Jump to content

Photo

Kutak za gitariste

• Please log in to reply
694 replies to this topic

#106 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 April 2016 - 21:39

1794755_892263910878150_6269261312717813

Ibanez BTB 675

• 2

#107 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 05 April 2016 - 11:21

Bass Player Available NOW (Nashville (only))

Bass player available for PAYING GIGS ONLY. I play G, C, D. If your
songs are not in G, please transpose them into G. If your song has an
Em or Bm or anything off the wall I will probably sit out that chord.
Or I could learn those notes for $30 each. If you want me to do fancy
stuff like go back and forth between G and D while you hold a G chord,
forget it because I’m a “pocket” player.

Minimum $100 per gig within a 5 mile radius of 37204. $5 per mile travel
charge for other areas out of town.

Please make sure your gigs are on a Metro Nashville bus route, or you can
pick me up at my place. Must be home by 11 pm due to previous legal hassles.

No gigs within 500 yards of schools, parks, or playgrounds.

:D

• 2

#108 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 16 June 2016 - 12:28

Gretsch je opet izbacio novi model i ovoga puta sam opasno zagrizao. Trenutno imaju tri boje (plava, nandzarasta i neka zelena koja mi se ne svidja) i za sad su u opciji jedna od ove dvije:

5420_zpstjpntvpw.jpg

Sacekacu jedno mjesec dana ne bi li izbacili mozda neku crvenu i onda skacem na nju kao kobra. :)

• 0

#109 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2016 - 21:10

evo ti crvena, jede malu decu i omladinc(k)e...

62549855.jpg

• 0

#110 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 16 June 2016 - 22:23

evo ti crvena, jede malu decu i omladinc(k)e...

62549855.jpg

Daj jebote, pa to je Satriani gitara. Za heavy metalce. Nisam ja od tog soja. Ja volim rock, blues i rockabilly, ovo nit ima stila, niti klase. Vulgarno do jaja. Vidi gore ovaj gretsch. K'o prelijepa zena. Ovaj Ibanez kao vikinska sjekira. ;) :D

• 0

#111 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2016 - 22:38

Daj jebote, pa to je Satriani gitara. Za heavy metalce. Nisam ja od tog soja. Ja volim rock, blues i rockabilly, ovo nit ima stila, niti klase. Vulgarno do jaja. Vidi gore ovaj gretsch. K'o prelijepa zena. Ovaj Ibanez kao vikinska sjekira. ;) :D

Ni slučajno prijatelju, ova tambura ume šta ti padne na pamet, 5 pozicija, deljeni humbuckeri na single coil, vrat k'o devojčica, ja da sam gitarista, ništa drugo ne bih svirao... Nemoj da mi kažeš da superstrat nema ni stila ni klase. A šta Schecter, Blade, Pensa, taj rad?

Cijena? Prava sitnica, dva soma ojrića...

Edited by alberto.ascari, 16 June 2016 - 22:57.

• 0

#112 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 16 June 2016 - 23:06

Ni slučajno prijatelju, ova tambura ume šta ti padne na pamet, 5 pozicija, deljeni humbuckeri na single coil, vrat k'o devojčica, ja da sam gitarista, ništa drugo ne bih svirao... Nemoj da mi kažeš da superstrat nema ni stila ni klase. A šta Schecter, Blade, Pensa, taj rad?

Cijena? Prava sitnica, dva soma ojrića...

Znas sta, meni izgled mnogo znaci. Ovoj spicastoj ne bih dao mjesta u kuci. Jednostavno, nije moj stil. Nema eleganciju, taman da je 50 soma. 

Cuj zvuk Gretsch 6120 Hot Rod kroz Fender Bassman pojacalo:

+nesto reverb i slap back delay...

TVJ filtertron style humbuckers magneti

Edited by Honey Badger, 16 June 2016 - 23:14.

• 1

#113 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 June 2016 - 17:00

Ovo je model koji cu da pazarim, samo za boju da se odlucim...

Clean sounds:

Dirty:

• 0

#114 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 June 2016 - 20:05

Eeeehhh rodjače, kod mene je Ibanez dijagnoza....

• 0

#115 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 June 2016 - 21:36

Eeeehhh rodjače, kod mene je Ibanez dijagnoza....

Moja je Gretsch!

• 0

#116 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 June 2016 - 21:51

Moja je Gretsch!

može...

CXA0oHhWYAEKRg2.jpg

• 0

#117 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 June 2016 - 21:55

Ovako je sve počelo, MC 924 Mk II, 1985 godište.

IMG_2178.jpg

Made in Japan, naravno, tada nije bilo made in PRC....

Edited by alberto.ascari, 17 June 2016 - 21:56.

• 0

#118 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 June 2016 - 09:55

Nekad davno sam imao custom telecaster by Ibanez, CIJ (Crafted in Japan), odlicna gitara. Prije 6-7 godina sam otkrio Gretsch i od tad sam imao nekoliko, uglavnom ove modele srednje klase, nikad pro line kao 6120 koji idu izmedju £2000 i £3500 sto je previse za nekoga ko samo svirucka po kuci.

Ali kvalitet ovih Electromatic modela je prvoklasan. Sve osim elektronike koja se da zamijeniti za bolje komponenete i onda imas 1st class gitaru za trecinu para od pro line. Ja vec imam par TVJ magneta koje je jako jednostavno instalirati (potrebna je lemilica i srafciger), mada i ovi black top filtertrons nisu za bacanje. 

Trenutno naginjem prema nandzarastoj, vjerovatno cu pazariti iduce sedmice, ne mogu cekati mjesec dana. :)

Ovaj tvoj bas izgleda mocno ali cini se kao da je vrat od dva metra. Mogao bih da sviram/pratim C i G ali bih vjerovatno kasnio ako bi morao stici na D. :D

Edited by Honey Badger, 18 June 2016 - 09:56.

• 0

#119 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 June 2016 - 10:13

Nekad davno sam imao custom telecaster by Ibanez, CIJ (Crafted in Japan), odlicna gitara. Prije 6-7 godina sam otkrio Gretsch i od tad sam imao nekoliko, uglavnom ove modele srednje klase, nikad pro line kao 6120 koji idu izmedju £2000 i £3500 sto je previse za nekoga ko samo svirucka po kuci.

Ali kvalitet ovih Electromatic modela je prvoklasan. Sve osim elektronike koja se da zamijeniti za bolje komponenete i onda imas 1st class gitaru za trecinu para od pro line. Ja vec imam par TVJ magneta koje je jako jednostavno instalirati (potrebna je lemilica i srafciger), mada i ovi black top filtertrons nisu za bacanje. 

Trenutno naginjem prema nandzarastoj, vjerovatno cu pazariti iduce sedmice, ne mogu cekati mjesec dana. :)

Ovaj tvoj bas izgleda mocno ali cini se kao da je vrat od dva metra. Mogao bih da sviram/pratim C i G ali bih vjerovatno kasnio ako bi morao stici na D. :D

Naprotiv, vrat je standardna skala, ali leži u ruci ko dupe na noši. Ja sam već pisao, imam male šake, nikad nisam zato hteo da sviram Fendera, zato ga i ne volim. A težak je kao fošna, otkida rame na tezgama.

Ovaj Ibanez se naravno više ne pravi, pre par godina su izbacili Anniversary model, par stotina komada, to sam se onesvestio kad sam video...

Inače ovog Musiciana sam svojevremeno menjao (još u BG) za Ibanez Blazer frettless (malo friziran) i pojačalo, glavu + kutiju 150W. Blazera mi ukrali u Pragu a pojačalo negde nestalo/ostalo u BG.

• 0

#120 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 June 2016 - 10:34

Naprotiv, vrat je standardna skala, ali leži u ruci ko dupe na noši. Ja sam već pisao, imam male šake, nikad nisam zato hteo da sviram Fendera, zato ga i ne volim. A težak je kao fošna, otkida rame na tezgama.

Ovaj Ibanez se naravno više ne pravi, pre par godina su izbacili Anniversary model, par stotina komada, to sam se onesvestio kad sam video...

Inače ovog Musiciana sam svojevremeno menjao (još u BG) za Ibanez Blazer frettless (malo friziran) i pojačalo, glavu + kutiju 150W. Blazera mi ukrali u Pragu a pojačalo negde nestalo/ostalo u BG.

Ja sam godinama svirao akusticnu gitaru i onda jedno vrijeme sam imao ovog Ibanez telkana. Kako sam otkrio Gretsch otkrio sam da mi big body lezi vise od ovih manjih na solid body elektricnim gitatama. Trenutno imam 3 elektricne gitare (strat, tele i Gretsch Jet), a najcesce se prihvatim akusticne kad sviruckam iako mi je pojacalo pri ruci.

• 0