Jump to content


Photo
- - - - -

Potrosacka tema - brendovi, trendovi, trziste, kvalitet ...


  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#166 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 November 2017 - 17:15

Black Friday je zvaka za idiote. U UK su to January sales. Na tim rasprodajama nikad nisi mogao naci nista cestito, samo totalni skart koji niko sa imalo samopostovanja i ne uzima.

 

Skoro citam, na Black Friday reklamiraju 60" TV za $300, a imaju samo jedan (ili nijedan) na prodaju, ostalo su neke bezvrijedne krpetine ili skalamerije za koje se idioti jagme i tuku.


  • 0

#167 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 24 November 2017 - 17:30

Kupio prije neki dan vijetnamku (crnu), original Alpha Industries, platih nekih 220 evra (sa uloskom),... i tako, kapitalizam:

 

 

E, sad: odakle takva slava i popularnost prostoj vojničkoj terenskoj jakni? Trag tog fenomena vodi u američku noviju prošlost, u doba Alena Ginsberga, Keruaka i onoga što se zvalo "bitnici" (od Beat Generation). Taj oblik supkulturnog života oblačio se kod Armije spasa i u prodavnicama vojnih viškova, jer je bio notorno i poslovično švorc (Salvation Army counter...; Lenard Koen). Vojnička jakna bila je definitivno najkvalitetniji i najpraktičniji odevni predmet za male pare; http://www.vreme.co....w.php?id=584959


  • 0

#168 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 24 November 2017 - 17:31

 141faf4cf4ee249a60ccb6537b3921c9.jpg Sent

 

Nema kavijara? :lol:


  • 0

#169 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 November 2017 - 17:32

Black Friday je zvaka za idiote. U UK su to January sales. Na tim rasprodajama nikad nisi mogao naci nista cestito, samo totalni skart koji niko sa imalo samopostovanja i ne uzima.

Skoro citam, na Black Friday reklamiraju 60" TV za $300, a imaju samo jedan (ili nijedan) na prodaju, ostalo su neke bezvrijedne krpetine ili skalamerije za koje se idioti jagme i tuku.

Ja obozavam te zvake, stave vin broj auta koji prodaju za 50% nominalne cene, a auto im nije na lotu, vec kod komsije, pa ti ucine cenu za drugi, doduse skuplji. :puke: na sales crooks!
I ljudi ipak kupuju, sta će kad su već došli, da ne idu kući praznih ruku.
Tako je mene moja bolja polovina prevarila pre 12 godina kad smo kupili 2006 b9 trebeca. Dealer lepo oglasio kako će svakome ko dodje da proba vozilo dati 2 sezonska ski pasa za kirkwood. Ja naravno kad je džabe odem da provozam, ali se zeznem ne pođem sam. Auto bombona, opremljen dvd, 3 reda za sedenje 7 osoba, rekao bi vice I'm married with children, but not dead. No suv, ja ih volim ko... Moja se dama primila, počela da me ubeđuje kako će ona da ga voziiiiiiii i sve lepo pc. Zagrizemo mi uzmemo kola. Na kraju sam ja vozio trash. Od tada sam idem da probam auto, tek kad ugovorommogucu cenu, dovedem je da kaže da, ili ne. Poruka priče je da može da se dobiju free annual ski passes ako probaš auto koji ne želiš da kupiš. Idi sam u probu.
Rasprodaje su za one koji žele da se osjećaju lepo kad bacaju pare.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Edited by mrd, 24 November 2017 - 17:36.

  • 1

#170 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 November 2017 - 05:43

Black Friday je zvaka za idiote. U UK su to January sales. Na tim rasprodajama nikad nisi mogao naci nista cestito, samo totalni skart koji niko sa imalo samopostovanja i ne uzima.

 

Skoro citam, na Black Friday reklamiraju 60" TV za $300, a imaju samo jedan (ili nijedan) na prodaju, ostalo su neke bezvrijedne krpetine ili skalamerije za koje se idioti jagme i tuku.

 

Što će reći da sam idiot - kupila novi fitness tracker i to baš na  Amazonu UK,  na sniženju, 100 eura jeftiniji nego u Hrvatskoj i još neke meni jako važne stvarčice na Black Friday sales.  Volim biti takav idiot.  :blush:


Edited by Ziza, 30 November 2017 - 06:53.

  • 0

#171 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 November 2017 - 05:54

Što će reći da sam idiot - kupila novi fitness tracker na Amazonu na sniženju, 100 eura jeftiniji nego u Hrvatskoj i još neke meni jako važne stvarčice na Black Friday sales.  Volim biti takav idiot.  :blush:

Way to go. :+1:

Samo da ti kazem, to nista ne moze da pomogne, ako ga ne koristis. Ja imam isti problem, stvar stoji u sobi, ali je koristi samo prasina.

:P


  • 1

#172 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 November 2017 - 06:50

Ja​ ga koristim, imam jedan stariji kojeg nikad ni ne skidam. Prije nisam htjela nositi običan sat jer mi je smetao i onda su se pojavili ti trackeri... i teško bilo žabu u vodu natjerat

I sad sam se toliko navikla da mi je sve čudno kad ga skinem (a vodootporan je, može se i tuširati i plivati s njim).

E, ali ovaj novi kojeg sam sad kupila, ima cijelo čudo funkcija + što je vodootporan do 50 metara, ima ugrađen GPS, itd. Trebao bi mi stići danas i jedva čekam!  :wub:

Meni ti trackeri pomažu da se više krećem, a bome su me natjerali i na trčanje, smršavila sam i tako svašta nešto. Volem  ^_^

 

P.S. Ali sam danima visila za compom i buljila u sve moguće i nemoguće ponude Blac Friday dok nisam pronašla što hoću. Ah te žene ;)


Edited by Ziza, 30 November 2017 - 06:52.

  • 0

#173 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 December 2017 - 10:53

...

 

Attached File  bad plastic surgery.jpg   90.99KB   3 downloads

 

...


  • 2

#174 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 04 December 2017 - 12:57

Koliko su mi interesantne stare novinske reklame, kako domace predratne (zbog simpaticnog jezika uglavnom), tako i strane, prvenstveno americke iz davnih brojeva raznoraznih casopisa, toliko sam i neperspektivan element  'ciljne grupe'. Imunitet na 'danas jesi, sutra nisi' revolucionarne modele kojecega stice se i kroz susrete sa proizvodima koji su se zaista pokazali kao 'trajna potrosna dobra', i u smislu pouzdanosti, i u smislu dugog trajanja na trzistu, i u smislu bitnih aspekata kvaliteta, koji katkad ni sam proizvodjac ('brend') niti njegovi konkurenti nisu nadmasili uprkos svim bajkovitim opisima svojih noviteta.

 

Pominjao sam vec, ne znam na kojoj temi, Milankoviceve neunistive zimske cipele, rad nekog austrijskog seoskog obucara, kao i nemacki bojler iz 1938, koji se u kupatilu jednog mog druga prenosi sa kolena na koleno. Ima, medjutim,  i znatno sofisticiranijih stvari, poput nestvarno dobrog bioskopskog ozvucenja koje je kompanija Western Electric pravila kasnih tridesetih; po nekim svedocenjima, odlicno je i ono iz kasnih dvadesetih, ali to ne mogu da potvrdim.

 

A nema lepseg minijaturnog 'gedzeta' nego sto je Zeiss-ovo remek-delo Turmon iz 1921, koje i dalje opstaje u ponudi, premda se pre par godina govorkalo da samo sto nije povuceno iz kataloga, kao sto mnogi sjajni tehnicki proizvodi i jesu. U 'radnom polozaju' zauzima kockicu od svega 5 cm, ali se njime moze videti i da li nailazi tramvaj, i sta komsinice spremaju za rucak, i ima li Jupiter satelite... Posle rata pravio se samo u Ajsfeldu (DDR) – prodavan je slobodno iako je, navodno, bio deo opreme Stazijevih agenata – a po ujedinjenu i po rasformiranju izvornog Carl Zeiss-a zadrzala ga je kompanija Docter koja je preuzela doticnu fabriku, pa potom Analytik Jena koja je kupila bankrotirani Docter, a sada Noblex – sve to vreme kao Docter 8x21 C, i sa tridesetogodisnjom garancijom! Konstrukcija je vec skoro ceo vek ista, ali su vremenom poboljsani kvalitet stakla, materijala kucista i antireflektivnih premaza. Cak i ta stvarcica ima svoje 'klonove': dva nemacka (Steiner i Eschenbach) i najmanje dva superjeftina kineska. Usput, na Amazonu prodaju i kineske falsifikate ruskih dvogleda – znam, karma, ali nikako samo to – no po cenama njihovijem poznacete ih.  

 

http://www.monocular.info/turmon.htm


  • 1

#175 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 January 2018 - 10:14

Drustvo je svuda isto, jedni to rade jer su siromasni, a drugi to rade zbog "bogatstva".

Snizenje nutelle u Francuskoj. Kupci se tukli, svadjali zbog nutelle https://www.b92.net/...&nav_id=1351415


  • 1

#176 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 February 2018 - 15:30

...

 

Attached File  hotel California.jpg   106.31KB   1 downloads

 

...


  • 1

#177 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 01 February 2018 - 20:42

Drustvo je svuda isto, jedni to rade jer su siromasni, a drugi to rade zbog "bogatstva".
Snizenje nutelle u Francuskoj. Kupci se tukli, svadjali zbog nutelle https://www.b92.net/...&nav_id=1351415

Nutela je dobra samo u palacinkama kad nema Eurokrema.
  • 1

#178 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 February 2018 - 20:59

Nutela je dobra samo u palacinkama kad nema Eurokrema.

 

Pa da, kad se Eurokrem pravio jos u Neolitu od dinosaurusovih mosnica. 

 

Koji si ti Kremenko...


  • 2

#179 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 February 2018 - 14:39

Nutella je pola Eurokrema, i to ona losija polovina :lol:


Edited by Atreid, 02 February 2018 - 14:39.

  • 0

#180 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 02 February 2018 - 22:28

Nutella je pola Eurokrema, i to ona losija polovina :lol:

Ko jednom proba Eurokrem Nutellu ni na reklami ne moze da smisli. Samo da se ne nadje neki nas basibozluk pa da proda recept Italijanima za velike pare.
  • 1