Jump to content


Photo

Dragan J. Vučićević - Lik i (ne)delo


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#31 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 17 May 2016 - 19:27

Kako te nije sramota da opet izvrces i falsifikujes. Nisam napisao da Pescanik navija danonocno protiv Ukrajine, nego da to radi vecinsko srbijansko biracko telo. Za Pescanik sam napisao da svako malo ima antiukrajinske tekstove i iza toga stojim. Kao i da je njih u pogledu autorskih tekstova vise nego antiruskih. 

 

 

 

Ne, napisao si tacno to sto si napisao, da se na Pescaniku navija danonocno protiv Ukrajine.

 

Jel se cak i na Pescaniku ne navija danonocno protiv Ukrajine na svakom polju, pa zasto ne i na polju pop-muzike? 

 

 

Takodje, rekao si, bas tim recima, da selekcija tekstova ne oslikava uredjivacku politiku, iako je jasno da svaki tekst oslikava uredjivacku politiku jer je selekcija proizvod urednicke odluke.

 

 Ali prenositi tekstove Julije Latinjine ili iz Ezhednevnog Zhurnala ne odslikava uredjivacku politiku. Takodje je ne odslikavaju tekstovi zapadnih analiticara tipa Tima Judaha

 

 

Ovde je sustina u tome da ti se potkrala jedna apsolutno neutemeljena tvrdnja i kada je jasno pokazano da je neutemeljena, sujeta ti nije dozvolila da kazes "pogresio sam". Mene tvoj ego ne zanima, ali mi je bilo bitno da pokazem da Pescanik ni u najludjim snovima nije medij koji, kako si rekao, "navija danonocno protiv Ukrajine".


  • 0

#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 May 2016 - 21:36

...
 
Taj 'pescanik' se odavno pretvorio u kafe-poselo vremesnih, ocvalih dama koje valjaju - 'suplemente'.
 
A u sustini - demokraturski counterfeit. 
(gde ce se neko napaliti na 'firmu', a da ne pogleda tuzni laznjak)
 
Kakve prodavacice - takvi i kupci.
(to je, kao kad nekad odgledam StB - pa se upitam - ove bebelguze, odjednom navrle - jel to 'specijalni odbir' ili samo 'novinarska solidarnost'?)
;)
 
Tako i 'pescanik'.
 
'Decje sveznanje', oriflejm / californija / cepter / herbalajf / sapuncici / zhemske carape - tako popularne po firmama u vreme zlobimira.
(uvek se setim neke zhemske koja udje u kancelariju i nudi carape sa 'helankom / lycrom'. Pa je pitaju - a koji je broj? Na sta ona, skoro uvredjena tudjim neznanjem odgovori: kako koji broj? pa - univerzijalni!)
Izasao sam iz kancelarije.
 
Eto, meni, ovako izbirljivom, nikako ne odgovara 'univerzijalni broj'!
B-)
 
...

Edited by Kinik, 17 May 2016 - 21:37.

  • 0

#33 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 May 2016 - 01:34

Ne, napisao si tacno to sto si napisao, da se na Pescaniku navija danonocno protiv Ukrajine.

 

 

Takodje, rekao si, bas tim recima, da selekcija tekstova ne oslikava uredjivacku politiku, iako je jasno da svaki tekst oslikava uredjivacku politiku jer je selekcija proizvod urednicke odluke.

 

 

Ovde je sustina u tome da ti se potkrala jedna apsolutno neutemeljena tvrdnja i kada je jasno pokazano da je neutemeljena, sujeta ti nije dozvolila da kazes "pogresio sam". Mene tvoj ego ne zanima, ali mi je bilo bitno da pokazem da Pescanik ni u najludjim snovima nije medij koji, kako si rekao, "navija danonocno protiv Ukrajine".

OK, odlicno, nema problema, pogresio sam, Pescanik ne navija danonocno protiv Ukrajine, navija samo na Evroviziji i otprilike svake dve nedelje u normalnim terminima. U medjuvremenu se pravi neutralan, svaki proukrajinski tekst se malo zacini nekim Milutinom Mitrovicem, Slapshakovom ili slicnim pomo-budalasem, cime se gradi fasada "objektivnosti" i "analiticnosti" u vezi sa ruskom agresijom, totalitarizmom i imperijalizmom. Naravno, tu igra ulogu i potreba da se razlikujemo od drugih medija, kad vec svi ostali (sa izuzetkom e-novina i delimicno Danasa) freneticno urlaju za Putina, mi cemo se graditi objektivnim intelektualcima... Uglavnom tesko licemerje.

 

Selekcija nije samo proizvod urednicke odluke, nego je izraz (a) ponude, (b) dostupnosti, ( c ) svrsishodnosti, itd. Dakle proizvod svega toga i nije mi jasno zasto ti to negiras, umesto da lepo priznas da si se zaleteo i da je ocigledna istina da su autorski tekstovi bolji izraz urednicke politike od onih prenesenih i prevedenih iz drugih medija. 


Edited by Schrodinger, 18 May 2016 - 01:36.

  • 0

#34 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 May 2016 - 01:39

Nego, fundamentalno pitanje je sledece: zasto nekome smeta antiukrajinski nastup klovna kakav je DJV, ali gle cuda nikom ne smetaju zapravo mnogo podmukliji i pokvareniji antiukrajinski istupi jednog Vukadinovica, Apostolovskog, ili eto bas te Jovane Dj. sa Pescanika? U cemu je tacno poreklo tog dvostrukog standarda? 


  • 0

#35 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 20 May 2016 - 20:06

160520091830447247.jpg


  • 1

#36 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 26 May 2016 - 05:35

 

(FOTO) JOŠ JEDAN FIJASKO OPOZICIJE: Zajedno sa lezbijskim aktivistkinjama skupili jedva 3.000 ljudi na protestu ispred Starog dvora!

Lideri opozicije, među kojima su Balša Maldivi Božović, Saša Stečajni Radulović, Dragan Vibrator Maršićanin, Žuta Sanda Rašković, Zoran Bunda Živković učestvovali su u protestu pod nazivom "Čiji je Beograd" koji je organizovan ispred Starog dvora u Beogradu

 


  • 0

#37 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 08 June 2016 - 13:50

Spodoba briljira u svom stilu na Vučićevoj KZN glede događaja u Savamali.


  • 0

#38 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 09 June 2016 - 13:01

Paranoid, ljudski minimum i niškorist

16060902160252841.jpg


Edited by Jaqen H'ghar, 09 June 2016 - 13:03.

  • 0

#39 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 09 June 2016 - 13:03

Jadna Soraja!


  • 3

#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 June 2016 - 23:04

Jadan poligraf...


  • 1

#41 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 10 June 2016 - 17:01

Sve je ovo preživeo? Pa, taj čovek je neuništiv!

 

160610061302660605.jpg


  • 1

#42 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 10 June 2016 - 18:17

...

Attached Files


  • 1

#43 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 13 June 2016 - 14:54

Spodoba afirmativno na naslovnoj strani o huliganskim besprizornicima 
Samo zato jer se radi o ovdašnjem rusofilskom šljamu.

160613040600375120.jpg


  • 0

#44 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 13 June 2016 - 21:42

samo da izrazim divljenje što imate tako jak želudac uopšte za otvaranje topika za ovu spodobu svake vrste :hail:


  • 0

#45 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 02 July 2016 - 10:03

13516243_1069355033112783_97984818566706

 

...


  • 0