Jump to content


Photo

Dragan J. Vučićević - Lik i (ne)delo


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 30 March 2016 - 13:58

160330030648959725.jpg

 

Ne znam da l' ova pojava ima thread ovde.

Nisam ga pronašao u searchu.

Ako želite da diskutujete o njemu i njegovim tiskovinama i medijskim nastupima,

ipak bih vas zamolio da to bude na većem civilizacijskom nivou od njegovog.

Složićemo se to neće biti teško.

 

Evo i teksta koji je objavio Miloš Vasić o njemu u današnjoj web kolumni časopisa "Vreme".

http://www.vreme.com....php?id=1380751

 

i za mene dragocen citat iz teksta.

 

"Zamislimo sada nešto od čega nam se gadi i ne želimo nikako: da neko jednoga dana, tokom skandala koji je Di Džej došao da napravi, uzme stvar u svoje ruke, zavrne ruku Di Džeju i izbaci ga glavačke s lica mesta, uz eventualni diskretni udarac, ali tako da se ne vidi posle kod lekara. Zašto se toga užasavamo? Zato što Di Džej ide okolo, pravi skandale i dernja se, sve nadajući se da će jednoga dana neko izgubiti živce i zavaliti mu vruću šamarčinu, koju je, uostalom, uveliko zaslužio. Zamislite sada – daleko bilo! – da se tako nešto desi. Pa ne bismo imali više „državni udar" ili „vanredno stanje"; imali bismo Armagedon, globalni termonuklearni rat, građanski rat i opravdani povod za pravo vanredno stanje i pravi državni udar.

Posao skandalmajstora je takav. On ide i provocira, sve nadajući se da će nekome prekipeti, pa će on, Di Džej, tada biti pobednik. To je radio i Voja Šešelj, doduše, pa mu nije uspelo, osim ono malo vode koju je dobio od Nikole Barovića, pa je Nikola to skupo platio. Uzgred, jedina tri čoveka s kojima se Voja Šešelj u živim TV emisijama učtivo ponašao bili su Nebojša Popov, Nenad Čanak i Bogdan Denić (koga sam se setio sada, dan pošto je umro). Zašto? Zato što je Nebojša veliki i jak (bivši prvak u rimsko-grčkom hrvanju) i nezgodan karakter; Nenad je tada bio velik i jak, a pred vratima studija čekali su Mata i Stevica, veterani 63. padobranske brigade, pa je varijanta Barović bila isključena; Bogdan je bio bivši lučki radnik, sindikalac, veliki i jak, a hteo je i da udari; i to jako, kao što je Šešelja i bio upozorio pred vratima studija."

 

 


  • 0

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 March 2016 - 15:50

...

 

 

MV je obicna novinarska baba-sera, domaca sorta ogovaruse.

Od dosade, sedeci na radnom mestu svakodnevno prelistava novine i bistri 'politiku'.

:lol+:

Bese li ovo nadnaravno 'milicijsko strogo pero' primilo pozamasnu nagradu od Karica?

 

Cudno, nikada se nece osloboditi tog 'pozornicko-dojavnickog' stila.

 

...


  • 0

#3 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 30 March 2016 - 17:29

MV nije tema...
  • 0

#4 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 March 2016 - 17:37

...

 

Znam da nije - no postavljac je okacio njegovu dojavu, pa sam reagovao.

 

Da je bio neko drugi - mozda ni ne bih.

;)

Doduse, idu izbori ...

 

...


Edited by Kinik, 30 March 2016 - 17:38.

  • 0

#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 March 2016 - 18:12

Perspektivna tema  :lol+:


  • 1

#6 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 02 April 2016 - 12:16

DJV se prenemaže na naslovnici svog toaletoida u dobro starom radikalskom maniru svog Overlorda,

ali gle zastrašuje plebs upravo duhovnim ocem gospodara mu.

Karma is a BITCH !!!

 

160402012936246538.jpg


Edited by Jaqen H'ghar, 02 April 2016 - 12:19.

  • 0

#7 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 April 2016 - 16:28

Sorry, ali nema nijednog jedinog racionalnog parametra po kome je Vucicevic gori nego Velikani srbovskog novinarstva kao sto su ratni zlocinac Ratko Dmitrovic (koji za razliku od DJV nije urednik privatnih novina, nego novina sa TAJNOM vlasnickom strukturom, sto je bez presedana u svetu) ili kretenoidna Ugrica. To je sve identicna bagra i identicni udbaski pristup ispiranju mozga.


  • 1

#8 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 08 April 2016 - 16:08

Srpsko novinarstvo tog tipa je parametar beščašća.

Vučelić (najveći gmaz devedesetih), Komrakov (talking head), Stefan Grubač,

Milijana Baletić, Miki "Tata Brada" Vujović (je nešto najsličnije ovome što je danas DJV),

Željko Mitrović, on i nije novinar ali je medijski magnat uz Dmitrovića jarbol za sve zastave.

Može tu da se nabraja do besvesti rznoraznih Žika Minovića Hadži Struja i sličnih,

ali DJV je aktuelan, i za razliku od gore navedenih ljudskih minimuma, na daleko nižem intelektualnom nivou.

 

Od svih ufur anusa, ovaj je trenutno neprikosnoven.


Edited by Jaqen H'ghar, 08 April 2016 - 16:09.

  • 0

#9 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 13 May 2016 - 17:26

 

Ipak bih vas zamolio da to bude na većem civilizacijskom nivou od njegovog.

Složićemo se to neće biti teško.

 

Pretesko je... da ne kazem nemoguce bilo sta napisati o doticnom a ne upotrebiti neki pogrdan izraz ili psovku. Imali smo svakvih novinara I ' novinara' ali ovako nesto - ne. Nadam se samo da ce jednog dana odgovarati pred relevantnim organima za sve bljuvotine I lazi koje je njegova 'fabrika' proizvela. Naravno, moramo prvo sacekati pad I smenu vladajuce strukture...


  • 0

#10 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 13 May 2016 - 17:31

160513064206993639.png


  • 1

#11 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 15 May 2016 - 16:11

Što hitnija hospitalizacija je neophodna

160515052213599302.png


  • 1

#12 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 16 May 2016 - 02:17

Što hitnija hospitalizacija je neophodna

160515052213599302.png

:rotflmao:

Ne znam koji me djavo terao da udjem na njegov twitter nalog...ono je epic.

https://twitter.com/...062940871340032


  • 0

#13 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 May 2016 - 04:13

Što hitnija hospitalizacija je neophodna

160515052213599302.png

Jel ima tu nesto sa cime se vecina srbovskog birackog tela ne identifikuje? Jel se cak i na Pescaniku ne navija danonocno protiv Ukrajine na svakom polju, pa zasto ne i na polju pop-muzike? Jel to nije k'o dobar dan na svakom koraku?

 

DJV je samo olicenje Srbije, a ko misli da je prosecna Srbija bolja - i sam je idiot.


  • 3

#14 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 May 2016 - 07:14

Naravno, moramo prvo sacekati pad I smenu vladajuce strukture...

 

Samo ako nece da odgovara… nisu odgovarali Dmitrovic i ostali huskaci zbog izvestavanja devedesetih pa ce sad DJV...


  • 1

#15 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 16 May 2016 - 11:49

Jel ima tu nesto sa cime se vecina srbovskog birackog tela ne identifikuje? Jel se cak i na Pescaniku ne navija danonocno protiv Ukrajine na svakom polju, pa zasto ne i na polju pop-muzike? Jel to nije k'o dobar dan na svakom koraku?
 
DJV je samo olicenje Srbije, a ko misli da je prosecna Srbija bolja - i sam je idiot.


Naravno da se na Peščaniku "ne navija danonoćno protiv Ukrajine na svakom polju". Peščanik u kontinutetu prenosi tekstove koji osudjuju rusku agresiju u Ukrajini.
Vrlo mi je zanimljivo sve ovo: Kinik i Šredinger koji brane DJV-a putem relativizacija i zamena teza, samo zato što im odgovara njegova pozicija u Vučićevom ekosistemu. Mislim da nikada nisam video tako savitljivu etiku.
  • 3