Jump to content


Photo
- - - - -

Monte Carlo 2016


  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#16 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 10 April 2016 - 12:32

ja dva puta proverio rezultat , mislim da jos nisu kvalifikanti rasporedjeni u zreb

Gesendet von meinem ZTE Blade G mit Tapatalk
  • 0

#17 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 10 April 2016 - 14:46

Južni izgubio od Erbera, nije prošao u glavni žreb.

Juče bilo zanimljivo u kvalifikacijama, De Baker izgubio od domaćeg Balerea :lol+: Kukuškin od Robera, Istomin od Nisa (???), ali danas se uglavnom stvari vraćaju u normalu.

Ocekivano  -_-

Meni nikad nije očekivano kad Krajinović dobije meč :D

I Džumhur je zasad na dobrom putu :)

 

Verovatno je dobro što neće biti prenosa Troickog i Simona :P


  • 0

#18 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 10 April 2016 - 17:16

S kim u prvom kolu?

Nisam siguran,ali mislim da je Grigor Dimitrov protivnik. 


  • 0

#19 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 10 April 2016 - 17:32

Na sajtu turnira su od celog žreba ubacili samo imena nosilaca i današnje mečeve, nema ni ostatka rasporeda za 1. kolo a kamoli kvalifikanata :D

Na rezultati.com piše da je Dimitrov dobio Filipa.

 

Simon rutinski sa Viktorom po običaju, samo je prvi njegov gem trajao 13 minuta i tu je Viktor imao dve brejk lopte, koje nije iskoristio i to je bilo to. U drugom setu je Simon imao već dva brejka prednosti kad je Viktor napravio taj svoj jedini brejk pa nije više ni bilo bitno.

Šardi se dosta namučio s Kuznjecovom, ali je ipak dobio u dva seta.


  • 0

#20 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 10 April 2016 - 17:35

Na sajtu turnira su od celog žreba ubacili samo imena nosilaca i današnje mečeve, nema ni ostatka rasporeda za 1. kolo a kamoli kvalifikanata :D

Na rezultati.com piše da je Dimitrov dobio Filipa.

 

Video sam sajt. Komentara bez.
Drugar mi poslao poruku za narednog protivnika,uz ogradu da je i njemu javio drugar.  :D 
Doduse - obojica su dobri sa Filipom,pa valjda znaju.


  • 0

#21 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 April 2016 - 11:09

Zverev vs Rublev

Obojica su '97.godiste,a da ne znam podatak rekao bih da sam gledao mec izmedju jednog establiranog,dokazanog ATP igraca s' jedne i nekog junose,klinca koji tek pocinje seniorsku karijeru,s' druge strane.
Koliko je samo Nemac odskocio u teniskom razvoju.  ;)


  • 0

#22 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 April 2016 - 14:23

Dimitrov v Krajinovic

Obzirom da su prosle godine odigrali dva relativno neizvesna meca na tvrdoj podlozi (Akapulko,Stokholm),a na kojoj Bugarin igra bolje nego na zemlji,ocekivao sam da ce Fica imati svoju sansu danas. Ovde je uspesno prosao kvalifikacije,navikao se na uslove dok je Grisi ovo bio prvi mec na zemlji uopste u sezoni. 
Umesto toga - lagana setnja za bratka.  ;) 

U sustini - Krajina je imao dva momentuma u mecu. U prvom gemu na servis Grigora tri vezane bl i jos jedna bl u poslednjem gemu seta,ponovo na Grisin servis. Posto nista od toga nije iskoristio,ocekivao se i igracki i mentalni pad u 2.setu i to se i dogodilo.
Previse gresaka,cesto i naivnih je pravio u serijama nas igrac. Dao je Dimitrovu bas ono sto ovaj najvise voli - komfor u igri. Sem u par navrata,uopste ga nije stavljao pod pritisak - pod kojim Grisa itekako ume da popusti.

Videlo se prilicno razocarenje na licu Krajinovica,sto je - ajde da kazem - dobra reakcija i znak,da mu je bilo stalo i da nije igrao nevoljno. Ali - to nije dovoljno da se cak i ugrozi neko ko je Grisin kalibar.

Ipak,glavni utisak nakon odgledanog meca je sledeci. 
Kako su im se teniski putevi razdvojili i gde se danas nalaze jedan i drugi?

Dimitrov - 26.na svetu,nekada top 10.igrac i neko ko je ipak (makar u nekoj meri) opravdao ocekivanja,pa i ulaganja iz juniorskih dana.
Krajinovic - 110.na svetu,nikako da napravi kvalitetan iskorak u seniorskom tenisu,vec godinama tavori i luta oko "stotke". A bio je neko od koga se ocekivalo i vise nego od Grise i niza drugih igraca njegove generacije.

Pri tome je imao sve uslove da napravi veliku karijeru;takve o kojima nisu mogli sanjati ni svi clanove nase "zlatne" teniske generacije (da,ni Janko,JJ,Ana ili Novak). Mozda je u tome i bio problem,jer Fica nije morao da grize i bori se za svoje mesto pod teniskim suncem. Olako je shvatio svet u kojem zivi i priliku koju je dobio,misleci da ce rezultati doci sami po sebi.
A bez maksimalne,fanaticne posvecenosti treningu i obavezama i bez jake glave - to ne ide i ne biva tako. 

Tako ce mozda zvucati pregrubo i bezosecajno ovo sto cu sad napisati,ali u neku ruku - nije mi ga zao. Zao mi je sto nije iskoristio veliku priliku koja mu se pruzila u zivotu. Nije Filip bivsi igrac,ali sad ce morati mnogo tezim putem da se probija napred. Ako uopste.


  • 1

#23 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 11 April 2016 - 17:18

Nije pad (tacnije stagnacija) krenuo ni iz cega, vec kada je u 2 sezone bio zdrav 4 meseca, a povredjen 20.

Ne oznam odakle to da je bio talentovaniji od Grise, to nije ni blizu istine. Sta vise, jos se nije pojavio mladji igrac od Grise sa boljom kombinacijom skilla, touch-a i fizikalija, jedno je Zverev blizu. Al zato glavudza... I tu ne mislim samo na choke-ove, vec na sve, koncentraciju, odabir udaraca, gameplan... nedostojno top 50 igraca
  • 0

#24 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 April 2016 - 17:30

To sa pricom o povredama mozes (izvini) da okacis macku o' rep. Bilo ih je,ali je cela prica preuvelicavana i to sa raznih aspekata.
Na kraju su te povrede i "povrede" pocele da sluze kao alibi za nesto drugo o cemu sam tek ovlas napisao u postu.

Ja nisam rekao da je bio talentovaniji og Grise,niti da je to danas slucaj,ja sam rekao da su ocekivanja odredjenih ljudi (vrlo priznatih u svetu tenisa) bila veca. Dakle,ocekivanja,ne talenat.
Pa,boktemaz'o,kad bi se Filip pojavio na treningu u Bolitijerijevoj akademiji - ovi su pomerali Sarapovu sa glavnog terena zbog njega! Da bi on tamo odradio svoje.

Ne bi da iznosim ovde svo sto znam pouzdano o nekim ili mnogim stvarima iz njegove karijere,ali ako hoces mogu ti stosta napisati u PM. 


  • 0

#25 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 11 April 2016 - 18:42

Nije ni bitno, sigurno da stagnacija i 3-4 god kasnije nije zbog povreda, samo kazem da je stosta moglo biti drugacije.

Baci na pm, pa cu da filtriram :D
  • 0

#26 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 11 April 2016 - 22:28

To sa pricom o povredama mozes (izvini) da okacis macku o' rep. Bilo ih je,ali je cela prica preuvelicavana i to sa raznih aspekata.
Na kraju su te povrede i "povrede" pocele da sluze kao alibi za nesto drugo o cemu sam tek ovlas napisao u postu.

Ja nisam rekao da je bio talentovaniji og Grise,niti da je to danas slucaj,ja sam rekao da su ocekivanja odredjenih ljudi (vrlo priznatih u svetu tenisa) bila veca. Dakle,ocekivanja,ne talenat.
Pa,boktemaz'o,kad bi se Filip pojavio na treningu u Bolitijerijevoj akademiji - ovi su pomerali Sarapovu sa glavnog terena zbog njega! Da bi on tamo odradio svoje.

Ne bi da iznosim ovde svo sto znam pouzdano o nekim ili mnogim stvarima iz njegove karijere,ali ako hoces mogu ti stosta napisati u PM. 

Jel' ono beše Nik B. trvrdio da bi Filip mogao da krene putem Marata Safina ili tako nešto ?


  • 0

#27 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 April 2016 - 22:35

On ga je definitivno hvalio, a sad ne verujem da ga je bas poredio s Safinom (bese Safina nije primio u svoju akademiju jer ga nije smatrao talentovanim?)


Edited by wwww, 11 April 2016 - 22:35.

  • 0

#28 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 11 April 2016 - 22:46

Meni se čini da ga je poredio čak s Agasijem, ili bar neki njegov udarac, ne sećam se koji.

 

Uopšte mi ne odgovara sad ovo vreme za mečeve, dok dođem s posla već sve gotovo :( videla sam malo Tima i Štrufa i čula sam da se neko žalio na bolove u stomaku, ali nisam shvatila koji od njih.

Neću ni sutra ništa videti, eventualno ako se bar neki mečevi oduže...

 

Viktor završio i u dublu, ali ne verujem da će odmah kući :D


  • 0

#29 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 April 2016 - 00:03

Thiem se zalio tokom  prvog seta koji je izgubio.Posle se osecao bolje a I Struf je stao sa doborm igrom


  • 0

#30 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 12 April 2016 - 09:02

Thiem se zalio tokom  prvog seta koji je izgubio.Posle se osecao bolje a I Struf je stao sa doborm igrom

"1/6 6/3 6/4 against Jan-Lennard Struff. I woke up with a horrible pain in my right foot I was beryl able to walk and the warmup was nearly impossible for me. One hour before the match I had an appointment at the ATP doctors office an they found out that I had a cyst between my 4. and 5. toe. Thankfully they were able to cut it open and squeeze all of the fluids out. I was under horrible pain and even thought about pulling out, but that wouldn't match with my altitude. So I went on the court, played an horrible first set, but somehow managed to win. Thanks a lot to the doctors who made that possible!" Just posted to FB by Thiem. He should be good to go now.


  • 0