Jump to content


Photo
- - - - -

Rogue One: A Star Wars Story


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#91 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 23 December 2016 - 10:44

Oooodlican film! Malo vise borbi nego sto je po mom ukusu, ali totalno nebitno. Film bez vecih rupa, sve manje-vise logicno i potpuno jasno. Kraj je bio spektakularan. Sad potpuno drugacije gledam na neka desavanja iz cetvrte epizode.
  • 0

#92 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 23 December 2016 - 12:21

b9164c53d90e570ac2995576ebf628a2.jpg Poslano z mojega SM-N9005 z uporabo Tapatalk

StarVors? Worms?


  • 0

#93 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 23 December 2016 - 12:54

Oooodlican film! Malo vise borbi nego sto je po mom ukusu, ali totalno nebitno. Film bez vecih rupa, sve manje-vise logicno i potpuno jasno. Kraj je bio spektakularan. Sad potpuno drugacije gledam na neka desavanja iz cetvrte epizode.

 

Upravo to... sada su neke stvari iz Ep4 dosta jasnije.

 

 

Ja isao pre neki dan da gledam i drugi put, i opet sam bio odusevljen... definitivno mi je u top3 SW liste i odatle izbacio bas Ep4.


  • 0

#94 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 23 December 2016 - 13:59

Kraj filma mi je dobar i taj prelaz u ep4. Svidja mi se i prelaz u ep3, ali ovo u ro je vec klasa za sebe.
  • 0

#95 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 23 December 2016 - 19:34

StarVors? Worms?

 

Valjda jer je StaVRos, pa su morali upotrebiti 'piši kao što govoriš' princip.. ;)


  • 0

#96 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 23 December 2016 - 23:33

Valjda jer je StaVRos, pa su morali upotrebiti 'piši kao što govoriš' princip.. ;)

Nisam pojma imao ko je parodiran...ali izguglah Jasmin Stavros, retro glazbenik.


Edited by Janne240, 23 December 2016 - 23:35.

  • 0

#97 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 December 2016 - 08:30

Keri Fiser imala srcani udar u avionu na putu iz Londona gdje je predstavljala svoju zadnju knjigu. Situacija je pod kontrolom. #hope

Edited by Doorn, 24 December 2016 - 08:30.

  • 0

#98 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 24 December 2016 - 08:46

May the Force be with her :tired:


Edited by kronostime, 24 December 2016 - 08:47.

  • 0

#99 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 December 2016 - 09:08

Attached File  starwars.hd-1482564319135.jpg   75.25KB   4 downloads
  • 0

#100 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 24 December 2016 - 18:04

Keri Fiser imala srcani udar u avionu na putu iz Londona gdje je predstavljala svoju zadnju knjigu. Situacija je pod kontrolom. #hope

Cini mi se da je imala jos nekih zdravstvenih problema u skorije vreme...il je to more stari ljubavni jadi iz vremena mladì` s Dzejkom Bluzom. :D


  • 0

#101 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 December 2016 - 19:29

:(  :(  :(

 

Carrie Fisher, Princess Leia in 'Star Wars,' Dead at 60   

 

880f09420b48f6c93d7d7d539038a52f.jpg

:(  :(  :(


Edited by DonJuan, 27 December 2016 - 19:36.

  • 2

#102 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 December 2016 - 20:28

Attached File  FB_IMG_1482866848810.jpg   48.53KB   5 downloads
  • 1

#103 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 27 December 2016 - 20:38

1479248787-tumblr-nzmywwvarw1v1u56ko1-50

:tired:


  • 5

#104 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 26 January 2017 - 18:41

Da ja spustim zavesu na Rogue One..

Tek sam sinoc odgledao film u bioskopu.
WOW!!

Odlican! Sjajan! Po kvalitetu i intenzitetu odmah iza Nove nade i Imperije (uzvraca udarac). Toliko ga vrednujem. To jeste samo moje laicko misljenje,ali stojim osnovano iza njega.

Sve najbolje iz SW fransize ovaj film poseduje (dobro - fali light-saber duela ocito). Ali je tu akcija, vrlo pitka prica koja lako tece,nema nekih "bagova" u radnji ni scenariju.

 Lepota SW 
filmova,medju ostalom, je sto treba da nam donesu i nove svetove iz Galaksije, koje jos nismo videli. Kad kazem nove - mislim pre svega na njihov izgled,na raznovrsnost. To smo dobili ovim filmom.
 

Dzeda mozda pomalo podseca na Tatuin,ali se dovoljno razlikuje. Mala zamerka se odnosi na to sto nisu vise pokazali tu planetu Dzedaja i mozda neki njihov hram? Ovo je bila prilika za to.
Zatim je tu ona stenovita planeta na kojoj se nalaze inzenjeri,a kojoj sam zaboravio ime. Lep detalj je jaka kisa koju su dodali.
Vejderova planeta ima izgled Crne zemlje iz Mordora,a njegova palata (ili sta li je vec?) defintivno podseca na Sauronov Barad-dur. Sjajna asocijacija!
I na kraju - planeta na kojoj Imperija ima svoj centar sa planovima - poput kakvog karipskog ostrva sa peskovitim plazama,providnim tirkiznim morem i karakteristicnom vegetacijom.
Vise nego dovoljno razlicitih krajolika za mene.  :+1: 

Za glumacku ekipu sam slusao i citao komentare kako je "previse mladalacka" i da se tu vidi "jasan Diznijev pecat". Nidje veze! Nisam proveravao,ali mi se cini kako nijedan od likova nema ispod 30.godina. Ta primedba se moze staviti za TFA;ovde ne stoji.
Uostalom - ne moze se ocekivati ni gerijatrija na platnu kod ovakvih filmova. Bez namere da ispadnem uvredljiv i netolerantan - ja to ne bih ni gledao.
Glumci su korektno odradili posao - ni manje ni vise od toga. Ne znam ime glavnog glumca,ali mi se on nije bas dopao. Mozda gresim,ali mi se ucinilo da ima neki irski/skotski naglasak pomalo i nisam ga najbolje razumeo. Posebno u prvoj sceni u kojoj se pojavljuje kada mu onaj spijun prvi put govori o planovima za Zvezdu smrti.
K2 je fino osvezenje kao droid. Njegov vokabular je malo vise ironican,cak i crno-humoran na momente.
Malu nostalgiju izaziva pojavljivanje likova iz ranijih filmova sto je uvek dobro doslo u ovakvim nastavcima/prethodnicima.

A veliku izaziva ON - Vejder.
Scena u kojoj se prvi put pojavljuje kao senka koja prekriva trecinu platna je vrhunska. Njegova pojava je i dalje pomalo zastrasujuca,nije izgubio nista od potentnosti,a recenice su mu i dalje lucidne i ostre - Pazite da vas ambicije ne uguse,direktore Krenik  :hail: dok ga davi koristeci snagu Sile. Zaista - Vejder kakav treba da bude!

Scenografija mi deluje realisticno:pomalo sirovo,hladno,cak i prljavo. Bas podseca na Ep.IV sto je verovatno i bio cilj. Nije usminkana kao u TFA. Fotografija odlicna,bez zamerke. 
Masovne scene i scene bitaka su odradjene odlicno. Specijalni efekti bez zamerke. 
Neko ce mozda reci kako smo se do sada vec nagledali tih svemirskih bitaka kroz razlicite delove,ali ovde su suprotstavljene dve flote - Imperijalna i ona Pokreta otpora. Pa,nece se rvati u blatu valjda,zar ne?!
Dakle - pucacina,eksplozije,blasteri,vrtoglavi snimci lovaca u akciji - sve imamo. I nista ja tu ne bi dir'o  ;) 

Jos bih zeleo da se osvrnem na kritiku pojedinaca kako u R1 vide neki los Diznijev uticaj.
Ja cu to da pokusam da potucem sa dva argumenta:

1) U kojem to Diznijevom filmu (igranom ili animiranom) gotovo svi glavni akteri ginu? To su scenaristi i reditelj hrabro odradili, postujuci i jedan sled price koju cemo pratiti u Novoj nadi. Ako me secanje dobro sluzi,u tom filmu u jednom momentu princeza Leja govori nekome (Han Solu ili Luku?) nesto u stilu Platili smo veliku cenu da bismo dosli u posed plana Zvezde smrti. Mnogi su dali zivote za to. E - to je ovde ispostovano 100%. Respekt!
2) Scena sa kraja filma u kojoj Vejder izranja iz mraka u svom svojem crnilu i krvavo-crvenim svetlosnim macem pocinje da masakrira vojnike Pokreta otpora je brutalna kao retko koja u celom SW serijalu. Cak ga ni Lukas nije cesto tako eksponirao. Posebno je efektan bio potez kada je macem probio jednog vojnika i bukvalno ga zalepio za vrata. Ima tu i neke simbolike - producenti su time hteli da kazu: Fransiza jeste pod Diznijeva,ali to je sve.  :thumbs: za to

Da ne bude zabune. Nasao sam i neke nedostake u filmu,stvari koje su mi zasmetale.
Izdvojicu moja dva utiska.

1) Isuvise su "forsirali" Zvezdu smrti. Okej - prica se vrti oko nje,ali sam utiska da se previse eksponirala u akciji. Cemu toliko pucanja iz nje? Posebno je ono drugo razaranje mozda bilo nepotrebno. Izmedju ostalog - ono se desilo pred ocima velikog dela flote Republike,a ako se setimo Nove nade  - seticemo se i kako su u tom filmu svi bili gotovo sokirani njenom razornom moci kad je unistila planetu Alderon,cini mi se. To mi se bas ne uklapa u sinopsis iz ep.IV..
2) Kada u pomenutoj ep.IV lovci Pokreta otpora polecu u konacnu bitku da uniste Zvezdu smrti (koliko se secam) neko govori o tome kako ne mogu da ponesu torpeda. Zbog toga Luk mora da se spusti do samog otvora reaktora i fejzorima ga unisti. Ovde smo, medjutim,videli kako isti ti lovci opusteno torpedima bombarduju Imperijalne razarace. Pomalo wtf momenat  :huh: 

No,sve je to malo minusa u kontrastu sa svim plusevima filma. A njih je mnogo.
Film je.za razliku od TFA,nepretenciozan i lisen neke patetike. Ovde nije izrazena unutrasnja borba likova sa dobro/zlo momentima. Stekao sam utisak da svi znaju sta rade i zasto tako rade. I Dzin i njen otac,lik iz Pokreta..svi..

Zavrsna scena je odradjena izvanredno! Bas sam se najezio gledajuci je.  :D Tacno uvuce,natera coveka da odmah odgleda ep.IV. Ne znam je li ono zaista bila (podmladjena) Keri Fiser ili je lik kompjuterski odradjen,ali je ispalo vrhunski.

Za kraj.
Najveci kvalitet fima je sto je oziveo SW fransizu na nacin na koji TFA nije uspeo. Rogue One je pokazao da je serijal itekako potentan i da ne mora biti nuzno (komercijalizovano) zlo. Pravu vrednost ce predstavlja,zapravo,kao putokaz buducim scenaristima i rediteljima u kojem pravcu treba dalje ici.
Sledeci film iz ove tzv.sporedne serije bi trebao biti o Han Solu. Bice to izazov,jer je Odmetnik Jedan visoko podigao lestvicu.

Od mene ocena 4.5/5




 


  • 4

#105 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 January 2017 - 13:16

http://cloud.tapatal...85123032801.mp4

  • 0