Jump to content


Photo
- - - - -

Poljska


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 djalminha

djalminha
  • Members
  • 342 posts

Posted 19 April 2016 - 18:38

Postoje neke sanse da dobijem posao u Varsavi, pa htedoh da pitam: Ima li nekoga u Poljskoj od forumasa i kakvi su utisci o zivotu tamo?


  • 0

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 April 2016 - 19:33

Postoje neke sanse da dobijem posao u Varsavi, pa htedoh da pitam: Ima li nekoga u Poljskoj od forumasa i kakvi su utisci o zivotu tamo?

 

Ja sam u Češkoj, ali relativno poznajem Poljsku i idem tamo ponekad, sticajem okolnosti, baš danas službeno. Poljsku i Poljake jako volim, velika zemlja, raznovrsna, veliko tržište, jak faktor politički i ekonomski u EU, Varšava je metropola, ako si trenutno u Srbiji, nemaš o čemu da razmišljaš. 

 

Odlazak iz mesta.

 

edit - prekrasne žene :blush:


Edited by alberto.ascari, 20 April 2016 - 19:33.

  • 2

#3 djalminha

djalminha
  • Members
  • 342 posts

Posted 21 April 2016 - 15:31

Hvala na informacijama. Moze samo jos par: Kakav je standard, cene, plate? Koliko je surova klima?

 

BTW: Zivim u USA.


  • 0

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 April 2016 - 16:58

Ako ides kao expat iz USA, onda si punisic, ne moras da se brines. Drustveni standard je sasvim OK, sve funkcionise. Primanja i cene su slicne kao kod nas a ovde je prosek 1000 ojra pa ljudi zive s tim i idu i na more i na skijanje. Varšava je skuplja generalno kao i svaka metropola ali vece su i zarade. Klima klasicna kontinentalna.
  • 0

#5 Dzordzo

Dzordzo
  • Members
  • 367 posts

Posted 22 April 2016 - 05:52

@Djalminja

Da nisi ti lik istog nadimka sa ES? :)

Nisam bio ali cuo sam da su mnogo bliski po mentalitet nama (medjugradski bus covek vise majstoru da stane da tu izadje, i ovaj staje), piju dosta i imaju i dosta srca, kazu da su dosta ozbiljne saobracajne guzve ali glavni grad 2.7mil metro area sta da se ocekuje.

Imao sam svojevremeno dva cimera Poljaka ekstra momci.


  • 0

#6 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 13 May 2016 - 18:16

Nisam bio ali cuo sam da su mnogo bliski po mentalitet nama (medjugradski bus covek vise majstoru da stane da tu izadje, i ovaj staje), piju dosta i imaju i dosta srca, kazu da su dosta ozbiljne saobracajne guzve ali glavni grad 2.7mil metro area sta da se ocekuje.

Imao sam svojevremeno dva cimera Poljaka ekstra momci.

 

Bas tako.

Prosao sam Evropu uzduz I popreko ali u Poljsku tj. Varsavu se uvek rado vracam. Klima im je blago nepodnosljiva ( u Varsavi je stalno neki vetar I cesto je oblacno), standard malo bolji nego kod nas, mentalitet poprilicno slican, provod urnebesan ( svako ko ide neka se dobro pripremi jer se tamo alkohol pije u hektolitrama... a cucete I razne price o 'home-made' rakijama... ). Ko god da ode - ne bi trebalo da se razocara.


  • 0

#7 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 13 May 2016 - 18:24

Bas tako.

Prosao sam Evropu uzduz I popreko ali u Poljsku tj. Varsavu se uvek rado vracam. Klima im je blago nepodnosljiva ( u Varsavi je stalno neki vetar I cesto je oblacno), standard malo bolji nego kod nas, mentalitet poprilicno slican, provod urnebesan ( svako ko ide neka se dobro pripremi jer se tamo alkohol pije u hektolitrama... a cucete I razne price o 'home-made' rakijama... ). Ko god da ode - ne bi trebalo da se razocara.

 

Standard u Poljskoj i u Srbiji ne može da se poredi.


  • 0

#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 May 2016 - 18:28

Bas sam danas bio sluzbeno u PL, mali grad, nedaleko od granice sa CZ, Jelenia Gora, nesto kao Babusnica u SR. Porediti Poljsku i Srbiju je besmisleno, oni idu 25 godina napred a Srbija nazad.
  • 2

#9 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 13 May 2016 - 18:56

Da... da preciziram, mislio sam na Beograd vs Varsava, ostala mesta I gradovi u te dve drzave nisu za poredjenje.


  • 0

#10 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 November 2016 - 10:52

Znam neke Cehe koji su pobegli  i preseli deo kapitala iz Ceske u zemlje Jugoistocne Azije , konkretno  u Kambodzu. Pretpostavljam da su imali razloge za to. 


  • 0

#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 November 2016 - 00:11

...

 

... edit - prekrasne žene ...

 

 

Zaista - zene su prelepe, a frajeri ruzni, da se zgrozis!

;)

 

Ovo sam slusao s pocetka sedamdesetih.

 

 

...


  • 0