Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Dosta je bilo - Sasa Radulovic

• Please log in to reply
4756 replies to this topic

#46 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 January 2016 - 18:01

Cekaj pa jel si procitao sta je napisao da od 11 stecajnih postupaka koje je vodio u 2011 samo 3 su imala dovoljno sredstava da se isplacuje preliminarna nagrada (onaj mesecni iznos) a da se ne ugrozi likvidnost. E sad zasto je prihvatio tih 8 stecajeva, to je ono sto je gore napisao da je uvodjenjem automatskog stecaja broj postupaka visestruko uvecan (pogotovo takvih od kojih se i ne moze ocekivati nikakva zarada) a da ih je on prihvatao zato sto misli da nije fer prema kolegama odbijati lose. Verovatno ih mnogi i odbijaju jer zasto bi neko radio postupke koji mu ne donose nikakvu zaradu. SR to objasnjava postojanjem ova 3 "solidna" stecajna postupka koja mu omogucavaju da vodi i 8 losijih. E sad da li je sve to bas tako, pojma nemam niti sa ove distance mogu znati,. 

Procitao sam, rekao sam vec da je vodio i bezvezne, odnosno postupke koji mu finansijski nisu doneli nista, ali je vodio stecajeve i najvecih firmi u drzavi, i to preko pola ih je vodio u te dve godine dok je bio aktivan. S tim sto nista od toga nije bitno za ono sto sam na pocetku pitao, no nije ni bitno. Nista ni ne pokusavam da dokazem, sem da izrazim sumnju da je sve to leptirici, cvece i duga.

• 0

#47 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 30 January 2016 - 18:11

nekako mi to sve podseca na g17 , samo sa nekim novim facama...

no nama i ne preostaje nista drugo sem da redjamo na vlasti nove face , nadajuci se da ce jednom doci neko kolko tolko normalan..

Sve stare face na politickoj sceni su se "pokazali" odlicno

• 0

#48 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 January 2016 - 18:59

DJB je pokret, je l' tako? 

djb je pokret, samo ako ga spomenes u recenici kao u ovoj gore koju sam citirala

ali kada napises Dosta je bilo znak uzvika i time zavrsis svoj uvodni komentar na temu, to je stranacko parolisanje, koje je naravno smesno

pa zar ima nekoga u srb da ne misli i to stotinama godina unazad da je necega bilo dosta... i onda?

i onda dodje radulovic da okusa srecu, smisli genijalnu parolu i krene s njom da lupa po internetu....pritom se ponasa kao i ostatak opozicije, tj. umesto ideja, promovisanjem sebe, svojih clanova i delova programa, a on lamentira kako vucic rusi srbiju, sve pokazuje prstom na njega, vucica, i kaze vidi sta je av sad uradio, vidi sad, ovo je uzas...dosta je bilo...i sve tako,

tako da ne mislim da je ucestalo ukazivanje na vucica nesto sto moze da ga srusi, bas naprotiv....ucestalim ukazivanjem i zastrasivanjem nikolicem i vucicem tadic je pokusao da pobedi na onim izborima...ako pobedi sns vracamo se u devedesete, pazite se ljudi, vristali su dsovci sa tribina svih predizbornih dana...nisam primetila da se neko uplasio, bas su se smejali i rekli `AKO,

neka pobede, tako ti i treba tadicu, brisi sa scene po cenu da gledamo ove sa kojima nam pretis`...itd.

...da li su svi oni politicari u izbornoj trci koji se bave vucicem umesto sobom, glupi ili nezainteresovani za neku pravu strategiju

ili zapravo rade sve da vucic opstane, e to mi nije jasno...

ako vristis o vucicu umesto o sebi, a pritom to radis horski, promovisao si njega a ne sebe, ja to tako razumem

• 2

#49 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 January 2016 - 19:21

( ako uopste neko i ima volje da se bakce sa nama- pa i turci pobegli od nas )

cekaj sad, turci su jedinica za neku mizeriju?

• 1

#50 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 January 2016 - 19:26

...

Glasanje za raznorazne 'dark horse' je gubitak vremena, zivaca i neutemeljenih nadanja.

Takvi samo ustalasaju politicku scenu, pa zavrse kao onaj pajac Bepe Grilo, onaj sumanuti englez, raznorazni 'cipiripisi_buzukisi', oni smorni 'never-ending nezavisnost' katalonci / spanci, ili onaj 'rvacki 'a bridge too far'.

Smejurija.

Zato ja mislim da je bolje pustiti da pobedi 'veliko zlo' (cinjenica je - prave ga vecim nego jeste!), pa se istrosi i posle toga ne moze pobediti jos jednom.

A ovo vecito klackanje na 1-2%, to samo stvara iluziju.

Dodjes na vlast i vidis da ne mozes nista, jer te svaka baraba 'iz Bodruma' ucenjuje.

:lol+:

Licno ja bih podigao cenzus do 7-10% i otsekao iz politickog zivota sve gremline, koji samo zagadjuju scenu.

Samo jedno moje zapazanje.

A gde su se to nasli takvi qurcheviti likovi kao Radulovic i Pavlovic?

...

• 0

#51 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 January 2016 - 19:40

A gde su se to nasli takvi qurcheviti likovi kao Radulovic i Pavlovic?

...

pa shvatili su da im je svega dosta, posle mnogo premisljanja sta to znaci kad ti je svega dosta,

lupise sakom o sto i rekose ma dosta je bilo!

prepoznavsi latentnu politicku energiju u sebi koju je iz njih izvukao vucic ...sa novim entuzijazmom odjahase zajedno u djb

• 1

#52 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 30 January 2016 - 19:44

Procitao sam, rekao sam vec da je vodio i bezvezne, odnosno postupke koji mu finansijski nisu doneli nista, ali je vodio stecajeve i najvecih firmi u drzavi, i to preko pola ih je vodio u te dve godine dok je bio aktivan. S tim sto nista od toga nije bitno za ono sto sam na pocetku pitao, no nije ni bitno. Nista ni ne pokusavam da dokazem, sem da izrazim sumnju da je sve to leptirici, cvece i duga.

Hmmm opet cu da budem drveni advokat: njegovi najveci stecajevi su (ako je Istinomer pouzdan izvor)  "Braća Karić", "Vršačka pivara", "Delta Legal", "Lune Milovanović". Meni to ni otprilike ne lici na najvece stecajeve. Veliki stecajevi su cini mi se drzavne banke tipa Jugobanka, Aik, osiguravajuca drustva, krupna drustvena preduzeca, poljoprivredni kombinati itd... Ovde jedino Vrsacka pivara zvuci kao kandidat ali i to koliko sam na internetu nasla je bila prica o "potencijalnih 24.000 evra nagrade"... mozda sam snob ali izem ti takve krupne pare. Drugo da se zaista tako dobro povezao sa srpskom politickom (i sledstveno ekonomskom) elitom, valjda bi danas i dalje sedeo uz Vucica ili u najgorem slucaju kod Pajtica... a ranije mu URS ne bi bio mrzak. A cini mi se da se sa svima njima negde zamerio. Jedino s kim u kontituitetu saradjuje su americka ambasada (na projektima koje oni finansiraju i odatle verovatno i preporuka za Vladu) i neka nezavosna udruzenja... 

...da li su svi oni politicari u izbornoj trci koji se bave vucicem umesto sobom, glupi ili nezainteresovani za neku pravu strategiju

ili zapravo rade sve da vucic opstane, e to mi nije jasno...

ako vristis o vucicu umesto o sebi, a pritom to radis horski, promovisao si njega a ne sebe, ja to tako razumem

Cekaj ja sam izgubljena u prevodu ovde. DJB su jedini koji imaju vrlo konkretan program. Koliko ostvariv to je pitanje ali je konkretan i razradjen i bavi se vrlo sirokom paletom pitanja...

Sta mislis da nedostaje? 

• 2

#53 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 January 2016 - 19:49

...

... cekaj ja sam izgubljena u prevodu ovde... DJB su jedini koji imaju vrlo konkretan program ... koliko ostvariv to je pitanje ali je konkretan i razradjen i bavi se vrlo sirokom paletom pitanja ...

:ajme:

Sto bi se narodski reklo - moodo od labooda.

Kako to 'konkretan & razradjen', no pitanje je li 'ostvariv'?

...

Edited by Kinik, 30 January 2016 - 19:51.

• 0

#54 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 30 January 2016 - 19:55

...

...

Pa zato sto se radnja fabule odvija u Srbiji gde cesce odlucuju neki drugi momenti a ne programi i planovi koje ocenjuje siroko javno mnjenje na slobodnim izborima... Evo samo medija ako se setimo... itd.

• 1

#55 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Cekaj ja sam izgubljena u prevodu ovde. DJB su jedini koji imaju vrlo konkretan program. Koliko ostvariv to je pitanje ali je konkretan i razradjen i bavi se vrlo sirokom paletom pitanja...

Sta mislis da nedostaje? 

mislis da kazem sta im u programu nedostaje ili sta njima, djbovcima, nedostaje?

znaci niko nema konkretan program osim djb...paleta je razradjena ali gde? u praksi? :wacko:

ako budem u srb tog izbornog dana i ne pojavi se neko sa razradjenim programom, glasacu za ove djb, ali ako ne budem nista

• 0

#56 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

...

Sto bi se narodski reklo - moodo od labooda.

...

a kakva su mooda od labooda program tog "tvog" premijera leba ti ???

ili ko pera kojot suuuviii genijee malo malo pa utrcava u kucicu i crta novi plan posto mu predhodni prop'o

• 0

#57 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 January 2016 - 19:58

Hmmm opet cu da budem drveni advokat: njegovi najveci stecajevi su (ako je Istinomer pouzdan izvor)  "Braća Karić", "Vršačka pivara", "Delta Legal", "Lune Milovanović". Meni to ni otprilike ne lici na najvece stecajeve. Veliki stecajevi su cini mi se drzavne banke tipa Jugobanka, Aik, osiguravajuca drustva, krupna drustvena preduzeca, poljoprivredni kombinati itd... Ovde jedino Vrsacka pivara zvuci kao kandidat ali i to koliko sam na internetu nasla je bila prica o "potencijalnih 24.000 evra nagrade"... mozda sam snob ali izem ti takve krupne pare. Drugo da se zaista tako dobro povezao sa srpskom politickom (i sledstveno ekonomskom) elitom, valjda bi danas i dalje sedeo uz Vucica ili u najgorem slucaju kod Pajtica... a ranije mu URS ne bi bio mrzak. A cini mi se da se sa svima njima negde zamerio. Jedino s kim u kontituitetu saradjuje su americka ambasada (na projektima koje oni finansiraju i odatle verovatno i preporuka za Vladu) i neka nezavosna udruzenja... 

Kad budem imao vremena probacu da nadjem koliko je imao slucajeva i koji su najveci, sad ne mogu da kopam. Naravno nadam se da ti je jasno da to sto sleduje po zakonu stecajnom upravniku nije ni deseti deo onoga koji realno moze da se uzme bez problema. Ja stvarno ne znam da li je to SR radio niti me interesuje u krajnjem slucaju, samo mi je bezveze da pricamo o zakonu i propisima kada prica od pocetka izgleda mutno. A gde je mutno na pocetku, sigurno nije bistro na kraju.

Sto se tice toga sta je on hteo i zasto je to uradio, verovatno iz ove vizure nije bas racionalno postupio, ali je takodje ocigledno da hoce da bude glavni baja. Zbog cega mu i stranka lici na LDP, despot na vrhu, jos dva coveka sa integritetom tu i tamo se pojavljuju, ostali ne znas ni ko su ni sta rade.

Edited by McLeod, 30 January 2016 - 19:59.

• 0

#58 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 January 2016 - 20:07

...

... 

Nemoj ovde 'tezgariti'.

Ovo je tred o laprdavom pajacu 'dosta je bilo'.

:lol+:

A druge likove prozivaj na odgovarajucem tredu.

...

• 0

#59 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 January 2016 - 20:10

...

... 

Ma krivom q. i dlake smetaju!

Ne znam da me je neko na izborima hvatao za ruku / nudio pare da nekoga zaokruzim.

Toliko o 'sirokom javnom mnjenju'.

Jedino ako ne mislis da ga cine - par blogova i poneki 4umas?

...

• 0

#60 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 January 2016 - 20:24

Zbog cega mu i stranka lici na LDP

svaka stranka u srb je na svoj nacin kopirala ldp, 

mnogo im se dopadala ta partija i sada kad je ldp nevidljiv ovi kao da se utrkuju da lice na nevidljive...

...da, ldp mi nedostaje i svako ko se trudi da lici na njih mi je smesan iz dva razloga, a za licemernu neinventivnost gajim

susti prezir, zato mi je svejedno radulovic vucic tadic jeremic riba zvana vanda ...kao drasticna je razlika,

promena na vidiku, koja promena ako svi moraju isti posao da otaljavaju...a neko onda pomisli, ma to ce radulovic da sredi sve za cas, vidi mu program...a evo bas gledam nesto iz djb kad ste bas navalili i smejem se, iskopiracu kasnije

...vidim tesko cu ja na glasanje ako se ne stvore uslovi za moj istancani politicki ukus ;)

• 1