Jump to content


Photo
- - - - -

ETF,MATF ili FTN


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#91 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 05 February 2016 - 18:03

Verujem ti na rec ali to ti je neka zamuljana matematika u najboljem slucaju ;D dok je vestacka inteligencija sve nekako logicno i uzivanje. Cudan sam ti ja, drugima je tesko da razumeju sta tacno ja volim ali je barem meni jasno. ;D

 

Sta bi to bila "zamuljana matematika"? Matematika koja se koristi u ekonomiji je npr. dobrim delom slicna onoj koja se koristi kod obrade (stohastickih) signala, u telekomunikacijama, itd: spektralna analiza/analiza vremenskih serija, teorija stohastickih procesa, teorija igara. I naravno cela oblast operacionih istrazivanja. Takodje se koriste stohasticki modeli bazirani na vestackim neuronski mrezama sto zalazi u oblast "soft computinga" i vestacke inteligencije.

 

Inace najbazicnija "matematika" vestacke inteligencije, "logika predikata" je prilicno "suvoparna" pa tesko da je neko uzivanje.


Edited by tomas.hokenberi, 05 February 2016 - 18:06.

  • 0

#92 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 08 February 2016 - 13:19

Inace najbazicnija "matematika" vestacke inteligencije, "logika predikata" je prilicno "suvoparna" pa tesko da je neko uzivanje.

 

Jbg, ima nas raznih... ja sam pricao za svoj slucaj, nigde nisam ni rekao da je to nesto sto mora svima da bude zanimljivo i uzivanje. Neko na primer voli geometriju a meni se stomak okrene onog trenutka kada vidim a i b pa treba da izracunam povrsinu pravougaonika.


  • 0

#93 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 February 2016 - 01:12

 kada vidim a i b pa treba da izracunam povrsinu pravougaonika.

Da nije ab, ovako napamet govoreci?  :piggy:


  • 1

#94 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 February 2016 - 13:55

Da nije ab, ovako napamet govoreci?  :piggy:

 

 

:rotflmao:

 

... reklo bi se, onako "naucno," da postoji Δ u razumevanju... :D


  • 0

#95 dbogi89

dbogi89
  • Members
  • 9 posts

Posted 12 February 2016 - 11:29

Ja ti preporucujem ETF, osim ako ne zivis u Novom Sadu ili okolini (u tom slucaju ti preporucujem FTN). Neces moci da polazes prijemni na svim posto je na vecini fakulteta BU prijemni istog dana. Neko vreme je prijemni za tehnicke fakultete i PMF bio zajednicki i tada si mogla da istovremeno konkurises na vise fakulteta po listi zelja ali mislim da to vise nije slucaj.

Sto se tice FON-a koji ti je predlozio forumski astrolog taj fakultet treba da ti bude izbor samo ako mislis da ces imati problema da se izboris sa predmetima na ETF/FTN ili PMF. To ne znaci da je to los izbor vec samo da su ovi, po mom misljenju, bolji. A svakako je bolji izbor od privatnih "IT" "fakulteta" ili nekih losijih drzavnih kao sto je Tehnicki Fakultet u Cacku i slicni.

Ja razumem da se hvali ETF nemam nista protiv toga i BU, ali svaki put mora TF Cacak da se napise u losem kontekstu. U cemu je vas problem?

 

Jeste vi nekada bili na FTN Cacak, koga ste prof. upoznali sa RT-a? U svakom vasem postu se pise lose o FTN Cacak.


  • 0

#96 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 February 2016 - 19:31

Ja ti preporucujem ETF, osim ako ne zivis u Novom Sadu ili okolini (u tom slucaju ti preporucujem FTN). Neces moci da polazes prijemni na svim posto je na vecini fakulteta BU prijemni istog dana. Neko vreme je prijemni za tehnicke fakultete i PMF bio zajednicki i tada si mogla da istovremeno konkurises na vise fakulteta po listi zelja ali mislim da to vise nije slucaj.
Sto se tice FON-a koji ti je predlozio forumski astrolog taj fakultet treba da ti bude izbor samo ako mislis da ces imati problema da se izboris sa predmetima na ETF/FTN ili PMF. To ne znaci da je to los izbor vec samo da su ovi, po mom misljenju, bolji. A svakako je bolji izbor od privatnih "IT" "fakulteta" ili nekih losijih drzavnih kao sto je Tehnicki Fakultet u Cacku i slicni.

Ja razumem da se hvali ETF nemam nista protiv toga i BU, ali svaki put mora TF Cacak da se napise u losem kontekstu. U cemu je vas problem?

Jeste vi nekada bili na FTN Cacak, koga ste prof. upoznali sa RT-a? U svakom vasem postu se pise lose o FTN Cacak.

Vrlo dobro poznajem profesorski sastav (i prosečne diplomce) tog fakulteta i to je glavni razlog za moj stav. Ima u tom kukolju i koji klas žita ali kukolj dominira.

Ja razumem da tebe kao diplomca te institucije pogađa kada se ista pomene u negativnom kontekstu ali činjenice su činjenice i tu nema pomoći. Tehnički fakultet u Čačku je loš fakultet. Ima mnogo fakulteta u Srbiji koji su (puno) gori ali to ga ne čini ništa boljim. Da se razumemo SVI fakulteti u Srbiji su daleko od najboljih svetskih fakulteta ali neki su barem prihvatljivog kvaliteta. TF u Čačku nije.

Edited by tomas.hokenberi, 12 February 2016 - 19:37.

  • 1

#97 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 February 2016 - 20:09

Ja razumem da se hvali ETF nemam nista protiv toga i BU

Evo, ako ce ti to biti uteha, ja imam jako, jako puno toga protiv BU. 

 

Nazalost, nista dovoljno efikasno. 


  • 0

#98 dbogi89

dbogi89
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 February 2016 - 14:14

Sta bi to bila "zamuljana matematika"? Matematika koja se koristi u ekonomiji je npr. dobrim delom slicna onoj koja se koristi kod obrade (stohastickih) signala, u telekomunikacijama, itd: spektralna analiza/analiza vremenskih serija, teorija stohastickih procesa, teorija igara. I naravno cela oblast operacionih istrazivanja. Takodje se koriste stohasticki modeli bazirani na vestackim neuronski mrezama sto zalazi u oblast "soft computinga" i vestacke inteligencije.

Inace najbazicnija "matematika" vestacke inteligencije, "logika predikata" je prilicno "suvoparna" pa tesko da je neko uzivanje.


  • 0

#99 dbogi89

dbogi89
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 February 2016 - 14:19

Posto smo vecinom svi diplomci ovog fakulteta kukolj, kako to da iz moje generacije svi rade..Ne u Ca, vec u Bg, Kg i Nemacka..Kako to da firme poput Rt-Rk, Comtrade, Psteh, Mera primaju taj kukolj..jedan covek iz generacije se nije zaposlio..
  • 0

#100 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 14 February 2016 - 14:53

Posto smo vecinom svi diplomci ovog fakulteta kukolj, kako to da iz moje generacije svi rade..Ne u Ca, vec u Bg, Kg i Nemacka..Kako to da firme poput Rt-Rk, Comtrade, Psteh, Mera primaju taj kukolj..jedan covek iz generacije se nije zaposlio..

To sto ste zaposleni ne znaci da je taj fakultet dobar. U Srbiji postoji ozbiljan manjak kvalifikovanog IT kadra i uopste nije problem naci IT posao cak ni sa diplomom TF u Cacku.

 

Takodje to sto je fakultet losi ne znaci automatski da su svi polaznici losi, bistar student moze da izvuce najbolje i na skart fakultetu.


Edited by tomas.hokenberi, 14 February 2016 - 15:18.

  • 0

#101 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 17 February 2016 - 22:11

Posto smo vecinom svi diplomci ovog fakulteta kukolj, kako to da iz moje generacije svi rade..Ne u Ca, vec u Bg, Kg i Nemacka..Kako to da firme poput Rt-Rk, Comtrade, Psteh, Mera primaju taj kukolj..jedan covek iz generacije se nije zaposlio..

Radim u jednoj od pomenutih firmi i prilicno sam siguran da nema nijednog diplomca sa FTN Cacak.


  • 0

#102 dbogi89

dbogi89
  • Members
  • 9 posts

Posted 18 February 2016 - 08:54

Radim u jednoj od pomenutih firmi i prilicno sam siguran da nema nijednog diplomca sa FTN Cacak.

Pa ja jedino sto mogu da uradim jeste da saljem link sa linkedln-a.

 

[...]

 

Medju poslatim ima Comtrade, RT-RK, Nemacka, MERA..Za ostatak se potrudite sami.

 

Mod edit: deo posta je obrisan jer daje privatne podatke.


Edited by DJ_Vasa, 18 February 2016 - 16:06.

  • 0

#103 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 February 2016 - 16:08

Ovde bi trebalo staviti tačku.

 

Dotični fakultet se bezobrazno reklamirao upravo na ovom delu foruma, i to više puta, a evo kako su neki pokušaji reklame završili: http://forum.b92.net...a-jednom-mestu/

 

Razumeo bih ovako pilićarsko reklamiranje da je u pitanju prodaja gaća preko interneta, ali ne i kada je u pitanju institucija koja pretenduje da se naziva akademskom.

 

Sledeća reklama, bilo direktna ili indirektna, rezultiraće brisanjem teme u udaljavanjem pojedinih članova sa foruma.


  • 0

#104 dbogi89

dbogi89
  • Members
  • 9 posts

Posted 18 February 2016 - 16:57

Postovani,

 

Ako neko sve vreme prica lose o fakultetu, ja kao bivsi student istog moram da kazem suprotno ili to nije dozvoljeno.  Ako nije dozvoljeno izvinite.

 

Ponovo pricate o reklami, a to nije tacno (BIVSI STUDENT ELEKTROTEHNIKE- RT). Sa svojim postovima sam prestao 13.2, medjutim ako se covek  nastavi na sve to i kaze mi  nije istina to sto si izneo, jel treba da kazem upravu si ili treba da  dokazem  moje tvrdnje, sto sam i uradio(naravno dokazao sam).

 

Hvala.


  • 0

#105 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 01 March 2016 - 22:03

Postovani,

 

Ako neko sve vreme prica lose o fakultetu, ja kao bivsi student istog moram da kazem suprotno ili to nije dozvoljeno.  Ako nije dozvoljeno izvinite.

 

Ponovo pricate o reklami, a to nije tacno (BIVSI STUDENT ELEKTROTEHNIKE- RT). Sa svojim postovima sam prestao 13.2, medjutim ako se covek  nastavi na sve to i kaze mi  nije istina to sto si izneo, jel treba da kazem upravu si ili treba da  dokazem  moje tvrdnje, sto sam i uradio(naravno dokazao sam).

 

Hvala.

O boze blagi - jel tebi ide u dzep ili iz dzepa ako neko ovde pise jedno ili drugo o tvom fakultetu? Kao sto sam kazes, ljudi su zaposleni i rade itd. Jedino sto ce tebi bilo kakvu korist doneti je rezultat tvog rada a ne kako neko na forumu ocenjuje FTN u Cacku. 


  • 0