Jump to content


Photo
- - - - -

ALFA 156 ILI FIAT MAREA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 20 February 2016 - 13:33

Evo ovako, suprug i ja treba da kupimo auto i dvoumimo se izmedju ova dva- negde do 2000 EUR je budžet, možda nešto malo preko.

Bili bismo zahvalni ukoliko bi oni koji imaju bliža iskustva sa ovim automobilima pomogli nam da se odlučimo za jednan od ova dva.

Naravno uz navodjenje prednosti i mana,(ne ovaj je lepši-ovaj je ružniji i slično).

Hvala unapred



#2 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 20 February 2016 - 13:38

Zaobidji i Mareu i Alfu .Za nesto malo preko 2K € mozes da kupis drugi auto (bolji ) u zemlji Srbiji .


Samo ,oprez ,kupujes auto koji je star 10-15 god , koji u najvecem broju slucajeva nema urednu servisnu istoriju , sa vracenim kilometrazama itd ,itd ...

Edited by FatZadd, 20 February 2016 - 13:38.


#3 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 16 March 2016 - 15:37

PYM tako je, ali oko te cene što se tiče karavana ( i alfu 156 karavana bismo, ukoliko nisam to napisala) nema neki izbor. Može li preporuka za taj bolji? Bitno nam je da ima i pocinkovanu karoseriju, jer nemamo garažu.



#4 San Nicola

San Nicola
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 16 March 2016 - 18:04

Slazem se sa komentarom koji ti je dao PYM, iz vise razloga koje mislim da nema potrebe (ovde i sad) obrazlagati. Jednostavno, to nece biti dobra kupovina...

 

Za raspolozivi fond (par stotki manje-vise) mogu se svakako pazariti bolji karavani, jer ako sam ispravno shvatio oni su predmet interesa. Naravno, posto je kupovina polovnog automobila jedan od zescih ruskih ruleta u zemlji Srbiji, preporucujem i ne mogu dovoljno da naglasim to, da se auto detaljno proveri kod pouzdanog mehanicara/servisa i naravno da se provere papiri, brojevi sasije itd. 

 

Inace, da ne kacim linkove jer mislim da nije dozvoljeno a ionako ce svi znati o cemu se radi, bacio sam pogled na dva najpopularnija domaca sajta za prodaju polovnih automobila i za zadate kriterijume sam za desetak minuta "iskopao" nekoliko solidnih primeraka koji bi mogli da udju u obzir. U sustini, pitanje je zelite li manji auto u karavan izvedbi ili neki veci, jer su cenovno granice za pojedine modele istih godista a razlicitih klasa (velicine) prakticno zanemarljive.

 

Predlazem da sa suprugom malo podrobnije pregles ponudu na internetu, jer kao sto rekoh nije da ste bas "osudjeni" na Stila. Na pomenutim sajtovima sam za tvoj raspolozivi budzet i uz jos kriterijum da auto ima klimu i da nije stariji od 2003. godine pronasao iz kategorije manjih gradskih automobila modele poput Skode Fabie karavan, Peugeota 206 sw, Opel Astre G karavan ili Renault Megana u karavan varijanti. Neki od tih modela su zapravo odlicna ponuda poput pomenute Skode Fabie koja bar po oglasu, fotografijama i opremi izgleda zaista primamljivo, a pride je auto 2005. godiste. 

 

Ukoliko ipak zelite nesto veci automobil, budite spremni ne nuzno na vecu nabavnu cenu ali svakako na vise troskove eksploatacije zbog vece potrosnje, skupljih (vecih) guma, delova i opreme, pa do donekle i vise cene registracije. Osim toga redovno odrzavanje a narocito vanredno servisiranje ce biti skuplje, tako da imajte na umu taj podatak jer ako su im nabavne cene "tu negde" razlika izmedju njih se definitivno i najbrze uocava u praksi. Ali ako vam ipak treba nesto vece od 206-ice sw ili Fabie karavan, opet za zadate kriterijume imate na raspolaganju Renault Lagunu, Ford Mondeo, ili Peugeot 407, naravno pricam o karavanima.

 

U svakom slucaju, ponuda je solidna, cene nikad nize iz opste poznatih razloga, tako da se ovih dana stvarno moze kupiti solidan auto za neki "razuman" budzet. Problem je naci takav, a posto su vase potrebe fokusirane na karavane eto mojih predloga pa se bacite na pretragu :) Ako i kad budete suzili interes na neki/neke konkretne modele, moze se pricati dalje o nekim prednostima i manama...



#5 Markoxxx

Markoxxx
  • Members
  • 8 posts

Posted 17 March 2016 - 09:49

odaberite par vozila iz oglasa, i odredite bar jedan dan za obilazak, i povedite majstora ;) i kupite auto u najboljem stanju..

 

 

vozio sam i alfu i mareu, o JTD motorima ne terba trositi vise reci, ukoliko je dobro odrzavan, moze preci milion kilometara, recimo, ja sam mareu karavana jtd uvezao iz italije sa 420 000, ja sam presao sa njom jos 30-40 i vozi se i dan danas, a na satu je blizu 600 000 km!!  Sto se tice trapa i to nije uopste tako skupo kao sto se prica,...

 

 

 

I da napomenem jos jednom, ja ne bih trazio odredjeni model, trazio bih auto u sto boljem stanju!