Jump to content

Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv

• Please log in to reply
1734 replies to this topic

#136 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 December 2015 - 13:49

Dalje, kao sto sam gore vec rekao,pokzalo se da nakon legalizacije upotreba medju mladima blago opada nakon legalizacije. Moguce je da je u pitanju statisticka greska, ali mozemo poprilicno sigurno da reci da legalizacija mozda ne izaziva pad, ali sigurno ne izaziva ni rast upotrebe droge medju mladima.

I na kraju je vazno reci da marihuana i alkohol imaju jako slicne trajne posledice na decu koja ih koriste. Detaljno objasnjenje mozete procitati ovde.

Sve u svemu, na osnovu cinjenica koje sam izlozio, meni se cini da legalizacija marihuane ima jako puno prednosti, a malo mana. 

Mnoga istraživanja pokazuju da je potrošnja droge među holandskom omladinom manja nego u susednim državama. Zabranjeno voće je izgleda slađe i primamljivije.

Što se tiče dece i kanabisa - ako je legalizovan, jedan legalni prodavac, kome prete drakonske kazne ako prodaje mlađima od 18 godina, moraće da razmisli dvaput.

Ilegalnog dilera, kome ionako preti sud ako ga uhvate, boli uvo za to.

Koliko vidim, holandski trgovci i kafićari se itekako drže zakona i ne prodaju alkohol mlađima od 18, milije im je da sačuvaju  dozvolu za rad i dobru reputaciju - a mušterija ima dovoljno i među punoletnima.

• 7

#137 nijesvejedno

nijesvejedno
  • Members
  • 290 posts

Posted 27 December 2015 - 14:50

Ja se potpuno slazem da je korupcija u drzavi jedan od mnogih razloga zasto se ovo nece desiti do skoro. 

Medjutim, ja sam samo rekao da bi efekti legelizacije bili krajnje pozitivni, a ne da politicare bilo kako interesuje sta je u najboljem interesu drzave

I potpuno si u pravu - po mom misljenju.

Malo humora:

"Istrazivanja pokazuju da polovina nasih gradjana u Srbiji vidi svetliju buducnost...

...ona druga polovina nema pare za drogu"

:lol+: 

• 1

#138 onajslopatom

onajslopatom
  • Members
  • 223 posts

Posted 27 December 2015 - 15:21

Pukli ste,Kinik,  na jednoj tako marginalnoj temi kao što je ova (marginalnoj s obzirom na aktuelne planetarne pojave) pokazali ste svu svoju rigidnost i dvoličnost: godinama terorišete ovaj forum svojim nadnaravnim egom i strpljenjem vezilje negujete imidž osobe koja živi po svojim pravilima ne poštujući ni Boga ni Prirodu ukoliko nisu deo njenog osobenog habitusa. I sad, na ovoj temi, to isto uskračujete drugima uz bedan argument da "nije po zakonu". 
Meni je, posle 65 godina, dosta "zadatog"  života. Sve sam odradila kao najtalentovaniji štreber i šta sad - da čekam Alchajmera, Parkinsona, Cancera, da prebrojavam bore i merkam hromirane kukove? Taman posla! Spremna sam na poslednju avanturu, hoću da se igram sa umom, dosta se on igrao samnom, hoću da vidim ima li ičega iza ogledala i šta god tamo bilo, biće to novo iskustvo u godinama u kojima mi vaš argument - zakon - dozvoljava samo pelene i besplatnu gerontodomaćicu. Meni to nije dovoljno a vi - kako hoćete. 

Potpisujem, mada mi je tek 50+;))))

Za opis gore pomenutog ako treba zirant tu sam.
  • 1

#139 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 December 2015 - 16:50

Posto je thc "okidac" - posle koliko vremena uzivaoc u weed-u okine i predje na teze gudre?

Između 160 i 180 godina. 

sigurno si napravio gresku u kucanju, prema tome tako je, izmedju 16 i 18 ce klinac

poceti da eksperimentise dalje od obicne trave, ali to je opste poznata stvar...diskusija oko toga moze da se svodi samo na to da li ce bas svaki klinac krenuti u eksperiment ili svaki treci, peti ...

...za odrasle ovo ne vazi, jer odrasli duvaju i znaju zasto to rade iz tri razloga:

- svidja im se

- moraju iz opravdanih razloga

- bolje to nego nesto jace

odrasli znaju kako da se ne navuku ni na travu ni na jace, ali klinac nema pojma...prema tome, cemu podsmeh oko godina, kao da ne znate statistiku...ccc

• 0

#140 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 December 2015 - 18:53

...  

Ne bih da odgovaram na ovu nekontrolisanu vrisku - ja sam u njoj samo 'izrazajno sredstvo' - no zaboravila si da nema te 'trave zaborava' koja ce te spasti straha od zivota & smrta.

A 'poslednja avantura' moze biti i setnja do terase.

B-)

Lepo je rekla jedna zhemska, sa casom 'chardonnay'-a u ruci:

'Sama si se rodila, sama zivis, sama ces i umreti!

:+1:

PS.

Nego vidim da ti se jedan od plusicara zove 'onaj_s_lopatom'?

Kako znakovito!

:lol:

...

Edited by Kinik, 27 December 2015 - 18:55.

• 1

#141 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 27 December 2015 - 20:07

Ne bih da odgovaram na ovu nekontrolisanu vrisku - ja sam u njoj samo 'izrazajno sredstvo' - no zaboravila si da nema te 'trave zaborava' koja ce te spasti straha od zivota & smrta.

A 'poslednja avantura' moze biti i setnja do terase.

B-)

Lepo je rekla jedna zhemska, sa casom 'chardonnay'-a u ruci:

'Sama si se rodila, sama zivis, sama ces i umreti!

:+1:

PS.

Nego vidim da ti se jedan od plusicara zove 'onaj_s_lopatom'?

Kako znakovito!

:lol:

...

Ko je pomenuo smrt i umiranje Kinik? Vršnjaci smo pa ako vam se umire - samo izvolite, ja imam još posla na ovom svetu, sa travom ili bez nje.

Koliko morbidne vriske možete da isporučite svojom lopatom? 

Vi - "izražajno sretstvo" - pa još moje? Ne laskajte sebi, matori, jed i pakost je sve što vi možete da isporučite a mene još uvek krase ljupkost i šarm.

C,c,c,....Ima ih koji baš ružno stare.....

Edited by highlanderka, 27 December 2015 - 20:25.

• 8

#142 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 December 2015 - 20:54

...

Meni je tvoja bapska (kazes da smo vrsnjaci) vriska totalno smorna.

Ti se, ocigledno, presabiras sama sa sobom, pa otud krici / jauci.

Umesto sto trosis vreme po 4umu - zadji, bre, po tim kaficima i kupi tu maru, pa odlepi sve sa Kastanedom, nemoj vise kukati!

Jadan je ona / onaj koji je sprcao tolike godine u 'mrsavu straznjicu' a da ne ume da kupi 'shit' !

No kod mnogih ovde citaqv 'kanabis issue' je ocigledno, nesto kao macja graja na krovu, u prolece.

Kako kazu ni manjeg q. ni vece vriske.

Oni bi se druzili sas Kastanedom, 'sirili vidike'?

B-)

Znas - zao mi je.

Mene nikada nije interesovalo da se obeznanim, a tim pre na taj nacin 'prosirujem vidike', sto je totalno njesra.

A i veoma sam izbirljiv.

Setim se neke davne dogodovstine, dolazim po neki honorar, a dve saradnice me merkaju. Onako, skroz emancipovane, u najboljim zhemskim godinama, posle 45', sa decom, razvedene.

A jedna ce - kolega a sta kazete za jedan sehu vikend?

Gde stigne i neko tecno posluzenje za mene, a one 'zavale' po jednu, verovatno da mi demonstriraju 'emancipaciju'.

:ajme:  

Veselo se hihocu. Jedna mi izgledala fajn, no druga - isuvise navalantna.

Pa kinicki priuputam - a sta ste radile pre 20 godina?

A one ce: kako sta smo radile - pa cuvale se!

E, sad se ja cuvam.

;)

PS.

No, hajde da bidem novogodisnje ljubezan.

To o cemu piskaras, to je nekada, bogme davno opisao / spjevao ovaj lik.

Film
Mi nismo sami

Koliko puta si ljubila stranca
i bila kao ptica kraj covjeka
koji ne leti do tvojih visina
i ne zna tajnu skrivenu u tebi

Ti si u tijelu punom zelja
sa usnama zednim iznenadjenja
a nikog nema tko je tvoj
i ova zemlja se ne zove dom

U tvome oku je dragi kamen
ili to suzu cuvas za mene
a ja sam samo snovidjenje
koje ti kaze, raduj se ... <<

A ima i ovaj

Doduse, oni nikada nisu bili u mojoj 'pjesmarici'.

Ne podnosim slinjenje & njanjarenje!

...

Edited by Kinik, 27 December 2015 - 21:10.

• 0

#143 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 December 2015 - 21:44

:lol+:

Omg, ovaj i dalje veruje, želi da veruje i želi druge da ubedjuje da veruju da od trave se histerično ponašaš, skačeš po krovovima i trčiš po zidovima.

Jbg, ja bih reko da je to samo klasičan envy što se to nije radilo kad je trebalo i mučno pravdanje svog dugogodišnjeg izbora.
I ja sam bio takav dok sam bio klinac, do neke svoje 20, 21. Oštro sam kritikovao i osudjivao, pričao o stvarima o kojima tada nisam imao veze sa nekim stavom kao da imam najbolje empirijsko znanje. I naravno prodavao sam te priče "bolje se zapitaj kolko kao osoba nisi kompletna ako ti treba trava da bi uživao u. Gadio se svih stvari počevši od cigareta.

Proseravao sam se i grešio jer sam išao linijom manjeg otpora, tj pravdao svoj izbor na svaki mogući način.

Čovek treba da uživa u stvarima i ne treba da se liši ničega što nije destruktivno  po njega, porodicu, bližnje i okolinu. Ako neki princip treba da se poštuje to je taj. Zato se razlikuje npr heroin od trave,  i svaki stav koji polazi od toga da na bilo koji način izjednačava npr te 2 stvari je pogrešan u samom startu.
Trava je štetna koliko i kancerogeni daljinski od TV-a, a mnogo manje od gradskog života sa puno obaveza, opterećenja, stresa i pritiska.
Jednom sam čuo od jednog profesora "Živci se ne kupuju na kilo, ne možete ući u prodavnici i kupiti ih. Neke druge organe možete, ali živce ne  i ne regenerišu se. Zato nemoj da se ikad nervirate u životu oko ne toliko bitnih stvari ne lišite se nekih zadovoljstava samo zato što vam je neko rekao da je to pogrešno"

Podstičemo i živimo u društvu progresivne potrošačke mašine, stvarajući svaki dan sve veću i veću zver u nama koja želi da se njeni zahtevi ostvare. Sami programiramo sebe da i kada nemamo razloga za stres i neki pritisak moramo sebi sebi to da stvorimo.
A ne valja nam trava i štetna. Pa važi...

Odao bih veliko priznanje Highlanderki za hrabrost.

Takva hrabrost se retko vidja, da se suočiš i konstatuješ da si bio previše zatvoren i iz neznanja ograniečn povodom nekih stvari. To mogu samo velike osobe, pogotovo u tom dobu. Ja mnogo cenim ljude koji se ne plaše promena, nalik onima koji svoj kukavičluk pravdaju nekim poturanjem smešnih principa za koje ni sami ne znaju zašto ih se drže. Potreba da sebi zabranjuješ da se menjaš godinama je, po mom mišljenju, odlika ograničenih ljudi.

Meni je otac, koji nema najbolji stav o marihuani i konzumiranju iste, pričao priču za njegovo selo kako je na mnogima mestima bilo puno konoplje i da tada ljudi nisu znali da može da se uživa u njoj :D već su je koristili za neke, više praktične stvari. Ali su i sami primećivali da su ljudi bili relaksiraniji, opušteniji kada su radili te poslove sa konopljom.
Iskreno, do pre nekih 2,3 meseca sam mislio da je to samo pričica mog oca, da bi eto reko nešto zanimljivo. Onda smo otišli u selo skoro na dedinu sahranu, i onda mi je više ljudi ponovilo tu priču, sa velikom dozom potrebe da me stvarno ubede kako su ljudi, eto spontano, bez znanja, uživali dok su sušili i izvlačili tanke niti od konoplje :D

I zanimljivo mi je bilo što je većina njih bilo, od toga su neki akademski gradjani iz našeg glavnog grada, i da su pričali sa uzdahom "Eh, samo da smo znali. Jbg..."

Da li se navlačiš na to ? Niko iz mog okruženja, a verujem da sam sveo svoje okruženje na inteligentne osobe. Navučemo se eto na bounty čokoladicu, pa u 2, pola 3 noću odemo do trafike da kupimo. Ali trava, jok...

Edited by BusbyBabe, 27 December 2015 - 23:05.

• 5

#144 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 December 2015 - 22:18

...

Pre svega, ne radi se o mojoj 'veri'. 
Ja travnato djubre ne konzumiram.
Ja nikoga ne ubedjujem - eno im 'rehab centri' pa ne moraju da 'veruju'.
Zamisli samo 'klasican envy' da smrdim / prdim / povracam unaokolo i zavrsim kao ona glumica - kad su joj dosli u stan prenerazili se. 
Tanki usvinjeni dusek od telesnih tecnosti i spricevi na sve strane.

Ja sam malo stariji lik, pa se secam piskaranja po novinama o 'prvom beogradskom dzankiju' - 'skaletu' (!?). 
Nista za pamtiti.

Dziberske gluparije tipa - 'trava je stetna koliko i daljinac', samo svedoce o intelektualnoj sirotinji piskarala.
Posebno su smesni likovi koji unjkaju o 'potrosackom drustvu' pa idu i kupuju kod krimosa / gangstera.

Hajlanderka nije 'hrabra'.
Ona samo pokazuje da se privolela jednom tradicionalnom drustvu, zivela vise godina tako i uvidela da je to 'shitina'.
Pa pomislila - dajte mi drugu 'shitinu' koju sam propustila!?

A rezultat ce biti isti - shitina je samo shitina!

Btw, ta 'konoplja' u nekadasnjim selima bila je druga vrsta konoplje - za proizvodnju vlakana, a ne hipnotickog semenja.
Zvake oko 'relaksiranosti / uzivanja / opustenosti' su elementarna laz.

Treba samo pogledati statistiku osudjenika po selima - pa da se covek zgrane!
Tu je 'mostly' radila 'sikira' / osveta zbog medja / alkohole, 'ljubavnih boli'!

...

Edited by Kinik, 27 December 2015 - 22:19.

• 1

#145 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 28 December 2015 - 09:14

Zaista , bolje je da se covek bavi necim drugim: sportom ili naukom, nego da konzumira tu shitinu! Treba smo pogledati statistiku a ona je grozna. To je savet i highlanderki: bolje je, u pozno doba zivota, otici npr. u pozoriste ili procitati dobru knjigu, ili izaci u setnju sa nekim mladjim studentom, nego koristiti tu shitinu!

• 0

#146 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 28 December 2015 - 10:43

Kako se dogodilo da ja postanem tema teme? Nisam insistirala na svom iskustvu sa marihuanom jer ga nemam. Pokazala sam radoznalost za temu jer je iskrena, deo mojih trenutnih interesovsanja i razmišljanja. I  mislim da je u tome problem, mojim godinama ne priliči izazov, treba da idem u pozorište, čitam knjige ili da se bacim sa terase sa čašom šampanjca u ruci. Šteta za šampanjac.  ;)

Moj život je bio i još uvek je - dobar. Razlog što u mladosti nisam eksperimentisala sa ičim žešćim od nikotina je što sam širom otvorenih očiju posmatrala svet i nisam želela nikakvu maglu, bila mi je potrebna istina dostupna mojim čulima i razumu.

Sada je drugačije, verujem da život krije još neke tajne koje treba da otkrijem, male, intimne, samo moje jer, ni  moji mladeži nisu samo moji, nasledila sam ih od bake, u istom broju i na istim mestima! Kada se pogledam u ogledalo, gledaju me oči moje majke, kada pogledam svoje ruke - tatine su. Moj način života je, manje više - njihov, uz nijanse koje su odraz mog iskustva, mojih želja ali ništa dramatično različito.

Šta sam kroz moju decu JOŠ poslala u budućnost?

Imali i i kakav je lagani titraj duše oslobodjen svih predrasuda, pravila, svega onog što sam oblikovala putujući kroz vreme? 

Ako je ikad dobro vreme za introspekciju ove vrste, onda je to sada, u ovim godinama. Pogotovo ako ste tu vrstu mentalne higijene praktikovali celog života i ne vidite stvarni razlog da to ne radite i dalje. Na malo drugačiji način.

Edited by highlanderka, 28 December 2015 - 10:46.

• 5

#147 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 December 2015 - 11:58

Kako se dogodilo da ja postanem tema teme? Nisam insistirala na svom iskustvu sa marihuanom jer ga nemam. Pokazala sam radoznalost za temu jer je iskrena, deo mojih trenutnih interesovsanja i razmišljanja. I  mislim da je u tome problem, mojim godinama ne priliči izazov, treba da idem u pozorište, čitam knjige ili da se bacim sa terase sa čašom šampanjca u ruci. Šteta za šampanjac.  ;)

Moj život je bio i još uvek je - dobar. Razlog što u mladosti nisam eksperimentisala sa ičim žešćim od nikotina je što sam širom otvorenih očiju posmatrala svet i nisam želela nikakvu maglu, bila mi je potrebna istina dostupna mojim čulima i razumu.

Sada je drugačije, verujem da život krije još neke tajne koje treba da otkrijem, male, intimne, samo moje jer, ni  moji mladeži nisu samo moji, nasledila sam ih od bake, u istom broju i na istim mestima! Kada se pogledam u ogledalo, gledaju me oči moje majke, kada pogledam svoje ruke - tatine su. Moj način života je, manje više - njihov, uz nijanse koje su odraz mog iskustva, mojih želja ali ništa dramatično različito.

Šta sam kroz moju decu JOŠ poslala u budućnost?

Imali i i kakav je lagani titraj duše oslobodjen svih predrasuda, pravila, svega onog što sam oblikovala putujući kroz vreme? 

Ako je ikad dobro vreme za introspekciju ove vrste, onda je to sada, u ovim godinama. Pogotovo ako ste tu vrstu mentalne higijene praktikovali celog života i ne vidite stvarni razlog da to ne radite i dalje. Na malo drugačiji način.

'Ajde vise probaj, suspense is killing me!  :kece:

Ja bi'rek'o da ti pripisujes suvise ozbiljnosti tom cinu i neku nepostojecu dimenziju. Jos kad si u miks ubacila Kastanedu ( si ozbiljna? ), kao da si mi brknula u oko! To je zato sto iza Kastanedinog pisanja, sto se mene tice, ne stoji nista, prazne reci, procitao par knjiga u ranoj mladosti i odbacio, pa procitao ponovo mnogo godina kasnije - efekat isti… nezasluzenja paznja ako mene pitas...

• 1

#148 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 28 December 2015 - 12:31

Iako je pitanje kojim se bavi ovaj topik aktuelno, a koliko vidim, forumašima je zanimljivo da diskutuju, upozoravam sve učesnike da neće biti dozvoljeno trolovanje. Nekoliko postova je obrisano i neka učesnici kojima su postovi izbrisani shvate kao upozorenje da će svako sledeće brisanje trolovanja značiti i kaznu u skladu s Pravilnikom.

Takođe, iznošenje ličnih iskustava je dozvoljeno, ali imajte u vidu da je topik postavljen s idejom legalizacije marihuane, odnosno, stavovi "za ili protiv" bi trebalo da preovlađuju. Sve insinuacije tipa "gde nabaviti, da li je bolji skank od domaćice" i sl. će biti izbrisane, ipak imajte u vidu da se govori o ilegalnoj biljci i bilo kakavo propagiranje upotrebe iste će biti sankcionisano kao oglušenje o upozerenje moderacije, u skladu s Pravilnikom, u trajanju od 60 dana.

Uvodni post je editovan.

• 1

#149 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 28 December 2015 - 12:39

Vidim da ce i ova tema postati necitljiva, nevezano za post gore, post je na mestu..

Edited by Squabbit, 28 December 2015 - 12:40.

• 0

#150 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 28 December 2015 - 13:10

Vidim da ce i ova tema postati necitljiva, nevezano za post gore, post je na mestu..

zbog čega? osim (bukvalno) jednog forumaša kome je cilj da unakazi svaki bogovetni topik*, vidim da se polako sve više učesnika ovog foruma uključuje u diskusiju o kanabisu.

*tim povodom bih zamolio moderaciju da obrati pažnju na post u kome se spominje glumica, kojoj dugujemo makar elementarno poštovanje jer više nije među živima. poznata je činjenica da je dugi niz godina vodila borbu protiv heroinske ovisnosti, koju je na kraju platila životom. i, na kraju krajeva, ovo nije topik o opijatima već o kanabisu. unapred vam zahvaljujem.

• 4