Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv - Page 9 - Društvo - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv

• Please log in to reply
1734 replies to this topic

#121 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 26 December 2015 - 13:04

Slika je za prirodu, ne za javnost ...

Mislim, moze i u javnosti na nekoj zurkici, ali okruzenje mora biti po meri, da ne bi doslo do losih tripova.

• 0

#122 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 December 2015 - 20:01

Kontradiktoran si.

Moze li se reci to isto 'ebes regulativu - i za 'novu regulativu' oko trave?

Zamisli samo - sta ces da radis sa hiljadama osudjenih?

...

Naprotiv. Pa pogledaj ovo drugi pitanje. Sta ce ti "hiljade osudjenih" koje nisu nikome nanele stetu?

Dakle, ja podrzavam promenu regulative, ne njeno ukidanje.

Drugim recima, da se sankcionise ono sto nanosi stetu drugima - umesto danasnje kriminalizacije (i) onoga sto neko radi kod kuce u slobodno vreme.

• 0

#123 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 December 2015 - 20:45

...

... 

Opet gresis.

Ti paraziti / krvopije koji su valjali tone / kilograme necega, radi svoje primitivne zarade, a tudjeg navikavanja - uopste nisu bezazleni.

A kod kuce sa 'voljenom osobom' mozes da upraznjavas svasta, bodes se nozevima / upraznjavate BDSM - ako vam prija - na javnom mestu to je za hapsenje / lecenje.

Pogledaj samo kod tebe, u USofA - kriminalnu / sudsku hroniku.

Gde je tu 'sirenje vidika / prosvetljenje'?

To moze biti samo humorni / komicni highlanderski 'zal za mlados', kad je bila 'kreposna', a sada bi da joj 'klecaju koljena', proba zabranjeno voce!

Kasno!

Kako rekose oni: 'some dance to remember, some dance to forget'!

A najbolje rekao nadnaravni Stanislav Jezi Lec:

'Zivot ljudima oduzima isuvise vremena'.

:lol+:

Zaista?

...

Edited by Kinik, 26 December 2015 - 20:45.

• 0

#124 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 26 December 2015 - 21:15

Po toj logici nije trebalo ukinuti smrtnu kaznu, samo zato što su neka pogubljenja već izvršena. 

• 0

#125 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 December 2015 - 21:22

...

Ne izvrci i ne podmeci.

Negde i nije ukinuta!

Bez obzira na one 'vigile' sa svecama koji posmatraju kako zatvorsko svetlo trepce.

...

Edited by Kinik, 26 December 2015 - 21:24.

• 0

#126 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 26 December 2015 - 21:59

pričao mi je poznanik  da su ga pre nekog vremena skoro istresli iz donjeg veša u Savamali. čovek prolazio tuda, peške se vraćao kući, i interventna mu nađe weed, bukvalno za j.. napisali su mu prijavu, nisu ga privodili. samo su mu uzeli podatke i izjavu koju su mu poturili pod nos da potpiše. posle je išao kod istražnog sudije, koji je saslušao njegovu priču totalno nezainteresovano i pokrenuo postupak. tu ima jedno 150mg weeda, bez preterivanja, a pokreće se cela pizdarija?? 

ne znam da izračunam koliko će sve to koštati nas, poreske obveznike, a njemu se možda smeši i zatvor. a koliko će možda i to koštati (a godina dana života manje)?

pritom, govorim o čoveku koji živi od prevođenja na španski, ima svoju porodicu.

verujem da se takvi slučajevi u Beogradu dešavaju na dnevnom nivou, i za svaki se pokreće isti besmislen proces.

• 0

#127 Brdza

Brdza
  • Members
  • 700 posts

Posted 26 December 2015 - 23:00

Hteo bih da napisem neka svoja iskustva vezano za odredjene psihoaktivne supstance. Jel mogu?

• 2

#128 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,739 posts

Posted 26 December 2015 - 23:36

Hteo bih da napisem neka svoja iskustva vezano za odredjene psihoaktivne supstance. Jel mogu?

Udri  Brdzo, slusamo te   :kece:

• 4

#129 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 December 2015 - 01:44

...

... 

Sram da bude 'interventnu', sto zaviruje u gace coveku, prevodiocu za spanski, porodicnom coveku!

Takorekuc - odgovornom gradjaninu!

A tek ovi 'poreski obveznici', bruka jedna ljudska!

Da ne govorim o kadiji - pobeglom iz neke andriceve pripovetke!

Trebala je 'interventna' da svojim prevozom dopelja porodicnog gradjanina kuci, prikupi neku cokoladicu deci - u visini vrednosti shita - zamoli za izvinjenje i ponudi sutra prevoz do 'savamale', gde je, ocigledno, spanski jezik u kasne sate jako trazen!

...

• 0

#130 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 December 2015 - 07:07

Pukli ste,Kinik,  na jednoj tako marginalnoj temi kao što je ova (marginalnoj s obzirom na aktuelne planetarne pojave) pokazali ste svu svoju rigidnost i dvoličnost: godinama terorišete ovaj forum svojim nadnaravnim egom i strpljenjem vezilje negujete imidž osobe koja živi po svojim pravilima ne poštujući ni Boga ni Prirodu ukoliko nisu deo njenog osobenog habitusa. I sad, na ovoj temi, to isto uskračujete drugima uz bedan argument da "nije po zakonu". 

Meni je, posle 65 godina, dosta "zadatog"  života. Sve sam odradila kao najtalentovaniji štreber i šta sad - da čekam Alchajmera, Parkinsona, Cancera, da prebrojavam bore i merkam hromirane kukove? Taman posla! Spremna sam na poslednju avanturu, hoću da se igram sa umom, dosta se on igrao samnom, hoću da vidim ima li ičega iza ogledala i šta god tamo bilo, biće to novo iskustvo u godinama u kojima mi vaš argument - zakon - dozvoljava samo pelene i besplatnu gerontodomaćicu. Meni to nije dovoljno a vi - kako hoćete. 

Edited by highlanderka, 27 December 2015 - 07:09.

• 15

#131 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 27 December 2015 - 10:30

Pukli ste,Kinik,  na jednoj tako marginalnoj temi kao što je ova (marginalnoj s obzirom na aktuelne planetarne pojave) pokazali ste svu svoju rigidnost i dvoličnost: godinama terorišete ovaj forum svojim nadnaravnim egom i strpljenjem vezilje negujete imidž osobe koja živi po svojim pravilima ne poštujući ni Boga ni Prirodu ukoliko nisu deo njenog osobenog habitusa. I sad, na ovoj temi, to isto uskračujete drugima uz bedan argument da "nije po zakonu". 

Meni je, posle 65 godina, dosta "zadatog"  života. Sve sam odradila kao najtalentovaniji štreber i šta sad - da čekam Alchajmera, Parkinsona, Cancera, da prebrojavam bore i merkam hromirane kukove? Taman posla! Spremna sam na poslednju avanturu, hoću da se igram sa umom, dosta se on igrao samnom, hoću da vidim ima li ičega iza ogledala i šta god tamo bilo, biće to novo iskustvo u godinama u kojima mi vaš argument - zakon - dozvoljava samo pelene i besplatnu gerontodomaćicu. Meni to nije dovoljno a vi - kako hoćete. 

Stizu dobre vesti - evo ovo je buducnost:  https://en.wikipedia...em-cell_therapy

A ne primitivna vutra!

• 0

#132 while(1){drink();}

while(1){drink();}
  • Members
  • 29 posts

Posted 27 December 2015 - 11:08

Citam ovaj forum vec duze vreme, ali nikad nisam nistao pisao do sada. Ova tema me je zainteresovala

Kao neko ko nikad nije probao marihuanu (i ne namerava) ja ovoj raspravi mogu da doprinesem samo kao neko ko je procitao nekoliko naucnih studija i slusao i citao nekoliko rasprava na ovu temu

Najpre je bitno napomenuti da se necu baviti pitanjima moralnosti,licnog misljenja itd kao. Mene zanimaju samo cinjenice o efektu marihuane na pojedince, kao i na sire drustvo. 

Ne zanima me da li vi "volite drogerase" ili smatrate da je nemoralno koristiti drogu itd... Ukoliko odgovorite sa glupim komentarima da "drogu koristi samo olos" i slicno, to je kao da niste ni odgovorili. Karakter ljudi koji koriste drogu nije tema ove rasprave. Tema je samo legalizacija i njeni efekti.

Najbolji nacin da testiramo efekte legalizacije marihuane bi bio da jednostavno vidimo efekte u drzavi nakon legalizacije. Medjutim to nije dovoljno, jer to ne uzima u opticaj efekte drugih drustvenih promena,zakona itd... tako da ne bismo mogli odrediti koliki je tacno uticaj legalizacije. Kako bismo ovo izbegli, potrebno je uzeti dve drzave koje su jako slicne ili identicne po svemu osim po pitanju legalizacije marihuane. Za to su idealne SAD, jer su par drzava (Kolordo i Vasington, na primer) vec legalizovale marihuanu, dok velika vecina nije

Naravno, u ovim drzavama nije dozvoljeno kupiti neogranicenu kolicinu droge, kao ni nositi sa sobom velike kolicine (iznad 28g)

Godinu dana nakon legalizacije glavni efekti su bili:

Stopa upotrebe kod mladih je malo opala-doduse ovaj pad je toliko malo da se moze smatrati za statisticku gresku

Drzava je sacuvala ogromne kolicine novca(Desetine miliona dolara)-delom zato sto policija i sudstvo vise ne mora toliko da se bavi zlocinima vezanim za marihuana, a delom zbog poreza koji su prikupljeni

Stopa zlocina vezanog za marihuana je opala za preko 90%.Ovo je, naravno, ocekivano nakon legalizacije.Medjutim, bitno je zapamtiti da nisu sve restrikcije ukinute, vec je jos uvek zabranjeno kupovati i nositi sa sobom velike kolicine droge tako mozemo zakljuciti da je velika vecina korisnika koristi drogu umereno.Takodje je bitno napomenuti da u ovu kategoriju spadaju i saobracajne nesrece koje su izazvane upotrebom droge

Ovde ovde mozete naci zvanicne izvestaje sa rezultatima ili jednostavno procitati malo detaljniji clanak.

Uz sve ovo je poprilicno bitno dodati da u susednim drzavama nije doslo do bitnih promena stope kriminala i stope upotrebe droge, tako da ove efekte mozemo velikim delom pripisati legalizaciji

Ukoliko medjutim, smatrate da je marihuana toliko stetna da mora biti zabranjena, odgovoricu vam da nije nista stetnija od mnogih legalnih supstanci. Veoma je jednostavno, a i legalno, koristiti veliki broj tableta koje mozete kupiti u apoteci, a u isto vreme konzumirati velike kolicine alkohole i pusiti cigare. Zaista mislim da ni jedna(iskrena) osoba moze da kaze da je sve ovo zajedno stetnije od marihuane, a ipak je legalno! Naravno nista od ovoga nije preporuceno i svaki lekar ce vam reci da ne treba piti alkohol i koristi lekove u isto vreme. Ali upravo u tome je stvar - nije propucljivo i jako je stetno po vase zdravlje, ali je legalno.

Uostalom, zar je bitno da li je nesto stetno po mene? Ukoliko ja zelim da uradim nesto sto je stetno po mene i samo mene, koje pravo ima drzava (a i bilo ko drugi) da me spreci? Svi smo mi odrasli ljudi i svakoj osobi cu pokazati dovoljno postovanja da je pustim da radi sta hoce, ukoliko to ne utice bilo koga drugog, pod uslovom da je ovo postovanje obostrano.

I na kraju ono sto najcesce vidim kao poslednji, a cesto i najefikasniji, argument protiv legalizacije je da bi to imalo stetne posledice po decu. Ovo i ima nekog smisla. Do neke mere svako moze da trpi to da neko hoce sebi da "unisti zivot" upotrebom droge, ali se svi slazemo da tako nesto apsolutno nije u redu kad su u pitanju deca, jer nisu sposobna da samostalno donose odluke.

Ovo je jak emocionalni argument i nista vise i zbog toga cu vas zamoliti jos jednom da svoje objektivno sagledate cinjenice i svoje licno misljenje promenite tako da se uklopi sa cinjenicama, a ne obrnuto

Prvo i osnovno, potpuno je apsurdna ideja da odrasla osoba ne sme nesto da radi, jer bi to mozda uradila i deca. Zamislite samo koliko bi bilo glupo reci da treba da zabranimo automobile zato sto ce neko dete mozda sesti za volan i ubiti nekoga. Ili koliko glupo zvuci da kazete da ne treba da pijete jer ce mozda neko dete da se napije i umre zbog toga. Jednostavno svi razumemo da odrasle osobe i deca nisu isto i da za te dve grupe moraju postojati razliciti zakoni.

Dalje, kao sto sam gore vec rekao,pokzalo se da nakon legalizacije upotreba medju mladima blago opada nakon legalizacije. Moguce je da je u pitanju statisticka greska, ali mozemo poprilicno sigurno da reci da legalizacija mozda ne izaziva pad, ali sigurno ne izaziva ni rast upotrebe droge medju mladima.

I na kraju je vazno reci da marihuana i alkohol imaju jako slicne trajne posledice na decu koja ih koriste. Detaljno objasnjenje mozete procitati ovde.

Sve u svemu, na osnovu cinjenica koje sam izlozio, meni se cini da legalizacija marihuane ima jako puno prednosti, a malo mana. 

• 14

#133 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 December 2015 - 12:10

Ima i ovo:

https://www.facebook...58505734427206/

• 0

#134 nijesvejedno

nijesvejedno
  • Members
  • 290 posts

Posted 27 December 2015 - 13:08

...

Drzava je sacuvala ogromne kolicine novca(Desetine miliona dolara)-delom zato sto policija i sudstvo vise ne mora toliko da se bavi zlocinima vezanim za marihuana, a delom zbog poreza koji su prikupljeni...

U drzavi Srbiji nece skoro doci do legalizacije (kao ni do decentralizacije, priznavanja Kosova i sl.) jer politicarima koji donose zakone ne ide u prilog da pune budzet, vec svoje dzepove. 

Da li mislite da sva droga koja je zaplenjena ide na spaljivanje???

• 2

#135 while(1){drink();}

while(1){drink();}
  • Members
  • 29 posts

Posted 27 December 2015 - 13:48

U drzavi Srbiji nece skoro doci do legalizacije (kao ni do decentralizacije, priznavanja Kosova i sl.) jer politicarima koji donose zakone ne ide u prilog da pune budzet, vec svoje dzepove. 

Da li mislite da sva droga koja je zaplenjena ide na spaljivanje???

Ja se potpuno slazem da je korupcija u drzavi jedan od mnogih razloga zasto se ovo nece desiti do skoro. 

Medjutim, ja sam samo rekao da bi efekti legelizacije bili krajnje pozitivni, a ne da politicare bilo kako interesuje sta je u najboljem interesu drzave

• 0