Jump to content

Photo

Kutak za gitariste

• Please log in to reply
694 replies to this topic

#76 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 13 March 2016 - 23:31

Ljudi, nikakve cifre od ne znam ni ja koliko vati, samo dobar lampas, a za efekte tu su pedale. U principu, u vecini studia u kojima sam bio su bili neki peavey/marshall od 100-150 vati, sa fabricki dobrim distorzijama i solidnim 'ekvilajzerom', ali jebi ga, te cifre su mi vise za pocetnike ili za bendove koji vole da sviraju da pucaju bubne opne. Dobar lampas, dobar dilej i distorzija i to je to za mene. Mada, ipak bluz, lampas i blago 'pucketanje' zvuka... to je to. Elem, zna li neko o peavey dyna bass seriji gitara? Dobio sam na poklon Amerikanca, 84' ili 85', sa aktivnim magnetima, neck through. Sredio ga kompletno, vrat prav, pragovi promenjeni, ali nemam nikakva iskustva sa bas gitarama. U situaciji sam da mi je luksuz davati pare za nova pojacala, pa se razmisljam sta raditi sa njom. Da li prodati i gde/kome/za koliko? Tambura je u super stanju i gre'ota mi da je prodajem, a opet mi trebaju noFci kao nikada.
  • 0

#77 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 23:45

...

...  

A sto se ti svuda trpas kad te nista nisam pitao, niti me tvoje tamburanje interesuje?

;)

...

• 0

#78 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 March 2016 - 00:01

...

A sto se ti svuda trpas kad te nista nisam pitao, niti me tvoje tamburanje interesuje?

;)

...

Ajde, na brzaka za 10 sekundi - stimovanje gitare, ako znas? :D

Ups, prodje. ;)

Edited by kronostime, 14 March 2016 - 00:03.

• 0

#79 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2016 - 00:54

... 

Vidis li, iz postovanja prema okolini, i nedostatka 'drajva' da budem 'gitaristicki heroj i naganjam devojcice', nisam zeleo da 'tamburam'.

Nesto drugo su klavijature - stavis sluske, svoj si, pa improvizuj do mile volje.

Amateri / avanzovani amateri / umisljeni tamburasi bi me uvek samo iritirali.

Uvek sam mogao da odvojim odredjenu kolicinu para i da kupim LP / CD ili da 'skinem' preko Neta.

Sto bih se trudio da se upisem u milionsku resavsku skolu 'tamburasa / programera bejzika'?

:lol+:

Pre vise godina neki lik u komsiluku muci sax - 'U stambolu na bosforu ...'

:ajme:

Pa kad mi dojadilo cviljenje, iznesem zvucnik na terasu i pustim Johna Surmana.

Pa me kcera nagrdila, a ja snimim dva CDa na kasetu i ubacim mu u post. sanduce.

Nisam ga vise cuo da vedzba, no je pustao kasetu.

Znas kako je pisao Jozef Skvorecki:

'medju svim instrumentima izdvaja se saksofon. Posebno tenor.

Zato sto govori.

Zao mi je, meni gitara govori manje od saksofona.

No, da vam ne kvarim tred.

...

Edited by Kinik, 14 March 2016 - 00:55.

• 0

#80 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 March 2016 - 06:39

Ljudi, nikakve cifre od ne znam ni ja koliko vati, samo dobar lampas, a za efekte tu su pedale. U principu, u vecini studia u kojima sam bio su bili neki peavey/marshall od 100-150 vati, sa fabricki dobrim distorzijama i solidnim 'ekvilajzerom', ali jebi ga, te cifre su mi vise za pocetnike ili za bendove koji vole da sviraju da pucaju bubne opne. Dobar lampas, dobar dilej i distorzija i to je to za mene. Mada, ipak bluz, lampas i blago 'pucketanje' zvuka... to je to. Elem, zna li neko o peavey dyna bass seriji gitara? Dobio sam na poklon Amerikanca, 84' ili 85', sa aktivnim magnetima, neck through. Sredio ga kompletno, vrat prav, pragovi promenjeni, ali nemam nikakva iskustva sa bas gitarama. U situaciji sam da mi je luksuz davati pare za nova pojacala, pa se razmisljam sta raditi sa njom. Da li prodati i gde/kome/za koliko? Tambura je u super stanju i gre'ota mi da je prodajem, a opet mi trebaju noFci kao nikada.

Moj ortak iz USA (već sam ga ovde spomenuo) strašno hvali te basove. Stavi sliku, pošto? A pre svega gde si?

• 0

#81 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 14 March 2016 - 11:38

Moj ortak iz USA (već sam ga ovde spomenuo) strašno hvali te basove. Stavi sliku, pošto? A pre svega gde si?

Iz Bg-a sam. U principu, jebe me moralna zackoljica. Dobih tu gitaru na poklon od ujaka, on je kupio sebi za dusu i posle 5-6 godina mi je samo doneo jer je video da obigravam oko nje kao malo dete. Zato sad nemam pojma sta mi je ciniti jer mi je ta gitara apsolutno nepotrebna, nemam pojacalo za bas, a iskreno nemam ni najmanje slobodnog vremena da se petljam o ucenju sviranja bassa. Pomoz'te drugovi forumasi! :D
Mogu ako hoces da ti slikam, mozda ces znati nesto vise nego ja.
Da, ne rekoh, dyna bass unity serija, neck through (to rekoh), 4 zice.

• 0

#82 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 14 March 2016 - 13:00

Pa daj da vidimo taj bass. Slike su pozeljne i od drugih ucesnika, da vidimo sta ko ima. :)

• 0

#83 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 14 March 2016 - 13:24

... Slike su pozeljne i od drugih ucesnika, da vidimo sta ko ima. :)

Evo jedne jeftine. Losa slika - upravo slikano laptopom...

Harmony Marquis, iz kasnih '70-ih a ja je imam od pocetka '80-ih.

Jevtina kopija Martina. Martin Marquis se prodaje za 2-3-4 000$, a ovaj Harmony model se moze naci vec od stotinjak na vise (zavisno o stanju).

Nisam ja u vasoj ligi, decki - gitara nije bog zna sta, ali sasvim odgovara mojem (ne)znanju... :D

Snapshot_20160314_zps3tkmxcyh.jpg

Edited by zoran59, 14 March 2016 - 13:30.

• 0

#84 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 March 2016 - 13:25

blmtQAC.jpgFender Bastard- Kronostime edition :D

• 2

#85 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 14 March 2016 - 13:47

Stavljam malo kasnije slike ovih par mezimica sto su ovde :)
  • 0

#86 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 14 March 2016 - 14:07

Fender Bastard- Kronostime edition :D

Samo Les Paul! :D
  • 0

#87 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 March 2016 - 14:42

Samo Les Paul! :D

Napravicu i njega jednom :D

• 0

#88 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2016 - 14:47

... Fender Bastard-Kronostime edition ... 

Ovo sam snimio / zapamtio!

:rotflmao:

...

• 0

#89 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 14 March 2016 - 14:48

Napravicu i njega jednom :D

A ovaj stratocaster si napravio od drveta i zice ili si posebno kupio body i neck i sve ostale dijelove?

Jedno je sklopiti dijelove, drugo napraviti gitaru. Ja sam se bavio mislju da narucim jednog telecastera od ovog djecka iz Kanadu. 

• 0

#90 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2016 - 14:49

...

Nemojte kaciti slicke gitara - namestaj nije interesantan.

;)

Dajte neke manje *.mp3 fajlove, da vidimo i cujemo!

Ne mora matora faca.

B-)

...

• 0