Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Izbori 2016. - klađenje


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#16 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 30 March 2016 - 17:24

oprez sa dverima jer ce razocarani sns glasaci pre glasati za njih nego za ostale stranke izuzev srs. imo


  • 0

#17 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 17:29

Razocarani SNS glasaci ce glasati za one koji su im bili sledeca opcija za uhlebljenje, znaci najverovatnije SPS, od onih koji su zajebani gro moze da glasa za Radulovica, a ostatak se rasipa ravnomerno na ostale opcije. Samo sto razocaranih SNS glasaca nema puno, ima zbunjenih, ali ce oni ipak glasati za SNS.


  • 1

#18 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 17:31

Ma kakav sef poslanicke grupe, to ti je kao da Vucic sad bude recimo gradonacelnik Beograda. Bez obzira koliko je to svojevremeno zeleo i koliko bi u tome uzivao, ovde se sa konja na magarca ne ide, osim ako ne puknes kao DS i jace.

 

Sto se tice ostalog ima tu logike, moz da bude, a ne mora da znaci, al' za Dacica bas i ne, mislim nista licno niti te napadam, jednostavno, moze on da ne bude u vladi vrlo lako, ali ako i SPS ne bude u vladi %5Burl= Ako bude bio ostaje sef spoljnih poslova ili neko ministarstvo za infrastrukturu ili tako nesto.

 

Sto se mojih tipova tice, DSS/Dveri minuscina, i to cenim jedno 3% manje da ce da uzmu, oni spajanjem nista nisu dobili, samo mogu da izgube, posto se njihovo glasacko telo iako naizgled preklapa, dosta razlikuje - DSSovci su klasicni salonski teoreticari koji su procitali nekoliko knjiga pa prosipaju mudrost i ovi napaljeni klinci koji cine gro birackog tela Dveri im se gade i ti glasaci su i na proslim izborima bili slipersi, a i na ovim ce biti najverovatnije, eventualno delic da ode Vojvodi.

 

Ovo ostalo tu negde, za Levicu stvarno nemam pojma, DJB bih igrao plus, jer mislim da ce ovaj put preci cenzus, a ova mutant koalicija oko Tadica mislim da nema sanse za cenzus, tako da je to minus. Mislim i da ce Vucko minus, Dacic plus, malo je 11% za njih kad su imali 13% prosli put, oni mislim mogu samo jos da rastu, Vojvodi je mnogo 6,3% ali se ne bih iznenadio puno da predje, a za DS stvarno nemam pojma - oni od 4% do 10% bilo gde mogu da budu komotno.

Aj da ti odgovorim jos jednom, ne shvataj licno ali odgovoricu i politicki i kladionicarski. Predsednicka trka zahteva mnogo energije i utrosenog vremena, ako je to zacrtao gledace da nadje sebi neko mesto koje mu nece oduzimati toliko vremena, a ponovo donositi dovoljnu medijsku paznju. Moguce da sklope i neki dil ispod zita sa SNSom. Sad kad igras nesto sto ima kvotu petsto, pa makar i sa 20 din otplatio si sve ostale uloge. Dakle ako mi uleti 10k na Ruzica, nakrivicu sesir i u debelom sam plusu. Jednostavno takvu kvotu sam hteo da probam. Evo da cu ti drugi primer, vuce se sad po novinama da Vucic hoce Mikija Manojlovica za Ministra Kulture. Sta mislis jel vredi pokusati ako je kvota na Mikija 100? Po meni vredi. Dakle to ti je ta logika. Kvote pet ponovo uslovno mozes da igras u manjim iznosima i sve sto ti dodje samo ti uvecava plus. E sad ove kvote oko 1.85 mozes da igras za srednje i vece uloge i tu ponovo ako pogodis otplacujes sve ove male uloge za vece kvote. Idealno je da ti uleti najmanja kvota i jedna ova veca, tu si vec u solidnom plusu. Eto objasnio sam ti i matematiku. Za ove tvoje predloge nemam vremena sad da ti pisem. Samo se sa nekim slazem. Evo navescu samo dva primera: DS, ovde po BGu lagano predaju liste, a predali su brzo i republicku. Ipak su oni bili najveca stranka u Srbiji, dakle ostalo im je i kadrova a i finansija. Vrlo moguc plus. SNS granica je previsoko i tu moze da bude minus. Pravi poklon bila je prva izlaznost koju je naknadno Meridian korigovao za citavih 3 posto i sad je vec mnogo klizavija granica. Usput koliko sam do sad analizirao ponudu, reper za granice bili su im izbori iz 2012. Tu prvenstveno mislim na ove duele opstina, izlaznost itd. Cekam druge kladze da izadju sa ponudom, pa da im lovim greske ako se neko bude opustio. Meridian cu jos malo da procesljam, pa mozda jos stavim par manjih uloga za ove vece kvote.


Edited by blokovionline, 30 March 2016 - 17:47.

  • 0

#19 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 17:34

Ma kladionicarski nije problem nikakav, mozemo da uzmemo najvece kvote i odigramo ih skoro sve, iako veze nemaju jedne sa drugima, nisam o tome pricao, nego cisto o zakljucivanju zasto igras Dacica - moze to da dodje, ali je rezon pogresan po mom misljenju, to je sve.

 

 

Predsednicka trka zahteva mnogo energije i utrosenog vremena, ako je to zacrtao gledace da nadje sebi neko mesto koje mu nece oduzimati toliko vremena, a ponovo donositi dovoljnu medijsku paznju.

 

Cekaj, ti stvarno mislis da je Srbija drzava bar u rangu Bocvane, pa da ovo napisano vazi? :D Od kog vremena da mu oduzme, od setkanja po ekskluzivnim restoranima i lokanja i vozikanja po svetu za pare poreskih obveznika?


Edited by McLeod, 30 March 2016 - 17:34.

  • 0

#20 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 17:53

Ma kladionicarski nije problem nikakav, mozemo da uzmemo najvece kvote i odigramo ih skoro sve, iako veze nemaju jedne sa drugima, nisam o tome pricao, nego cisto o zakljucivanju zasto igras Dacica - moze to da dodje, ali je rezon pogresan po mom misljenju, to je sve.

 

 

 

Cekaj, ti stvarno mislis da je Srbija drzava bar u rangu Bocvane, pa da ovo napisano vazi? :D Od kog vremena da mu oduzme, od setkanja po ekskluzivnim restoranima i lokanja i vozikanja po svetu za pare poreskih obveznika?

Ne kapiras ti kad treba da drzis govore dva puta dnevno po manjim mestima i da putujes svaki dan, da to opako umara. Plus slikanja, kamere, emisije i sto drugih stvari. Mozda izgleda kao laganica u ocima prosecnog gradjanina, ali nije bas tako lako. Jeste da je zivot politicara uglavnom komotan, ali kampanje bas i nisu. Rezon je da uzmes pare na kladionici, a tipovi ne moraju svi da budu u skladu jedan sa drugim. To sam ti vec objasnio valjda, ali evo jos jednom. Ruzic ministar, a Dacic u Vladi extra plus. Dacic i Ruzic van vlade, kvota pet ponovo plus.


  • 0

#21 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 30 March 2016 - 17:54

Razocarani SNS glasaci ce glasati za one koji su im bili sledeca opcija za uhlebljenje, znaci najverovatnije SPS, od onih koji su zajebani gro moze da glasa za Radulovica, a ostatak se rasipa ravnomerno na ostale opcije. Samo sto razocaranih SNS glasaca nema puno, ima zbunjenih, ali ce oni ipak glasati za SNS.

 

anti-eu sns glasaci sigurno nece glasati za radulovica ili sps.


  • 0

#22 kesolovac

kesolovac
  • Members
  • 845 posts

Posted 30 March 2016 - 18:59

Razocarani SNS glasaci ce glasati za one koji su im bili sledeca opcija za uhlebljenje, znaci najverovatnije SPS, od onih koji su zajebani gro moze da glasa za Radulovica, a ostatak se rasipa ravnomerno na ostale opcije. Samo sto razocaranih SNS glasaca nema puno, ima zbunjenih, ali ce oni ipak glasati za SNS.

Zar postoje takvi kada premijer kaže da sve ide po planu i programu, samo treba biti strpljiv?! :D Miislim da je i granica na SNS prevelika...njihov rezultat će ponajviše zavisiti od izlaznosti...kada se već pomenulo ovo "razočarenje", mislim da je tu DS najviše u gubitku jer dosta njihovih "razočaranih" pristalica više ne glasa uopšte...


  • 0

#23 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 30 March 2016 - 19:05

i ja mislim da je ovih 49 za SNS mnogo. Pa oni su jbt raspisali izbore zato što su osetili da padaju pa da produže malo, teško da će imati više nego prošli put. Sigurno je dosta ovih istraživanja i anketa koje se rade naklonjeno njima pa im se malo budži rejting.


  • 4

#24 milance-bg

milance-bg
  • Members
  • 711 posts

Posted 30 March 2016 - 19:19

Ma ove Zveri igram minus pa neka je kocka bacena  0:)


  • 0

#25 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 March 2016 - 21:55

Pisacu analizu u nedelju, jer se tad ima vremena. Sad samo par nekih zakonosti koje bi trebalo da funkcionisu. Ocekujem solidnu izlaznost, posto je prolece, nema praznika i verovatno ce biti ok vreme. Bas neka kisa moze malo da omete samo glasanje. Stranke kojima ce na ruku ici mala izlaznost su SNS i SRS. Velika izlaznost donosi vise glasova DSu, DJBu i koaliciji oko SDSa. SPSu je pre vise odgovarala manja izlaznost sto moze da se desi i ovaj put, dok su DSS i Dveri tu negde izmedju zbog razlicitog tipa glasaca koji glasaju za jedne i druge. Takodje razocarani SNSu idu SPSu, Dverima/DSS i SRSu. Mozda tek svaki deseti razocarani ode Radulovicu i to nekom ko je prvi put glasao za SNS verujuci da ce bas da naprave neke reforme u Srbiji. U slucaju da mnogo stranaka bude blizu, ali ispod cenzusa to ce najvise poboljsati rezultat SNSu jer ipak nema spora da ce oni biti prvi sa najboljim rezultatom, glasovi se dele po Dontovom modelu. Koga zanima ima na wikipediji kako funkcionise. Ne nasedajte na istrazivanja u novinama, jer su cesto tj. skoro uvek narucena od strane nekog. To je nepisano pravilo u Srbiji. Jos malo pa ce trka da se bas ubrza i kampanja ce biti sve prljavija i prljavi. Oscilacije stranaka su moguce i do par posto ukljucujuci i ove male. To je to za sad. Sutra i prekosutra EL, a ovo posle kad stignem.


  • 0

#26 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 March 2016 - 23:44

Ne kapiras ti kad treba da drzis govore dva puta dnevno po manjim mestima i da putujes svaki dan, da to opako umara. Plus slikanja, kamere, emisije i sto drugih stvari. Mozda izgleda kao laganica u ocima prosecnog gradjanina, ali nije bas tako lako. Jeste da je zivot politicara uglavnom komotan, ali kampanje bas i nisu. Rezon je da uzmes pare na kladionici, a tipovi ne moraju svi da budu u skladu jedan sa drugim. To sam ti vec objasnio valjda, ali evo jos jednom. Ruzic ministar, a Dacic u Vladi extra plus. Dacic i Ruzic van vlade, kvota pet ponovo plus.

 

Kad dodje do kampanje dace ostavku po receptu Tome diplome i tako ubrati neki poencic, do tad mu nista ne smeta da sedi u vecoj i udobnijoj fotelji. To moze da se desi u krajnjoj liniji jedno 3 meseca pred izbore, da on sedi u skupstini dve godine nema teoretske sanse. Al dobro, da se slozimo da se ne slazemo.

 

anti-eu sns glasaci sigurno nece glasati za radulovica ili sps.

 

Racunao sam te vec radikalima, posto su imali nekih 4% prosli put. Inace, upravo zbog te EU-anti EU price koju smo imali u piku pre cirka deset godina ocekujem da nacionalisti puknu tako da nece znati gde da se pocesu. Mnoge stvari su i najvece debile u ovoj zemlji smorile, a ovo je broj jedan verovatno, tako da osim usput ovo smo sve uradili, postuje nas Evropa i Rusija, forsiranje te price moze samo da odnese glasove i pro i anti EU strankama.


  • 1

#27 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 31 March 2016 - 00:22

mnogo bih voleo da na kraju ispadnes u pravu ali prosto ne vidim da ce tako biti. dveri da imaju isti rezultat kao na proslim izborima? sve je vise i vise nacionalista/desnicara u evropi tako da ocekujem da se taj trend bude i kod nas.


  • 0

#28 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 00:46

Moguce je to, samo treba da imas nesto u vidu - ako u tzv. demokratskom bloku (sta god to bilo) lideri mogu medjusobno da se pljuju i vole periodicno i moze svako sa svakim u koaliciju, i biracko telo je poprilicno fluidno, sto pokazuje i neverovatan pad najjace stranke tu (DS), na drugom polu imas potpuno suprotnu situaciju - ma kako meni recimo u globalu sve to izgledao kao isti kurac, jako se razlikuju, i sto se tice lidera, a pogotovo birackog tela - oni se jednostavno mrze medjusobno, svako misli da zna bolje od onog drugog, tvrdi radikal, dverjanin i dssovac nece ni na isti anti eu/nato protest da odu, ili ce da odu, i da ih odbije to sto ih je organizovala manje podobna organizacija, taj slucaj je bio recimo sa ovim sad skupom gde su kolo vodili zavetnici. Narocito se DSS i Dveri ne podnose medjusobno i zato mislim da je ova koalicija totalno idiotska, maltene kao da radikali idu sa demokratskom strankom. I zato ne vidim pogotovo kod DSS/Dveri od kako se Vostunije povukao neki potencijal da privuce nove glasace, moze samo da ih odbije, oni ce ka vojvodi gravitirati jer se vratio. Mada kontam da su i oni kad se vratio i poceo da u svom stilu pravi cirkus imali i 10%, a sad samo padaju. Ali ti "novi", odnosno "osvesceni" nacionalisti ce najpre otici njima, cenim. A tu su i ovi Zavetnici i Ruska stranka koji ce taman otkinuti 2-3%, dovoljno da neko ne predje cenzus.


Edited by McLeod, 31 March 2016 - 00:47.

  • 1

#29 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 31 March 2016 - 01:56

Kad dodje do kampanje dace ostavku po receptu Tome diplome i tako ubrati neki poencic, do tad mu nista ne smeta da sedi u vecoj i udobnijoj fotelji. To moze da se desi u krajnjoj liniji jedno 3 meseca pred izbore, da on sedi u skupstini dve godine nema teoretske sanse. Al dobro, da se slozimo da se ne slazemo.

 

 

Racunao sam te vec radikalima, posto su imali nekih 4% prosli put. Inace, upravo zbog te EU-anti EU price koju smo imali u piku pre cirka deset godina ocekujem da nacionalisti puknu tako da nece znati gde da se pocesu. Mnoge stvari su i najvece debile u ovoj zemlji smorile, a ovo je broj jedan verovatno, tako da osim usput ovo smo sve uradili, postuje nas Evropa i Rusija, forsiranje te price moze samo da odnese glasove i pro i anti EU strankama.

 

Oko Dacica i predsednickih izbora - ako bude "samo" sef poslanicke grupe, tj. ne bude u vladi, a ja mislim da ce tako biti (mislim da ni on ne zeli vise da bude u ovakvoj koaliciji gde nema nikakav ucenjivacko-kaolicioni potencijal plus ne vidim da i Vucic ima vise bilo kakvu potrebu za njim, a jos mu je uzeo i PUPS), nece sedeti u toj fotelji dve godine nego manje od godinu dana jer su predsednicki izbori u martu/aprilu 2017.

 

A radikali su prosli put jedva uzeli 2%, ne 4%. To si mozda mislio na one iz 2012. Ali se tu u principu slazem sa tobom da ce ceo taj blok da pukne, em idu u 4-5 kolona em ni u ovoj dosta mlakoj kampanji ne vidim neko preveliko potenciranje tih tema, em sto kazes i najvece debile je to vise smorilo. Mada bih rekao da ce DSS/Dveri uzeti vise glasova od Seselja i mislim da oni prelaze cenzus, ipak su zveri same uzimale po 3.5-4% poslednja dva puta. Ipak, treba sacekati presudu Seselju, pa onda proceniti kako ce se ti glasovi prelivati.

 

 

Inace, prijatno sam iznenadjen ponudom za Radulovica i DJB, nisam bas siguran koliko je ovaj procenat realan trenutno, ali je svakako ohrabrujuce da se kotiraju oko cenzusa, bez ikakve kampanje u velikim medijima izuzev jednog gostovanja na N1 i nesto ranije na RTV-u.


  • 1

#30 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2016 - 02:32

Ne vidim logiku i dalje. Plus biti predsednik u Srbiji je otprilike kao biti jebem li ga ministar kulture. Slicno se pitas, slicno putujes, a verovatno jos manje mozes da marnes. Ali kontam i ja da hoce i on to, jos samo predsednik nije bio.


  • 0