Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dosta je bilo - Sasa Radulovic


  • Please log in to reply
4756 replies to this topic

#61 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 January 2016 - 20:31

 za licemernu neinventivnost gajim

susti prezir

a neko onda pomisli, ma to ce radulovic da sredi sve za cas, vidi mu program

 

... bas gledam nesto iz djb kad ste bas navalili i smejem se, iskopiracu kasnije

 

 

 

 

 

 

iskopirala sam odmah iz programa, samo pazite ovo ubija:

 

Наш коначни циљ је да направимо систем у ком влада ред, где су правила иста за све и који је јачи од сваког појединца. То није циљ политичких организација које већ деценију и по доказано урушавају систем, злоупотребљавајући наше поверење.

Ми не верујемо у КОАЛИЦИЈЕ С ОНИМА КОЈИ СУ ИЗДАЛИ НАШЕ ПОВЕРЕЊЕ.

Ми не верујемо људима који се, издавши наше поверење, нису покајали, извинили и повукли.

Ми не верујемо људима који су без емпатије, саможиво и мирне савести уништили садашњост и будућност 7 милиона људи.

Ми не верујемо људима за које не умемо да кажемо у шта верују.

Ми не верујемо у КОАЛИЦИЈЕ ИЗ ПОГРЕШНИХ РАЗЛОГА.

Наш стратешки циљ успостављање новог политичког система Србије је, долазак на власт. Само тако ћемо бити у прилици да уредимо систем. Ми планирамо дугорочно. Ми смо рационални, а наша решења су остварива и конкретна. Наш циљ није да пређемо цензус не бисмо ли са скупштинских трибина критиковали безвлашће. Ми не желимо да будемо вечита опозиција. Сигурно нећемо правити коалиције да бисмо прешли цензус.

Ми не верујемо у КОАЛИЦИЈЕ ЗАСНОВАНЕ НА ПОЛИТИЦИ ПРОШЛОГ ДОБА.

Ми смо политичка опција савременог доба, наша парадигма је парадигма крупних замисли, тимског рада, конкретних резултата, сталног учења и добра. Ми смо покрет обичних људи, остварених људи. Не верујемо у то да је политика елитни посао. Нама не треба политички колач. Ми смо своје колаче сами направили. Ми рачунамо на себе.

Ми не верујемо у коалиције са орагнизацијама које не поштују ОСНОВНА ЉУДСКА ПРАВА.

Ми не верујемо људима који нас продају у бесцење и не умеју да заштите наше интересе.

Ми не верујемо људима који од закона праве интересне скаламерије.

Ми не верујемо људима који тајно врше јавну власт.

Ми не верујемо људима који мисле да су јачи од принципа, закона и независних институција.

Ми не верујемо људима који грађане Србије држе за неспособне, глупе, лење и покорне.

Ми не верујемо људима који не мере учинак сопствених одлука.

Ми не верујемо у коалицију којој уређен СИСТЕМ није на првом месту.

Ми не верујемо у ВОЂЕ, СПАСИОЦЕ И БАЈКЕ.

А верујемо у ВЛАДАВИНУ ПРАВА и ЉУДСКА ПРАВА, у то да свако има право да гради сопствену срећу.

А верујемо да је Србији потребан НОВ ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ у ком има места за различита гледишта и аргументовану дискусију.

И верујемо у ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ, истинске хероје.

Ми смо ту.

Ми који сањамо уређену Србију, упорни, храбри и бескомпромисни, искрени и доследни, посвећени истом циљу и вредностима, подстичући разноврсност мишљења, транспарентно и професионално градимо уређено друштво остварених људи.


  • 0

#62 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 January 2016 - 20:35

...

 

Ми не верујемо у ДЈБ!

:lol+:

 

...


  • 0

#63 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 30 January 2016 - 20:38

iskopirala sam odmah iz programa, samo pazite ovo ubija:

 

  

Ми смо покрет пристојних људи. Наш циљ је Србија у којој се радо и лепо живи. Србија по мери њених грађана. Да бисмо то постигли, Србији је потребан систем. Не вођа, већ систем. Владавина права и независне институције система. И одговорни лидери. Наше вредности, принципи и организациона култура

 

Наш програм Институције и одговорност Хумано друштво и друштвено одговорна држава Тржишна привреда Политичке институције

 

 Наша политика: ПОТПУНА транспарентност Година прекретнице – план у 20 тачака за Србију Програм у 10 тачака са избора 2014.г Црвена линија политике Зашто нећемо у интересне коалиције Европска унија Косово и Метохија

 

Наше локалне политике Хумана контрола популације паса

 

Наши програмски ставови Наша политика је политика центра Социјална политика је посао државе, не привреде Привреда је тржишна окренута ка породичним фирмама Посао државе је систем, социјална политика, регулација, надзор и наплата пореза Посао грађана је привреда, квалитет, конкуренција, профит, плаћање пореза Тржиште без регулације и надзора државе је дивљи запад Државни интервенционизам у привреди је урушавање система и подлога за корупцију Пољопривреда је тржишна окренута ка породичним газдинствима и задругама Слободни медији без финансијског утицаја државе За војну сарадњу, против уласка у војне савезе Референдум за сва најважнија државна питања као што је улазак у ЕУ Спољна политика заснована на интересима, не митовима
  • 2

#64 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 January 2016 - 00:17

...

:ajme:

 

I rezanci s makom!

 

...


  • 0

#65 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 31 January 2016 - 00:26

djb je pokret, samo ako ga spomenes u recenici kao u ovoj gore koju sam citirala

 

ali kada napises Dosta je bilo znak uzvika i time zavrsis svoj uvodni komentar na temu, to je stranacko parolisanje, koje je naravno smesno

 

 

pa zar ima nekoga u srb da ne misli i to stotinama godina unazad da je necega bilo dosta... i onda?

i onda dodje radulovic da okusa srecu, smisli genijalnu parolu i krene s njom da lupa po internetu....pritom se ponasa kao i ostatak opozicije, tj. umesto ideja, promovisanjem sebe, svojih clanova i delova programa, a on lamentira kako vucic rusi srbiju, sve pokazuje prstom na njega, vucica, i kaze vidi sta je av sad uradio, vidi sad, ovo je uzas...dosta je bilo...i sve tako,

 

tako da ne mislim da je ucestalo ukazivanje na vucica nesto sto moze da ga srusi, bas naprotiv....ucestalim ukazivanjem i zastrasivanjem nikolicem i vucicem tadic je pokusao da pobedi na onim izborima...ako pobedi sns vracamo se u devedesete, pazite se ljudi, vristali su dsovci sa tribina svih predizbornih dana...nisam primetila da se neko uplasio, bas su se smejali i rekli `AKO, 

neka pobede, tako ti i treba tadicu, brisi sa scene po cenu da gledamo ove sa kojima nam pretis`...itd.

 

...da li su svi oni politicari u izbornoj trci koji se bave vucicem umesto sobom, glupi ili nezainteresovani za neku pravu strategiju

ili zapravo rade sve da vucic opstane, e to mi nije jasno...

 

 

ako vristis o vucicu umesto o sebi, a pritom to radis horski, promovisao si njega a ne sebe, ja to tako razumem

Stranacko parolisanje... u redu je...  :lol+:

 

Kao sto sam u uvodnom postu rekao, slabo pratim politicku scenu zato sto su svi isti i vrte se dve decenije i onda se pojavi kako ti kazes Radulovic(za mene nepoznanica) i ja otvorim topic kako bih saznao nesto opsirnije o njemu, a ti odmah mi lupis etiketu. Na primer McLeod je ostavio opsiran post i to je jedino sto me zanima, nesto sto ne znam. Takodje ne mislim nista lose na ucestalo ukazivanje na Vucica i promovisanja sopstvenih ideja, Radulovic ima neke ideje, sad mogu da budu ok, zavisi kako ko gleda...Da li je to dovoljno ja ne znam, ne zelim ono po nasem manje zlo, zelim dobro, ako je Radulovic samo to manje zlo onda daleka i njemu lepa kuca.


  • 0

#66 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 31 January 2016 - 00:38

...

I rezanci s makom!

...

 

  :lol+:  Opasna stvar - i spada dole na temu o drogama. Od maka se pravi opijum. Na standardnom testu za droge, onaj ko jede mak ce ispasti pozitivan za opijate - moze da bude nezgodno u nekim profesijama...

 

troll off...


  • 0

#67 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 January 2016 - 00:47

...

 

... 

 

 

Ako si bas zeleo da nesto saznas o SR - mogao si to guglanjem preko neta.

Piskarao je on i na b®logu B92, davao razne izjave, pisali su i o njemu i sli.

Ima toga.

 

No, ti si u zelji da 'saznas nesto opsirnije o njemu' zavrsio parolom sa usklikom, a sada se nesto kao vadis.

;)

To o cemu SR / DJB piskaraju - to je neozbiljno. Oni prodaju tzv. 'nadu', to jest m. za b.

U narodu se za to kaze - 'mooda za bubrege'.

 

To je politicko opsenarstvo.

A takvi su najgori.

 

Btw, eno tamo Lilika c/p 'katehizis DJB', pa svako moze da bira sta hoce.

;)

To, kao da te neko pozvao na praznik sa lampionima, posle koga se vratis u skromno osvetljenu kucicu.

I ti im das glas, vratis se, a oni nastave da proslavljaju i da se goste medju sarenim politickim lampionima.

 

Sto se mene tice - nacekace se. To jest - tesko da ce dobiti moj glas.

 

...


  • 0

#68 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 31 January 2016 - 01:22

Prethodne izbore sam glasao za dostajebilovce i izgleda da ću opet. Apsolutno ništa se nije promenilo u rezonovanju kome bih da dam glas od prethodnih izbora do danas. Izaći ću svakako, qrcocrtač mogu i kod kuće da budem.

 

Problem je što sam ubeđen da ponovo neće preći cenzus, što bih u principu voleo da se desi, makar da ih nervira u skupštini. Zašto neće? U emisijama se ne snalazi kada treba politički da poentira, harizma mu je žalosna, za sve ovo vreme ništa ozbiljno nije organizovano, obraća se jednim te istim ljudima na internetu... Čovek uopšte nije političar, a čak i za političkog laika se snalazi loše pri građenju medijske slike. To se dalo primetiti još kad je bio ministar i nije mogao čudom da se načudi kako to neko neće da mu usvoji predloge na skupštini.

 

Prilično me nervira to što za njih glasa uglavnom obrazovaniji deo društva, a 90% tekstova im je suvo laprdanje gde bezbroj puta ponavljaju jedne te iste sintagme i isprazne navijačke parole.


  • 0

#69 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 31 January 2016 - 01:50

 

Pa u tome i jeste problem, ne pokusavaju dovoljno, twittuju iz udobne fotelje, umesto da su danju i nocu na kaldrmama i u blatistima realne Srbije, da vuku ljude za rukav, drze tribine makar i za 5 ljudi iz sela, osnivaju mesne odbore...

 

Ja mislim da oni zapravo i jesu imali ( u skladu sa svojom (ne)velicinom)) solidan broj tribina i gostovanja, kako po gradovima, tako i po selima sa paorima (sto je mene iskreno iznenadilo, jer procenat ljudi u ruralnim sredimana koji uopste znaju za njega je verovatno 5 puta manji nego procenat koji je glasao za njega.) Mislio sam da ce da se pozicioniraju strogo prema gradjanskim delovima koji su nekada glasali za DS i LDP (sto vecina njihovih glasaca i jeste). Medijski je to jako lose propraceno, jer lokalne televizije malo ko ima, a i Vucic ce ga blokirati gde stigne.

 

U sustini, o njemu je skoro sve receno i napisano, slazem se sa Mekom da ima dosta nerazjasnjenih pitanja u vezi njega, ali ipak, glasacu opet, jer covek sve i da se potrudi iz petnih zila, ne bi mogao da bude losiji od Nese Sline, Gasica Keramicara, Jorgovanke, Vulina, Seljakovica i ostalih budalasa.


  • 1

#70 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 31 January 2016 - 02:16

Ja mislim da oni zapravo i jesu imali ( u skladu sa svojom (ne)velicinom)) solidan broj tribina i gostovanja, kako po gradovima, tako i po selima sa paorima (sto je mene iskreno iznenadilo, jer procenat ljudi u ruralnim sredimana koji uopste znaju za njega je verovatno 5 puta manji nego procenat koji je glasao za njega.) Mislio sam da ce da se pozicioniraju strogo prema gradjanskim delovima koji su nekada glasali za DS i LDP (sto vecina njihovih glasaca i jeste). Medijski je to jako lose propraceno, jer lokalne televizije malo ko ima, a i Vucic ce ga blokirati gde stigne.

 

Otprilike ovo. Pratim povremeno njihovu fb stranicu, vidim da imaju tribine non stop i neka gostovanja po lokalnim televizijama. Problem je sto nemaju nikakav pristup napracenijim medijima, sa boljim pristupom bi bez problema presli cenzus. Imaju tu mogucnost da absorbuju nezadovoljne birace, koji zele nova lica. Realno njihova pojava ne odgovara ni vlasti ni ostatku opozicije.

Nemam nikakve iluzije u vezi Radulovica, ali bolje da on sedi u skupstini nego ostale ispusene mustikle iz ds-a ili ovih Tadicevih.


  • 2

#71 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 January 2016 - 04:09

Prilično me nervira to što za njih glasa uglavnom obrazovaniji deo društva, a 90% tekstova im je suvo laprdanje gde bezbroj puta ponavljaju jedne te iste sintagme i isprazne navijačke parole.

Vidi, ova procena ti je cak i preterano optimisticka. Naime, da bi ovo bilo stvarni problem, neophodno je da taj obrazovaniji deo drustva bude vise od 100-90=10%, logicno. A taj uslov u Srbiji jednostavno nije zadovoljen.


  • 1

#72 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 31 January 2016 - 08:38

Prethodne izbore sam glasao za dostajebilovce i izgleda da ću opet. Apsolutno ništa se nije promenilo u rezonovanju kome bih da dam glas od prethodnih izbora do danas. Izaći ću svakako, qrcocrtač mogu i kod kuće da budem.

 

Problem je što sam ubeđen da ponovo neće preći cenzus, što bih u principu voleo da se desi, makar da ih nervira u skupštini. Zašto neće? U emisijama se ne snalazi kada treba politički da poentira, harizma mu je žalosna, za sve ovo vreme ništa ozbiljno nije organizovano, obraća se jednim te istim ljudima na internetu... Čovek uopšte nije političar, a čak i za političkog laika se snalazi loše pri građenju medijske slike. To se dalo primetiti još kad je bio ministar i nije mogao čudom da se načudi kako to neko neće da mu usvoji predloge na skupštini.

 

Prilično me nervira to što za njih glasa uglavnom obrazovaniji deo društva, a 90% tekstova im je suvo laprdanje gde bezbroj puta ponavljaju jedne te iste sintagme i isprazne navijačke parole.

Ja na tvom mestu ne bih ni izlazio na izbore, da glasm za nekoga ko ce samo da nervira po skupstini to mi je apsurdno. Pusti harizmu, a ocigledno da nisi bas ispratio njegove emisije kad si doneo zakljucak da ne zna da poentira.


Edited by Decak iz vode, 31 January 2016 - 08:45.

  • 0

#73 batocko

batocko
  • Members
  • 58 posts

Posted 31 January 2016 - 13:17

Bolje glasati za Radulovica nego za ove koji nas jasu zadnjih 20 godina , a da Vucic vodi dobro ne bi mu zvizdali , ekonomija odnosno privatni sektor je razoren a javni raste i raste sta je problem smanjiti doprinose neka i ovi na vlasti osete malo krizu


  • 0

#74 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 January 2016 - 17:07

Bolje glasati za Radulovica nego za ove koji nas jasu zadnjih 20 godina , a da Vucic vodi dobro ne bi mu zvizdali

Ma nemoj, samo 20 godina? Da nemas ti neku posebnu agendu tu?

 

Inace, "argument" o zvizdanju ti je abnormalno glup. Pa zvizdali su i Djindjicu onoliko puta. Ti sto su zvizdali su, bez obzira sto ne mislim dobro o Vucicu, vecinom jos gori od njega.

 

, ekonomija odnosno privatni sektor je razoren a javni raste i raste sta je problem smanjiti doprinose neka i ovi na vlasti osete malo krizu

Privatno sektor nije nikada ni stvoren - zato sto je ovde i dalje u glavi svima komunjizam. I zato svi gledaju samo "poslednjih 20 godina", a ne i decenije totalitarizma prethodno. 


  • 6

#75 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 31 January 2016 - 17:40

Ja na tvom mestu ne bih ni izlazio na izbore, da glasm za nekoga ko ce samo da nervira po skupstini to mi je apsurdno. Pusti harizmu, a ocigledno da nisi bas ispratio njegove emisije kad si doneo zakljucak da ne zna da poentira.

Ne gajim iluzije da će biti na vlasti nakon izbora, to je neki maksimum. Samo sam realan.

 

Odgledao sam nekoliko gostovanja, ne pričam napamet. To je subjektivan stav, nemam ja merač za poentiranje. Briga mene za harizmu, ali to je ono za šta se lepe ljudi kod nas. Verujem da je BoTa bar trećinu glasova dobijao jer je lepši od protivnika.


  • 0