo koje im samo smeta da istinski zvocaju o sajkaci u srcu / belim vunenim carapama i sVrBovskom radikalizmu.

Dobro je sto ce ove opoziciJone drljavine ostaviti trag na 4umu, to su minijature sVrBovskog opoziciJonog glupila koje ce neko pazljivo citati, posto tu ima dosta materijala za psiho-socijalno istrazivanje.

:krsta:

...

Edited by Kinik, 20 March 2017 - 02:19.

• 2

#911 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,365 posts

Posted 20 March 2017 - 06:47

Dzone,  ne znam za druge gradove , ali kod mene u PA , mislim da mogu imati bolji ""uzorak" , barem za moj grad.  Radim napolju sa ljudima, na mestu gde je mozda uzorak i najbolji.

ipak ,nezalost, velika vecina ljudi cita "informer" , kada ih pitam zasto, oni kazu- pa najeftiniji je. mnogi jesu nazalost za AV-a . Da - vecina, rekao bih. Sad da li prelazi 50% ne bi znao reci. Stariji su vecinom za njega. Od srednje i mladje populacije reklo bi se da vecina nije za AV-a, ali ih ipak ima dosta koji i jesu...Ali isto tako i medju starijom populacijom ima njih koji su protiv AV-a . A ima medju starijima i onih koji su za Belog B-)...  

Prema mojoj proceni otprilike jeste negde 50% za i 50% protiv Vucica, Mozda cak i protiv ima i nesto vise..   Medjutim, mnogi koji su protiv ce apstinirati , ili  skrabati listic. Pogotovo oni stariji , a koji su protiv Vucica, a koji su isto tako razocarani i razjedinjenosti opozicije. A Belog tolko ne prate ( mnogi nisu ni culi za njega) , jer ga na medijima skoro da i nema , u novinama ( ni u opozicionim ) takodje..

Uz sve to ako se dodaju "sigurni glasovi" onih koji su zaposleni u javnom sektoru, ili oni kojima obecavaju posao,  uz poneko kraduckanje ( Kosovo i dijaspora pre svega )   nije daleko od istine da ce AV pobediti u prvom krugu..

Ponovicu... Znacaj Belog nije toliko bitan za ove izbore. Medjutim ukoliko se ostvare prognoze iz te ankete i onih iz kladionica ( koje su mozda i najmerodavnije ) , svakako ce pokrenuti neki novi talas medju ljudima - za neke naredne izbore....

• 1

#912 Div

Div
  • Members
  • 7,673 posts

Posted 20 March 2017 - 07:50

...

Toliko idiJotskog drljavljenja, takve navrat-nanos sklepane nebuloze koje odaju primitivan nacin razmisljanja / plitak um - to se retko moze videti na jednom mestu. Kao da su oni likovi, pobegli od 'pomracenja sunca', izmileli iz podruma & sklonista.

...

Bar toliko, a rekao bih i mnogo više idiJotskog drljavljenja i isto tako primitivan nacin razmisljanja možeš čuti na mitinzima AV, razlika je u tome što Beli ne priča ozbiljno, a AV daje svoj maksimum.

• 0

#913 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 20 March 2017 - 08:18

Evo jedan mali idiJotizam (koji ne mogu dovoljno puta ponoviti): smanjili smo plate za 10% pa smo ih povecali za 10,5% i sad su 0,5% vise nego na pocetku.
Koliko malo moras postovati glasace da bi to izjavio? I koliko mnogo moras zastrasiti novinare da ne smeju na to da ti ukazu?
  • 1

#914 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 20 March 2017 - 08:22

Evo jedan mali idiJotizam (koji ne mogu dovoljno puta ponoviti): smanjili smo plate za 10% pa smo ih povecali za 10,5% i sad su 0,5% vise nego na pocetku.
Koliko malo moras postovati glasace da bi to izjavio? I koliko mnogo moras zastrasiti novinare da ne smeju na to da ti ukazu?

....a, u medjuvremenu, sve poskupelo za 30%  :twak: 

• 0

#915 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 9,147 posts

Posted 20 March 2017 - 08:32

Specijalizovani sajt 9gag kaze da bi Beli mogao da pobedi.
  • 1