Jump to content


Photo
- - - - -

Euroleague vs FIBA Champions League


  • This topic is locked This topic is locked
1225 replies to this topic

#31 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 March 2016 - 14:31

O Fibi je smešno i raspravljati.

 

Mene tu najviše zanima način raspoređivanja tog EL novca. U fudbalu, taj odnos ide i do 1:8, tj da li i oni planiraju da procenjuju ko je značajniji za ligu, ili šta već.


  • 0

#32 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 21 March 2016 - 14:33

Ma FIBA više ne puca na najjače takmičenje, već na neki ekvivalent EC.. tako da treba porediti fond FIBA-e sa fondom EC


Ovo je sustina i taktika svih taktika.
FIBA da stigne i prestigne EC sto se fin premija tice, povuce 5-6 jacih klubova na svoju stranu i polako graditi imidz i godinama povecavati premije i kvalitet takmicenja.

Djordi je sa druge strane ostavio to jedno mesto u EL za pobednika EC-a i zadrzao gro najjacih za EC i to je njegov kljucni potez i samim tim sah-mat.

Zasto bi jedna Valensija isla u LS kad ovamo ima odlicne mesece, istu ili slicnu lovu i, najvaznije, sansu da zaigra EL, a cele sezone igra atraktivne i lvalitetne meceve.

Mozda i gresim
  • 0

#33 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 March 2016 - 14:36

Zasto bi jedna Valensija isla u LS kad ovamo ima odlicne mesece, istu ili slicnu lovu i, najvaznije, sansu da zaigra EL, a cele sezone igra atraktivne i lvalitetne meceve.
 

 

Daleko je to od tako sjajnog i bajnog, najveći Đordijev adut (iz ugla EC timova)  je to što FIBA ne nudi baš ništa. To jedno mesta za pobednika EC neće zvučati baš tako sjajno, ako se u istom nađe 15ak odličnih ekipa. I uz to znaju da nemaju nikakvu šansu da urade nešto preko domaće lige.


Edited by realno *W, 21 March 2016 - 14:37.

  • 1

#34 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 21 March 2016 - 14:38

Naravno, ali to poredimo sa alternativom, zar ne?

A alternativa je takva da je sedi gde si najbolji tj odlican potez.
  • 0

#35 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 21 March 2016 - 14:40

Naziv topika je promasaj, treba da stoji Eurocup vs FIBA jer je to jedina bitka.

 

Najveci Djordijev adut je sto nudi prohodnost do EL preko ECa, tako da ce svaki jaci tim ici u EC, siguran sam u to.


  • 1

#36 feanorlfc

feanorlfc
  • Members
  • 9,648 posts

Posted 21 March 2016 - 14:41

Daleko je to od tako sjajnog i bajnog, najveći Đordijev adut (iz ugla EC timova)  je to što FIBA ne nudi baš ništa. To jedno mesta za pobednika EC neće zvučati baš tako sjajno, ako se u istom nađe 15ak odličnih ekipa. I uz to znaju da nemaju nikakvu šansu da urade nešto preko domaće lige.

Zasto?


  • 0

#37 Stojke1234

Stojke1234
  • Banned
  • 5,254 posts

Posted 21 March 2016 - 14:46

Daleko je to od tako sjajnog i bajnog, najveći Đordijev adut (iz ugla EC timova)  je to što FIBA ne nudi baš ništa. To jedno mesta za pobednika EC neće zvučati baš tako sjajno, ako se u istom nađe 15ak odličnih ekipa. I uz to znaju da nemaju nikakvu šansu da urade nešto preko domaće lige.

Imace se prohodnost kroz spansku,vtb,aba i nemacku ligu,to je jedino sto valja u evropskoj kosarci.


  • 0

#38 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 21 March 2016 - 14:46

Plašim se da će u nekoj bliskoj budućnost i klubovima sa ovih prostora ta Euroleague biti nedosanjani san.

Realnost bi nam bio taj Eurocup ili ta krš FIBA Champions League.

 

Taj IMG, ili kako li se već zove ta američka kompanija, bi najviše volela kada bi nekako instalirala

klubove u Londonu, Parizu i Berlinu.

To je za njih interesantno tržište.

I na tome će se raditi.

Nemaju oni ništa od Beograda, Krasnodara i ostalih Zagreba.


Edited by Jaqen H'ghar, 21 March 2016 - 14:48.

  • 3

#39 Leonard

Leonard
  • Members
  • 5,150 posts

Posted 21 March 2016 - 14:47

Tolika prasina se digla poslednjih par meseci da sam pomislio da ce FIBA privuci u ligu sampiona sve ostale znacajnije klubove koji nisu u Evroligi. Najavljivali njihovo takmicenje kao da ce napasti Djordija atomskim oruzjem, a onda se pojavili sa zardjalom  praznom puskom.

Pretice jos neko vreme, dok svi iole znacajni  klubovi ne potpisu ugovore i obavezu sa da ce naredne 3. god igrati Evrokup i onda ce se  povuci kao one, cini mi se, 2001 god. Cibona ce biti jedno od najzvucnijih imena u FIBA ligi sampiona.

 

Cak ih je i Parker sa Asvelom otkacio, a on je FIBA organizaciji  bio najozbiljnija podrska.


Edited by Leonard, 21 March 2016 - 14:50.

  • 0

#40 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 21 March 2016 - 14:48

Plašim se da će u nekoj bliskoj budućnost i klubovima sa ovih prostora ta Euroleague biti nedosanjani san.

Realnost bi nam bio taj Eurocup ili ta krš FIBA Champions League.

 

Taj IMG, ili kako li se već zove ta američka kompanija, bi najviše volela kada bi nekako instalirala

klubove u Londonu, Parizu i Berlinu.

To je za njih interesantno tržište.

I na tome će se raditi.

Nemaju oni ništa od Begrada, Krasnodara i ostalih Zagreba.



Kakav crni London, u toj Engleskoj ligi jebeni Newcastle ima ekipu koja nema poraz (barem nije imala u prvih 20ak kola kada sam gledao) :D


  • 0

#41 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,281 posts

Posted 21 March 2016 - 14:49

I to što Jordi nudi, velikim klubovima ne pokriva ni topli obrok ... 


  • 1

#42 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 21 March 2016 - 14:53



Kakav crni London, u toj Engleskoj ligi jebeni Newcastle ima ekipu koja nema poraz (barem nije imala u prvih 20ak kola kada sam gledao) :D

Ma znam ja to.

Ne interesuje njih ni taj Njukasl.

Oni bi to i nasilu.

Dok se to ne dogodi, ako se ikada dogodi,

još će u toj elitnoj EL igrati ovdašnja gologuzija.

 

Sreća je pa su ti Englezi osim fudbala duduci za sve kolektivne sportove koji se igraju loptom.

 

Mada nikada ne potcenjuj amerikance kad krenu u posao.

Oni stvaraju potrebu tamo gde je nema.

To je i moto potrošačkog društva na kome počiva američka ekonomija.

 

Oni su napravili grad u pustinji (?!?!), doveli vodu iz Kolorada, i u toj vukosnošajini je iznikao

najveći kockarski raj na planeti, koji je skoro nezaobilazna američka turistička destinacija.


Edited by Jaqen H'ghar, 21 March 2016 - 14:54.

  • 0

#43 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 March 2016 - 14:55

Imace se prohodnost kroz spansku,vtb,aba i nemacku ligu,to je jedino sto valja u evropskoj kosarci.

 

Ok, moja greška za domaće lige...

 

 

I to što Jordi nudi, velikim klubovima ne pokriva ni topli obrok ... 

 

 

Pa tu je glavno ono moje pitanje oko raspodele para. U fudbalu se oko TVa prava za pojedine lige vrte neverovatne pare, ali je raspoređivanje istih jako diskutabilno. Znam da sam svojevremeno čitao da Real dobija oko 150 miliona, a ovi slabiji klubovi po 15ak. 

Zamisli da ovde podele timove na recimo tri grupe, ta cifra bi se u slučaju te treće, drastično srozala. 


Edited by realno *W, 21 March 2016 - 14:57.

  • 0

#44 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 21 March 2016 - 15:03

The eight first qualified teams will play the best-of-five playoffs for qualifying to the Final Four

nachi igra se 30 kola, i ondak igraju na 3 dobijene

1-8

2-7

3-6

4-5

 

i pobednici tih duela idu na f4, el taj rad?


  • 0

#45 Jaqen H'ghar

Jaqen H'ghar
  • Banned
  • 512 posts

Posted 21 March 2016 - 15:04

Da.  ;)


  • 1